положителен тест и после цикъл

  • 11 560
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
здравийте момичета.сигурно и но вас ви се е случвало да имащ 2 чертички на теста -пък макар и бледо розова и след това да ти дойде.защо тези тестове ни заблуждават?ако на някай му се е случвало моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 268
Възможно е да си била бременна, но бебето да не е успяло да се закрепи  Sad. Случва се понякога, за съжаление  Confused. Не се отчайвай, успех следващия път  Praynig.

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Зависи и какъв тест си ползвала. Много момичета са се оплаквали от тестовете, които са по 2 в кутийка - че единия често показва положителен, а втория е отрицателен.  Thinking

Успех и скоро да се похвалиш! Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
home test показва + резултати - не го купувам вече.
Твоят какъв беше?
Горе главата ще успеем всички Wink

# 4
  • Мнения: 1 209
Престото също дава лъжливи резултати!!!

Ти какъв тест прави?

# 5
  • Мнения: 133
теста беше шуър чек.след това купих и клиър чойс изи тест но за съжаление нямах шанс да ги ползвам този месец.имах много силни болки този път,а обикновено не ме боли и за това си мисля че може и да е имало бебе но нищо незнам ... божа работа.незнам и на кой тест да имам доверие.благодаря за подкрепата.

# 6
  • Мнения: 133
пак съм аз ... всъщност закъснението ми беше 6 дена и това още повече ме заблуди. Thinking

# 7
  • Мнения: 3 116
При мен се получи така, 3 положителни теста, макар и бледи (SureCheck) и на 10 ден ми дойде с много силен кръвоизлив и адски болки. Оказа се че е имало оплождане, но плода не е могъл да се закрепи. Тогава гинеколожката ми каза че почти всеки закъснял цикъл си е аборт.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 88
Само да добавя и аз, че тестовете  #2gunfire  ПРЕСТО дават много често грешен резултат повече няма да ги ползвам  .Докато тези от 0 ,60 са си надежни поне за мен.

# 9
  • Мнения: 23
Можели и аз да попитам, значи дойде ми на 10.09 по-рано с 2 дена,но кръвта ми беше ярко червена,а по принцип ми е много тъмна и със съсиреци, а този път не беше така.Дали все пак може да има бременност?Не съм правила тест,но интересното е че често ми става много некомфортно,едно такова уж лошо,уж не,много странно.Вие какво мислите,дали има нещо или не?

# 10
  • Мнения: 481
Можели и аз да попитам, значи дойде ми на 10.09 по-рано с 2 дена,но кръвта ми беше ярко червена,а по принцип ми е много тъмна и със съсиреци, а този път не беше така.Дали все пак може да има бременност?Не съм правила тест,но интересното е че често ми става много некомфортно,едно такова уж лошо,уж не,много странно.Вие какво мислите,дали има нещо или не?

Есмералда, не се притеснявай излишно Hug просто ти е дошло по-рано, а кръвта на М по принцип трябва да е червена, понякога по-ярко, в началото и в края е по-тъмна.
Аз не съм съгласна, че почти всеки закъснял цикъл си е аборт. На мен ми е закъснявал цикъла и когато не сме работели за бебе. ИМа много други причини да ти закъснее цикъла, емоционални, стресови ситуации и много други  Peace

# 11
  • Мнения: 133
здравейте отново.все повече чета  и все повече се обеждавам че наистина е имало оплождане,но.....другото което искам да питам е че не съм ходила на гинеколог след събитието.проблем ли е това?и мога ли да продължавам с опитите за бебече?и каква е причинита за невъзможността да се закрепи плодът?

# 12
  • Мнения: 1 335
Посещението при гинеколог си е задължително при опити за бебе.
Микробиология поне имаш ли? Не е лошо да отидеш на един пълен преглед  Thinking
Не си блъскай излишно главицата с тези допускания. Даже да е имало оплодена яйцеклетка, която не се е закрепила, това е минало; просто се случва. Не се напрягай  Hug
Давайте смело напред, обичайте се и ще стане. Дано скоро  bouquet

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Никога не можеш да си сигурна, че е имало оплождане. Ановулаторните цикли протичат по същия начин.

Ако желанието ти за гинеколог е само заради тези подозрения, не си заслужава да ходиш. Но ако ти е дошло времето за профилактичния преглед, е добре да си го направиш.

Иначе, проблем при имплантиране се появява при ниски нива на пролактин.

# 14
  • Мнения: 3 116
Вес, момичето е имало положителен тест за бременност, знам ли  newsm78

Междудругото при мен се появиха част от симптомите за бременеене, мераци за ядене на сметана, лошо ми ставаше от цигари и т.н., които изчезнаха когато ми дойде цикъла.

Хубаво е да отидеш на гинеколог, просто за един преглед и един ехограф  Hug

# 15
  • Мнения: 133
ей здравейте.ами ходих на гинеколог миналото лято -доста отдавна като се замисля,но времето наистина лети.тогава бях здрава и всичко беше ок.какво е микробиология? Embarassedсори за въпроса ,но не съм навътре с нещата.дано всичко това скоро свърши и се разпишем - в имам бебе Heart Eyes.

# 16
  • Мнения: 1 335
какво е микробиология?
Микробиологя (по отношение гинекологията) - изследва микроорганизмите (в т. ч. бактерии, гъби и пр.)и най-общо влагалищната среда. Установява и за наличието на инфекции.

http://www.vita.bg/dkc.php?d=11
Хубаво е да имаш освен микробиологията и цитонамазка
http://bulgaria.firstvisit.org/braun_pap.asp
http://bulgaria.firstvisit.org/14d.asp?id=61883&girl=5&d … le&docname=Dr


# 17
  • Мнения: 2 309
Не вярвам на нищо,преди да съм видяла бебето в ръцете си Hug Mr. Green

# 18
  • Мнения: 133
ами аз всъщност имам такова изследване ивкл.цитонамазка,но незнаех как точно се казва.ами момичета май нямам повече питания благодаря ви че бяхте съпричастни с мен и дано за всички ни скоро да има добри новини.

# 19
  • Мнения: 975
Темата май е на привършване ,но исках и аз да споделя ,че преди 2 месеца и аз имах 3 + теста шуар шек .,които не вярвам да се ме излъгали,ако е един да ,ама 3 ,които правих съответно на 4 ,6,7 ден от закъснението.Ходих на доктор и той нищо не видя на видеозона ,и като сложи ръкавиците ,познайте след 5-6 часа как ми дойде мц с пълна сила.А да кажа че имах кафеникаво зацапване когато правех тестовете.Така и не разбрах и аз какво стана.

# 20
  • Мнения: 2 171
Кофти ми беше да пиша в тази тема, защото моя случай е съвсем пресен - отпреди 5 дни. Имах разни признаци на бременност, които ме накараха да направя тест 1 ден преди датата на менструацията. Тестът беше положителен. На следващия ден втори тест, друга марка - пак положителен. Появи ми се същия ден едно кафеникаво течение, а на следващия ми дойде с пълна сила и с много силни болки. Сега вече ми свършва, но това което ме обърква е, че признаците на бременност - гадене, световъртеж, замаяност, умора все още са налице. Освен това от днес започнаха и силни болки в гърдите. Вече не знам какво става. Все пак ще направя още един тест като ми свърши, ей така да видя какво ще покаже.

# 21
  • Мнения: 133
ехо пак съм тук мислех да я привършвам тази тема,но явно има много такива случаи и за това да пишем и да си споделяме и взаимно да си даваме подкрепа.при мен другото странно нещо е че цикълът ми продължава повече от обикновеното-не е обилен но го има.изчаквам малко и отивам на гинеколог,защото не ми харесва тази работа. newsm78 и се чувствам наедряла и с малко по-големи гърди. Grinning

# 22
  • Мнения: 7 716
Бебешор, трябва да отидеш на лекар непременно. Възможно е да е имало бременност и тя да не се развила.
Аз един път имах закъснение от 12 дни и положителен тест, но бременност не се разви.
Случва се понякога, важното е да не е системно.

# 23
  • Мнения: 3 116
Според мен в тази ситуация (положителен тест и цикъл) трябва да се отиде на гинеколог на всяка цена. При мен откриха остатъчна кръв в матката, която за щастие се резорбира иначе щеше да се наложи кюртаж  ooooh!

# 24
  • Мнения: 184
Много не им вярвам на тези тестове, винаги съм се чудила ,а бе това втора черта ли е или не  #Crazy

# 25
  • Мнения: 133
ох че ме плашите.кажете ми -например остатъчна кръв и т. н. не трябва ли да има и някакви др.симптоми.и изобщо какви симптоми има ако има нещо нередно.малко не ми се ходи на гинеколог  Embarassed ама ако трябва -отивам.ох с тези въпроси ви побърках -но незнаех че толкова трудно стават тези бебешорчета.

# 26
  • Мнения: 3 116
Бебешор, остатъчната кръв в матката се вижда на ехограф. И няма други симптоми.

Отиди на лекар, не бой се  Hug

# 27
Здравейте!
Силно се надявам да можете да ми помогнете: преди две седмици имах два положителни теста Шуър чек + положителен кръвен тест, щастието ми продължи много кратко, няколко дни след това получих обилен кръвоизлив; отидох в болница, където казаха, че съм направила спонтанен аборт, но съм щастливка тъй като съм се "изчистила добре", да изчакам следващия цикъл и да отида на контролен преглед.
Симптомите обаче продължават - става ми лошо от кафе, цигари и миризми, това нормално ли е?
Предполагам разбирате нежеланието ми за момента да се връщам в болницата за да попитам лекаря - просто нямам сили
Благодаря предварително

# 28
  • Мнения: 481
Здравейте!
Силно се надявам да можете да ми помогнете: преди две седмици имах два положителни теста Шуър чек + положителен кръвен тест, щастието ми продължи много кратко, няколко дни след това получих обилен кръвоизлив; отидох в болница, където казаха, че съм направила спонтанен аборт, но съм щастливка тъй като съм се "изчистила добре", да изчакам следващия цикъл и да отида на контролен преглед.
Симптомите обаче продължават - става ми лошо от кафе, цигари и миризми, това нормално ли е?
Предполагам разбирате нежеланието ми за момента да се връщам в болницата за да попитам лекаря - просто нямам сили
Благодаря предварително


да,мила, нормално е да продължават симптомите, ти не си машина на която натискаш копчето и престава да работи. Почивай повече, след време нещата ще се нормализират..

# 29
  • Мнения: 2 270
още една отчаяно искаща   - аз не мога да ти помогно с отговор, но ти пожелавам много търпение, спокойствие и едно прекрасно бебече! Hug
 

# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Посещението при гинеколог си е задължително при опити за бебе.
Peaceуспех

# 31
  • Мнения: 28
Тогава гинеколожката ми каза че почти всеки закъснял цикъл си е аборт.
Леле, като прочетох това... и се сещам за нещо... Cry Преди повече от половин година за първи път ми се случи така, че ми закъсня с 12 дни, а по принцип цикъла ми е точен като по часовник и ми идва на точно определена дата... Имах някои симптоми, които ме караха да си мисля, че може би съм бременна... На 7-ия ден от закъснението направих тест, но той беше отрицателен... След още 5 дни ми дойде... обаче беше малко по-странно от обичайното... Боже, ами ако съм била бременна... Cry Cry Cry

# 32
  • Мнения: 481
Тогава гинеколожката ми каза че почти всеки закъснял цикъл си е аборт.
Леле, като прочетох това... и се сещам за нещо... Cry Преди повече от половин година за първи път ми се случи така, че ми закъсня с 12 дни, а по принцип цикъла ми е точен като по часовник и ми идва на точно определена дата... Имах някои симптоми, които ме караха да си мисля, че може би съм бременна... На 7-ия ден от закъснението направих тест, но той беше отрицателен... След още 5 дни ми дойде... обаче беше малко по-странно от обичайното... Боже, ами ако съм била бременна... Cry Cry Cry


ейййййййййййййй!!!!!!!  Close
стига сте мислили какво може да е било, какво е станало, дали, или.......докато мислите така ще сте само с увесени носове, пълни с песимизъм. Тук трябва нова надежда, миналото си е заминало Naughty Сега работим за бъдещето си Peace
Момичета, не обичам такива заключения, защото те карат да изпадаш в тъжни спомени и т.н. Както по-горе писах обаче, с това мнение въобще не съм съгласна, защото има мноооооооооооого причини да ти закъснее цикъла Peace

# 33
  • Мнения: 28
Тогава гинеколожката ми каза че почти всеки закъснял цикъл си е аборт.
Леле, като прочетох това... и се сещам за нещо... Cry Преди повече от половин година за първи път ми се случи така, че ми закъсня с 12 дни, а по принцип цикъла ми е точен като по часовник и ми идва на точно определена дата... Имах някои симптоми, които ме караха да си мисля, че може би съм бременна... На 7-ия ден от закъснението направих тест, но той беше отрицателен... След още 5 дни ми дойде... обаче беше малко по-странно от обичайното... Боже, ами ако съм била бременна... Cry Cry Cry


ейййййййййййййй!!!!!!!  Close
стига сте мислили какво може да е било, какво е станало, дали, или.......докато мислите така ще сте само с увесени носове, пълни с песимизъм. Тук трябва нова надежда, миналото си е заминало Naughty Сега работим за бъдещето си Peace
Момичета, не обичам такива заключения, защото те карат да изпадаш в тъжни спомени и т.н. Както по-горе писах обаче, с това мнение въобще не съм съгласна, защото има мноооооооооооого причини да ти закъснее цикъла Peace
Да, така е, но просто сега се сетих за това, и малко или много се натъжих... Rolling Eyes Но както ти каза- минало-заминало... трябва да гледаме само напред. Успех на всички. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 770
Случвало ми се е няколко пъти. Преди години, тогава още не бях изследвала хормони. Оказа се, че имам завишен пролактин, който пречи на имплантацията. Лекувам се от 2 години и преди седмица пак преживях същото. Три положителни теста с дебели черти. Получих кафяво зацапване и леки контракции и веднага ми изписаха лекарства, но течението се засили и след 10 дневно закъснение се превърна в обилен цикъл, които продължава вече 6 ти ден. Дано всичко да се изчисти от самосебе си. Много често такива бременности се дължат и на хромозомни аномалии и неправилно делене на клетките, така че следващия път не е задължително да се случи. Между тези неуспехи имам и една извънматочна бременност с отстранена дясна тръба и една гроздовидна бременност. Ако нямах момче на 9 години , което беше първата ми и абсолютна безпроблемна бременност, вече щеше да съм се побъркала. Но ще опитвам докато мога.

# 35
  • Мнения: 1
Здравейте. Закъсня ми с девет дена и ми дойде М. Ходих и на гениколог и ми каза че съм бременна. Сложи ми инжекция за задържане и каза че кървенето трябва да спре но не... Незнам какво да правя а двамата със съпруга ми толкова много искаме да си имаме детенце. Моля Ви ако някой е имал подобен проблем да ми даде съвет, да ме окуражи. Тестовете за бременност също отчетоха положителни резултати.

# 36
  • Мнения: 133
ами защо не те приеха в болница?трябва да те наблюдават лекари .как така една инжекция и трябвало да спре.отивай пак на лекар и дано да ти обърнат повече внимание.лежи си много и не се натоварвай.стискам палци-може да не е най-лошото.може да е цветна бременност.не падай духом и се бори.и другия път се похвали че лошото е преминало.успех!

# 37
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Привет  Simple Smile
Съжелявам за всички момичета, които трябва да преживеят такава загуба  Sad. Два месеца преди да забременея със сина си видях 2 чертички, но след 2 дена имах кръвотечение, отидох на лекар, видя се плоден сактрябваше да бъда в 5 г. с., започнах веднага лекарства за задържане, но кръвотечението не спря и след една нощ в болницата с подпис н който отказах кюртаж вссичко приключи. После гинеколожката ми реши /без да прави хормонални изследвания/, че имам къса лутетална фаза и това може да е признакщ, че имам нисък прогестерон, затова от следващия цикъл ми предписа да пия витамин Е и от 11-тия до 21-ия ден да пия утрогестан. Явно без да иска улучи проблема ми или просто си беше пълно съвпадение. Тогава доста четох за тези ранни аборти и не помня точно къде, но някъде пишеше, че 75 % от бременностите завършват с много ранен аборт още преди зцакъснението. Месеца преди да забременея бах сигурна, че съм бременна, то беше болки в гърдите, то беше гадене, то беше умора, сънливост, обаче ми дойде. Пожелавам успех на всички чакащи момичета.

# 38
Здравейте!Имам въпросче за моя цикъл.Идва ми на 25 календарни дни.Т.е.трябваше да ми дойде на 3, но все още нямам цикъл.Днес сутринта ме болеше зверски корема и си мислих, че ще ми идва, но все още съм очакване.Нямам зацапване или нещо такова.Мога ли при това положение да си направя тест или да изчакам още ден-два?Благодаря и късмет на всички момичета.

# 39
  • Мнения: 1 335
Можеш да направиш тест
Дано резултата е какъвто го желаеш

# 40
  • Мнения: 2 741
Здравейте  Hug
Тази тема малко ме ужаси-закаснява ми с 8 дена вече имам положителен тест, та въпроса ми е - значи е твърде вероятно бременност да не се развие така ли???
Довечера съм на гинеколог, дано всичко да е наред защото през нощта два- три пъти ми преряза ниско долу в дясно.
Желая на никоя от нас да не се случва такова нещо Hug Praynig

# 41
  • София
  • Мнения: 770
Засега нямаш никакъв повод за притеснение. Мисли положително.

# 42
  • Мнения: 36
И аз да се включа, миналият месец имах над 10  EFP , интересното е, че ми дойде 2 дни по-рано и ми тече само 1 ден. В следващите дни нищо, днес леко кафеникаво зацапване и нищо друго. Днес би трябвало да съм в 7 ден от новиа цикъл или в 38 ден от миналия. След като ми дойде не съм правила тестове. Това еднодневно кървене да го броя ли за цикъл или да продължавам да го чакам?  newsm78

# 43
  • Мнения: 3 116
Това еднодневно кървене да го броя ли за цикъл или да продължавам да го чакам?  newsm78

Много ти е странна историята. На твое място бих направила кръвен тест и с него при гинеколог  newsm78

# 44
  • Мнения: 1 335
Иди на кръвен тест. Бързо. Ако има бременност (а 10 теста са твърде показателни според мен), то кървенето показва, че има нещо нередно

# 45
  • Мнения: 2 422
Гита направи ли тест вече Wink

Общи условия

Активация на акаунт