ПЪРВОКЛАСНИЦИ /7/

  • 27 510
  • 291
  •   1
Отговори
# 180
  • софия
  • Мнения: 4 988
=^._.^= мерси за кафето .И аз се паркирах вече пред компа, така че аз черпя с бисквитки с масло.Много кофти случка с транспорта, но вайното е че сте добре.

Ние днес пак се успахме, добре че и тати се приготви бързо че да се закарат с колата така че не е закъсняла за първи час..Поне успях да и направя сандвичи.Но се ядосах на себе си.То аз ако е за мен винаги се успивам, но пък защо трябва и за малката да се успивам.на всичкото отгоре детето искаше и на сип по рисуване да ч запиша а забавих молбата.Изобщо нещо хич не съм доволна от себе си, но сега гледам да не се сдухвам, а мисля опти мистично - и утре е ден, ще се справя.

# 181
  • Мнения: 2 282
искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!
Ти се хващаш за главата, ама аз само си мечтая да ми вземат толкова пари, но да има такива екстри насреща!

Много се нервя на тема "лавка". Учителката ги водела там под строй, за да обядват. Съответно, който каквото си носи, или каквото си купи. Не стига, че въпросното местенце е миришеща на мухъл стаичка в мазата, ами и се почна с пазаруването. Аз съм против - не толкова купуването, колкото неконтролираното ядене на вафли и прочие гадорийки. Не знам дали сте забелязали - в първи клас почти няма деца със затлъстяване, 2-4 вече 70-80% са с тежка форма, и повечето си остават така. Убедена съм, че това се дължи на лавките и заседналия начин на живот(в комбинация с възпитание, естествено, но понякога примера на другите деца надделява).

Коте, беше питала за каратето. Не знам точно какво те интересува. Ако питаш моя учител, каратето е няколко нива по-високо от другите бойни изкуства Simple Smile но аз лично нямам база за сравнение. За мен най-важния критерий, когато записах Катето, беше учителя. Има места, където могат да те научат да заемаш ефектни стойки и да правиш разни удари. И има други места, където ще те научат да работиш в екип, да преценяваш ситуациите, да не се страхуваш от непознати ситуации, да наблюдаваш какво става около теб, на уважение към околните и самоуважение... Абе ясно ти е какво имам предвид. Освен това можеш да наблюдаваш някоя тренировка и да прецениш подхода на учителя - трябва да се вижда ясно спазване на дисциплината, строги правила и доволни хлапета. Нашия учител например често говори за това, как трябва да се тича и играе, вместо да се седи пред телевизора, да се правят разни неща заедно с родителите, да се сприятеляват децата и да са заедно и извън тренировките, за опасностите и възможностите, които дава околния свят... Това са все неща, които ми харесват. Пожелавам ви да си намерите такъв. А ако случайно преподава спортни танци... пак не е за изпускане  Grinning

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 09:07 от Сребърен облак

# 182
  • Мнения: 1 608
Облак, вашия треньор дали може да препоръча колега в София, който да покрива поне част от критериите. Ние до сега бяхме при много добър треньор, но с преместването трябва да намерим друг.
Благодаря за инфото, и моите критерии са същите.

# 183
  • Мнения: 1 878
Добро утро и по кафенце и от мен  Hug  food010

Аз все още пари няма да давам, младежа не ми е и искал, та няма и аз да форсирам нещата. Освен това му замислям нещо от сорта сам да си ги изкарва  Crazy - ще му възлагам някакви задачи (по силите му разбира се) и ще получава за това възнаграждение, не ми се иска да свикваме на мамо дай дай...без да се цени това което мама/тати дават. Модела сме го гледали по американските филми и колкото и да не им харесвам комерсиалиализма на американците, едно им признавам - възпитават май с повечко акъл  Sunglasses

