Как се преборвате с шопинг манията?

  • 2 805
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, чак такъв проблем нямам. Като ме хване меракът да си взема нещичко, просто вадя картата и действам. Ако обаче в момента не мога да си го позволя - никога няма да седна да се тръшкам, да сънувам, да го мисля...За таквива мацки като тебе не трябва да има кредитни карти, защото вечно ще си на червено Mr. Green

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Напоследък дори и не се мъча да се боря с тази си мания...отдавам и се и се чувствам добре  Flutter Peace

# 47
  • Мнения: 2 631
Когато си харесам нещо и си наумя, че трябва да го имам, Господ да е на помощ на тези, дето се опитват да ме спрат!
Първо купувам, а съжалението, че ще остана без пари оставям за после  Crazy

# 48
  • Варна
  • Мнения: 672
Трудно ми е понякога, особено ако съм харесала нещо и точно тогава не мога да си го позволя. Сънувам, сънувам..... и в крайна сметка си го купувам.
Най ме е яд когато нямам нужда от нещо, но го харесам и купя  Simple Smile

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Смятам, че съм се научила да я овладявам тази мания.

# 50
  • Мнения: 104
И аз нямам такава мания, обаче мъжът ми определено има  #Cussing out

# 51
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ами не се преборвам,задължително трябва да се пазарува веднъж седмично поне,иначе ми става нервно Mr. Green.Естествено ще си харесам нещо,когато просто не съм тръгнала за него,а когато търся целенасочено,почти никога не харесвам нещо,така че да ми се изпълни душицата.Стигнах до извода,че трябва по-често да си пренареждам гардероба,така си изравям някои скрити и добре забравени дрешки,на които се радвам пак,все едно са токущо купени и може да спестя някой друг лев.

# 52
  • Мнения: 1 318
Значи преди и аз имах този проблем - моят мил приятел ме поощряваше да си купувам всичко, което ми хареса, като той неотлъчно ме следваше и ми помагаше при избора... Да уточна - преди се обличах по-спортно (дънки, блузка, обувки с равни подметки), а покрай него се сдобих с много елегантен женски стил (рокли, костюми, елегантни обувки...). Та, напоследък той е по-зает и аз излизам с моята най-добра приятелка. И се чувствам ужасно неудобно да похарча пари, равняващи се на нейната заплата за някакво яке например. Така че съм овладяла тази мания. От време на време ме обхваща желанието да изкупя магазините, но се старая да съм разумна. Определям си бюджет на излизане, който спазвам и така не изпадам в странни ситуации.

# 53
  • Мнения: 1 541
Не се боря с манията си- ако искам нещо го получавам, по един или друг начин  Twisted Evil Вина- ами чувствам понякога, когато прекалявам или пък купувам неща, които после подарявам, защото не ги харесвам докато се прибера вкъщи.....но ми минава бързо, а и вината никога не предшества покупката!  Rolling Eyes
Жените трябва да се глезят и да им се угажда, за да могат и те да глезкат и мъркат доволно  4470  Wink

# 54
  • Мнения: 4 621
Не страдам от тази мания Laughing

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз много не страдам, но по-точно за дребни нещица ми се приисква- шоколадчета, дребна козметика, някоя блузка...

# 56
  • Мнения: 1 685
Не успявам. SadШопинг манията  преборва мен newsm53

 smile3521 newsm61 smile3511 smile3521

# 57
  • Мнения: 9 092
Така като ви чета...предполагам повечето работите, нали? В смисъл, имате си лични средства, което ви улеснява при пазаруването, не сте зависи от някого..?
Аз все още не работя, тази година завършвам, не знам дали скоро ще мога да почна работа...много е гадно да си финансово зависим Confused

П.П. Кредитна карта никога не бих използвала, ако знам че не мога да си възстановя парите - мразя да живея в дълг, под каквато и да е форма Crazy

# 58
  • Мнения: 1 685
ОХХХХХ, настъпи ме по мазола с тоз ? Стеф! Няма оттърване, даже и безпаричието не помага!
Те умните глави за такива като нас са измислили кредитните карти. Confused
Напоследък се зарибих и с пазаруване по Нет-а и нещата стават страшни.
Ще ми трябва терапия , усещам аз.   Embarassed

 ooooh! smile3515А за това просто не ми се коментира...с картите страшна беля става-сега ближа рани и разчитам на половинката да ги наваксам,че направо ужас-определено се нуждая от терапия newsm78

# 59
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Цитат
определено се нуждая от терапия

пробвай с SHOPPING  Laughing Laughing  Peace

Общи условия

Активация на акаунт