Помогнете ми

  • 1 976
  • 46
  •   1
Отговори
Здравейте бадещи и настоящи майки. Ето каква е моята история.
Мреди 8 месеца родих с секцио в Майчин дом, а сега отново сам бременна утре ще ходя при моя доктор но съм в неведение и това ме убива. Дали мога да задаржа бебето и дали има някакъв риск, моля ви ако някой е по добре осведомен от мен и знае нещо за такива случаи кажете ми. Аз много бих искала да задарйа бебето въпреки че не беше планирано. smile3518

# 1
  • Мнения: 1 701
Обикновено паузата между две бременности при първо секцио трябва да е 2 год., но лекарите се презастраховат с този период според мен.  Thinking Щом детенцето ти е на 8 мес., значи ще има почти 1 год. и половина от първото до второто секцио и може би няма да е проблем.  newsm78 Все пак лекарят ти има последната дума. Успех ти желая!   bouquet

# 2
да и аз си мислех че има 1 година близо но направо съм се побаркала много ме е страх

# 3
  • Мнения: 4 451
Таня, успокой се. Можеш да задържиш бебето.  Grinning

# 4
  • Мнения: X
Можеш, спокойно.

# 5
  • Мнения: 1 216
Таня, имах същата случка, когато баткото беше на 7 месеца. Матката ме болеше и усещах как се разтяга. След консултация с доктор направих аборт - беше опасно за мен самата да бременея толкова скоро. Явно не се бях възстановила достатъчно. Ако ти нямаш грижи и оплаквания- нямаш основания за притеснение. Консултирай се с доктор и дано чуеш това, което ти се иска.   bouquet

# 6
мари анка да не ти се случило и на теб така или имаш позната?

# 7
  • Мнения: 1 485
Не се побърквай,а изчакай лекаря да реши най-добре.
Също мисля,че трябва да минат 2-3 години,но зависи..... Thinking

# 8
  • Мнения: 4 451
Не, но съм разговаряла по темата с гинеколога си. Пусто, все бързам за трето и много питам. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 550
Можеш да задържиш бебчето!!!

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Отиваш на лекар и той ще прецени!

# 11
  • Мнения: 178
Здравей! Аз вече имам три секции, които са през кратък период от време. Втория път забременях, когато първото беше на 9 месеца. Изкарах една безпроблемна бременност и родих здраво и нормално детенце. Така, че щом искаш бебето, не позволявай на някой да ти каже, че трябва да се махне. Няма по-голямо богатскво от децата и не е добре да се лишаваме от него. Третата ми бременност също като теб не беше планирана за този момент, но не се замислих дали ще оставя това бебе. Пожелавам ти да вземеш най-доброто решение и да бъдеш спокойна за това, което ти се случва! Успех!

# 12
Боже Господи дано сте прави мами, дано да няма риск да го родя малко ще е трудно с две бебета но сърце не ми дава да го убия

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Спокойно Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Единственият човек, който може да прецени реално ситуацията е твоят гинеколог. Той най-добре ще ти каже дали може или не да износиш второ бебе толкова скоро след секцио.
В крайна сметка помисли, че е по-добре детето ти да има майка, отколкото да оставиш две деца сираци.

# 15
  • Мнения: 4 451
suziS, ти определено ме впечатли. И двете ми деца са родени със секцио и предполагам един ден третото (дай Боже) пак ще е така.

# 16
  • Мнения: 178
Че има риск има, но нека не се пресилват толко нещата. Риск има не само при секцио, но и при нормално раждане.  При втората ми бременност имах една консултация в шести месец с един генеколог, който ми се накара как мога да постъпя така и да не съм махнала бебето/ и то без да съм имала никакъв проблем с берменноста/.  Според мен не всеки генеколог може да има правилното мнение по въпроса. Мое мнение, че ти и съпругът ти трябва да вземете решение, но то да не бъде съпроводено от страх. Просто бъди смела и се радвай на това което ти се случва!!!

# 17
# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526

В крайна сметка помисли, че е по-добре детето ти да има майка, отколкото да оставиш две деца сираци.

От това няма нужда Stop

# 19
ами ние решихме че ако всичко е наред ще го задържа

# 20
  • Мнения: 27 524
Единственият човек, който може да прецени реално ситуацията е твоят гинеколог. Той най-добре ще ти каже дали може или не да износиш второ бебе толкова скоро след секцио.

Абсолютно.   Peace
Останалото е незряло и несериозно. Никоя от нас не може да каже с няколко удивителни , че можеш да задържиш бебето  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 451
ами ние решихме че ако всичко е наред ще го задържа
Супер. Grinning

# 22
  • Мнения: 129
ами ние решихме че ако всичко е наред ще го задържа

Таня, по-добре не се доверявай напълно на лекарите. Те като цяло винаги търсят по-лекия вариант, и според мен препоръчват аборти дори и когато не е напълно необходимо. Някой път действат просто по учебник. То за тях аборта е рутина просто. Това с абортите тук в БГ го правят с голяма лекота. Просто са склонни да се презастраховат, и  да не се ангажират с по-сложни случаи. Твърде отговорно е за тях. Не говоря от собствен опит, но знам за доста случаи.
Дано не попаднеш на някой, който само да те наплаши!
Няма по-благословено решение от това да износиш детето, което си заченала. Още повече, че зачеването не е акт на случайността, но това е друга тема ...

# 23
  • Мнения: 412
Таня, имах същата случка, когато баткото беше на 7 месеца. Матката ме болеше и усещах как се разтяга. След консултация с доктор направих аборт - беше опасно за мен самата да бременея толкова скоро. Явно не се бях възстановила достатъчно. Ако ти нямаш грижи и оплаквания- нямаш основания за притеснение. Консултирай се с доктор и дано чуеш това, което ти се иска.   bouquet

И успех.

# 24
  • Мнения: 1 426
Чудесно е, че всичко е наред, радвам се за тебе! А и за нас също, защото ни смяташ за по-големи специалисти от доктора  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 541
az te parva 6te rajdam i me e strax no...4yi...o6te ne sam rodila parvoto no popitax genekologa si sled sekcio koga moga da mislia za vtoro-otgovora be6e -sled 1 godina -vseki ima mnenie -moia savet e :Bog ti e dal vtora bremennost -karai si ia spokoino -6tom toi e re6il (BOG)zna4i 6te si rodi6 -toi ne pra6ta na nikoi ne6to  koeto toi da ne moje da ponese!aaaaaaa imam edna poznata i tia e rodila bez problem sled 1 godina pak -otnovo sas sekcio!yspex!az sam s tab i si pazi bebeto)))!

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Много се радвам за теб. Честито и лека бременност Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 5 755
Зададох същия въпрос на моя д-р - "колко време след секцио най-рано може да се забременее" - той отговори "6м, но задължително второто при този случай е секцио пак, а след 2г може и нормално да родиш, след първо секцио."
Но всичко си е много индивидуално, д-ра ти ще прецени най-добре.
И не мисля, че някой д-р ще препоръча аборт само, защото така му е по-лесно.  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 474
Здравейте бъдещи и настоящи майки. Ето каква е моята история.
Преди 8 месеца родих с секцио в Майчин дом, а сега отново сам бременна утре ще ходя при моя доктор но съм в неведение и това ме убива. Дали мога да задържа бебето и дали има някакъв риск, моля ви ако някой е по добре осведомен от мен и знае нещо за такива случаи кажете ми. Аз много бих искала да задържа бебето въпреки че не беше планирано. smile3518
Лекарите препоръчват да има известен период от време /най-често около година/ заради риска от т. нар. "тиха руптура" на матката - т.е. - там където е разреза на матката от предшестващото секцио, съединителната тъкан малко или много се е разрастнала. Точно там с уголемяването на матката от настоящата бременност има реален риск да стане разкъсване без първоначална клинична картина........ има още подробности, НО за това трябва да говориш с гинеколога, защото това си е важно нещо............ Дано всичко стане така, както искаш ти   bouquet

# 29
  • Мнения: 8 999
Всичко зависи от конкретното ти състояние. Аз забременях 6 мес. след първото раждане със секцио. Наложително беше и второто раждане да е секцио, проблеми съм нямала.
Дано всичко е наред и си родиш и второто детенце.