# 184
  • Мнения: 4 473
Добро утро!  Grinning

Ама, дали не сте писали, а?  Whistling
Нашият първи учебен ден мина подобаващо, което ще рече, че не може да няма някоя изцепка. На обяд, мъжа ми решил да мине през училището да види какво става и засякал класа на двора с госпожата от занималнята. Само Гергана търчала по цялото игрище с кутията със сандвич в ръка, естествено непипнат. ooooh! По-късно, когато се прибрали в стаята, казала на госпожата, че баща и  я чакал навън и го била изпуснала - той си отишъл. Shocked Звъни нашата госпожица на баща си - да идвал да я вземал, щото нямало занималня  Shocked, при което той ме пришпори да изчезвам към училището. Отивам аз, и госпожата казва, че всичко е наред, занималня си има, написали са си домашните и рисуваха в момента децата.  Crazy Прибрах си диването, де - така и така съм отишла, нищо че беше едва 13.30ч. Tired Та така, накратко. Blush

По въпросът за джобните - вчера бях дала на Гери 2 лв на монети - купила си солети и дъвчащи бонбони. Днес и казах, че може да си купува разни неща, при условие, че преди това си изяде сандвича за обяд. Да видим. Thinking Иначе, слагам два сандвича, малка кутия сок, банан и меденка.
Заради физическото я пуснах по анцунг, като в раницата и сложих и гуменките за салона - прогнозата е за дъжд. Rolling Eyes
И друго щях да пиша, ама какво ли беше...  newsm78

Валерия, хормоните си казват думата - давай го по-леко, момиче! Wink Heart Eyes
Медовинка, оправяй се бързо! Hug Клипчето ще почака. Simple Smile

Да ви попитам и аз нещо - тази ваксина, която се поставя в ръчичката, гледам, че е някак твърдо местото. Това нормално ли е? Confused

 Hug Hug Hug

# 185
  • софия
  • Мнения: 4 988
това че е твърдо след ваксина е нормално.На мен преди 10 дни ми я сложиха същата заради кърлеж та и наблюдавах реакциите върху себе си.А когато я биха на щерката преди месец и казвах да не ми се глези защото изглежда  чудесно зараснала.Пък си боли мястото след ваксината ,ей.

# 186
  • Мнения: 4 473
искат по 118 лв./ за помагала, учебник и картинен речник с диск по английски - не са задължителни, но всички ще имат.. Thinking .,униформи, охрана, помагала за занималнята, за монтирането на камери в училище ooooh!
Ти се хващаш за главата, ама аз само си мечтая да ми вземат толкова пари, но да има такива екстри насреща!

И аз се присъедниявам към позицията на Сребърен облак. Моментът с униформите и камерите най-много ми допадна. Няма такива екстри при нас.

# 187
  • Мнения: 4 473
това че е твърдо след ваксина е нормално.На мен преди 10 дни ми я сложиха същата заради кърлеж та и наблюдавах реакциите върху себе си.А когато я биха на щерката преди месец и казвах да не ми се глези защото изглежда  чудесно зараснала.Пък си боли мястото след ваксината ,ей.

А за колко време отминава реакцията? И явно наистина си я боли и не се преструва. Confused

# 188
  • софия
  • Мнения: 4 988
това че е твърдо след ваксина е нормално.На мен преди 10 дни ми я сложиха същата заради кърлеж та и наблюдавах реакциите върху себе си.А когато я биха на щерката преди месец и казвах да не ми се глези защото изглежда  чудесно зараснала.Пък си боли мястото след ваксината ,ей.

А за колко време отминава реакцията? И явно наистина си я боли и не се преструва. Confused
до седмица ще е отминала болката, намаля с всеки ден, но аз все още имам малко твърдо топченце колкото леща под кожата.

# 189
  • София
  • Мнения: 227


Да ви попитам и аз нещо - тази ваксина, която се поставя в ръчичката, гледам, че е някак твърдо местото. Това нормално ли е? Confused

 Hug Hug Hug


Ако имаш впредвид ваксината за ДТК, нашият лекар ни предупреди, че може да се образува топче, което да остане около месец. На 2-3 ден след като я сложихме ръката се зачерви и поду като ужилено от оса, беше й много не приятно, но сега / 6-ти ден от поставянето/ вече забрави и не се оплаква.

