спирала "Мирена"

  • 245 601
  • 624
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 924
Не съм съгласна с теб и не мисля че е по добре да страдаш от анемия само и само да имаш цикъл.
Хормонът оказва само локално действие и като цяло не променя хормоналния баланс на организма ти - липсата на цикъл не означава менопауза, просто лигавицата на матката не нараства

# 46
На мен изобщо не ми се вижда нормално това да ти спре цикъла. Егати хормоните егати чудото ами то това изобщо не е добре за целия организъм. При положение че нямате проблеми си сложете от другите спирали защо трябва да слагате такава която ще ви спре цикъла пък и то да го намали на 2 дни. Аз съм със нова Т спирала и също съм много доволна отначало първите 2 месеца ми беше по обилен. но сега вече ми кара по 5 дни напълно нормално първият ден по силно след това намалява.

# 47
  • Мнения: 924
Все пак всеки решава за себе си и преценя кое е по-добро Hug

# 48
Аз съм от 1 г. 2 м. със спиралата. Да, наистина почти нямам цикъл, а от 2 месеца изобщо не ми е идвал. Но определено предпочитам този вариант пред абразиото през 3 месеца. Каквито и хапчета да пиех, кръвоизливите бяха неспирни и болезнени -по 2 седмици и то качествени от към количество. Така, че за такива като мен това е варианти то добър/поне за сега/.

# 49
  • Мнения: 3
Сложих си спирала Мирена в началото на м.октомври.Както чета от форума при всеки е различно.При някои поставянето е болезнено.Други ги боли глава. Зависи как ще приеме организъма.При мен проблема е,че не спира кафеникавото зацапване. Трябва вечно да съм с превръзки или памук.При прегледа лекарят ми каза,че е поставена много добре и отделя хормона естроген.Ох, женски мъки. Пишете ми,ако имате подобни проблеми и как сте ги разрешили.

# 50
  • Мнения: 924
Отделя хормона левоногестрел,зацапването при всеки продължава различно от три месеца до година

# 51
  • Мнения: 1 322
Момичета, някоя от вас качи ли килограми, откакто е с тази спирала.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2
Здравейте!
Като прочетох мненията ви се реших и аз да споделя.С Мирена съм от 21 октомври 2008г..И от тогава не ми е спряло.Не става въпрос за зацапване, направо си тече.Моят гинеколог казва, че това е нормално, въпреки, че изпих сума ти лекарства - оргаметрил,дуфастон.
Някой имал ли е такъв проблем и изобщо това проблем ли е.Защото моят гинеколог казва, че така трябва да бъде.

# 53
  • Мнения: 3 480
не съм чела всички мнения, но ще се включа по темата. когато реших да слагам спирала бях твърдо решена да е мирена. не живея в бг и попитах лекарката си и тя ми обясни, че мирена се поставя на жени със силен и болезнен цикъл, освен това тя отделя и хормон. препоръча ми да сложа нормална, защото моят цикъл траеше по 5 дни и не е бил особено болезнен и аз я сложих - нормална, без хормони, не мирена. имах кръвотечения първите месеци между циклите, но сега съм ок. каза ми също, че не е оправдано на всеки да се поставя миренаи и че , разбира се не е логично и полезно да спираме изкуствено месечния цикъл. просто дали да се сложи обикновена спирала или мирена се решава след преглед и анализ на индивидуалното състояние на всяка жена. като и казах как масово се рекламира в бг и как всеки тотално игнорира обикновената тя беше меко казано потресена, каза ми, че ако искам ще ми сложи мирена, но че нямам нужда - единствено ако имам гинекологични проблеми. да уточня, че тук е значително по-евтина отколкото в бг. имам от година и повече обикновена и съм доволна - не съм качвала кг (мисля, че хормонът в мирена предизвиква увеличаване на теглото, както хапчетата контрацептиви), цикълът ми се поизмени, но не е фатално за мен - по-дълъг е с 1 ден от преди това. спиралите, каквито и да са не се препоръчват на жени, които не са раждали - има сериозни рискове. за мен това е най-доброто решение като предпазване от забременяване, защото имам 2 деца вече и не искам постоянен приток на хормони в организма си ... така че посъветвайте се с лекар и тогава сложете обикновена - ако нямате обилен цикъл или др. проблеми, изискващи точно мирена, която помага.
успех!

