Пак въпрос към майките на по две дечица

  • 2 106
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Съвсем скоро ми предстои второ раждане. Моят доктор твърди, че щом съм родила първото си дете преди термина (две седмици по-рано), то и второто няма да изчака до термин. Има ли такова нещо? При вас как беше? Ако сте родили първото преди термина, кога се роди второто?

# 1
  • Мнения: 431
Не знам с изпреварването как е, но аз пък преносвах и двете. С първото 9 дни, а с второто 8 дни. Свекър ми по този повод казваше, че една крава както тръгне да се тели така си е до край.Не че искам да се сравняваме с кравите- пази боже!!!дано не ти се стори малко грубичко, но съм забелязала колко е силна интуицията на хората от село. Успех и дано си родиш покрай термина, а всичко друго е божа работа

# 2
  • София
  • Мнения: 9 470
Родих първото ми дете на термин.
С второто тръгнах да преносвам, но докторът реши, че няма какво повече да се чака и ми постави хапче с което родих много бързо. Не съжалявам, че стана така. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 10 758
Първото го преносвах 1 седмица. А второто го родих 3 седмици по-рано.

# 4
  • Мнения: 193
И двете си деца родих 6 дни преди термин. Желая ти леко раждане.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз мисля ,че няма  закономерност .Първия път родих 1 седмица по-рано ,а втория път 2 дни преди термина.
Леко и безпроблемно раждане! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 987
аз пьрвият пьт родих на термина ,  а втория  три седмици по рано. леко раждане и успех

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
И двамата ми сина са родени 5 дни преди термина.И двамата в неделя Grinning

# 8
  • Мнения: 1 455
Първото си дете го преносих една седмица, но второто го родих в седмия месец. Сега съм бременна с трето и се моля да си бременея поне до началото на 9-ти месец. Дано няма зависимост между тези неща, защото не ми се иска пак да треперя от преждевременно раждане.
поздрави

# 9
  • Мнения: 768
Пьрвото дете родих 10 дни преди термина, второто 9 дни след термина.
Втората бремеменност беше тежка- контракции и разкритие 2 см от 5 месец и 4 см от седмия. При все това преносих втория пьт. Но има друг проблем- втория пьт по статистика се ражда адски бьрзо.
Пьрвия пьт родих 21 часа след изтичане на водите, втория  пьт 2 часа след изтичане на водите.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 663
Първото 2 дни преди термина.
Второто 25 дни преди термина.

Леко и безпроблемно раждане Grinning

# 11
  • Мнения: 414
Цитат на: Sneji
Съвсем скоро ми предстои второ раждане. Моят доктор твърди, че щом съм родила първото си дете преди термина (две седмици по-рано), то и второто няма да изчака до термин. Има ли такова нещо? При вас как беше? Ако сте родили първото преди термина, кога се роди второто?


Първото - 7 дни преди термин.
Второто - 7 дни след термин.

Първото е момче, второто момиче. Това по повод, че всички ми казваха, че уж момчетата се преносвали, пък момичетата излизали по-рано.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352
Първото дете родих 2 седмици преди термина, а второто 3 седмици предварително.

# 13
  • Мнения: 27
и на мен така ми казаха- първото в 37 седмица- а за второто ми дамат прогноза в 38 седмица - дано да си седи на топло до 40 седмица!!!

# 14
  • Мнения: 343
Първото - 3 дни след термина
Второто - 6 дни преди термина

# 15
  • Мнения: 844
Първото  - момиче - 5 дни преди термин.
Второто - момче - на термин, но го изкараха малко принудително. Бях без болки, но имах високо кръвно и 4 см разкритие и казаха, че няма какво да чакат и ми спукаха водите. МНого бързо и леко раждане - има нама 2 1/2 ч. На всеки пожелавам такова!

# 16
  • Мнения: 819
Първото си дете родих 15 дни преди термин - 2 950 кг.
Второто го родих 6 дни преди термин- 3 850 кг.
Не се тревожи, важното е да си спокойна и да почиваш. Аз и през двете бременности имах проблеми- болезнени контракции и кървене с първото. Пих доста лекарства за задържане. Но слава Богу износих и двете си дечица. А и за двете се съмнявах....

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Благодаря ви за отговорите и пожеланията, момичета. Явно, че до 2-3 дни ще трябва да си приготвя чантата, за да няма изненади (от 3 седмици съм с подготвителни контракции, някои от тях доста болезнени).
danisport, пожелавам ти леко доизносване и безпроблемно раждане в 9-я месец!

# 18
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Първото 13 дни преди термина,а второто-20. Wink

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първото се роди 3 седмици преди термина,очаквах така да е и с второто,ама не - преносих 4 дена и си скъсах нервите,защото бях зачакала от началото на деветия месец да раждам (да не говорим,че и ритмични контракции имах постоянно,даже в болница влизах и 3 см разкритие получих,тапата изтече и пак - не,та не - докрай си стоя девойката ми прекрасна Laughing ).

# 20
  • Мнения: 768
Контракциите не са признак, нито разкритието.  Grinning

# 21
  • Мнения: 4 242
И двете си деца родих 2 дни след термин. Laughing
Леко раждане и прекрасно бебче ти желая!

# 22
  • Мнения: 4 244
Снежи, не се юркай толкова рано
Гаранция няма, кое кога ще дойде на бял свят
Щерката се излюпи 3 дни след термина.
На сина му помогнаха, че беше решил да си поседи още 10 дена след термина.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 952
Първото си дете родих със секцио по спешност точно две седмици преди термин. Второто родих една седмица преди термин с планирано секцио. В осмия месец ходих при Мазнейкова, която ми каза да се приготвям, защото пак съм щяла да родя рано. Обърка се жената  Mr. Green даже бях започнала да я преносвам - неонатолога ми показа кожичката, която се лющи, ноктаците дълги - всички белези, че преносването е започнало.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Първото го преносих 2 дни (въпреки, че раждането започна точно на термина #Shocked )
Второто също го преносих, но този път 4 дни
Успех и леко раждане!

# 25
  • Мнения: 439
Първото го родих две седмици преди термина, второто - месец и пет дни преди термина, съвсем си е в ред бебокчето Simple Smile . Като гледам другите мами какво са писали май няма твърда закономерност. Не се притеснявай, всичко ще е ок, стискам палци да родиш бързо и безпроблемно едно хубаво и здраво бебче Grinning

# 26
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
И двете си деца родих с два дена закаснение . Каката я родих 20 часа след като ми се спукаха водите, а малката 5 часа след като ми падна тапата .

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Снежи, две седмици преди термина си е добре!
Аз съм се шашнала да не би да пренося пак и още не съм стегнала багажа за болницата.
Не ми се преносва отново, а от друга страна пък сега като е в коремчето не страдам от недоспиване Wink

# 28
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: meri_ark
Снежи, две седмици преди термина си е добре!
Аз съм се шашнала да не би да пренося пак и още не съм стегнала багажа за болницата.
Не ми се преносва отново, а от друга страна пък сега като е в коремчето не страдам от недоспиване Wink

Ох, аз ще се радвам, ако се роди по-рано, че вече нямам търпение да си го гушна това бебе - само си повтарям "Да се роди живо и здраво!". А иначе аз и без това не мога да спя, един вид съм започнала сухи тренировки от преди няколко месеца.

# 29
  • Мнения: 1 437
първото - 5 дни преси термина
второто - 1 месец и 5 дни преди термина
леко раждане !

# 30
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Sneji
 При вас как беше? Ако сте родили първото преди термина, кога се роди второто?

Първото си дете родих 23 дни преди термина. Наложи се секцио по спешност. Второто бе запланувано да се роди 9 дни преди термина (пак за секцио), но природата си каза думата-13 дни преди термина бебе излезе на бял свят. Grinning

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 728
Баткото се роди 7 дни преди термина, а малката-10 дни . Втория път си стегнах багажа щом влязох в деветия месец. И се молех да не се случи да раждам на Нова година (термина ми беше 14.01).

# 32
  • Мнения: 404
Първото си дете родих 4 дни преди термина,а второто 3 дни преди термина.

# 33
Parvoto rodih sedmica sled termina,
vtoroto dva dni predi.

Общи условия

Активация на акаунт