Моля ви за спешен съвет - пътуване в начална бременност

  • 3 755
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Щом си едва в 7г.с и си имала и кафеникаво течение, аз на твое място не бих тръгнала никъде. Даже и на 100км да е.
Ако пътуването не е спешно и търпи отлагане бих го отложила.
Първите 10-12 седмици са важни и рискови също така, още повече щом е имало проблем.

# 16
Аз пътувах на такова разстояние в 5-я месец с влак и още ме е яд.Седмица след като се прибрах вкъщи,прокървих и ме вкараха в болница.Направиха ми изледвания и се оказа,че имам недостиг на Прогестерон,обаче доктора като разбра,че съм пътувала,направо "побесня" #Cussing out .От една страна си мисля,че хормоните нямат нищо общо с пътуването,обаче знам ли!!! Shocked След това се наложи до края да пазя леглото вкъщи.За щастие родих здраво и много сладко момченце.Наближеше ли периода на цикъла ми,и аз получавах кафеникаво течение.Моят съвет е да не пътуваш,обаче всеки решава сам за себе си.

# 17
  • Мнения: 103
И аз бих казала -"Не" в твоя случай.
Почивай си-има време -ще пътуваш
А то пък и една Монтанааааааааааа Wink

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А защо не се консултираш с лекаря си, ако вече не си го направила???
До колкото знам, в началото на бременността всякакъв вид кафеникаво, червеникаво течение е опасно за плода и се препоръчва лежане вкъщи, а не пътуване и разходки.
Но в крайна сметка ти си тази, която решаваш, какво да направиш, а мнения "за" и "против" ще получиш много....

# 19
  • Мнения: 3 926
А случайно да сте чували за Цветна бременност. И че има жени, които са с такава до 9-тия месец и това не е "кървене". Всичко е работа на природата или Божа работа - на който както му харесва. Нали сте наясно, че ако се помяташе с едно пътуване всички, които искаха да правят аборт щяха да тръгват да пътуват.
Моето мнение е, че ако ти самата се чувстваш добре и не се психираш относно пътуването - ами лек път. Но ако смяташ да се тресеш от притеснения и да се питаш "Ами сега направих ли аз беля?" - стой си вкъщи и пази леглото докато не се почувстваш спокойна Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 39 761
ако се чувстваш добре - пътувай. Мисля, че няма да участвате в състезание за гранд при Simple Smile
Кумата не се возеше, кумата караше 2-3 дена преди да роди.

Общи условия

Активация на акаунт