# 30
  • Мнения: 8 917
Здравейте бадещи и настоящи майки. Ето каква е моята история.
Мреди 8 месеца родих с секцио в Майчин дом, а сега отново сам бременна утре ще ходя при моя доктор но съм в неведение и това ме убива. Дали мога да задаржа бебето и дали има някакъв риск, моля ви ако някой е по добре осведомен от мен и знае нещо за такива случаи кажете ми. Аз много бих искала да задарйа бебето въпреки че не беше планирано. smile3518
Желателно е да има период от време, но не е и задължително - всичко си е индивидуално. Дано нещата при теб се развият така, както желаеш Hug

# 31
  • Мнения: X
Здравей! Искам да ти кажа, че имам позната в твоето положение и на нея са й казали да внимава и  да се пази от натоварване. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност, и късмет!
 Hug


Таня, по-добре не се доверявай напълно на лекарите. Те като цяло винаги търсят по-лекия вариант, и според мен препоръчват аборти дори и когато не е напълно необходимо. Някой път действат просто по учебник. То за тях аборта е рутина просто. Това с абортите тук в БГ го правят с голяма лекота. Просто са склонни да се презастраховат, и да не се ангажират с по-сложни случаи. Твърде отговорно е за тях. Не говоря от собствен опит, но знам за доста случаи.
Дано не попаднеш на някой, който само да те наплаши!
Няма по-благословено решение от това да износиш детето, което си заченала. Още повече, че зачеването не е акт на случайността, но това е друга тема ...
[/quote]
Подкрепям напълно  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 866
Аз съм чела, че 6 месеца е минималния период, който трябва да се изчака. Моят лекар ми каза да изчакам 1 год след раждането, за да съм спокойна. Но добави, че имал случаи на жени забременели 4 мес. след секцио и без никакви проблеми. Така че всичко е строго индивидуално. Аз на твое място не бих предприела аборт освен ако нямам някакъв много сериозен проблем в момента. Аз забременях 1г4м след секциото и всичко беше ок.

# 33
много благодаря на всички за коража, които ми дадохте.
Аз вече ходих при моя лекар и тои ми каза че риск има при всяка бременност, а при сесцио каквото и да е било първо или второ риск има, даже и при нормална бременност. Каза ми че бебето е малко по малко но последния ми цикъл беше по дълък и съм забременяла по късно, но всичко изглевда наред. Това много ме зарадва newsm47

# 34
  • Мнения: 1 672
ами ние решихме че ако всичко е наред ще го задържа
така е най добре.ПОЗДРАВЯВАМ ВИ!!!

# 35
  • Мнения: 474
Е, щом няма проблеми - ЧЕСТИТО   bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 5 755
много благодаря на всички за коража, които ми дадохте.
Аз вече ходих при моя лекар и тои ми каза че риск има при всяка бременност, а при сесцио каквото и да е било първо или второ риск има, даже и при нормална бременност. Каза ми че бебето е малко по малко но последния ми цикъл беше по дълък и съм забременяла по късно, но всичко изглевда наред. Това много ме зарадва newsm47
Лека бременност!  Peace

# 37
  • Мнения: 178
Надявам се всичко да бъде наред до раждането и след това също!

# 38
  • Мнения: 478
Аз родих секцио и като попитах моя гинеколог за второ дете и той каза че по рано от 3 години да не мисля за това

# 39
  • София
  • Мнения: 5 079
Стискам ти палци всичко да е наред, миличка... Praynig Лека бременност!  bouquet

# 40
  • Мнения: 3 423
Честито бебче Heart Eyesи браво за куража Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 1 044
Когато родих със секцио попитах изрично доцента кога мога пак да забременея и родя без проблем. Не съм на 20 и нямам много време да се бавя с второ, че трето...Той каза, че между двете раждания трябва да има една година и половина разлика, включая и бременността, за да е без проблем всичко. Бремеността е 9 месеца, тоест ти може да забременееш 6 месеца след раждането. Но тъй като съществува вероятност от преждевременно раждане, хубаво е да се поизчака.

# 42
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Честито бебче Heart Eyesи браво за куража Heart Eyes


поздравления и от мен  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 4 588
Честито и от мен и лека бременност!  Hug

# 44
  • Мнения: 1 671
Честито! Лека и безпроблемна бременност!

# 45
  • Мнения: 814
По принцип - казват 2 години, но наистина се презастраховат. Ти няма да имаш проблем, защото ще са минали достатъчно месеци  Peace

# 46
  • Мнения: 3 069
Мисля, че няма да е проблем, но най-добър съвет може да ти даде гинеколога ти.
Посъветвай се с него.Във форума винаги ще има различни мнения а и не сме специалисти.
Кураж Peace

Общи условия

Активация на акаунт