Твърди венци, растат ни зъбки

  • 2 031
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте,

Малката /вече сме на 4мес/ върти езиче, лапа всичко и го потрива във венците, усещам ги "подострени" малко се и криви и не иска да спи ...
Май, май скоро от побелелите венци ще се покаже зъбче  Rolling Eyes
Ще се радвам да споделите какво облекчава децата ви при изникването на зъбчетата.  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Има мазила,може да използвате и специално предназначените за никнене на зъбки играчки.Продават се по бебешките магазини.Бебидент ,е във вид на капки.Много чесане на ВЕНЦИТЕ ,СЪщО ПОМАГА.Синът ми винаги вдигаше темп,а при щерката нямаше проблеми.

# 2
  • Мнения: 161
И ние сме така вече повече от месец, а все още зъбче няма.........Уф, дано скоро да излезе, че се измъчи детето. Да добавя, че освен, че лапа всичко, което успее да хване с ръчички, моя син / на 5 мес. и 6 дни / има много силно слюноотделяне. Постоянно е мокър, даже зачерви брадичката и бузките. За облекчаване на болката и неразположението педиатърката ни изписа Хамомила 15 ch, но до сега не съм усетила промяна в състоянието му. Иначе пие много вода и чайчета, а когато положението стане нетърпимо, давам Панадол, но само в краен случай.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Да, със сигурност са зъбките, но не е гаранция, че ще излязат скоро. Може и два месеца да минат преди това. В момента зъбките си прокарват път до върха на венеца, което наистина е болезнено. При моят син много помагаше/помага Хамомилата. Това са хомеопатични продукти - гранулки/топченца, които са всъщност лайка. Давах и успоредно с тях чая на Хип - лайка/само чиста лайка/. Не съм мазала с никакви мазила. Успех в борбата!  Wink  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 559
Синът ми изкара периода със зъбоникненето много спокойно благодарение на хомеопатично лечение.
ПолиС, ако си дала Хамомила и тя не е донесла облекчение, това означава, че тя не е "вашето" лекарство (картина на лекарството не покрива картината на детето в момента). Ако даваш Хамомила продължително време, възможно е да се получи т.нар.  "доказване" (детето да започне да проявява симптоми от картината на лекарството), което не е никак приятно.
Съветвам ви да избягвате да давате всякакви хомеопатични лекарства, ако не са предписани от хомеопат (класически) след снемане и анализ на индивидуалния случай на детето.
Мама Ети, дано скоро да се похвалите със зъбчета! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 161
Синът ми изкара периода със зъбоникненето много спокойно благодарение на хомеопатично лечение.
ПолиС, ако си дала Хамомила и тя не е донесла облекчение, това означава, че тя не е "вашето" лекарство (картина на лекарството не покрива картината на детето в момента). Ако даваш Хамомила продължително време, възможно е да се получи т.нар.  "доказване" (детето да започне да проявява симптоми от картината на лекарството), което не е никак приятно.
Съветвам ви да избягвате да давате всякакви хомеопатични лекарства, ако не са предписани от хомеопат (класически) след снемане и анализ на индивидуалния случай на детето.
Мама Ети, дано скоро да се похвалите със зъбчета! Simple Smile
Илианка, благодаря за съвета, както винаги рационален. Не знаех, че Хамомилата е хомеопатично, просто не се бях замисляла. Защо тогава педиатрите го изписват с лека ръка на почти всяко второ бебе, без да са си съставили "индивидуална картина на детето" ? До колкото знам, неподходящото лекарство, дори и хомеопатично може да бъде доста опасно.

# 6
  • Мнения: 753
използвала съм Dentinox - немско...после Calgel - британско, после едно френско Pansoral, бебешки, успокояват около 20 -30 минути детето, използвах ги преди заспиване.....общо взето търпение от мама и тати, всички деца минават през тези мъчително поникващи зъбчета...моето пиеше много вода, някак го успокояваше...успех Hug

# 7
  • Мнения: 114
много ви благодаря мили мами  Hug
да, и бебка има силно слюноотделяне,
също така не желае да приема никакви други течности освен кърма, на което за сега се радвам, да видим като пораснат зъбките  Laughing

# 8
  • Мнения: 179
моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.

# 9
  • Мнения: 4 621
моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.
Shocked Shocked Shocked
Това сериозно ли го говориш

# 10
  • Мнения: 753
моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.
и двете за бебе за страшни опции като вариант.....не го препоръчвам

това ми звучи като типажа на свекито - 'дай бе майко да му отрия гърленцето с нишадър', ще му мине веднага....

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.
ooooh! Не те съветвам и ти да правиш така.
Аз ползвам Калгел.

# 12
  • Мнения: 114
аз не пия течен аналгин че  детето ли...? поправка бебето ли ....???
понякога съветите за взаимопомощ са опасни  Embarassed

# 13
  • Мнения: 1 559
Не знаех, че Хамомилата е хомеопатично, просто не се бях замисляла. Защо тогава педиатрите го изписват с лека ръка на почти всяко второ бебе, без да са си съставили "индивидуална картина на детето" ? До колкото знам, неподходящото лекарство, дори и хомеопатично може да бъде доста опасно.


Лекарите, позволяващи си да изписват хомеопатични лекарства без да са хомеопати, подценяват хомеопатията. Изписват я като нещо безвредно, което да се пробва между другото.
Всичко, което помага, може и да навреди - ако е предписано неправилно и неподходящо за конкретния случай. Щом Хамомила не ви е подействала, няма и да подейства.  Но ако детето изяви симптоми от картината на лекарството (при често даване на неправилно лекарство), педиатърката ви най-вероятно няма и да разбере от къде се е появил проблемът.
Много е безотговорно да се изписват хомеопатични лекарства без да се взима предвид цялостната картина (тоталността от симптоми) и да не се проследява адекватно случаят.



моята приятелка го маже с течен аналгин или малко ракия също помага.

 Shocked
Една бутилка ракия би "помогнала" съвсем. ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 616
На моя бебок вече 3 месеца му растат зъби и....нищо. Аз лекувам с Нурофен.

Иначе и на мен ми го казаха това за аналгина или да му "отрия" венците със счукан аспирин, но още не съм се престрашила. Не ми звучи много бебешки метод newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт