Пробиотици и Пребиотици

  • 9 297
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 3 456
Пак да попитам- някой купувал ли е синбиотици. От коя марка сте доволни?
Синбиотиците, доколкото схванах от различни статии са нещо като пробиотици, но се размножават в организма и създават колонии, а пробиотиците, доколкото схванах разликата са готови живи клетки на полезни бактерии, но не се задържат в рганизма, следователно не се размножават.
Ако някой е малко по-наясно да обясни или да сподели опит с конкретни такива. Ще съм благодарна.  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 410
FLP продуктите са много добри както вече каза лорка бърборка , но наистина са скъпи. Ползвам ги за дъщеря ми и съм убедена че има добър ефект. Разпространяват се само с дистрибутори и ако си такъв излиза с пъти по евтино.
E, не ти излиза в пъти по-евтино, а само с 30%. По отношение на пробиотика на ФЛП, лекар имунолог ми е казвал, че 1 перличка два пъти седмично е достатъчно за дете до 9 години. В една опаковка са 30 капсули, а това прави 15 седмици - според мен не е толкова скъпо.

# 18
  • Мнения: 619
Аз използвам зелени микроводорасли.За да не прозвучи като реклама,ако имате интерес ,пишете на лични.
Няколко продукта са-единия е с 6 пробиотика.Може да се дава на новородено.На моето детенце давам от съвсем малка.
Наистина е ефективно-имах коремни проблеми и се спрях на Данон-сещате се вече за проблемите,да не се обяснявам сега Embarassed
После пробвах този продукт и вече от няколко месеца съм добре-искам да кажа,че действат и наистина вътре има от тези бактерии,освен това като количество са милиони в една ампула,така,че солната киселина колкото и да унищожи-все ще остане някое милионче...
Мога да дам и линк с информация при желание от ваша страна,пак повтарям,за да не го счетете за реклама.

а пробиотиците, доколкото схванах разликата са готови живи клетки на полезни бактерии, но не се задържат в рганизма, следователно не се размножават.
Така е ,да,затова трябва да се приемат редовно.Ако спра приема им за известно време,няколко дни ,да речем-всичко е ок.Но ако спра да ги пия за месец -два-тогава пак имам проблем,но забележи-не толкова ясно изразен,колкото когато въобще не приемах водораслите.Хубавото е,че са евтини и не е проблем да си ги ползвам редовно без въобще да спирам.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 00:09 от ива_АВИ

# 19
  • Мнения: 3 456


а пробиотиците, доколкото схванах разликата са готови живи клетки на полезни бактерии, но не се задържат в рганизма, следователно не се размножават.
Така е ,да,затова трябва да се приемат редовно.Ако спра приема им за известно време,няколко дни ,да речем-всичко е ок.Но ако спра да ги пия за месец -два-тогава пак имам проблем,но забележи-не толкова ясно изразен,колкото когато въобще не приемах водораслите.Хубавото е,че са евтини и не е проблем да си ги ползвам редовно без въобще да спирам.
[/quote]
Да, точно това се питах всъщност- постоянно ли трябва да се пият. В Ентеросана например количеството е 10 милиарда- така че и аз се надявам известно количество да остава. Но понеже трябва да се съхраняват в хладилник не ми е удобно да си ги нося в чантата например... затова се замислиха за тези синбиотици- предполагам, че се пият известно време и после не.

# 20
  • Мнения: 619
Ами водораслите се съхраняват на не повече от 21С,т.е. зимата не  е нужно да са в хладилник.Лятото пък си ги пия по едно две на ден и то сутрин или вечер,така,че не се налага да си ги нося в чантата.

# 21
  • Мнения: 127
Купих Lactoflor на таблетки за смучене, но на детето не му харесаха Sad   Имат вкус на бонбоните Лакта, за мен са ок, но на нея и се сгади. Потърсих по аптеките какво има - нищо почти, наложи се да обяснявам в две от аптеките какво е пребиотик  newsm78
А това с дистрибуторите ми се струва странно ... аз как мога да си намеря дистрибутор? А на Daflorn дали в офиса им трябва да се ходи? Не виждам магазини

Днес реших да заквасвам кисело мляко. Купих Бор Чвор и  някакво Био мляко от Пикадили. Използвах прясно мляко Верея и резутата е чудесен - и двете млека станаха. Чак не можах да повярвам Simple Smile
Попаднахме на един много интересен сайт, вижте го:
http://www.bnap.org/srawnitelni-testowe/
Хората са правили тестове с различни продукти на различни фирми и са направили сравнителни таблици.  Ще се наложи да сменя някой от традиционните продукти които купуваме (разбира се ако приемем че сравнителните таблици са верни, но защо пък да не са) .
Нека който каквито линкове има да ги споделя   bouquet

# 22
  • Мнения: 619
Нека който каквито линкове има да ги споделя   bouquet
Ето:
http://www.goldenapple-bg.net/display.php?page=products

# 23
  • Мнения: 3 410
По принцип живота на пробиотичните бактерии в червата е 15 дни. Така че ако човек е здрав  или след като е пил редовно пробиотик и е разрешил проблема си, е достатъчно на всеки 10 дни да изпива по една перличка пробиотик(добър, с много гадинки вътре Simple Smile) и като оценим все пак приема на пробиотици и с храната това е напълно достатъчно.
Ето и моя линк http://www.aloebulgaria.com/index.php?option=com_content&tas … id=34&Itemid=  bouquet

# 24
  • Мнения: 619
По принцип живота на пробиотичните бактерии в червата е 15 дни. Така че ако човек е здрав  или след като е пил редовно пробиотик и е разрешил проблема си, е достатъчно на всеки 10 дни да изпива по една перличка пробиотик
Ясно защо след определен период се появява проблема,мерси много !

# 25
  • Мнения: 19
Купих Lactoflor BioPlus на капсули но не мога да разбера как точно се приема.
Преди,след или по време на хранене. Thinking
С вода,сок или с кисело/прясно мляко за  по-добър ефект newsm78
Някой знае ли?

# 26
  • в баира
  • Мнения: 861
Купих Lactoflor BioPlus на капсули но не мога да разбера как точно се приема.
Преди,след или по време на хранене. Thinking
С вода,сок или с кисело/прясно мляко за  по-добър ефект newsm78
Някой знае ли?

Всеки ден ли се пие и по колко?

# 27
  • Мнения: 3 410
Купих Lactoflor BioPlus на капсули но не мога да разбера как точно се приема.
Преди,след или по време на хранене. Thinking
С вода,сок или с кисело/прясно мляко за  по-добър ефект newsm78
Някой знае ли?
Най добре с вода на гладно, по възможност сутрин, когато са празни тънките черва    bouquet
Ако е за малко дете може и през ден   bouquet

# 28
  • Мнения: 3 456
Купих Lactoflor BioPlus на капсули но не мога да разбера как точно се приема.
Преди,след или по време на хранене. Thinking
С вода,сок или с кисело/прясно мляко за  по-добър ефект newsm78
Някой знае ли?

Всеки ден ли се пие и по колко?
Това зависи от пробиотика, който си избрала да купиш. Ако питаш за Лактофлора май беше 3 пъти по 1 капсула. За ентеросана има различни схеми. Когато го купувах ми дадоха една малка книжка- там пишеше дозировките за отделните проблеми.

# 29
  • в баира
  • Мнения: 861
Това зависи от пробиотика, който си избрала да купиш. Ако питаш за Лактофлора май беше 3 пъти по 1 капсула. За ентеросана има различни схеми. Когато го купувах ми дадоха една малка книжка- там пишеше дозировките за отделните проблеми.

Ясно. А ти от кой си повече доволна?

Общи условия

Активация на акаунт