Може ли домашно приготвени пюрета с купени замразени зеленчуци?

  • 1 453
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Моля дя му посъветвате дали мога да приготвям в къщи зеленчуковите пюрета на бебка с купени замразени зеленчуци? Все си мисля, че например на Bonduelle замразените зеленчуци са с контролирано съдържание на нитрати, отколкото да купувам от пазара, а от друга страна - целогодишно има постоянно разнообразие от зеленчуци. А пък аз нямах възможност сезонните да замразя домашно отгледани зеленчуци. Само печени чушки замразих и моркови.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,може.Аз използвам броколи на Bonduelle за пюретата,а през зимата смятам да купувам от зеленчуковите миксове.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Може.

# 3
  • Мнения: 1 701
И аз знам, че може, но веднъж пробвах и стана някаква гнус...  Sick  може би не са ми били виновни зеленчуците Embarassed

# 4
  • Мнения: 73
Може.Аз ползвам зелен фасул,спанак.лук...

# 5
  • Мнения: 707
Никакъв проблем  Peace. Спестява много работа и има по_голямо раzнообраzие неzависимо от сеzонът.

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Може. Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз съм правила и продължавам да правя понякога със замразени зеленчуци.

# 8
  • Мнения: 27 524
Да, няма никакъв проблем  Peace

# 9
  • Мнения: 887
Аз лично не съм използвала замразени зеленчуци за пюретата на сина си, но не мисля, че има някакъв проблем ако искаш да ги приготвяш с тях.

# 10
Аз ползвам,разнообразието е голямо и съм нямала проблеми Peace

# 11
  • Мнения: 145
Ползвам ги много,като им сложиш и малко масълце стават вкусни.

# 12
  • Мнения: 508
Не винаги намирам на BONDUELLE, ползвам и на Саранда. Какво ще кажете за тази фирма?  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 621
Да, може Peace Аз съм правила с най-различни миксове Peace

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Да и аз използвам замрезени грах, царевица, броколи, карфиол, зелен боб, спанак, понякога и микс със моркови. Половината ми камера е пълна със замразени зеленчуци и малки расфасофки месо за готвенето на малкия.

# 15
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Голямата ми дъщеря я отгелдах с домашни пюрета. Много ми беше удобно със замразените зеленчуци. Гтовех й, защото беше с алергия към кравето мляко, а нямаше голям избор на готови пюрета или, ако имаше, бяха скъпички.

# 16
  • Мнения: 5 362
Да,може Peace
И аз често готвя със замразени зеленчуци.Пюрета също съм правила с тях.

# 17
  • Мнения: 4 447
Може, даже знам, че по-добре замразен, отколкото от консерва зеленчук. И внимавай с царевицата, не те съветвам да правиш ти и да я даваш, заради люспите. Ако има от къде да взимаш, някои от зеленчуците, от селска градина, ще е най-добре. Вече сте големи, плодовете ги давай сурови.  Peace

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 16:47 от анче_мамче

# 18
  • Мнения: 1 049
Че може, може, но друг е въпроса колко са хубави замразените зеленчуци... и колко от полезните неща са се запазили в тях.  newsm78 Аз не бих готвила за детето си замразени, поне не редовно. Иначе за разнообразие отвреме навреме да. Но като се съмнявам за нитрати взимам био... ако намеря.  Wink Нали имаше и един метод зеленчуците да се накиснат във вода 30 мин. преди употреба,  че да паднат нитратите  Thinking

# 19
  • Мнения: 753
Да разбира се, аз така правя

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Да-  аз съм му правила с такива на BONDUELLE Peace

# 21
  • Мнения: 2 159
може аз главно с такива правя, че нямам време

# 22
  • Мнения: 4 447
може аз главно с такива правя, че нямам време...

... да ги садя...

# 23
  • Мнения: 1 701
може аз главно с такива правя, че нямам време...

... да ги садя...
Еййй, не ми е работа, ама много се заяждаш!  Shocked

# 24
  • Мнения: 2 587
Може.Аз също ползвах понякога за разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт