Каква марка препарати за съдомиялна???

  • 31 130
  • 168
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 210
Estellia, купих Калгонит прах 12 лв. за 1 кг., след като изчетох доста от темите тук и видях, че момичетата препоръчват да се използва именно прахта пред другите варианти. Имам и таблетки Калгонит 10 в 1 пауър бол - 27 или 28 броя за около 10 лв. Доволна съм  Peace
От скоро ползвам миялна и два пъти ми се случва като сложа прахта в отделението, да не му затворя капачето. Следователно затваряйки вратата на машината чувам как всичко се изсипва! И пак слагам препарат... Ако продължавам с това разхищение ще мина на най-евтините препарати!  Crazy

# 61
  • Мнения: 8 999
Мисля, че няма особено значение марката. Каквото и да съм ползвала досега, не съм намирала някаква драстична разлика в качеството на измиване.

# 62
  • Мнения: 3 830
Estellia, купих Калгонит прах 12 лв. за 1 кг., след като изчетох доста от темите тук и видях, че момичетата препоръчват да се използва именно прахта пред другите варианти. Имам и таблетки Калгонит 10 в 1 пауър бол - 27 или 28 броя за около 10 лв. Доволна съм  Peace
От скоро ползвам миялна и два пъти ми се случва като сложа прахта в отделението, да не му затворя капачето. Следователно затваряйки вратата на машината чувам как всичко се изсипва! И пак слагам препарат... Ако продължавам с това разхищение ще мина на най-евтините препарати!  Crazy

Благодаря, мила.  bouquet
Имам намерение да купя миялна, та затова...

# 63
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз загрявам като руски реотан днес, но се сетих защо момичетата препоръчваха прахта и изобщо препаратите по отделно /сол и гланц/ пред таблетките - защото таблетките се разтварят на определени фази през цикъла на миене, а различните програми и различните машини съответно имат различни цикли на предварително плакнене, същинско миене и т.н. За това при отделни препарати самата машина си знае в кой цикъл е и какво ще и трябва - прах ли, гланц ли, сол ли и си го взима от съответното отделение на машинката.
Извинете, ако скоро сте го коментирали и се повтарям, но за мен това беше ценна и полезна информация Simple Smile

Благодаря, мила.  bouquet
Имам намерение да купя миялна, та затова...
Дерзай - само това мога да ти кажа! Аз се родих, голям помощник е  bowuu

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А какви са цените на Калгонит и Зомат?
Аз дебна промоциите. Сега ползвам таблетки Сомат, които вече забравих кога съм купувала, беше доста отдавна, много са. Бяха около 30лв. 64+22гратис=88. Добавям сол поради изключителната твърдост на нашата вода.
Сега съм си взела Всичко в едно на Калгонит 35 таблетки за 16лв. и нещо. Като ми свърши Сомата ще ги започна и ще мога да сравнявам, че Калгонит още не съм ползвала, защото бяха много скъпи.

# 65
  • Мнения: 2 803
Аз съм много доволна от Сомат. Взимам ги от Метро за 16-17 лв. 44 на брой.

# 66
  • Мнения: 2 958
Отскоро имаме съдомиялна и използвам Медикс.

# 67
  • Мнения: 231
Но само с хапчета на Медикс, чашите ми стоят на петна ще взема да сложа и блясък отделно, дано да е от това, че машинката е нова Уърпул е и ми се струва странно по чашите да остават капки Sad Вие какво ще кажете по въпроса newsm78

# 68
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Аз съ пробвала таблетки Калгоните 10 в 1 и Апта 5в1 и от двете не съм доволна. Сега съм с течния гел на Калгоните, блясък и сол отделно и като че ли е по-добре.

# 69
  • Мнения: 1 269
Препоръчвам Кларо! От две години ползвам предимно този препарат. Когато не успея да го намеря по магазините си взимам Калгонит. В момента съм се зпасила с 88 таблетки Калгонит всичко в едно на промоция от Метро. Като свършат пак ще потърся Кларо. От Сомат не съм много доволна. От Медикс пък хич ! Naughty

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Но само с хапчета на Медикс, чашите ми стоят на петна ще взема да сложа и блясък отделно, дано да е от това, че машинката е нова Уърпул е и ми се струва странно по чашите да остават капки Sad Вие какво ще кажете по въпроса newsm78
моите не оставаха напетна,а леко мокри,първите три пъти,но като сложих блясък всичко е наред,знам че и сол трябва,независимо че се ползват таблетки  Hug

# 71
  • Мнения: 4 965
Ползвам Калгонит "всичко в 1" и Сомат "7 в 1" и нямам оплаквания. Веднъж само взех 3 таблетки някаква куча марка /на бройка от магазина под нас, че нямаше други в момента/ и съдовете останаха мазни и на петна.
...
моите не оставаха напетна,а леко мокри,първите три пъти,но като сложих блясък всичко е наред,знам че и сол трябва,независимо че се ползват таблетки  Hug
Аз допълнително не слагам нищо, но имам функция "допълнително изсушаване/вентилатор", която пускам и така изчезва леко влажния ефект. Другият вариант е след измиване веднага да отвориш леко вретичката и така парата от високата температура се изпарява и също не остава влага по съдовете. Peace

# 72
  • Мнения: 161
Много зависи какви са петната - бели  или са като мазни. В единият случай настройката за сол не е добра - трябва да я увеличиш, в другия случай дозировката на блясъка е много - трябва да намалиш.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В момента и аз съм с Калгонит не могат да се сравнят с Медикса.

# 74
  • София
  • Мнения: 9 872
Но само с хапчета на Медикс, чашите ми стоят на петна ще взема да сложа и блясък отделно, дано да е от това, че машинката е нова Уърпул е и ми се струва странно по чашите да остават капки Sad Вие какво ще кажете по въпроса newsm78
Единствениия препарат ,от който не съм доволна,е именно Медикс таблетки.Макар и да ползвах блясък всичко ми стоеше на петна.Така си стоят таблетките в шкафа.
Доволна съм от прах Сомат.Откоро обаче ползвам прах Апта-3кг за 18лв.Качеството е много добро,измива чудесно,цената е страхотна според мен.

Общи условия

Активация на акаунт