Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Мнения: 224
Преди една седмица бях настинала и пих антибиотика ОСПАМОКС 1000 -3 пъти по едно хапче на ден плюс вит.С -3 пъти по 2 хапченца.След шестото хапче получих сърбеж и парене само външно.Възможно ли е това да се е получило от силния антибиотик?Ако някой е имал подобен проблем,нека ми отговори.Weary

# 1
  • София
  • Мнения: 11 303
Да, разбира се!!! То си го пише и на някои антибиотици, че предизвикват кандидози. Обърни се съм лекар. Понякога антибиотика се комбинира с други препарати против гъбички. Аз съм имала този проблем след продължителен прием на Цефалексин. Това е една от групите, при които то е почти гарантирана кандидоза, особено при продължителен прием.

Не ми се иска да давам акъл за лекарства, но можеш да вземеш Клотримазол кремче за външно мазане... аз съм го ползвала и има ефект Wink

# 2
  • Мнения: 433
Да, от антибиотаците се появяват гъбички. И затова честа пактика е напоследък лекарят да предписа и лекарства против гъбички след приключване на лечението с антибиотика.

# 3
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 455
Почти сигурно е след употреба на атибиотик да получиш гъбички.Но няма проблем-всеки добър АГ-специалист би ти изписал подходящ противогъбичен препарат.Успех!

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 125
Почти сигурно е след употреба на атибиотик да получиш гъбички.Но няма проблем-всеки добър АГ-специалист би ти изписал подходящ противогъбичен препарат.Успех!

Абсолютно вярно Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 071
Напълно възможно е. Аз винаги паралелно с антибиотик пия и нещо против гъбички - нистатин, низорал.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 413
Почти сигурно е след употреба на атибиотик да получиш гъбички.Но няма проблем-всеки добър АГ-специалист би ти изписал подходящ противогъбичен препарат.Успех!
Peace И аз след АБ получавам гъбички. Не се притеснявай нормално е. Но веднага отиди при АГ за да ти изпише нещо.

# 7
  • Белгия/София
  • Мнения: 27 527
Не ми се е случвало, но знам, че е съвсем нормално да стане така.

Да, разбира се!!! То си го пише и на някои антибиотици, че предизвикват кандидози. Обърни се съм лекар. Понякога антибиотика се комбинира с други препарати против гъбички. Аз съм имала този проблем след продължителен прием на Цефалексин. Това е една от групите, при които то е почти гарантирана кандидоза, особено при продължителен прием.

Не ми се иска да давам акъл за лекарства, но можеш да вземеш Клотримазол кремче за външно мазане... аз съм го ползвала и има ефект Wink

 Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 334
Момичетата са прави. Появяват се и още как! Crossing Arms
Иди на гинеколог да ти пусне микробиологично изследване и да ти изпише медикамент

# 9
  • София
  • Мнения: 524
Напълно възможно е. Аз винаги паралелно с антибиотик пия и нещо против гъбички - нистатин, низорал.

За дами - абсолютно задължителна комбинация, но защо докторите все забравят  newsm78

# 10
  • софия
  • Мнения: 91
За съжаление е възможно,една приятелка редовно като е болна има такива проблеми.
На мен пък ми се появиха моляти се от противозачатъчни и доктора ми каза ако нямам оплаквания да не пия нищо,След месец и нещо си пускам втори секрет и пак ги има гадините обаждам се днес  на док и той ми казва "имаш ли оплаквания аз не нямам еми тогава нищо не пий за сега пак ,защото гъбичките май не били силно изявени ли нещо от сорта ми каза и аз ОК"Много се зарадвах,защото нямам в момента пари за лекарствата,ама после се замислих,че тия гъбички как ще изчезнат ако не ги лекувам.И преди не ги лекувах пак по неговата преценка сега пак newsm78
Някой идейка има ли да ми каже,че нещо се обърках много newsm78

# 11
  • Мнения: 37
На мен за пръв път ми се появиха точно от прием на антибиотик  Cry Още не съм се оттървала от тях,вече 4 години.Ама сега спрях противозачатъчните и дано да мога да ги излекувам напълно!

# 12
  • Еклесиаст
  • Мнения: 753
Напълно възможно е. Аз винаги паралелно с антибиотик пия и нещо против гъбички - нистатин, низорал.

За дами - абсолютно задължителна комбинация, но защо докторите все забравят  newsm78
newsm78 newsm78 да защо?

# 13
  • Мнения: 3 537
до сега не са ми се появявали гъбички,чудно! newsm78
но ще имам предвид Peace

# 14
  • Мнения: 224
Благодаря ви за изчерпателните отговори,момичета!Аз се излекувах и знаете ли как?С външно мазане на Йодасепт.Малко щипе,но за сметка на това симптомите изчезнаха само при едно мазане и сега всичко е наред.Сега съм решила да отида да си направя цитонамазка и да видя дали има следа от тези гъбички. newsm10

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт