Любимите ви рецепти с броколи

  • 36 720
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Огретен с картофи и броколи.
Сварявам 5 големи картофа, нарязвам ги на куб4ета, отделно накъсвам една връзка броколи на рози4ки и ги слагам за 10 мин в подсолена вряща вода.Изцеждам. В една тави4ка подмазана с малко олио редя ред картофи, ред броколи, ръся с пар4ета бекон, сол и пипер, после пак ред картофи, ред броколи, бекона, сол, пипер , завършвам с картофи, слагам топени сирена отгореи преди на пъхна във фурната, заливам с 2 4аши прясно мляко с 2 разбити яйца и малко сол.
Слагам и малки пар4енца масло между първия ред бекон и втория ред картофи , както и отгоре между топеното сирене.

# 16
  • Мнения: 2 818
Освен любима и е много бърза рецепта, но е със замразени броколи... един пакет броколи, половин или един пакет миск със царевица на Бондуелле - в тенждера под налягане + малко вода, масло, сол. Когато засвисти, изключвам. Сервирам със сметана.

# 17
  • Мнения: 27 524
Ям си ги само задушени в зехтин и зеленчуков бульон, после добавям течна сметаана или ако е са без нея - заливам си ги с някакъв сос - гъбен, бешамел, различно. Печени не ми допадат.

# 18
  • София
  • Мнения: 495
Обичаме ги като предястие задушени с масло и варени моркови.

# 19
  • Мнения: 279
Бланширам ги леко и след това ги запичам във фурна, поръсени с "Вегета" и кашкавал.

# 20
  • Мнения: 4 451
Ето я и моята любима рецепта:
-броколи (леко сварени)
-200 гр. бекон
-150 гр. синьо сирене
-3 яйца
-200 мл прясно мляко
-кашкавал
-черен пипер, сол
Изцедените броколи слагаме в тавичка. Прибавяме нарязаният на кубчета бекон, натрошеното синьо сирене, черен пипер и сол. Разбъркваме добре. Правим заливка с прясното мляко и яйцата, отгоре настъргваме кашкавал и печем.
Става много вкусно.
П.П. Броколите могат да се заменят и с карфиол.

# 21
  • Мнения: 795
Не съм приготвяла в къщи, но ми харесват запечени със сирена и кашкавал, или с картофи, както ги правят в пицариите.

# 22
  • Мнения: 814
И аз много обичам броколи, за разлика от дъщеря ми. Снощи спретнах набързо една салата с броколи и заместих с нея вечерята.

# 23
  • Мнения: 5 362
Броколи с макарони на фурна и сос бешамел.

# 24
  • Мнения: 14
запечени броколи със сметана и синьо сирене.

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Задушени със зехтин и чесън
Задушени със сос от синьо сирене
Задушени (леко), после запечени в йена с каквото ми дойде на акъла Mr. Green
Голям фен съм на броколито Heart Eyes , за разлика от брюкселското зеле, незнам но на мен ми смърди  Sick

# 26
  • Мнения: 1 427
Правя салата от броколи- с пушено сирене, мойонеза, кисело мляко, чесън, лимон и копър. Става страхотна!

# 27
  • Мнения: 116
В къщи често приготвяме тази супа с броколи:
Броколите се сваряват в подсолена вода за 10 мин. (по желание може да се сложи и морков) След това се пасират. Добавят се масло и вегета. Застройва се с 1 яйце и 1 ч.ч. прясно мляко. Поръсва се с копър или магданоз.

# 28
  • Мнения: 222
Днес в Бон Апети д-р Мария Папазова направи Салата Пълнени домати с броколи и извара, изглеждаха доста вкусни, ще ги направя.  Издълбани домати се пълнят със смес от извара, малко майонеза, нарязано сварено броколи, сол, черен пипер. Слага се капачето на доматките и се украсяват с магданоз или мащерка.

Общи условия

Активация на акаунт