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 20:03 от S T A R D U S T

# 54
мисля , че е чудесно и аз да си сложа същата спирала.Вчера ми я препоръча лекуващият ми лекар за да си разреша проблема. Преди около месец ми правиха абразио и след като излязоха резултатите ми и се оказа , че само по този начин могат да бъдат отстранени честите "зацапвания" между циклите ми

 

# 55
Здравейте! Наистина имам противоречиво мнение за спиралата, въпреки че съм с нея вече 1г и 1/2 и се чувствам добре. Противоречиво,защото смятам, че цикъла не е нормално да изчезне напълно - а при мен от месеци вече е факт. Другото, което е, че кошмара от вечните кръвоизливи и абразия го няма -  това е голямо облекчение. Да, качих малко килограми, но явно това въздействие е индивидуално. Имам приятелка с Мирена, която отслабна драстично. На този етап за мен тя е добър вариант, в сравнение с другия, който предложиха лекарите - да се изчисти всичко отвътре.Налагало се, тъй като стената на матката е изтъняла много от честите абразия,а  и съм предразположена към образуване на полипи. Но страха от вечното кървене не е отминал и винаги съм запасена с превръзки. Засега съм доволна, тъй като се чувствам по-добре от преди.

# 56
Здравейте, момичета и аз дъм със спирала Мрена вече 8м. при мен цацапването беше през първите 3 месеца и после спря ,сега цикала ми е слаб и продължава около 5-6дни чевствам се много добре .Обаче понъпълнях с около 3-4 кг. Сега се опитвам да отслабна с упражнения и лека диета , аз и без това не съм много много по яденето но може би трябва да променя менюто.Споделете опита си относно това покачване на килограми....как ги овладяхте.На мен винаги хормоните са ми действали по този начин.Когато съм почвала да пия хормони качвам 3-4 кг и после няма сваляне Cry

# 57
  • София
  • Мнения: 5 289
Още когато пуснаха Мирена на пазара, бах с доста противоречиви мисли, въпреки препоръката на гинеколожката ми не събрах смелост да си поставя Мирена.Само мисълта, че има хормон в нея,който с години навлиза в организма ми и спирането на менструацията, прави това за мен абсурдно.Все си мислех, че рано или късно, този хормон ще се отрази по един или друг начин върху организма ми, а почти спрелият цикъл също.Мисля, че постъпих добре като не избрах тази спирала и послушах интуицията си.Смятам че привилегията да си  с по кратък, оскъден или направо без цикъл е главната примамка за жените, понеже всички знаем какво бреме и неудобство, и неразположение е това,мисля че там е уловката...Не мисля, че тези 2 неща няма да се отразят по никакъв начин, а сега като прочетох темата само си потвърждавам мнението. Може би наистина тази спирала трябва да се поставя на жени с проблем и ако тя ще благоприятства тяхното положение това е добре, но не и в другият случай като че ли. ThinkingХормона си е хормон със неговите съпътстващи "екстри"-напълняване, нервност, акне, главоболие...все неща които всички знаем.Дали пък този хормон не е предпоставка за образувания в гърдите, както противозачатъчните таблетки? newsm78Не е ясно.Затова избрах обикновенната вътрематочна спирала и се чувствам доволна, нямам проблеми да чукам на дърво. Praynig
Между другото по напред в темата една потребителка е дала линкове с клипчета за поставянето и информация за Мирена.Смятам, че много отговори на въпросите си ще намерите там, дори е показано как се поставя спиралата.Второто клипче май е най-добро и е на български.

# 58
Здравейте! Аз съм на 45 години и също съм с тази спирала от м. юли. Имах проблеми и затова се реших на този вариант. Имах постоянни кръвоизливи, болезнена менстурация, вървеше ми обилно и по 8-10 дни и в същото време на много къси интервали, в същност имах около 10 чисти дни в месеца. На всичкото отгоре съм и с миомен възел. Абе общо взето пълен кошмар. Нямах избор и се реших на "Мирена". Наистина цената е около 300 лева. Но... НЕ СЪЖАЛЯВАМ! Вече няма болки, няма кръвоизливи, върви ми по най-много 4-5 дни и то съвсем оскъдно, а и не се притеснявам от бременност. Регулира се всичко! Единственото, което ме притеснява е, че посложих 4-5 килца. Е... това да е проблема пък може и да е от повечко похапване, знам ли. В същност дали има и такова действие?

# 59
  • София
  • Мнения: 5 289
Щом има хормон, може и леко напълняване да има. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт