На седенката се спри ,за цветята сподели

  • 29 263
  • 471
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 125
Хризантемите са многогодишни нали? Някоя от вас успяла ли е да гледа хризантемка за повече от една годинка?
Да не бъркам, че са многогодишни  Thinking

Аз не! Като увяхнат и край  Rolling Eyes

# 31
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Хризантемите са многогодишни нали? Някоя от вас успяла ли е да гледа хризантемка за повече от една годинка?
Да не бъркам, че са многогодишни  Thinking

Аз не! Като увяхнат и край  Rolling Eyes
моите са вече доста години ,но лилавката нещо не я бива Peace

# 32
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Чародейка, как ги гледаш хризантемите? Вътре в саксия или на балкона, на двор в почва? Захванала ли си ги сама или са купени?

Видях една снимка ( http://www.zeleno.bg/?action=view&docid=141&catid=73 ) с лилави и много се запалих  Simple Smile но миналата година мъжа ми купи жълта и в един момент като я погледнах беше неспасяемо нападната от въшки и ...

http://peisyrce.hit.bg/txt/hrizantemi.txt - с този текст поздравявам всички съфорумки-цветярки

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 16:00 от vesel4e

# 33
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
купени и след това ,прехвърлени на двора ,част от тях в саксийка ,но признавам си те са с измъчен вид,явно не им достигат хранителните добавки и имат много по малко пъпки от тези на двора Peace
Всички си показахте прекрасните бенджамини и аз да не остана по -назад Joy

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 037
schneee,относно копъра,за който питаше-не се вижда много добре,но можеш да разтъркаш едно листенце и ако е копър ще разбереш като го помиришеш,а онова цвете ,за което смяташ че може да е,ако си пусне още разклонения -значи е то
aleksза мушката и сакъзчетата -сега ги начупи(сакъзчетата задължително посей)мушкатата издържат и само във вода,но навън едва ли ще ти цъфнат март,зависи пак от времето,аз моите ги вадя април ,май.Ти можеш и април да ги начупиш и посееш и като се постопли да ги извадиш,но всичко зависи от времето

 Момичета страхотни цветя имате  bouquet

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 17:14 от rosi atanasova

# 35
  • София
  • Мнения: 10 858
Чародейка, твоят бенджамин ще стигне втория етаж бе Peace
Супер е!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 037
забравих да ви похваля розата ми,че милата хич не и върви,зимата ми я подари снаха ми,аз я изкарах много рано на терасата и всичките и листа окапаха,после в жегите пък всичките и пъпки опадаха,накрая и беше студено и пак и падаха пъпките,но си я прибрах в къщи и успя да отвори няколко  цвята

# 37
  • Мнения: 6 017
Чародейка Бенджамина ти е дооостаааа голям. Браво  Hug
rosi atanasova розата ти е чудесна, между другото аз имам и гъста и рядка червена китайска роза

# 38
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
rosi atanasova, няма смисъл да казвам, че розата ти е повече от прекрасна  Hug
да я гледаш добре, че като дойда лятото във Варна на море да си захванаи аз  Joy

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 037
това ми е първата роза и сигурно затова толкова страда милата
vesel4e,нямаш проблем,даже вече захванах на майка ми

# 40
  • Мнения: 794
Здравейте,

 притежавам две драцени и един фикус бенджамин, които искам да преместя в по-големи саксии..

1. Есента подходящо време ли е за това?

2. Каква пръст да използвам? Питам защота така при пресаждане убих една гардения, на която и трябвала кисела почва, но кой да ти знае  ooooh!

3. Необходимо ли е за драцените да правя дренаж на дъното от малки камъчета и пясък?

4. За фикуса има ли някаква особеност?



Благодаря ви предварително за отговорите!

# 41
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
това ми е първата роза и сигурно затова толкова страда милата
vesel4e,нямаш проблем,даже вече захванах на майка ми
Направо ми захващай, естествено ако имаш възможност, да не си прецакаш твоето само.
Пък ще видим как ще стигне до мен Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 622
Днес от сутринта не съм влизала, а то нова тема че и три страници изписани  Laughing

stellina останаха ми очите в шарения ти бенджамин  Shocked

# 43
  • Мнения: 3 036
Абе момичета,
какви са тези красоти, тези хубости.Взех те ми акъла с тези бенджета - очите ми изтекоха.
Искам да попитам китайската роза трябва ли да се поочупи за да стане като дръвче, кога и как  става това ?

# 44
  • Мнения: 6 323
Mamma, с интерес те прочетох - никой до сега не е разказвал историята на цветята си  Rolling Eyes ще чакаме снимки  Peace

О,  Embarassed съжалявам, ако съм се увлякла с историите, но за мен всяко цветенце си има история и си ги обичам много.
Нащраках ги моите цветя и си позволих да кача снимките в общия албум.
Предварително се извинявам за качеството на снимките - нещо хич не ми станаха добри, но не ми се започва от начало.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=181955&view=2


При толкова цветя ,не вярвам да си пишман цветарка

Съвсем пишман цветарка съм. Време не ми остава да се грижа както трябва. Абсолютно боса съм по отношение на смески, грижи и т.н. Като взема някое ново цвете, търся му името и чета горе-долу как се гледа и дотам.  Blush


Стига да искаш - заповядай.  Hug

Благодаря за топлото посрещане в редиците ви, момичета  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт