при кой и къде да родя в София?!HELP!

  • 18 304
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 315
Цитат на: mama kenga
Изобщо не им е ниско заплащането - доста плоска лъжа.Ниско ли е да взимаш поне 400-500 лв от държавната болница, да имаш частен кабинет - където да тътриш (крадеш) консумативи от болницата - пак оттам си намираш и пациенти, които да дереш в кабинета, а после използваики пак всички активи на болницата да си взимаш и подкупи, за да се роди дете?И накрая като си гушнеш мангизите да кажеш - аз съм много свестен и почтен човек, обаче и аз деца храня (бреи какво ли ядат тези деца) , а тази болница ни краде труда - толкова са ни малки заплтите...............
Долни лъжи са това - изобщо не жалете докторите.
Като са им толкова малки заплатите защо не отидат да си работят само на частно и да взимат колкото пари си искат?Не им стиска - наистина ще умрат гладни тогава - няма да има откъде да се краде, и последното лигнинче ти трябва да си го купиш, а пациенти - откъде?
Винаги се дразня от такива изказвания - имам приятели съдии - и те само мънкат , че нямат пари, а ние адвокатите много пари сме взимали.Защо не станат адвокати питам ?отговорът е същият - не им стиска.Защото аз може този месец да изкарам 3000 лв, но другия - 300лв.А разходите ми 400-500 лв са си постоянно толкова.те включват и черпене на бедните съдии - от техните подкупи обаче аз не получавам процент.


Цитат на: bobolenta
Ами тогава предлагам, като ви оберат /не дай Боже/ къщата, или ви гръмнат колата, да "повикате" срещу 300-400 евро някой полицай, който ще ви свърши работа, а няма да ви пусне по каналния ред, защото и те взимат безбожно ниски заплати за това, което вършат. Или всеки гледа от собствената си камбанария? Или едното е "спонсориране", а другото "корупция"?
Ха-ха-ха, това с ниското заплащане изобщо е най-плоското извинение за докторите, ако изобщо би могло да има извинение за тях!

  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu

# 46
  • Мнения: 1 391
Цвети, ще се радвам да ми разкажеш за твоя доктор.
Терминът ми е за август.  Grinning

Аз се колебая между Майчин дом и Тина Киркова.
Но първо ще отида и до двете болници да ги огледам и придобия собствено мнение...

Относно спора, който се е разразил за или против уговорките, Маргарита, не смятам че си развалила темата  Simple Smile , просто истина е че всички са много чувствителни за това което ни се налага на всички - раждането - защото, тук в България е така объркано всичко и всички сме объркани....

Нямаме гаранция за нищо и затова толкова се накърняваме....
Както ако си платиш нямаш гаранция, така и ако не си платиш пак нямаш гаранция......
Чист късмет.
Глупаво е наистина да плащаме застраховки, а после и отделно раждането, за нещо което уж ни се полага....
Обаче как да им вярва човек..... че ще ни обслужат като хората.... и че всички са добри и съвестни......
Дано повечето са такива....
Дано!
Но ..... когато става въпрос за  раждането на най-скъпите ти същетсва , което ти се случва веднъж - два пъти в живота....

Смееш ли да рискуваш.........
Да, ти смееш! и те поздравявам за смелостта и прямостта - прави ти чест да отстояваш позициите си! Желая ти наистина леко раждане и голям късмет и добри хора!

Аз още мисля за себе си...... още не съм решила кое е по-добро.
Сега просто проучвам...
Само едно зная - искам всичко да е наред - и с мен и с бебето и да сме щастливи както сме сега заедно, така и после!
Пък каквато и да е цената за това........

# 47
  • Мнения: 694
Нека и аз да се изкажа. Аз родих в Шейново с уговорка. Много мислих по въпроса къде и кой. Осем мой приятелки родиха при този доктор и всичките бяха на едно мнение, че е истински професионалист. Девет месеца ходих на консултации при него обясняваше ми с подробности всичко какво се е променило обясни ми че мога да го търся за всеки един мой въпрос и да не се притеснявам. Единственото за което не можеше а и не искаше да говорим бе самото раждане каза че всичко става на момента . По време на самото раждане бе неотлъчно до мен и целия негов екип успокояваха ме бърсаха ми сълзите и прочие. Благодарна съм му че всичко мина бързо и лесно благодарение на него. Той сам ме убеди да не взимам ВИП стая защото няма смисъл да се дават излишни пари, а и друго било да си сред жени в твоето положение по бързо минава времето до изсписването е оказа се пак прав. Като условия не е кой знае какво но самото родилно е чисто и подредено.
Моя приятелка роди на скоро в МД е от стените падаше мазилка, за един час докато са и мерили тоновете два апарата са се счупили абе с една дума "далеч". Ако имаш още въпроси на среща съм

# 48
  • Мнения: 694
Нека и аз да се изкажа. Аз родих в Шейново с уговорка. Много мислих по въпроса къде и кой. Осем мой приятелки родиха при този доктор и всичките бяха на едно мнение, че е истински професионалист. Девет месеца ходих на консултации при него обясняваше ми с подробности всичко какво се е променило обясни ми че мога да го търся за всеки един мой въпрос и да не се притеснявам. Единственото за което не можеше а и не искаше да говорим бе самото раждане каза че всичко става на момента . По време на самото раждане бе неотлъчно до мен и целия негов екип успокояваха ме бърсаха ми сълзите и прочие. Благодарна съм му че всичко мина бързо и лесно благодарение на него. Той сам ме убеди да не взимам ВИП стая защото няма смисъл да се дават излишни пари, а и друго било да си сред жени в твоето положение по бързо минава времето до изсписването е оказа се пак прав. Като условия не е кой знае какво но самото родилно е чисто и подредено.
Моя приятелка роди на скоро в МД е от стените падаше мазилка, за един час докато са и мерили тоновете два апарата са се счупили абе с една дума "далеч". Ако имаш още въпроси на среща съм

# 49
Aз родих сажсем нормално и без никои да ми поиска лев.
Тука прочетох доста злобни изказвания за доктори, полицаи и заплати и какво ли още не.
Поискайте някой лекар в общинска болница да ви покаже фиша си и преценете сами.
За разлика от докторите, при които съм била, полицаи са ме изнудвали за пари и то здраво. За мен всичко е до човек, независимо дали е лекар, полицай, адвокат и каквото и да е там.
Бих посъветвала мамчето, което пусна тази тема да послуша вътрешното си чувство, да се огледа и ослуша и ако е доволна от лекарите, които я наблюдават, да им се довери. Хубаво е да си избере болница, където ще може да стигне бързо и ще се чувствува добре. Затова й препоръчвам да отиде и да поразгледа предварително.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз родих в "Майчин дом" при д-р Асен Николов - казват, че е един от най-добрите и аз също съм много доволна. Имах нормална бременност и исках да родя нормално, но показателите бяха за секцио, така че той ме оперира. Екипът, с който той работи също е много добър - не съм имала никакви оплаквания от главоболие или други странични реакции от упойката и се възстанових много бързо, а от шева не остана и следа. Вярно, че условията не са от най-добрите, но там са най-добрите специалисти, а според мен това е по-важно!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 300
За корупцията и лекарите - темата наистина е много болна Sad . Като съпруга на лекар и имайки наблюдения мога да кажа, че голяма част от лекарите са много ниско платени Sad .  А хората все още не искат да плащат, забравяйки, че това е висококвалифициран труд!!!

# 52
  • Мнения: 1 497
Цитат
Поискайте някой лекар в общинска болница да ви покаже фиша си и преценете сами.


Брат ми е Завеждащ на отделение. За последните 5 месеца заплатата му е била 300 лв. Не зная как ви се вижда, но за работата и отговорността, а и за побелелите му коси, това е подигравка. Не оправдавам корумпираните лекари. Обаче истината е, че много от лекарското съсловие не получават подобаващото на труда им и напрежението заплащане.

# 53
  • Мнения: 2 693
Щом ще вадите фишове, да ви питам, знаете ли изобщо какви са заплатите на полицаите? Или ще ми кажете, че те не работят, нямат отговорности и не побеляват? Айде стига сте ми говорили глупости за ниските заплати на докторите, МОЛЯ! Едва ли като си изпращате близките-лекари на работа, се молите да се върнат живи, нали? Да не говорим, че мизерстващ лекар не съм виждала и НЕ познавам /а познавам доста лекари, наистина/, а полицаи, които живеят под минимума познавам много! Ама аз не съм седнала тука да рева и да обяснявам корупцията с ниски заплати, и видите ли, "бутнете рушвет тук-там, че и те деца хранят"! Ами като са им ниски заплатите, да отидат на частно да работят, нали са големи професионалисти? Ама в частната клиника ако муфти за рушвет ще го изхвърлят като мръсно куче, а да не говорим, че от там по-трудно се краде, нали не е "държавния буркан"!
Така че хайде стига! И едните и другите са знаели какви заплати ще взимат, и сами са си избирали професиите, това не са малки деца! И наистина всичко е до човек!

А ти Buba, като даваш рушвети кой ти е крив? За да те "изнудват", значи си направила нещо, и трябва да си понесеш последствията. Никой не те кара да даваш пари насила, има си актове и т.н. Идеята ми е, че имаш алтернатива, а ако лежиш с разпорен търбух на операционната маса ще те питам какво ще правиш, ето на това му викам изнудване, но май по-скоро си е престъпление!

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Теодора
Цитат
Поискайте някой лекар в общинска болница да ви покаже фиша си и преценете сами.


Брат ми е Завеждащ на отделение. За последните 5 месеца заплатата му е била 300 лв. Не зная как ви се вижда, но за работата и отговорността, а и за побелелите му коси, това е подигравка. Не оправдавам корумпираните лекари. Обаче истината е, че много от лекарското съсловие не получават подобаващото на труда им и напрежението заплащане.



Ееее, това вече е прекалено! За 5 месеца - 300 лева !Стига де, и ние живеем тук, знаем какви са заплатите....Майка ми е мед.сестра във Военна болница и заплатата на месец и е 400 лева. А брат ти ако изплаща вноски по няколко кредта - може и да получава такава заплата.

# 55
  • Мнения: 2 693
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Теодора
Цитат
Поискайте някой лекар в общинска болница да ви покаже фиша си и преценете сами.


Брат ми е Завеждащ на отделение. За последните 5 месеца заплатата му е била 300 лв. Не зная как ви се вижда, но за работата и отговорността, а и за побелелите му коси, това е подигравка. Не оправдавам корумпираните лекари. Обаче истината е, че много от лекарското съсловие не получават подобаващото на труда им и напрежението заплащане.



Ееее, това вече е прекалено! За 5 месеца - 300 лева !Стига де, и ние живеем тук, знаем какви са заплатите....Майка ми е мед.сестра във Военна болница и заплатата на месец и е 400 лева. А брат ти ако изплаща вноски по няколко кредта - може и да получава такава заплата.


Да, това имах предвид! Додо, благодаря ти, че беше първата, която обяви реална заплата и не ревна, че майка ти мизерства!

Нека се върнем към темата все пак Grinning ! Ако на някой му е тежък живота като роднина на лекар, нека ми пише на лични, аз от своя страна ще му разкажа как живеем ние и ще му олекне, гаранция Wink . Но Колибри питаше къде в София да роди, нали? Grinning

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: bobolenta
... Но Колибри питаше къде в София да роди, нали? Grinning

Точно така питаше  Sign Exclamation  Confused:  Sign Exclamation
И за това е хубаво да си помисли кое е за предпочитане: Добра и луксозна  Rolling Eyes (за БГ-говоря) обстановка или професионалисти на които може да им вярва!!!   Grinning   Grinning   Grinning
Аз си мисля, че е хубаво лекарите да са "на ниво" и детето да е живо и здраво, а където и лежиш,(става дума за 3-7дни, все пак)все ще преживееш някакси (то какво ли не сме преживявали досега та това ли да не можем...)!
Ми това е - успех и леко раждане!   Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover
Избора си е само твой...   Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

 Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 694
Аз съм за Шейново и ако отидеш с направление или ходиш там на женска консултация /струва 220/лв. никой няма да ти иска пари за раждането ако родиш при дежурния в момента което според мен не е опасно защото там лекарите според мен всички са добри,/макар че на всеки човек могат даму се намерят кусури/кой дръпнат кой не обяснява добре и т.н. и след раждането на този който те е изродил можеш да го почерпиш някойлев или някакво подаръче ако си доволна но неси длъжна.
Друг е въпроса ако искаш уговорка с определен лекар тогава плащането е задължително, но имай предвид че този лекар с който си се уговорила винаги ма вероятност да не дойде/ако пил, ако е отпуска и не е в София, ако тръгнеш да раждаш посред нощите и му е изключен тел./
Каквото и да решишУСПЕХ

# 58
Цитат на: bobolenta
Щом ще вадите фишове, да ви питам, знаете ли изобщо какви са заплатите на полицаите? Или ще ми кажете, че те не работят, нямат отговорности и не побеляват? Айде стига сте ми говорили глупости за ниските заплати на докторите, МОЛЯ! Едва ли като си изпращате близките-лекари на работа, се молите да се върнат живи, нали? Да не говорим, че мизерстващ лекар не съм виждала и НЕ познавам /а познавам доста лекари, наистина/, а полицаи, които живеят под минимума познавам много! Ама аз не съм седнала тука да рева и да обяснявам корупцията с ниски заплати, и видите ли, "бутнете рушвет тук-там, че и те деца хранят"! Ами като са им ниски заплатите, да отидат на частно да работят, нали са големи професионалисти? Ама в частната клиника ако муфти за рушвет ще го изхвърлят като мръсно куче, а да не говорим, че от там по-трудно се краде, нали не е "държавния буркан"!
Така че хайде стига! И едните и другите са знаели какви заплати ще взимат, и сами са си избирали професиите, това не са малки деца! И наистина всичко е до човек!

А ти Buba, като даваш рушвети кой ти е крив? За да те "изнудват", значи си направила нещо, и трябва да си понесеш последствията. Никой не те кара да даваш пари насила, има си актове и т.н. Идеята ми е, че имаш алтернатива, а ако лежиш с разпорен търбух на операционната маса ще те питам какво ще правиш, ето на това му викам изнудване, но май по-скоро си е престъпление!



ne mi drag takav ton, ako obichash! iznudvaha me za pari, za da mi se namerela po-lesno otkradnatata kola! ako y tova e prestaplenie, da ti otkradnat kolata, turi mu pepel!iznudvaha me v raionnoto!!!!

# 59
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Buba
Цитат на: bobolenta
Щом ще вадите фишове, да ви питам, знаете ли изобщо какви са заплатите на полицаите? Или ще ми кажете, че те не работят, нямат отговорности и не побеляват? Айде стига сте ми говорили глупости за ниските заплати на докторите, МОЛЯ! Едва ли като си изпращате близките-лекари на работа, се молите да се върнат живи, нали? Да не говорим, че мизерстващ лекар не съм виждала и НЕ познавам /а познавам доста лекари, наистина/, а полицаи, които живеят под минимума познавам много! Ама аз не съм седнала тука да рева и да обяснявам корупцията с ниски заплати, и видите ли, "бутнете рушвет тук-там, че и те деца хранят"! Ами като са им ниски заплатите, да отидат на частно да работят, нали са големи професионалисти? Ама в частната клиника ако муфти за рушвет ще го изхвърлят като мръсно куче, а да не говорим, че от там по-трудно се краде, нали не е "държавния буркан"!
Така че хайде стига! И едните и другите са знаели какви заплати ще взимат, и сами са си избирали професиите, това не са малки деца! И наистина всичко е до човек!

А ти Buba, като даваш рушвети кой ти е крив? За да те "изнудват", значи си направила нещо, и трябва да си понесеш последствията. Никой не те кара да даваш пари насила, има си актове и т.н. Идеята ми е, че имаш алтернатива, а ако лежиш с разпорен търбух на операционната маса ще те питам какво ще правиш, ето на това му викам изнудване, но май по-скоро си е престъпление!



ne mi drag takav ton, ako obichash! iznudvaha me za pari, za da mi se namerela po-lesno otkradnatata kola! ako y tova e prestaplenie, da ti otkradnat kolata, turi mu pepel!iznudvaha me v raionnoto!!!!




е-е-е-е, ама да не сте тук от вчера??
не свикнахте ли вече, кой какъв тон държи тук.
Ето аз съм Номер 1 по оплюваемост, държа първенство.
много моля сега някой да не ми вземе мястото.

Общи условия

Активация на акаунт