# 190
  • София
  • Мнения: 1 078
Добро утро и благодаря за кИфенцето Grinning
Тази седмица съм на работа от обяд та нашия татко изпраща и прибира малката.Аз ще гледам да се включвам в прибирането другата седмица,че нашия татко и без това работи в района на училището,та неговото присъсътвие е задължително.
И ние правихме за първото домашно оцветяване на някакъв букет в новополучените чак вчера учебници.Не бих казала,че го е направила добре,с 2-3 щриха е оцветила листо и готово,и това при все това,че имаме претенции,че рисува добре.Но всичко това май е по желание,може да нарисува страхотна картинка с перспективи и т.н. екстри,а когато се опира до доказването на способностите нещо не й се занимава.Сутринта я дресирах,докато беше на тоалетната чиния,че трябва да пИрфектна във всичко Rolling Eyes
За яденето - първия ден не й дадох нищо,защото в занималнята ги хранят.Вечерта ми се скара,че всички имали ядене,само тя не.Добреее,на следващия ден напълних кутийката и какво?-пълна е.Пари не давам,телефон също.Ще видим за колко време ще удържим фронта,но засега това е положението.Иначе и аз ще възлагам някакви задачки за да заработва паричките за по-нататък Wink

# 191
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Здравейте и от мен.

Аз напоследък съм като такси  Confused. Реших първата седмица да не го пускам на занималня, така че излизам от работа всеки ден на обяд, вземам го от у-ще, карам го в къщи и обратно на работа. Ужасссс - само в едната посока са 15 км. Но тъй като ще ходи на частна занималня, предпочитам адаптацията да стане по плавно - две нови места, деца и т.н. наведнъж ще му дойдат малко в повече.

Домашните и при нас бяха твърде лесни: по български - да оцвети някакви цветенца, по математика - два реда вертикални чертички. Оставих го в къщи на обяд, написал си ги е сам. Вечерта само ги погледнах.

Парите: понеже "всички" /според него/ деца си носели парички и си купували по нещо, снощи заварих следната картинка - всички стотинки от касичката наизвадени и сортирани на купчинки от по 1 лв. Така че, детето само си реши въпроса с дневните  Wink. По негови сметки ще изкара 13 дни  Mr. Green. За после .... ще видим  Wink.

Много ме е яд, че и в нашето у-ще няма униформи. Надявам се, на родителската среща да се реши нещо по въпроса.
Тоалетните също са в трагично състояние. Синът ми категорично отказва да ги ползва. Но предполагам, съществува вариант  да се ремонтират със средства на родителите.
Иначе, учителката е страхотна, а това мисля е най-важното. Саши много я харесва.

Как стои въпроса при вас със допълнителните занимания?
Аз мисля да запиша Саши на английски в Училища Европа, които имат кабинет в сградата на у-щето. Той иска да ходи на карате, така че, това явно ще е спорта. На плуване категорично отказва, при все че почти може да плува.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 078


Да ви попитам и аз нещо - тази ваксина, която се поставя в ръчичката, гледам, че е някак твърдо местото. Това нормално ли е? Confused

 Hug Hug Hug


Ако имаш впредвид ваксината за ДТК, нашият лекар ни предупреди, че може да се образува топче, което да остане около месец. На 2-3 ден след като я сложихме ръката се зачерви и поду като ужилено от оса, беше й много не приятно, но сега / 6-ти ден от поставянето/ вече забрави и не се оплаква.
А не трябваше ли да се слага риванол на мястото? newsm78Ние не сме правили мантуто още,но другите ги направихме и,честно казано,не съм обърнала внимамие дали е червено ли твърдо Rolling Eyes Довечера дано не забравя,но май няма нищо щом не съм обърнала внимание (това е за да се оправдая Laughing)

# 193
  • София
  • Мнения: 227
veshti4ka  лекарят каза първият ден да не мокрим, а за риванола изобщо не съм се сетила.

# 194
  • Мнения: 4 473
Благодаря ви за отговорите по темата за ваксините!   bouquet Да не се притеснявам, значи - нормално. Simple Smile

Въпросът с тоалетните остава на дневен ред, много го мисля. Вчера Гери образно ми обяснява упражнението с разкрача в тоалетната. Mr. Green Справило се е детето, но въпреки това се притеснявам. Rolling Eyes Ще взема да си записвам нещата/въпросите за родителската среща, която ще е към края на месеца.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт