Въпрос за Атопичен дерматит

  • 69 198
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 268
 Здравейте не знам дали темата е за тук, но искам да ви питам за мнението ви за атопичния дерматит. Кога отшумява? С каква козметика мажете децата с атопичен дерматит? Как предотвратявате детето да се чеше, когато го сърби, защото на нас ни стават рани:(
Детето ми е на 2 години и половина. Когато беше на 3-4 месеца и все още беше на кърма, на сгъвките и коремчето му се появиха дребни пъпчици.Кожата по ръчичките и гръбчето му беше като на люспи. Нашия педиатър ни каза да се мажем с  някакъв крем. Може би няколко седмици, кожата му беше много зле. Водихме го и на кожен доктор, казаха ни атопичен дерматит. с течение на времето, на моменти кожата му беше много зле, на моменти имахме известни подобрения. Може би от половин година насам, имаме много пъпчици на сгъвките на ръчичките му и на ушичките, челото също ни е много зле. Водихме го при специалист кожни болести във Вита, при детски алерголог. Преписваха ни различни кремове. Докато мажехме по оказания една-две седмици, положението беше много добре, но после пак се изривахме страшно. Много го сърби и постоянно се чеше. Говорим му, мажа го, но не знам как да му обясня че не трябва. Ползваме различна козметика, отначало Бюбхен и Чико, но като разбрахме за дерматита Мустела, Себа Мед, А дерма - нищо не помага:(
Аз имам контактен дерматит и някаква алергия на очите, баща му има алергия към праха, а майка ми  и сестра ми слънчев дерматит, ако това има някаква връзка.
Предварително благодаря за съветите.
 А също така, ако можете ме насочете и за добри доктори

# 1
Малкият ми син беше на 5-6 месеца, когато му се появи обрив. Изписаха ни сто мазила, половината от които изобщо не мазахме (противопоказанията им бяха като за отрова!), а другата половина не дадоха резултат. Диагнозата беше същата като вашата (дали не казват това, когато не са наясно за причината за обрива?). Моя колежка ми препоръча Trixera  на Avene. Помогна учудващо бързо! Досега не се е появил втори такъв обрив, макар че ме предупредиха, че от атопичен дерматит оттърване няма. На нас кремчето ни помогна- не знам при вас какъв резултат ще даде. Така че, не го приемай като реклама или съвет- просто обмяна на информация. Ако намериш тестер (някъде по аптеките се срещат тестери на тези продукти), опитът ти ще излезе безплатен. Хубавото е, че тези продукти нямат противопоказания. Така че, ако не помогне, поне няма да навреди!

# 2
  • Мнения: 268
 Благодаря много за информацията:)
Честно казано вече не зная какво да правя, постоянно се чеше, явно много го сърби и ме е страх, че и белези ще му останат

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 631
задължително ли трябва да сърби при АДерматит?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 324
Дъщеря ми значително се подобри, когато спрях да я къпя с детски сапуни и душ-гелове. Даже мисля, че от душ-олиото /на няколко фирми съм пробвала/ се изостря. Сега я къпя с душ-гел Fa за възрастни, след това я мажа с кремчето на Menalind с 5% уреа и от време на време пие Eskimo за деца. Съветвам те да го къпеш с хладка вода и температурата у вас да не е много висока, така няма да го сърби толкова.

# 5
  • Мнения: 341
И на моята дъщеря и се появи към 5 месец,това е голяма гадост.Как да не сърби тя направо рани си правеше по едно време,че и още си прави.Бяхме минали на хомеопатия но аз не издържах и пак я почнах с кортикостероиди и подържащи кремево ползвам козметиката на Topialyse-SVR и пие капсули на същата фирма.Незнам какво да ти кажа тук има много майки доволни от хомеопатията,аз също вярвам в нея ,но лечението е дълго и се отказах.От опит мога да ти кажа че всяка медецинска козметика от този тип е добре,трябва постояно мазане и да не оставяш кожата суха,за кремчето Avene и аз съм чувала добри отзиви но не съм го ползвала,аптикарката в нашата аптека горещо ми ги препоръча и ме напълни с тестери но не съм пробвала,защоти слушам дерматоложката.

# 6
  • Мнения: 32
Здравейте!Разбирам напълно притесненията ви,защото малката ми дъщеря беше с тази алергия.Нямаше годинка когато и се появиха първите обриви,но за щастие до навършването на 2-та си година всичко отшумя.От Варна съм заведох я при д-р Дюлгеров изписа и сироп Кларитин и някакъв мехлем(ако се сетя как се казваше пак ще пиша).Каза ми да я мия само с белтък 2 масеца,после само с шампоан Джонсан.и най-вече да се спазва голяма хранителна диета-да не давам,ягоди,шоколад(което включва  почти всичко сладко)и най вече белтъка на яйцата.Знам,че е трудно,но си струва иначе тази алергия можела да си остане доживот.Дано съм помогнала поне мъничко.Стискам палци на всички малчугани  да се оправят!

# 7
  • Мнения: 389
Моят юнак също е с диагноза атопичен дерматит (преди месец му я поставиха). Мазах го с правено в аптека кремче и А-дерма и сравнително бързо му минаха засегнатите участъци, но още продължавам да мажа с А-дерма цялото тяло след баня. Страх ме е, че ако спра да мажа, отново ще му се появят сухи участъци? Споделете опита си? Постоянно ли трябва да се ползва тази козметика или може да се разнообразява с друга?

# 8
  • Мнения: 268
Здравей, ние постоянно се мажем с А-Дерма или Атодерм. Пробвахме и с Триксера на Авен и Себа Мед за атопичен дерматит, но не понеси добре.
Горе-долу през две-три седмици се обрива много и тогава мажем с кортикостероид - Тридерм, Дермовейт и Колвейт(за последното не съм много сигурна, че така се казваше), мажехме последните пъти. При нас атопичния дерматит е в доста тежка форма и постоянно от 7-8 месеца сме на антихистамини - като по-добре му понася Кларитин.
При последната криза му биха инжекция. След нея се изчисти много бързо и за моя огромна радост от тогава не са му ставали пъпчици, беше около Коледа.
До скоро

# 9
  • Мнения: 268
задължително ли трябва да сърби при АДерматит?

Поне до колкото знам в повечето случай децата се обриват и ги сърби. Ние си слагаме и два вида капки в носа, защото ако не го хванем на време, по всяка вероятност ще развие и астма:(

# 10
  • Мнения: 268
Здравейте!Разбирам напълно притесненията ви,защото малката ми дъщеря беше с тази алергия.Нямаше годинка когато и се появиха първите обриви,но за щастие до навършването на 2-та си година всичко отшумя.От Варна съм заведох я при д-р Дюлгеров изписа и сироп Кларитин и някакъв мехлем(ако се сетя как се казваше пак ще пиша).Каза ми да я мия само с белтък 2 масеца,после само с шампоан Джонсан.и най-вече да се спазва голяма хранителна диета-да не давам,ягоди,шоколад(което включва  почти всичко сладко)и най вече белтъка на яйцата.Знам,че е трудно,но си струва иначе тази алергия можела да си остане доживот.Дано съм помогнала поне мъничко.Стискам палци на всички малчугани  да се оправят!


Ние ходихме при доктор Мустаков. Направи ни кръвни изследвания и ни тества за алергии. Имаме много силна към яйчния и млечния белтък, което е напълно забранено да му давам, картофите, ябълките, пшеницата, ядките. Въобще спрях от менюто му голяма част от нещата, плюс шоколад, цитруси, сокчета...Ядем предимно ориз и пилешло, компоти за десерт...Много е трудно. Имаме алергия също към домашен прах,микрокърляжи, растения...
Шампоан, иначе използвам на Адерма и Мустела. Миех го и с калиев пергаменат (или както се казваше по съвет на доктора)

# 11
  • Мнения: 389
Eli-G как се справяте с постоянния сърбеж?  Криско постоянно се
чеше и става на рани по гърба и гърдичките?

# 12
  • Мнения: 34
Бих Ви посъветвала да го лекувате при класически хомеопат.Доста добре се повлиява,особено ако се започне в по-ранна възраст.Поне няма да навреди със сигурност.Дъщеря ми беше със атопичен дерматит като бебе,но не в такава тежка форма.За съжаление,тогава нямаше кой да ме насочи към хомеопатията.Вече е на 4 години,много рядко се появяват сърбящи петна,но я записах при класически хомеопат,за да не остане проблема и когато порасне голяма.Всички кремове,които се предписват и антихистамини подтискат проблема  и рано или късно,се появява отново!Късмет!И кураж!  bouquet

# 13
  • Мнения: 19 296
има много теми за АД с полезни съвети.пусни в търса4ката и може6 да про4ете6 и там.

# 14
  • Мнения: 268
Бих Ви посъветвала да го лекувате при класически хомеопат.Доста добре се повлиява,особено ако се започне в по-ранна възраст.Поне няма да навреди със сигурност.Дъщеря ми беше със атопичен дерматит като бебе,но не в такава тежка форма.За съжаление,тогава нямаше кой да ме насочи към хомеопатията.Вече е на 4 години,много рядко се появяват сърбящи петна,но я записах при класически хомеопат,за да не остане проблема и когато порасне голяма.Всички кремове,които се предписват и антихистамини подтискат проблема  и рано или късно,се появява отново!Късмет!И кураж!  bouquet


Аз също преди няколко месеца го заведох на хомеопат, но резултата не беше добър:(
От доктор Мустаков съм доволна и също така съм много доволна от един доктор от Горна Оряховица, от където съм. Казва се Петров

# 15
  • Мнения: 268
Eli-G как се справяте с постоянния сърбеж?  Криско постоянно се
чеше и става на рани по гърба и гърдичките?

 Ами той вече е по-голям, обяснявам му, че не трябва да се чеше, защото после стават рани и го боли. Пазим строги диети за да не активираме алергията. Когато го сърби мажа с Фенистил Гел, успокоява, но в случай, че няма рани. А когато вече станат пъпчици доктора ми предписва поредния кортикостероид. Също така, той идва аз да го почеша и аз лекичко го милвам там. Защото иначе той се чеше с нокти и стават големи рани...Sad
 Късмет  bouquet

# 16
  • Мнения: 389
Eli-G как се справяте с постоянния сърбеж?  Криско постоянно се
чеше и става на рани по гърба и гърдичките?

 Ами той вече е по-голям, обяснявам му, че не трябва да се чеше, защото после стават рани и го боли. Пазим строги диети за да не активираме алергията. Когато го сърби мажа с Фенистил Гел, успокоява, но в случай, че няма рани. А когато вече станат пъпчици доктора ми предписва поредния кортикостероид. Също така, той идва аз да го почеша и аз лекичко го милвам там. Защото иначе той се чеше с нокти и стават големи рани...Sad
 Късмет  bouquet


Криско го сърби и се чеше, но никакви пъпчици не му излизат, просто все се чеше и аз вече имам чувството, че е донякъде и от навик!
Препоръчай някой добър доктор по твоя край - Горнооряховския, че все ми се иска да посетим и чуем и друго мнение!

# 17
  • Мнения: 268
Eli-G как се справяте с постоянния сърбеж?  Криско постоянно се
чеше и става на рани по гърба и гърдичките?

 Ами той вече е по-голям, обяснявам му, че не трябва да се чеше, защото после стават рани и го боли. Пазим строги диети за да не активираме алергията. Когато го сърби мажа с Фенистил Гел, успокоява, но в случай, че няма рани. А когато вече станат пъпчици доктора ми предписва поредния кортикостероид. Също така, той идва аз да го почеша и аз лекичко го милвам там. Защото иначе той се чеше с нокти и стават големи рани...Sad
 Късмет  bouquet


Криско го сърби и се чеше, но никакви пъпчици не му излизат, просто все се чеше и аз вече имам чувството, че е донякъде и от навик!
Препоръчай някой добър доктор по твоя край - Горнооряховския, че все ми се иска да посетим и чуем и друго мнение!


В Горна Доктор Петров, работи в Транспортна болница, но има и частен кабинет. Преглежда по всяко време. Нас на 26.12 и на 31.12, 19.30 ни прегледа. Взема по 8 лв (не взема много), а сега, Кико е много по-добре. След инжекцията не са му ставали пъпчици, дори и когато бяхме болни от грип. А обикновено дори и само да се разсополиви и му стават пъпчици. Като му отслабне имунната система и се изприща.
Иначе в София съм ходила при д-р Мустаков, д-р Андреева (кожна) в 22 ДКЦ, при една докторка от медицинска академия-алергологията, от тях съм най-доволна от Мустаков. Но съм и много доволна и от горнооряховския доктор. В града му се носи славата като много добър. Мога на лични да ти дам координатите му.

# 18
  • Мнения: 49
Беше с атопичен дерматит от 5-6 месечен. Три месеца лекувахме с класическа медицина - кортикостероидни кремове, капки, сиропи...След всеки курс на лечение ставаше по зле, не можеше да спи от чесане. Спрях абсолютно всичко без козметиката на А-Дерма за АД. Започнахме хомеопатия - след 6 месеца обривите изчезнаха - трябва много търпение - на няколко пъти бях на косъм да се откажа. Вече 8 месеца детето няма обриви.

# 19
  • Мнения: 5
Моят син се изприщи целият още на две седмии. Различни лекарки му предписваха различни мазила, които не помогнаха - и антибиотични и кортикостероидни. После - на втория месец, др. Калудова от Бургас му постави диагноза АД. Каза ни да спрем всякаква козметика и да го мажем със зехтин, но той се изприщи и от него. От тогава до сега ( след седмица ще направим годинка) го мия само с Бюбхен (душ гел) и го мажа (поне 5 пъти на ден) със Нахкерцен на доктор Тайс. Но при нас не беше толкова лошо - нямаше рани, а само няколко вида пъпки и петна навсякъде по тялото - и зад ушите и в тях. Наскоро след боледуване му правихме тест и се установи, че е алергичен към белтъка на кравето мляко, яйцата и соята. Така или иначе този крем му помага много, защото той продължава да се изприщва, но кожата му не изсъхва и не стават рани. Аз дори не го мажа толкова често, а по веднъж на ден, че кремчето е скъпо (около 12 лв.) и свършва бързо.

# 20
  • Мнения: 19 296
bu,при кой хомеопат се лекувате?
lony,не разбрах сега продължаваш ли да мажеш по 5 пъти на ден?аз мажа сутрин и вечер задължително  и през деня,когато се сетя.всеки път обаче е голямо буйстване и тръшкане.не знам по-нататък как ще я залъгвам,за да я намажа.

# 21
  • Мнения: 268
bu,при кой хомеопат се лекувате?
lony,не разбрах сега продължаваш ли да мажеш по 5 пъти на ден?аз мажа сутрин и вечер задължително  и през деня,когато се сетя.всеки път обаче е голямо буйстване и тръшкане.не знам по-нататък как ще я залъгвам,за да я намажа.

Ние се мажем сутрин и вечер с А-Дерма/Атодерма, а през деня когато е по зле

# 22
  • Мнения: 268
Беше с атопичен дерматит от 5-6 месечен. Три месеца лекувахме с класическа медицина - кортикостероидни кремове, капки, сиропи...След всеки курс на лечение ставаше по зле, не можеше да спи от чесане. Спрях абсолютно всичко без козметиката на А-Дерма за АД. Започнахме хомеопатия - след 6 месеца обривите изчезнаха - трябва много търпение - на няколко пъти бях на косъм да се откажа. Вече 8 месеца детето няма обриви.

Здравей, на нас ни изписаха пет различни хомеопатични хапчета, давах ги първо сутрин през ден едни, вечерите други, В неделите различни...Но той стана много зле. Изприщи се целия, станаха огромни рани. Докторката ми каза да ги редувам на всеки час...Нямаше ефект и аз се върнах към кортикостероидите и другите лекарства. Иначе и на мен си искаше да спра да го тъпча с хапчета и да пробваме с хомеопатия Wink

# 23
  • Мнения: 506
здравейте ! при нас се появи на 3м.,когато беше още на кърма затова веднага му поставиха диагнозата АД.Слава на Бога беше малък и не знаеше за да се почеше и докато се научи те отшумяха благодарение на Д-р Минчева/поликлиниката в Гео Милев/май/ да Южния парк има крило по кожни болести/ по неин съвет не ползвахме никакви кортикостероидни кремчета въпреки ужасния вид на обрива само Липикар/Баум/,който ползвам и досега на местата,където се появи,но вече не е проблем  дори и да се появи някъде.Също никога досега не сме ползвали сапун , шампоан на главичката 1път седмично,слагах във водата за къпане калиев перманганат, а после Линей фет олио

# 24
  • Мнения: 49
Ние също пихме различни хомеопатични, но последователно - не по едно и също време. Имаше периоди в които беше по-добре и такива в които беше по зле докато изчезнаха обривите.

# 25
  • Мнения: 5
не мажа вече по 5 пъти на ден, а само след баня или когато сменям памперса ако има обрив, защото при нас обривите се появяват и изчезват

# 26
  • Мнения: 341
Аз мажа по 3- 4 пъти дневно и пак е суха кожата,какво е това чудо незнам.А съм се отпуснала и намажа един два пъти и хоп обрив,започвам да се съмнявам че не е само от суха кожа както твърди лекарката.Имала съм случаи като я намажа и я заведа веднага след това на преглед да ме пита /защо не го мажеш това дете,много му е суха кожата/,а тя е тукощо намазана.Да ви кажа вече се отчайвам искам да го израсте по скоро.Пробвахме с хомеопатия и бързо се отказахме,то това е голямо мъчение да не можеш да намажеш детето с нищо,че да не го сърби,само си докарахме много безсъни нощи и влошаване на положението,бях се изпокарала с всички роднини заради това.

# 27
  • Мнения: 19 296
ipppi,и ние сме така.мажа по няколко пъти на ден и кожата пак е сухасега през зимата мажа с един крем с урея за задържане на влажността.

# 28
  • Мнения: 341
Ние тъкмо си намерихме крем от който сме най-доволни и спряха са го внасят. #Cussing outТопиалис се казва убих се да го търся и го няма никъде,като цяло цялата серия е страхотна ,даже пием и техни витамини които са специално за атопичен дерматит,по закона на мърфи всичко хубаво изчезва.

# 29
  • София
  • Мнения: 323
Малката ми дъщеря е с АД. Вече е на девет години. Като беше бебе, беше ужасно. До към 4 годишна възраст. Понякога обривите засягаха и кожата на главата. При един подобен случай и предписаха шампоан Низорал. Беше на 4 г. Обривите изчезнаха напълно за около 1 месец. Още се появяват понякога, но аз купувам Низорал и се оправя. Сухата кожа си остана суха, но това е малък проблем.

# 30
  • Мнения: 341
На нас пък ни се беше оправило лицето бяха спряли да и излизат там и сега пак почнаха,даже около очите има,вие така ли сте.А инъче самите екземи са едни и същи всеки път просто се скриват и пак се показват.Колко често ви се налага да ползвате кортикостероиди?

# 31
  • София
  • Мнения: 5 720
Този крем Топиалис се убих цял ден да  търся и никъде го няма,помагайте ако някой го е взимал скоро да каже къде  bouquet

# 32
  • Мнения: 341
Аз го намерих много трудно,и ти един познат аптекар ми го намери,наистина никъде го няма.Има проблем с внасяте.

