Имам два въпроса...

  • 3 854
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • out of space
  • Мнения: 8 573
1. Разговор през Глобул на колко време прекъсва?

2. Къде мога да проверя какви и колко данъци дължа към държавата? Въобще има ли такова място, където да видя всичко дължимо накуп?

Мерси, мерси форумски капацитети   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 435
1. Разговор през Глобул на колко време прекъсва?

2. Къде мога да проверя какви и колко данъци дължа към държавата? Въобще има ли такова място, където да видя всичко дължимо накуп?

Мерси, мерси форумски капацитети   bouquet


1.Разговорите на Глобул ги прекъсват точно на 1 час.
2.За данъците нямам идея,но защо не пробваш в сайта на НАП.А здравните със сигурност ги има на сайта на НОИ.

# 2
  • Мнения: 3 405
Ако си работила на трудов договор данъци са ти удържани. Ако не си декларирала нищо с данъчна декларация - не дължиш.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ако си работила на трудов договор данъци са ти удържани. Ако не си декларирала нищо с данъчна декларация - не дължиш.

аз говоря за неплатени актове от КАТ, неплатена топла вода, парно и т.н, заеми към банки...

Но наистина явно няма такова място, където всичко това да го пише накуп.  Confused

# 4
  • Мнения: 3 405
няма едно. За банковите кредити има Централен Кредитен Регистър. В него могат да влизат само оторизирани лица, не всеки.
За другите, вероятно по съответните инстанции.

# 5
  • Мнения: 516
Няма Ерика. Все още няма. Ето идея за бизнес.

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Неплатена топла вода, парно, заеми и т.н. не са към държавата, а към частни дружества (ако и някои от тях да са общински).

# 7
  • Мнения: 3 405
Няма Ерика. Все още няма. Ето идея за бизнес.

Няма и да има Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 4 867
Често се случва и самите институции/дружества да не са съвсем наясно какво им дължиш.
На мен няколко пъти ми преизчисляваха данъка на къщата заради грешка. Накрая се оказа, че трябва да плащам 50 лв по-малко, отколкото са начислили.

# 9
  • Мнения: 25 610
Извинявайте, че не е по темата, но като стана дума за Глобул, някой да знае дали имат проблеми със софтуера в момента?
Днес реших да видя колко минути от безплатните съм изговорила за 2 дена и ми се изписа благата вест, че съм изговорила всичките! А това е абсолютно невъзможно!
Единствено се надявам да имат някаква грешка, че ако не е така, жална им майка!  #Cussing out

# 10
  • София
  • Мнения: 4 867
Във форума има служители на Глобул, дано се включат с информация.

# 11
  • Мнения: 4 447
Ако си работила на трудов договор данъци са ти удържани. Ако не си декларирала нищо с данъчна декларация - не дължиш.

Да,най-много да имат да ти дават те нещо, обратно.

# 12
  • Мнения: 5 539


Но наистина явно няма такова място, където всичко това да го пише накуп.  Confused
И слава Богу! Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 228
Дори само данъците не можеш да си провериш на едно място. Скоро ми трябваше удостоверение, че не дължа данъци на държавата, извадих си го, всичко съвсем редовно и легално - не дължа нищо. След това се сетих, че всъщност не съм си плащала данъка на колата тази година. Оказа се, че в нашата данъчна служба (а вероятно и на повечето места)  едните тикви са на един етаж, другите тикви - на друг, и нямат връзка по между си.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Освен всичко друго, може да си си платил всичко, като попче и пак да ти пише, че си длъжник  Tired

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
За Глобул - май на час прекъсват.

Как'Сийке - аз проверих току що - нямам проблем с минутите. Т.е изговорила съм толкоз, колкото казват те.

# 16
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Дори само данъците не можеш да си провериш на едно място. Скоро ми трябваше удостоверение, че не дължа данъци на държавата, извадих си го, всичко съвсем редовно и легално - не дължа нищо. След това се сетих, че всъщност не съм си плащала данъка на колата тази година. Оказа се, че в нашата данъчна служба (а вероятно и на повечето места)  едните тикви са на един етаж, другите тикви - на друг, и нямат връзка по между си.
Данъците за коли и имоти са към общините вече, а не към НАП!

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 16:17 от colibri

# 17
  • Мнения: 25 610

Как'Сийке - аз проверих току що - нямам проблем с минутите. Т.е изговорила съм толкоз, колкото казват те.

Лошо!  И сега какво? newsm78
Според телефона съм изговорила 7 минути и някакви секунди само. Според тях - всичките. Ужас, за първи път се сблъсквам с такова чудо.  Crazy

ПП Ох, Ерика, извинявай, че така се набърках в темата ти!   bouquet

# 18
  • Мнения: 7 111
Ако някой притежаваше информацията за всички задължения, щеше да има голям сблъсък на интереси. С много добри печалби.

За Глобул идея си нямам.

# 19
  • Мнения: 84
Данъци за коли, имоти и прочее движима и недвижима собственост - в общината, в повечето общини - на две различни и несвързани места, за "по лесно".
Данък общ доход, здравни осигуровки, глоби от КАТ и други наказателни постановления - НАП
Задълженията към юридически лица са отделна работа, поне докато не са влезли в съда Simple Smile

# 20
  • Мнения: 7 111
И за тези, които го пожелаха днешна новина от сайта на НАП


Електронна система ще изчислява дължимите данъци и осигуровки от средата на следващата година
03 октомври 2007
 

Модернизирана система за плащане на данъци и осигуровки по Интернет ще бъде създадена до средата на следващата година. Това бе съобщено от изпълнителния директор на Националната агенция за приходите Мария Мургина на заседанието на Консултативния съвет (КС) при НАП днес. Системата ще е свързана с т.нар. данъчно-осигурителна сметка на гражданите и ще показва точно дължимата сума чрез Интернет-страницата на агенцията. Въвеждането на новите услуги ще позволява също плащане на данъци и осигуровки с дебитни и кредитни карти чрез Интернет по опростена процедура.

Освен усъвършенстването на електронната услуга за плащане, на днешното заседание на КС бяха представени и обсъдени още проектите на новите опростени декларации за облагане на доходите на физическите лица и за облагане с корпоративни данъци. 

Формулярите за деклариране на доходите ще се състоят от основна част и отделно отпечатани приложения, които ще се попълват само от лица, реализирали съответния вид доход през годината. Това означава, че ако едно физическо лице е получило, например, доходи по трудов договор и хонорар ще попълни и подаде в НАП само две приложения, а не цялата декларация, както досега. Очаква се това чувствително да облекчи клиентите на НАП, а в допълнение и да спести и значителни средства на държавния бюджет за отпечатване на декларации, стана ясно още на заседанието на КС.

”Опростяването на декларациите не е самоцел. Това ще доведе до намаляване на средствата и времето за обслужване на клиентите, до намаляването на разходите на бизнеса. Стараем се по този начин да бъдем  още по-ефективни, защото им го дължим.”, подчерта госпожа Мургина.

В Консултативния съвет участват представители на Министерството на финансите и Министерството на труда и социалната политика, на големите одиторски фирми, работодателски организации, асоциации на счетоводни къщи и предприятия; на икономическите университети, браншови организации, както и на Националния осигурителен институт, представители на съдебната власт и др.

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Като си бях в БЪлгария и се опитах да разбера дължимите данъци за един имот. Всеки път километрична опашка, 1-2  гишета отворени, а беше 45 градуса. Жив ужас!  Close

# 22
  • Мнения: 9 050
Данъци за коли, имоти и прочее движима и недвижима собственост - в общината, в повечето общини - на две различни и несвързани места, за "по лесно".
Данък общ доход, здравни осигуровки, глоби от КАТ и други наказателни постановления - НАП
Задълженията към юридически лица са отделна работа, поне докато не са влезли в съда Simple Smile


НАП не събират актове от КАТ. Отказаха още в началото на миналата година. Дори имаше един период, в който и да искаш, не можеш да си платиш. Аз имам така един акт, който ми се погаси по давност. Защото 3 години не беше излязъл за плащане в общината, после пък нямаше кой да ми вземе парите. И така....завлякох държавата с 60 лева.

# 23
  • Мнения: 25 610
... после пък нямаше кой да ми вземе парите. И така....завлякох държавата с 60 лева.

Един милион човека с по 60 лева глоби, че и повече... И после защо нямало пари за заплати!
А всъщност държавата ни е толкова богата, че не й пука кой какво й дължи.

# 24
  • Мнения: 84
Данъци за коли, имоти и прочее движима и недвижима собственост - в общината, в повечето общини - на две различни и несвързани места, за "по лесно".
Данък общ доход, здравни осигуровки, глоби от КАТ и други наказателни постановления - НАП
Задълженията към юридически лица са отделна работа, поне докато не са влезли в съда Simple Smile


НАП не събират актове от КАТ. Отказаха още в началото на миналата година. Дори имаше един период, в който и да искаш, не можеш да си платиш. Аз имам така един акт, който ми се погаси по давност. Защото 3 години не беше излязъл за плащане в общината, после пък нямаше кой да ми вземе парите. И така....завлякох държавата с 60 лева.

Опс, пардон. Да, права си. Обърках НАП и АДВ (Агенция за държавни вземания.) Странното е, че дори и да успее човек някак си да си плати глобата към КАТ, КАТ не го разбират, нито пък ги интересува. В техния компютър си седи постановлението с прегрешението и размера на глобата - платена, неплатена - никой никога не разбира...

# 25
  • Мнения: 467
На мен не ми стана ясно нещо друго... Разбрах, че данък сгради не е към НАп, а към общината. Обаче мен ме интересува дали все още се плаща данъка по местоположение на имота, т.е. задължително в града, в който се намира или мога примерно да си го платя в някаква централа в София? Че трябва да хода по провинцията да се занимавам, а не ми е много мерак:-((
Мерси за който стигне да ми отговори! Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 7 111
По местонахождение на имота се плаща.
И по банкова сметка може. Даже (ако е за София) Общинска банка не цъка комисионни.  Wink

# 27
  • Мнения: 1 488
Дори само данъците не можеш да си провериш на едно място. Скоро ми трябваше удостоверение, че не дължа данъци на държавата, извадих си го, всичко съвсем редовно и легално - не дължа нищо. След това се сетих, че всъщност не съм си плащала данъка на колата тази година. Оказа се, че в нашата данъчна служба (а вероятно и на повечето места)  едните тикви са на един етаж, другите тикви - на друг, и нямат връзка по между си.

Данъка за колите, ако не се лъжа е местен данък, както данък смет, например, който се плаща към общината, не към държавния бюджет. Те са и в различни сгради, данъчните събиращи този данък.

Общи условия

Активация на акаунт