Bharat Dil Se - 3

  • 18 339
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 461

 Има си специално обращение във всеки език, което изразява уважението към съпруга, като такъв и като по-възрастен индивид по принцип. По селата могат да се намерят жени, който не знаят името на съпруга си Crazy

Да не чуе Джон, моля те. Joy Mr. Green Вие на какво сте, ако не е много интимно?  Laughing

# 46
  • Мнения: 1 725
Ако ме уволнят то ще е заради вас   Crazy само надничам да видя какво ново интересно сте написали!

Нойче пусни моля те на лични някакви координати на тази астроложа, щом е добра може да я посетя, стига да не е в покрайнините на София  Peace

Та като стигнете до интересните градове и места освен божествено красивия Тадж Махал, може да споменете нещичко и за Розовия град /Джайпур?/, Агра и Кожурахо / не съм съвсем сигурна така ли се изписваше точно/

Съгласно зодиите знам че може да ти определят и какъв камък да носиш за късмет: рубини, изумруди и други подобни красоти.

# 47
  • Мнения: 820

 Има си специално обращение във всеки език, което изразява уважението към съпруга, като такъв и като по-възрастен индивид по принцип. По селата могат да се намерят жени, който не знаят името на съпруга си Crazy

Да не чуе Джон, моля те. Joy Mr. Green Вие на какво сте, ако не е много интимно?  Laughing

То и за съпругата си има специално обръщение, така че може да взаимствате от Индия Mr. Green
Ами ние сме на много неща като се почне от dear, emandi (съответната дума за съпруг в езика на мъжа ми) и се стигне до мише, бубулече, слънце и други такива  Embarassed
На хинди думата за съпруг е pathi доколкото знам, Лила да каже.

Съгласно зодиите знам че може да ти определят и какъв камък да носиш за късмет: рубини, изумруди и други подобни красоти.

Точно така, не се купува никакъв камък преди консултация с астролог. Даже за да се ожениш трябва хороскопа ти да съвпадне с този на жениха, иначе не Peace
Друг е въпроса, че според сумата и хороскопа Grinning

# 48
интерснa ми е гледната то4ка на индийците
те как гледат на нас? как ни възприемат? какво им харесва и какво не?
нас в смисъл европейците

# 49
  • Мнения: 820
Индийците много обичат да контактуват с чужденци, особено тези които живеят в Индия. Интересен им е живота и обичаите, но схващанията им особено за жените са малко странни. Има една голяма група, който смятат западните жени за "развалени" и готови да си легнат с всеки. Свободния секс никак не го разбират. Годишно има поне 2-3 случая на изнасилени туристки точно поради тази причина. От друга страна индийките са много строго възпитавани и се държат на дистанция с мъжете. Възможността да контактуват свободно със жени очарова мъжете индийци.


# 50
а би ли ми обЯснила то4ката на 4елото "говори ли" ? какъв цвят/вид какво озна4ава?

# 51
  • Мнения: 820
Точки си слагат всички и мъже и жени (тази която е между очите). Жените с точка между очите не означава, че са омъжени. Омъжените си слагат една червена линия в началото на пътя
ето омъжена индийка                                                       
http://www.gymnasium-spaichingen.de/bili/india/bilder/WHO-211060.jpg
и вдовица
http://www.gymnasium-spaichingen.de/bili/india/bilder/widow.jpg[/img]

При мъжете разликата по ясно се вижда
Ето този малдеж е почитател на бог Шива   пък този дядо на бог Вишну


Точката се слага след молитва, но напоследък я носят повече като украшение

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 19:13 от Дивиана

# 52
мерси, като видях първата снимка и се сетих, 4е прави впе4атление, 4е харесват много жълтото злато, много се ки4ат
спомням си, преди години бях видяла едно индий4е със стари  дреШки, без 4орапи (а си беШе студено) но с голями златни гривни и обици .....

# 53
  • София
  • Мнения: 1 043
Ей, Дидка, супер интересни неща научавам и аз от теб  Laughing.
Не знаех, че обратната разлика във възрастта е табу.
Всъщност от тази тема разбирам, че нищо не знам за Индия  Embarassed. Но да си кажа все пак. За браковете, както вече Дидка е споменала, сега не е толкова строго дали половинката е от друга каста или не. Зависи от семейството. Някои са по-разкрепостени и със съвременни разбирания и не правят драми. Но други ... леле мале  Crazy Също така по принцип не се приемат много смесените бракове с чужденци. Специално ние със съпруга ми не сме имали проблеми със семейството му, т.к. са доста отворени и образовани хора (за кастата на мъжа ми Kayastha най-важното е образованието). Та ме приеха много радушно. Особено като кажех, че съм инженер и цялото ми семейство са инженери мед им капеше на сърцето. Тази професия е уважавана в Индия. Другата причина да ме приемат, според мен е, че като се заженихме мъжът ми беше на 37 год. – доста преклонна възраст за един ерген  Mr. Green. Цялата му рода е била отчаяна, че никога няма да се ожени и по-добре чужденка, отколкото нищо. Това си е моя теория, де. Само, че не винаги нещата стоят така. Едната сестра на мъж ми (има общо 3) се е омъжила по нейн си избор за брамин (най-висшата каста) . Свекърва и в началото изобщо не я е приемала и не е искала да я види, въпреки че на мъж ми баща му тогава е бил голям директор и човек с доста власт. Чак след като са се появили децата, свекито мирясала. Друг подобен случай са едни наши познати тук. Бяха се оженили и чак тогава мъжът информира семейството си в Индия. То бяха едни драми, едни чудеса. Доколкото знам, тя все още не е ходила там. Та хора всякакви.


Традицията жената да дава зестра на мъжа я има също в Япония, Ю. Корея и още една държава, но не помня точно коя. По принцип индийското законодателство забранява искането и даването на зестра от семейството на жената, но доколко това се спазва е друг въпрос. И до днес болшинството от браковете са уредени. Самите индийци считат, че това са по-надеждните бракове. Но уреден брак не означава, че родителите ти насила те женят за избраната половинка. Е, сигурно има и такива случаи. Обикновено, някой като реши, че му е време за женене, си прави нещо като CV и го дава на роднини и приятели, казва си изискванията и търсенето започва. Във вестниците има много такива обяви – разделени по касти, религии и общи, където търсещите нямат претенции към кастата. Уеб сайтовете за запознанства с цел брак са също много популярни. И така ... Младежите могат да си ходят, да се гаджосват, но като решат да се бракуват, си търсят портньор по гореописания начин. Мъж ми е имал такова гадже. Ходили, ходили, и не само, и един ден тя му казала ми аз ще се омъжвам и трябва да си търся мъж, затова ще се разделяме  Laughing

Имаше въпрос  към Дидка за името на децата, ама и аз да отговоря. Като видях, че има имена, които се използват както в Бг, така и в Индия, реших, че за дъщеря ми ще избера такова. За да не изглежда странно, където и да реши да живее. И така си харесах Мая. То, пък, се оказа доста международно.

Живот и здраве, тази тема ще има продължение откъм снимков  материал през декември, т.к. ние ще ходим през ноември в Джайпур за около месец и тогава ще мога да покажа снимки.

# 54
  • Мнения: 1 294
Ей 4е интересно, а я кажи как се редят кастите?
Брамините са най висШи, после кои идват? Има ли някакво разделяне, коя каста с какво се занимава като професии? Аристократите принадлежат ли на някоя каста или са извън това делене? Изоб6то има ли останала аристокрация?

# 55
  • Мнения: 820
мерси, като видях първата снимка и се сетих, 4е прави впе4атление, 4е харесват много жълтото злато, много се ки4ат
спомням си, преди години бях видяла едно индий4е със стари  дреШки, без 4орапи (а си беШе студено) но с голями златни гривни и обици .....

Gioia, индийците са луди за злато (и това е заразно Flutter). Индия е най-големия потребител на злато в света. В Южна Индия има един ден в който се счита, че купеното злато носи щастие. Ела да видиш какво става по златарските магазини ooooh! Като се зажени булката част от зестрата е в златните украшения, които могат да са няколко килограма и се осигуряват от семейството на булката.
http://www.princejewellery.com/images/hindu-bride-image.jpg

Както е казала Лила зестрата е незаконна в Индия, но доста хора си я практикуват. Даже ако след сватбата родителите на булката не си спазят на думата рискуват дъщеря им да бъде малтретирана или даже изгорена.

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 19:14 от Дивиана

# 56
  • Мнения: 820
Въпроса за кастите е ужасно сложен за мен, по принцип има 5 основни касти
Brahmins - най-висшата каста главно свещениците, учените, учителите (по хиндуизъм)
Kshatriyas - идват след брамините, това са войните и царете (управляващите), земевладелците
Vaishyas - на трето място е кастата на търговците
Shudras - са всички останали, земеделци, работници, обслужващ персонал.
Parjanya или Antyaja - това са хора на дъното на стълбицата наричат го още Dalits. Далитите на някой места се приемат като най- долната субкаста на Шудрите, а на други места са поставени дори извън кастовата система. Наричат ги още untouchable или outcaste.

Дотука е ясно, обаче това не е валидно за всички части на Индия. Различните религии, секти и предпчитания към богове си имат свои си касти. Като резултата кастите са всъщност не 5, а хиляди.
 
Ортодоксалните брамини, например не приемат храна сготвена от представител на никоя друга каста. А дори сянката на далитите се счита за омърсяваща и в миналото те са имали свои собствени водоизточници и места за хранене.

Относно аристокрацията има я, но е лишена от всички предишни привилегии. Аристократите принадлежат към кастата на Кшатриите.

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 16:21 от Didka_M

# 57
  • Мнения: 1 655
Много увлоекателно разказвате, супер сте!
гледам/чета/ като тресната!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 1 043
За кастите и аз съм търсила някаква класация, градация, но не съм намирала нищо повече от това, което Дидка е обяснила.
Между другото нашите цигани произхождат от тази най-нисшата каста и интересното е, че дори физиономиите им са еднакви.

# 59
  • Мнения: 1 655
Ако не е много  лично бихте ли казали вие как сте се запозналис половинките си?
А между другото нашия тати е пакистанец-майка му е панджаби а баща му незнам от къде!

Общи условия

Активация на акаунт