# 33
  • Мнения: 210
Моми4ета можете ли да напишете този крем Топиалис на латиница или както е написан на опаковката.Опитвам се да го намеря в Гусьл но немога.

# 34
  • Мнения: 341
Topialyse sensitive svr

# 35
  • Мнения: 268
На нас пък ни се беше оправило лицето бяха спряли да и излизат там и сега пак почнаха,даже около очите има,вие така ли сте.А инъче самите екземи са едни и същи всеки път просто се скриват и пак се показват.Колко често ви се налага да ползвате кортикостероиди?

На нас ни излизат около очичките много, зачервяват се и го смъдят. Иначе екземите излизат предимно на едни и същи места, свивките, ръчичките, вратлето и зад учишките. От време на време и на коремчето.
Лошото е, че сега почна и да кашля и има сополки. Предписаха ни Вигантол и Фликсоназе...Дават се при алергична астма. Ние все още нямаме, но е голяма вероятност да развие:(
Иначе мажа с кортикостероид горе-долу през две-три седмици

# 36
  • Мнения: 341
Най-много ме страх да не развие астма,чела съм че има такава вероятност,но нашата дерматоложка ни успокои като каза че не било задалжително.Искам само да го израсте и да нея сърбо толкова.Тя твърди че поникакъв начин не вреди на детето с кортизона, в което не съм убедена,но нямам избор немога да я оставя да се мъчи от сърбежи по цял ден.Опитах с хомеопатия както казах вече,но за там трябва яко дупе,а аз не устисках.Мъчих я повече от месец и се отказах.

# 37
  • София
  • Мнения: 593
Моля ви кажете ми добър душ гел който ползвате за тяло. Praynig

# 38
  • Мнения: 268
Моля ви кажете ми добър душ гел който ползвате за тяло. Praynig

 Ние използваме на Адерма и Атодерм, много са добри, но като цяло тяхната козметика е много скъпа...

# 39
  • Мнения: 1 640
Ами,много е изписано по поставената тема/диагноза-виж закованата тема на 1 стр.във форума тук.
  Не съм съгласна с изразеното мнение,че душ-олиото не помага,при моето дете вече 2 г.душ-олиото на ТАЙС е измивното средство,не ми и минавало през ум да ползвам обикновена козметика за възрастни,визирам душ-гела на ФА,за който говори Иппи.Аз не бих си позволила произволно използване на козметика за възрастни.
 Ако не искаш душ-олиото на Тайс,пробвай ,примерно,с измиващ гел за новородени на Мустела или сапун на Авеене.Аз не съм ги купувала,но са ми ги препоръчвали.Вече казах,моето дете вече повече от 2 г е с козметичното душ-олио на д-р Тайс.Съветвам те да изчетеш темите за АД тук на 1 стр.

# 40
  • Мнения: 1 984
Този крем Топиалис се убих цял ден да  търся и никъде го няма,помагайте ако някой го е взимал скоро да каже къде  bouquet
http://framar.bg/product.php?s=%F2%EE%EF%E8%E0

на някого изписвали ли са елидел? http://www.framar.bg/product_review.php?id=30005085&from=0&a … 5+%E3%F0%E0%EC%E0 как деиства?

# 41
  • Мнения: 201
Да споделя и аз нашия опит за спрявяне с АД. Малкият ми син е на 1г.6м. Дерматитът му се прояви още първия месец и започна ходенето по мъките. Няма смисъл да описвам ходенето по дерматолози, предписването на различни миещи продукти и кремове, от които детето не се повлияваше или най-много имаха кратковременен ефект...- на всички вас това ви е до болка познато. Само ще маркирам начините за облекчаване на състоянието му при пристъп на екземите, в които наистина видях полза:
-При обостряне на дерматита помага антихистаминов сироп /това е противоалергичен продукт, който обаче по преценка трябва да е изписан от лекар/.
-Също при обостряне е добре на детето да не се дават сурови банани и домати - хистаминосъдържащи храни са.
-За облекчаване на сърбежа аз добавях във водата за къпане отвара от пшенични трици - за това  средство разбрах от друга попатила майка във форума - на тях бяха предписали триците да са овесени, но аз не намерих такива. Има резон, защото някои марки козметика за АД ползват именно овес в специалните си серии.
- Налагало ми се е да ползваме Елоком, но мажех с него само в краен случай и то върху нанесен слой крем за атопична кожа. Да не ви плаша, но малък участък от сгъвките на слабините на сина ми се обезпигментира от подобно лекарство -Певизон, което ни изписаха за мазане при най-обостреното състояние на дерматита на детето. После поредната дерматоложка ме светна, че вместо кортикостероид, мога да мажа възпалената кожа с крема Линола фет  Peace , горещо го препоръчвам. Сега вече имаме много рядко леки зачервявания на сгъвките на ръцете и вратлето  и мажа само с А-дерма докато минат.
-Установих, че кожата на детето се иритира от честото къпане и преминахме на ежедневен тоалет само на лицето, ръчете и седалището само с вода, а основната баня на цялото тяло с измиващ продукт разредихме на два пъти седмично - състоянието на кожата на малкия значително се подобри.
-При АД не трябва да се ползват стандартните бебешки козметични продукти, а само специалните за атопична кожа. И никакво бебешко масло или зехтин - влошават проблема. Във водата за къпане  веднъж седмично може да се добавя масло за баня, но от тези за АД /ползвахме това на Линола фет, но не останах очарована, моето дете беше по-добре без мазане с масла/. 
-Ето и продуктите, които ни помагаха най-много: както вече писах, кремът Линола фет вместо кортикостероиден продукт.Струваше м.г. към 7лв.; кремът Ексипиал Бадемово масло - незаменим е за поддържане на памперс зоната /почти изцяло натурален продукт, купува се от аптеките/, цената му е ок. 6 или 10лв, в зависимост от грамажа; на същата фирма Ексипиал хидролосион ползвахме за овлажняване на цялото тяло след къпане вместо бебешко масло - купих само една голяма туба за 19лв, още имаме от нея, има и 200мл опаковки, вероятно струват наполовина; измиващ продукт и крем за АД - май на всеки действа нещо различно, ние сме на А-дерма. Хубави серии са също Авен, Мустела Стелатопия, Атодерм, кремът емолиент на Сен Жерве и балсамът на д-р Таис.
Извинявам се за безкрайния пост! Дано поне малко съм била полезна на тези, които са имали нерви да го изчетат.
Успех в борбата с АД!

# 42
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
  bouquet Браво, Миа bouquet Дала си мн. подробна и изчерпателна информация. Ще бъде от полза, уверявам те!
Аз искам само да те попитам дали се оправиха  обезпигментираните петна при детенцето и с какво? Мойта дъщеря също има такива на свивките на ръцете. Получи ги от кортикостероиден крем #2gunfire
И др. да питам, как стои въпроса със шоколада при вас? Обостря ли се проблема при по-голяма консумация?
Благодаря предварително!

# 43
  • Мнения: 201
Не се оправи бялото петно, Иржи. При нас е на едната сгъвка при слабините. Вратлето му също беше започнало да се обезпигментира, но си възвърна нормалния цвят щом спрях да мажа с Певизон. Стискам палци и при дъщеричката ти да се оправят, както на вратлето на сина ми, май помага, че зоните се излагат на слънчева светлина.Иначе не мога да си обесня защо откритите се оправиха, а това в слабините не.
А към шоколада моят син не проявява никаква реакция, но аз почти не му давам такъв - само по 1-2 квадратчета от малките Киндер и Милка и то рядко.
Забравих да пиша, че прясното мляко също не е добра идея да се дава на атопични деца поне до 1г. -1г.6м. Силен алерген е.

# 44
  • Мнения: 268
 Здравейте и ние имаме обезпигментираните петна по вратлето и ръчичките. Ние не даваме никакъв шоколад или нещо, в което има какао...Много силен алерген е, никакви портокали...и никакво прясно мляко. Доктора ги е забранил напълно...
Иначе и аз не използвам нито козметика за възрастни на малкия, нито обикновенa бебешка козметика, само за АД Naughty

# 45
  • Мнения: 341
Фея, нещо се обърка никога не съм къпала малката с душ гел за възрастни,и през ум не ми е минавало.Къпя я със специална козметика за ад.
И аз искам да питам, на някой изписвали ли са елидел,защото нашата лекарка каза ,че ще ни го изпише като навършим 2г,било много добро средство,имало силата на кс,но не страничните ефекти.Ползва се след 2 г .

# 46
  • Мнения: 19 296
момичета, а как се оправяте  с купуването на кремове?ние изразходваме 200г крем за по-малко от две седмици.
 
Елидел се предписва обикновено,за да се избегне използването на кортикостероид на лицето,слабините,сгъвките,където има най-голяма опасност от изтъняване на кожата.дава добри резултати,но естествено лекува само симптомите.и Елидел ,и Протопик подтискат имунната система,която всъщност реагира на най-малките дразнители  при атопиците.кремовете не трябва да се използват при хора със слаба имунна система.при използването им се увеличава риска от инфекции,херпес,гъбички.
все още не са доказали увеличава ли се риска от лимфома и други тумори по кожата при употребата им.
затова се препоръчва и двата препарата да се използват в краен случай,за кратко време и когато не може да се употребява друг препарат.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 02:24 от В_и_В_и

# 47
  • Мнения: 332
ipppi,на нас ни го изписаха на 4 месеца.но не съм го взела.Наистина не ги разбирам тия доктори-единия казва Елидел,другия-в никакъв слу4аи,много е малък #2gunfire Thinking.Ето и моите наблюдения-с каквото и да мажа само с времето си минават при нас за4ервяванията.Как ина4е да си го обясня???Един път е за4ервен,след половин 4ас абсолютно 4ист и пак след 4ас 4ервен. #Cussing out #Cussing out

# 48
  • Мнения: 19 296
аз не бих мазала ако наистина не е наложително и детенцето страда от обривите.все още няма достатъчно изследвания.децата,които са мазани,все още не са  пораснали,за да се види има ли странични ефекти.не мога да разбера защо в БГ го предписват на деца по-малки от 2год.в Европа е забранен дотогава.

# 49
  • Мнения: 341
Да съгласна съм и моята лекарка,каза след 2г.Да ви кажа вече се побърквам,то и минат,то пак излязат.Чеше се като невидяло,като почне да се дере и излизат.Мажа като луда с овлажняваща козметика,уж не трябвало кожата да остава суха,ами не е суха и пак излизат.Преди поне като минехме пулен курс с кс,забравяхме за тях поне седмици,а сега като спра да мажа и пак излизат явно не правя,нещо както трябва.Вие как мажете с кс,имате ли някаква схема,защото аз съм чувала че има,ама нашата лекарка ми казва /мажи 5 дена с/.Също така знам че ако не се маже правилно с кс,излизат по бързо и повече.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 720
Някой ще каже ли дали е проблем поставянето на ваксина/хепатитна/ при себореен дерматит?

# 51
  • Мнения: 332
димяни,както и друг път съм писала на НЕО отложиха вси4ки ваксини и за мене не е редно ако детето има екземи или за4ервявания да се слагат,но това е мое мнение,а и доста лекари ми го казаха.При нас след поставянето на първи прием инфанрикс се запо4на.,като не мога да твърдя,4е само тя е при4ина.

# 52
  • София
  • Мнения: 672
Ние доега бяхме с АБКМ, а днес ни поставиха диагноза Атопичен дерматит..Никога не сме имали обриви..
Извинявам се, че ползвам темата ама да ви питам възможно ли е да не сме имали никакви обриви досега???

# 53
  • Мнения: 332
ве4е нищо не може да ме у4уди,taniatd.А при вас в какво се изразяваше АБКМ,защото и на нас 4есто ни поставят двете диагнози,като казват 4е има връзка,други пък твърдят 4е не е алергия,но ние сме с много проблемна кожа.Само незнам как да си го обясня защо има толкова много беб4ета родени преди около ПОЛОВИН година с един и същи проблем,замисляли ли сте се моми4ета.Наистина трябва да има някаква при4ина ,неизвестна досега за нас,знам 4е има и по-големи де4ица с АД,но напоследък това е много масово,както в БГ,така и в 4ужбина. Crossing Arms

# 54
  • София
  • Мнения: 672
И на мен ми прави впечатление, че много деца са с алергии...Дори възрастни, които познавам проявяват някакви алергии на "стари години", без да са имали проблеми досега...
АКБМ при нас се изразяваше с диария, първо слуз, а после и кръв в акото...Не сме имали никога обрив, дори пъпчица...
Кожата му е много бяла, мека и гладка....

# 55
  • Мнения: 1 640
Ippi,извинявай за грешката.
Все повече замърсители на въздух,вода,почва===алергии и аномалии в развитието.
Изкуствени торове,пестициди,глобално затопляне,озонова дупка,неразграждащи се и за ен на брой години отпадъци....ей тука се крият причините за страданията и болестите на децата ни,а и на нас.А колко възрастни хора са с най-тежките диагнози/да не ги казвам/,че и моят баща също,за съжаление.

Относно Елидел-две поредни години съм мазала детето с него,без дерматоложката да отрони и дума за страничните или възможните нежелани последствия,много по-късно научих,че може и да е вреден евентуално.Слава Богу,момичета,моята почти 3 и 1/2годишна щерка няма обриви от септември07г.,но пък се явява другото последващо АД зло-алергичен ринит/кашлица и задна хрема,водещи до хъркане и т.н./Така че ,дръжте се,момичета,мажете децата и се молете друго да не ви спожожда. Tired ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 6 182
Моето дете се обрина едва на 20 дена, като беше само на кърма. На един месец имаше сериозни сухи участъци по бузките, ушите, вратлето, гърба, гърдите и сгъвките на ръцете.
Обрива се подобри с мазане 4-5 пъти на ден на плътен слой с нахткерцен балсам на д-р Тайс. След като изчезнаха пъпките го мажа само вечер обилно по цялото тяло.
По-зле е положението с лицето, защото само чака да намажа бузките, за да изстрие крема с ръце и да го налапа. Дори когато спи се събужда при мазането - предполагам го сърби и затова.
Още не са ни казали АБКМ, но има и диария и слузести изпражнения, макар, че аз до скоро бях на диета. Хич не ми е ясно как ще го захранвам  ooooh!
Иначе го къпя една вечер с измиващ гел за новородени на Мустела, на следващата с олиото линола фет и после 2-3 вечери само с вода.
Сега научих, че има и измиващо олио на д-р Тайс и мога да го пробвам, след като тази серия му помага.
А-а-а изписаха му и кортизон на месец и половина, но аз успях с балсама на д-р Тайс да се преборя и така и не го ползвах - засега.

# 57
  • Мнения: 1 984
Моето дете се обрина едва на 20 дена, като беше само на кърма. На един месец имаше сериозни сухи участъци по бузките, ушите, вратлето, гърба, гърдите и сгъвките на ръцете.
Обрива се подобри с мазане 4-5 пъти на ден на плътен слой с нахткерцен балсам на д-р Тайс. След като изчезнаха пъпките го мажа само вечер обилно по цялото тяло.
По-зле е положението с лицето, защото само чака да намажа бузките, за да изстрие крема с ръце и да го налапа. Дори когато спи се събужда при мазането - предполагам го сърби и затова.
Още не са ни казали АБКМ, но има и диария и слузести изпражнения, макар, че аз до скоро бях на диета. Хич не ми е ясно как ще го захранвам  ooooh!
Иначе го къпя една вечер с измиващ гел за новородени на Мустела, на следващата с олиото линола фет и после 2-3 вечери само с вода.
Сега научих, че има и измиващо олио на д-р Тайс и мога да го пробвам, след като тази серия му помага.
А-а-а изписаха му и кортизон на месец и половина, но аз успях с балсама на д-р Тайс да се преборя и така и не го ползвах - засега.
посявка на изпражнения? да се твърди че дете което е на кърма има има АБКМ е безумие... няма пряка връзка между атопичния дерматит и храната в повече от 20- 30 % от случайте. затова и атопичните дерматити не се повлияват никак от курсовете с антихистамини.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 182
Правиха изследване на изпражненията (не знам дали на това му се казва посявка) резултата: "не са изолирани патогенни микроорганизми".
Аз също смятам, че не е АБКМ, защото при зверска диета от моя страна резултат никакъв (освен намаляване на кърмата), а при разнообразна храна дори имаше период на подобрение. Освен това в родилното първите дни (родих секцио) са го хранили с АМ и кожата си му беше нормална.

Аз се чудя възможно ли е един атопичен дерматит при кърмаче да е на хормонална основа. Имам леки зацапвания (подобни на цикъл) на всеки 28 дни и 2-3 дена преди това дерматита на малчо силно се изостря  newsm78

# 59
  • Мнения: 1 984
Правиха изследване на изпражненията (не знам дали на това му се казва посявка) резултата: "не са изолирани патогенни микроорганизми".
Аз също смятам, че не е АБКМ, защото при зверска диета от моя страна резултат никакъв (освен намаляване на кърмата), а при разнообразна храна дори имаше период на подобрение. Освен това в родилното първите дни (родих секцио) са го хранили с АМ и кожата си му беше нормална.

Аз се чудя възможно ли е един атопичен дерматит при кърмаче да е на хормонална основа. Имам леки зацапвания (подобни на цикъл) на всеки 28 дни и 2-3 дена преди това дерматита на малчо силно се изостря  newsm78
използвайте добър хидратиращ крем - например а-дерма - ексомега. ако няма подобрение може да се наложи да се включи кортикостероид във база към кремчето. за малко.

# 60
  • Мнения: 42
zdraveite,
i nie sme s ad i abkm. nakarma sme i ve4e i frisopep, zashtoto karmata mi namalja. no kogato otidoh pri doc. marinova i tja prepora4a da prodaljim samo na karma i ne mi dade talon za frisopepa. kaza 4e bebeto imalo koliki, no na men ne mi se vjarva. moga ve4e da rali4avam glad ot koliki. ta prodaljavam na malko karma i frisopep. no si mislja dali da ne prodaljim na alumil ha mljako, pne ne gorchi. a milichkia mi bebo dokato v na4aloto ne go iskashe, sega ne iska mnoogo da suche...maka...ta i az sam zabeljazala, che kogato sam v cikal i obriva s obostrja, a imam cikal ot 36 den. pri zahranvane sas jabalkovo pjure i morkoveno takova zabeljazah 4e obriva se zasilva. i na men mi preporachaha stroga dieta, no az mnogo se iznervjam ot nedospivaneto i trudnoto zaspivane na malkia i bez kafe i po njkoe sladko, ne moga. edna mama beshe pisala, che sledstvie na dietata stanala 45 kg i karmata i sprjala i sega sa samo na frisopep.
da ne vi kazvam kolko mnogo bebeta chakaha pred kabineta na doc. marinova sas sashtia problem. javno tova e novia bich na veka....

# 61
  • Мнения: 6 390
Моми4ета можете ли да напишете този крем Топиалис на латиница или както е написан на опаковката.Опитвам се да го намеря в Гусьл но немога.
и аз така... пък никой не е написал...

# 62
  • Мнения: 152
Синът ми преодоля този проблем след първата си годинка.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 182
Ще ми се само да напиша, че моето дете е доста по-добре, за да имат надежда мамите на чиито малки бебоци сложат такава диагноза.
Чувала съм, че е на приливи и отливи, но ето че моето съкровище засега преодоля проблема основно с Нахткерцен балсамана др. Тайс и без кортизонови препарати.
Сега е на навършени 7 месеца, захранвам го успешно (още не с кравешки продукти).
От толкова месеци наблюдения взех да схващам, че неговата кожа е изключително чуствителна на слънцето. Силната слънчева светлина дори отразена (защото той е винаги под чадърче, веднага води до наченки на червни петна.

# 64
  • Мнения: 3 157
Моми4ета можете ли да напишете този крем Топиалис на латиница или както е написан на опаковката.Опитвам се да го намеря в Гусьл но немога.
и аз така... пък никой не е написал...



уголеми снимка TOPIALYSE Sensitive CREME EMOLLIENTE - 200ml
26.57лв.
Крем с интензивно омекотяващо деиствие за суха кожа с тенденция към атопияПоказания : Емулиентен крем (лице и тяло) специално за много
сухи, атопични и нетолерантни кожи за бебета, деца и възрастни.
Препоръчва се самостоятелно, както и в асоциация или редуване с
кожни фармацевтични лечения или процедури.

Свойства : ТОПИАЛИЗ Сенситив ЕМУЛИЕНТЕН КРЕМ (TOPIALYSE
Sensitive CRИME ЙMOLLIENTE) е с гарантирана и максимална поносимост
(без парфюм, без консерванти, без парабени) и с новата си ком-
плексна формула активно реагира върху всички фактори на атопич-
ната сухота:
■ Маслото от Borago Officinalis (богато на Omega 6) и Маслото от
Cameline (богато на Omega 3) векторизирани от фитоактивни сферу-
лити имат доказано и утвърдено синергично действие. Асоциацията
на Витамин Е и Масло от Карите активно подсилват реструктурира-
щото, хидратантното и емулиентното действие в резултат на които
се възстановява бариерната функция на кожата.
■ Глицериновата киселина намалява чувството за сърбеж и успоко-
ява иритациите.
■ Екстракта от Bardanе, антисептик, предпазва кожата лимитирайки
бактериалната пролиферация.
■ Ултра богатата емулсия В/М на ТОПИАЛИЗ Сенситив ЕМУЛИЕН-
ТЕН КРЕМ (TOPIALYSE Sensitive CRЕME ЕMOLLIENTE) пенетрира много лесно,
подхранва и нормализира за дълго време много сухата кожа, даря-
вайки комфорт, облекчение и сигурност (хипоалергенен).

Начин на употреба : Поради изключителните си характе-
ристики се препоръчва употребата на ТОПИАЛИЗ Сенситив ЕМУ-
ЛИЕНТЕН КРЕМ (TOPIALYSE Sensitive CRЕME ЕMOLLIENTE) за острата фаза в
съчетание с фармацевтично или кожно лечение (с изключение на
ексудативни лезии).
В подържащата фаза или като монотерапия подтиска пристъпите на
сърбеж, без употребата на фармацевтични продукти.
Нанася се 2 пъти дневно върху кожа, добре почистена с ТОПИАЛИЗ
Сенситив ГЕЛ (TOPIALYSE Sensitive GEL).

Опаковка : Туба от 200 мл., Флакон с дозатор от 500 мл.ИЗПРОБВАН ВЪРХУ АТОПИЧНИ КОЖИ !

Купувам:

 Модел: 2827
Произведено от: SVR

# 65
  • София
  • Мнения: 752
Беше с атопичен дерматит от 5-6 месечен. Три месеца лекувахме с класическа медицина - кортикостероидни кремове, капки, сиропи...След всеки курс на лечение ставаше по зле, не можеше да спи от чесане. Спрях абсолютно всичко без козметиката на А-Дерма за АД. Започнахме хомеопатия - след 6 месеца обривите изчезнаха - трябва много търпение - на няколко пъти бях на косъм да се откажа. Вече 8 месеца детето няма обриви.
При кой хомеопат се лекувахте? При нас също е много тежко положението, а сме на хомеопатия от юни месец.

P.S: Утре ще ви разкажа и нашата история по-подробно, защото сега съм доста афектерана след като преди 15 минути намерих малкия пак с издрани крака и всичко около него в кръв...направо ми се реве Cry

# 66
  • София
  • Мнения: 752
Още едно въпросче...когато си направи рани детето с какво го мажете, за локвещите рани доколкото знам не са подходящи омазняващите кремове (а на Дани раните са точно такива...целия горен слой кожа е смъкнат и започва да тече лимфа премесена с кръв)

# 67
  • Мнения: 210
Момичета здравейте и аз съм го закъсала като вас със малкия. За вече готови ранички нашата дерматолошка ни забърка някакво хомепатично лекарство от което раните бързо правят корички. Дерматолог ми е д-р Калина Танева от 13ДКЦ от София. Много ми е интересно по отношение на яденето защото ние сме само на кърма дерматолошката казва да не правя диети ,а педито ме съветва да извадя всички млечни продукти от менюта - а кажете кого да слушам. Надявам се всички мъници да се оправят ,че това много ги тормози Sad

# 68
  • Варна
  • Мнения: 136
Нека и аз се запиша,ЬА е много коварен,Моят син беше на 1г,като започнаха екземите, 6 месеца докато попаднем на лекар,Нека ви кажа нашето лечение 2г,диета адеше неща на соева основа и зелени зеленчуци и ориз в комбинация с хранителни добавки за стомахчето,Лекува ни д-р Георгиева- Шакола работи в терапията,Тази жена просто е невероятна,Детето ми беше само кръв и рани и 2седм, след лечението си беше с бебешка кожа,Мазилото което ползвах е ЕЛОКОМ,И може би доза търпение,Вече 3г, и половина си яде всичко даже и ягоди,

# 69
  • Мнения: 19 296
Още едно въпросче...когато си направи рани детето с какво го мажете, за локвещите рани доколкото знам не са подходящи омазняващите кремове (а на Дани раните са точно такива...целия горен слой кожа е смъкнат и започва да тече лимфа премесена с кръв)
Моля те не мажи мокрещи рани с мазен крем. Могат още повече да се инфектират. Докато го заведеш на лекар, може да слагаш студени компреси с вода от силен черен чай. Трябва ти крем с антибиотик с противовъзпалително и противосърбежно действие.
Обувай ританки, за да не може да се надира с нокти.

# 70
  • Мнения: 1
Моята дъщеря има същия проблем.От 2 месечна възраст и се появи червено петънце на бузката.Тогава личният и лекар и изписа адвантан и ексипиал-урея липолосион за омазняване на кожата.Петното изчезна,но когато започнаха да и никнат зъбки и си смучуше пръстчетата се появиха зачервявания там и аз го отдадох на това,че постоянно са мокри и се зачервяват от това.Когато стана по-голяма обривите се разпространиха и по др.части на ръцете.Кожна лекарка ни изписа локоид-липокрем и липобазе.Мазахме близо седмица и когато изчезнаха го спряхме.Появиха се след около 2 седмици и тогава докторката ни каза,че не е трябвало да го спираме рязко.Но тогава не ни бяха казали диагнозата.Сега е на 4 г. и 8м.Лекуваме се от една година при д-рКасърова в Русе.В момента пие имунобор-биотик,мажем ръцете с а-дерма крем,къпем се с душ олиото на а-дерма и до скоро пиеше ксизал капки,но трябва да направи почивка.От няколко дена не пие капките и сърбежа стана непоносим,с разчесвания до кръв.По-горе четох за козметиката на SVR Topialise.Аз преди време работих в фирма коята я внася.Кязва се Хигия.Централата и е в София,но има клонове в Русе,Варна,Пловдив,Бургас,Плевен,В.Търново.Мисля,че ако се обърнете към аптеки,които работят с тях ще могат да ви ги поръчат.На повечето аптеки пише Фармаексперт.В интерес на истината бях забравила за тази козметика,а те имат и капсули за АД.В нета може да намерите информация за козметиката като напишете в някоя от търсачките SVR.Аз лично мисля да пробвам.Успех на всички Simple Smile

# 71
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Моят син никога не е регистриран като атопик, но явно е точно такъв. В момента е във фаза на обостряне. Сърби го цялото тяло, ужасно е да го гледам как се чеше непрекъснато. Започнах да му давам Зиртек, алерголога изписа един крем с 4% урея за мазане. Сега търся някакъв измиващ гел. Двоумя се между това:
http://www.framar.bg/bioderma-atoderm-krem-bebe-200-ml-pid30062818.html

и това
http://www.framar.bg/aven-obog.sapun-s-kold-krem-100gr-pid30061897.html

Освен това бях чела, че козметика в която има екстракт от овес много помага при атопична кожа, но не знам как да открия такава..

# 72
  • Мнения: 324
Здравейте и от мен!
И ние с вашия проблем. Първите червени петънца се появиха в началото на захранването с каши. Оттогава вече 2 месеца изчезва и се появява обрив. В началото около месец педиатърката повтаряше, че на детето му няма нищо, кожата му била суха и прекалено бяла. С две думи "успокои" ме с думите: "Така ще е като си родила такова бяло бебе."  #Crazy
Преди около 2 седмици детето се събуди с обрив по цялото тяло(вкл. лицето). Веднага отидохме на преглед - атопичен дерматит.
Педиатърката каза, че това е от храната, просто трябва да разберем от какво, да го изключим от менюто на детето и готово. Просто песен.
Понеже тук в темата видях мнения, че не е задължително храната да предизвиква обривите, само исках да ви питам, наистина ли е така. Защото моето дете е вече почти на 8 месеца, а го храня само с картофи, моркови, ябълки и каши(отскоро безмлечни). Страх ме е да му въвеждам нови храни. Дори педи ми каза да изключвам по една храна, за да установим какво причинява обривите. Така както върви, по нейните съвети скоро ще трябва да минем отново изцяло на кърма  #Cussing out
На мен и досега нейните съвети ми се струваха абсурдни, но пък като не е наясно с проблема, да беше казала още в началото да търсим специалист  #2gunfire
Пожелавам скорошно оздравяване на всички малчовци. По-малко да ги мъчат сърбежите  Praynig
Дано и ние скоро да намерим някакво разрешение на проблема!

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
За АД има закована тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0

Ако всички пишем в нея, цялото инфо ще бъде на едно място. Това е доста по - удобно за всички търсещи...

fio, за съжаление, не само много белите деца са с АД. Моите и двамата са доста мургави, но това не ги предпази от появата на екземите.
Деца с АД е добре да ги следи специалист - не че ще ги излекува, но все пак е по- навътре в нещата от "всезнаещото" джипи...И ще бъде полезен със съвети относно хранене, козметика, ваксини, където джипитата, обикновено не обръщат достатъчно внимание.

Izida, зиртек е антихистаминов препарат, ще донесе повече вреда на детенце, отколкото полза...Аз не бих го давала /не че не съм го давала преди да се науча да не вярвам сляпо на лекарите, да чета листовките и да обръщам внимание на описаните странични ефекти/
За овеса: аз ползвам отвара от овесени трици във водата за баня, наистина помагат.

tutune , елокома също е в групата на доста "опасните" лекарства, силен кортикостероид с доста нежелани странични ефекти /и него сме ползвали, за съжаление/. Само вкарва проблема навътре, без да лекува. При спирането му, обикновено, обривите се появяват пак или пък е възможна появата на астма...
 

# 74
  • Варна
  • Мнения: 136
Това за елокома е вярно но не се наложи да го ползваме много когато спряхме повечето храни-алергени се оправи екземите изчезнаха но 2год,беше на диета и после се захранвахме,Алергията на сина ми е наследствена от мене аз съм била от бебе с астма която израстих с пубертета но при него се проявява в АД,При дъщеря ми се проявява в уртикария алергична е кам 90 процента от лекарствата,Голямо мъчение е вярвайте но се надявам и тя да го израсте,М/у другото алерголожката и назначи да бием алергени по схема,Бихме ги 2год, докато не получи и от тях реакция и пак в болница,я 

# 75
  • Panagyurishte
  • Мнения: 127
Ники беше на 2 месеца, когато получи силни обриви и му поставиха диагноза АД. Педиатърката ни предписа Lorinden от групата на кокстероидите, но проблема е, че не може да се използва около очите и има доста странични реакции. Сл3ед дълго ровене по форумите си самопредписах Embarassed балсама на Dr.Theiss и Atoderm на PP Bioderma, но ефекта беше мигновен. След 3-4 дни с по 2 апликации дневно, като преди това почиствах лицето с лайка, нямаше и следа от обривите  Rolling Eyes. И досега използвам 2-та продукта профилактично и нямам никакви проблеми. Пожелавам на всички да се справят по-скоро с лечението на АД.

# 76
  • Мнения: 3
Този крем Топиалис се убих цял ден да  търся и никъде го няма,помагайте ако някой го е взимал скоро да каже къде  bouquet

И крема, и олиото за баня купих преди около 2 седмици от голямата аптека на Графа - "Ремедиум".

Общи условия

Активация на акаунт