Майски мами, тук се запишете - радостта споделете!

  • 19 685
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Alabala и на мен ми се струва, че за вагинален ехограф няма значение дали е пълен пикочния мехур или не. Ако на коремен е трябвало да те гледат, е друг въпрос. Кога ти е термина?
Ми все още незнам, 2 поредни дни си правих тестове и двата положителни.Именно затова отидох днес за да ми потвърдят бременоста.По мой сметки ще е към 25 май.Коремен беше ехографа, в кварталната поликлиника , естествено парите не ми върнаха( тъй като си платих) ами направо ми каза ела утре...Та реших там да не ходя ами утре направо да сляза до АГ- то и след това трябва да мисля за ЖК къде да ми е  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 0
mu6morok мерси за съобщението
desive_78 честито ти сърчице
добре дошли на новите мацки
вече знаете че закъснявам с четенето така че ако има нещо което не е за пропускане пишете ми да не изтърва нещо
GERY много е хубава новата темичка БРАВО

# 47
  • Мнения: 667
Ей момичета нямате изчитане бре!
Кога нова тема, че и вече 3 страници - браво само така  Laughing
Пак да поздравя новодошлите бременлийки!  Laughing
Много е хубава новата тема - поздравления Gery   bouquet

desive_78 честито ти сърчице и от мен! Хайде чакаме и другите мами  Laughing

И на мене започна да ми се гади малко, но за щастие не повръщам - на мене ми помага чай от шипки (по-точно накиснати натрошени шипки за 1 нощ) - и така си го пия на вместо вода.

Фолиевата до 12 седмица е важно да се пие след това рационалното хранене принципно е достатъчно. Първата бременност до 12 само съм я пила по препоръка на док.

Аз тази седмица съм си вкъщи, че дъщеря ми е болна и едва смогвам със заниманията с нея и всичко останало. И направо се чудя живот и здраве как ще се оправям с двете дечурлига, но явно има начин  Mr. Green

ХАйде лека нощ ви казвам, че много ми се спи  ooooh!

# 48
  • Мнения: 1 792
мацки имам проблем.незнам как да формулирам терзанията си.до преди няколко дни не ми се пушеше грам и се чувствах супер но от 3дни не се трае положението.казвам това защото от този период някак си не се чувствам никак бременна.не усещам нищо.има някакво лошо предчувствие за цялата работа.и на всичкото отгоре тази вечер течението което имам не е бяло а леко цветно.в никакъв случай немога да кажа кръв че има но има цвят.много се притеснявам.имам чувството че има проблем.пих един ношпа за всеки случай и до утре следобед ще пукна(тогава съм на доктор).оф знам че неможете да ми помогнете ама ми се искаше да споделя с някой.багодаря че ме изслушахте Hug Rolling Eyes

# 49
  • Габрово
  • Мнения: 12
Добро утро! Вчера ходих на преглед, но се оказа че лекарят ме е извикал малко раничко и още не може да се чуе сърдечна дейност. Затова ще ходя пак в понеделник. Иначе каза, че бебето се развива и отговаря на седмицата - цели 7,2 мм е  Grinning ! Лошото е, че миомата, която имам е нараснала от бременността, но ме успокои че няма да ми създава проблеми! Дано!
Desive_78 - честито сърчице!
Bellа04, Didka_M и Aleksi - благодаря за информацията относно вегетарианството.
Mu6morok - дано всичко да е наред при теб и притесненията ти да са напразни!
Желая лек и успешен ден на всички! Нищо че е толкова рано, аз вече трябва да тръгвам на работа!

# 50
  • Мнения: 16
Здравейте

Как сте днес?
Занимавате ли се с някакав спорт?Доктора ми препоръча да плувам /за астмата било добре/.
Мисля на пилатес да ходя.Може ли някои да препоръча нещо.

Mu6morok не се притеснявай и дано всичко е наред.
Когато ти се допуши пий вода аз така отказвах цигарите и ми помогна.Вече 2 години не пуша/но като ми замирише на цигари ми се допушва понякога/.


лек ден

# 51
  • Мнения: 60
Добре дошли на новите мами!   bouquet

Честито сърчице desive78  Two Hearts !

mu6morok
, иди на лекар, нали са за това - да ни помагат, когато имаме проблеми! Стискам палци да не е нещо сериозно!

Успешен ден на всички!

# 52
  • Мнения: 820
Тефи, можеш да се справиш със запека. Бягай до супера и си вземи киви, сушени сини сливи, овесени ядки и ябълки. Сливите (5-6 броя) се накисват предната вечер и после се хапват сутринта и водичката се изпива. После наблегни на киви , ябълки и овесените ядки накиснати в топло прясно мляко.Пий и поне по 2 литра вода на ден и ще видиш за няколко дни нещата ще се оправят.

desive_78 , честито сърчице и от мен  bouquet

mu6morok, недей така бе жена, на много жени им се пуши въпреки бременността. Не си въобразявай разни работи, ааа ще се караме Mr. Green На мен също по едно време ми изчезнаха всички признаци, даже гърдите спряха да ме болят, след два дена пак си имах всички екстри. Не се шашкай ОК?

# 53
  • Мнения: 1 792
оффф мерсаж  за куража момичета.ще видим днес докторката какво ще кажи.абе течение нямам явно нещо съм си въобразила ли или е било моментно ама за вътрешните чувства незнам ...дано се окаже че съм просто една луда параноичка дето някой трябва да и лепи 2 шамара.дано всичко се окаже наред днес.аз съм в 17:30 на лекар ама после съм на среща с мацките от другия форум.като се прибера ще пиша какво става.а ако има пловдивчанки да заповядат с нас Hugайде и от мен лек и спорен ден на всички и целувки по тумбаците Hug

# 54
  • Мнения: 728
mu6morok, не можеш ли по-рано да отидеш на лекар? Ако нямаш такава възможност, по-добре си лежи и не ставай много много до тогава. Стискам палци всичко да е наред. А за цигарите - незнам всеки сам си решава, но съм чела че е по-добре да изпушиш една много лека, отколкото да се терзаеш така. По-вредно било за организма.

Prizmo, какъв ти спорт, аз от стола не мърдам по цял ден. Мисля, че има пилатес за бременни. При всички случаи е по-добре да се движиш, ако мжеш  Peace

Alabala, може и да не се види нищо на коремен в толкова ранна бременност, особено ако имаш по-дебела коремна стена. По-добре иди на хубав ехограф, ако имаш възможност, поне да те диагностицират и после вземи направление от личния лекар, за да ходиш по здравна каса на ЖК.

desive_78, честито и от мен   bouquet. Аз ще ходя на лекар в събота и много искам да се види и сърчице, въпреки че е доста рано според мен (тайно се надявам)  Praynig За направление от личната ще ходя в началото на другия месец, ако всичко е наред след прегледа. Да не вземе и мен да ме мотае, че ги е свършила в края на месеца.

Фолиевата ще я пия до 12 г.с., както и предишния път, освен ако лекарката не каже друго.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 227
mu6morok, пожелавам ти успех при доктора. С първата бременност и аз бях така. Толкова ми се пушеше, че можех и с ушите си да пуша Embarassed. Колкото до течението, наистина само док може да каже от какво е. При всички положения ти трябва да бъдеш много спокойна.  bouquet
desive_78, ха честито ти сърчице Grinning.

# 56
  • Мнения: 559
Адашке недей така! Не се оставяй на тия предчуствия. Сигурна съм, че се притесняваш напразно и всичко е ОК!

Абе хора аз нищо не разбирам от тия термини.
Някой ще ми обясни ли какви са тия коремни и вагинални ехографи?
Аз вече ходи на лекар и чу сърчицето ама незнам какъв беше ехографът  Embarassed
Не ми се смейте много  Wink
А между другото аз пропуснах фолиевата киселина в началото, пия я само от 1 седмица а вече съм в края на втория месец Sad
Доктора ми каза да я пия до края на третия.

# 57
  • Мнения: 1 792
абе да ви кажа днес ми е лошо повръща ми се и не ща и да си помисля за цигара.е сега съм си баш бременна и това ми дава спокойствие Crazyколкото и тъпо да звучи.
адашке коремен ехограф е когато те гледат от корема на монитора.а вагиналния е има една представка и ти е слага отдолу и от там те гледа.нищо де не се притеснявай не си длъжна да знаеш всичко затова сме тук да си помагаме взаимно.

# 58
  • Мнения: 728
mu6muro4e, няма как да си в края на 2-рия мес., ако е вярна лентичката ти и си в 8-ма г.с. Гестационните седмици се броят от първия ден на последната менструация, т.е. минали са около 6 седмици от оплождането. Така, че си във втория мес., но не в края.

# 59
  • Мнения: 559
Да права си. Просто се притесних, че не съм я пила досега, а в последствие прочетох, че е добре да се пие даже и преди забременяването!
А вагиналния ехограф се води по-добър от другия така ли?
Не е ли кофти да те ровят толкова рано?

Общи условия

Активация на акаунт