Имам нужда от мнението ви за това име....

  • 9 303
  • 183
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Привет момичета!
Интересува ме как ви се струва името Георгия?!
срещам доста различни мнения по въпроса,а и самата аз съм доста объркана!
Бременна съм в 21 седмица и вчера разбрахме,че бебето ще е момиче.Бяхме решили,че ако е момче ще е Георги на свекър ми! Проблема е,че и на двама ни не ни харесва името Гергана.Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 7 723
Харесва ми! Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Интересно ми звучи!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами, не е лошо. Интересно е.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
И на мен ми допадна!

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Малко е странно,но ми харесва. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 44 148
Звучи ми като Джорджия , но кофти побългарено...хич не ми харесва....

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Важното е на теб да ти харесва   Simple Smile

# 8
  • Мнения: 724
Харесва ми  Wink

# 9
  • Мнения: 334
Това наистина е женския вариант на името Георги.  Познавам възрастна жена, носеща това име - много силна, смела и борбена личност. Според мен името е много красиво  Peace

# 10
  • Мнения: 1 173
С риск да създам конфлик мога ли да попитам, какво ще му стане на свекър ти ако детето не е кръстено на него?
И защо трябва да се измислят имена, само и само да се угоди на някой, а детето цял живот после да страда от това.
Лично мнение.

# 11
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Харесва ми...
ама с 1 наум

# 12
  • София
  • Мнения: 581
Важното е на теб да ти харесва   Simple Smile
Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
Нестандартно е Peace

# 14
  • Мнения: 254
Ние бяхме пред същата опция, защото свекър ми е Георги и бяхме мераклии да кръстим бебката на него. Обаче дори и след месеци предъвкване, не можахме да му свикнем - все ни звучеше префърцунено и не на място някак и... Резултатът е долу в подписа ми  Laughing

# 15
  • Мнения: 140
Важното е на теб да ти харесва   Simple Smile
Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 833
Според мен като се представя ще й виката "Как, как казахте?". Но пък ако ти харесва защо да не я кръстиш така?

# 17
  • Мнения: 553
Като звучене не ме радва много, като се замисля- хубаво е.. друг е въпроса дали детенце ще си го харесва, защото това май е също толкова важно.
малко ОФФ
Други женски варианти на Георги са Гена, Гергина и Герда....можете и Гея да я кръстите, много близо е до Георги а е много нежно женско име

# 18
  • Мнения: 469
Не ми звучи добре!

# 19
  • Мнения: 3 478
Звучи ми като Джорджия , но кофти побългарено...хич не ми харесва....

Абсолютно съгласна

# 20
  • Мнения: 1 173
... можете и Гея да я кръстите, много близо е до Георги а е много нежно женско име

че да могат по-лесно да я прекръстват на гей ли?

# 21
  • Мнения: 22 453
Джорджия звучи добре, но не и Георгия - поне за мен е така.

# 22
  • Мнения: 1 424
Не ми допада  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 44 148
А на Георгия как би се казвало на галено???
Освен да е Гери???

# 24
  • на село
  • Мнения: 3 945
А на Георгия как би се казвало на галено???


И аз за галеното име се замислих, понеже племенникът ми е Георги- галено е Жорко,
ако е Георгия - Жорка ли ще е, или Гошка ...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 249
А на Георгия как би се казвало на галено???
Освен да е Гери???
Гошка.  Grinning
На мене ми е странно името. Peace

# 26
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
На мене не ми допада Peace

# 27
  • Мнения: 205
Има опасност много да и бъркат името ако я кръстите така.Не може ли само първата буква да вземете от името на дядото и да я кръстите Галина и нещо подобно

# 28
  • Мнения: 4 496
Много тежко и тромаво ми звучи за момиченце. WinkОпределено не ми харесва.Защо не си запазите избраното име за следващия път? Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 295
Звучи ми "мъжко". За момиченце ми се струва, че трябва да има по- меко звучене. Вземете само буквичката " Г", щом държите да я кръстите на дядото.

# 30
  • Мнения: 581
Извинявам се, на мен ми звучи ужасно.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Имам познати тяхната дъщеричка се казва Георгия. Харесва ми

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Не ми харесва, много мъжко ми звучи

# 33
  • Мнения: 3 929
Така като сте решили да следвате традицията, защо вместо на свекър ви не кръстите момичето на свекървата - нали така е редно? Само като вариант го давам. А иначе на мен лично това име не ми харесва. А и четох някъде, че момичета не било хубаво да се кръщават с мъжки имена, в случая Георгия идва от мъжкото име Георги. Това не са бабини деветини, да вметна, а е според науката за имената и тяхното значение за живота на човека.

# 34
  • Мнения: 1 254
с извинение, но и на мен не ми звучи добре. Запазете първата буква Г, помислете си дали детето ще си харесва името! Има толкова хубави имена: Галена, Геновева, Гена, Галя, Галина и т.н

# 35
  • София
  • Мнения: 3 787
Определено не ми допада.И на мен веднага ми изникна в ума Джорджия,но някакъв не добре звучащ вариант.
Най-удачно май е да вземете само първата буквичка и да дадете на детенцето красиво име Wink

# 36
  • Мнения: 1 406
И на мен ми звучи доста  тромаво Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 919
името е много интересно -харесва ми!

# 38
  • Мнения: 1 183
Нещо не ми харесва честно  newsm78

# 39
  • Мнения: 384
За първи път го чувам, но ми харесва (нищо, че си падам малко традиционалист в това отношение).  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
С риск да създам конфлик мога ли да попитам, какво ще му стане на свекър ти ако детето не е кръстено на него?
И защо трябва да се измислят имена, само и само да се угоди на някой, а детето цял живот после да страда от това.
Лично мнение.

 Peace

Дайте й име, което на вас харесва, на което да се радвате, не което е на някой си... Едно прекрасно име, име, което да вълнува и да си е само за нея...

Може и това, на което сте се спряли да е - но не като компромис, а защото го искате...

# 41
  • Мнения: 620
много ми е благозвучно  Hug за първи път го чувам

# 42
  • Мнения: 2 498
Не ми допада!

# 43
  • Мнения: 151
Не ми харесва Sad нито Георгия,нито Джорджия.
П.П. - Един колега си кръсти дъщерята Джорджия и друг все го бъзикаше,че си я бил кръстил на Щат.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не е лошо.Щом на вас ви харесва.

# 45
  • Мнения: 291
На мен пък ми харесва. Традиционното българско галено име на Георгия е Гюра. А единственото друго женско име, производно на Георги, е Гергана, така че ти предлагам да си харесате някое красиво момичешко име, а дядото да зарадвате с второто, което да е момченце  Wink

# 46
  • Мнения: 2 567
Наскоро разбрах, че сестра ми мислила да кръсти племенницата ми така - на мъжа си Георги. Таткото обаче не се съгласил и я записаха Габриела. На мен Георгия ми звучи странно, дори грубо и точно като побългаряване на името Джорджия.

# 47
  • Мнения: 674
Не ми харесва,но ако на вас ви допада и имате желание да дадете това име на детето си,защо не?

# 48
  • Мнения: 924
Не ми харесва. Звучи странно, небплагозвучно, няма галено обръщение. Малко като наказание за детето, за да бъде навсяка цена кръстено на еди кой си...

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Харесва ми, много. Лично аз бих кръстила детето си така.

# 50
  • Мнения: 5 362
Звучи ми странно.

като побългаряване на името Джорджия.
Точно Peace

# 51
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не ми харесва - веднага личи, че е производно на Георги и за мен сякаш е наложено отгоре. Имаме в парка момиченце с такова име. Първия път, когато бях заедно с майка и гледам едно дребосъче в розово, а постоянно чувам: "Георги, Георги! Не прави това, не прави онова! Георги, чуваш ли ме?". Питах как се казва - ми то било Георгия.
Сори, въобще не ми харесва. Моят свекър също се казва Георги, ние също се бяхме разбрали, че ако е момче, ще е на него, но ей на имам две момичета - така че и аз обмислях всички варианти на Името Георги за момиче, защото и аз не харесвам Гергана. Но ако трябва да избирам между Георгия и Гергана, ще избера второто.

# 52
  • Мнения: 1 672
Звучи ми като Джорджия , но кофти побългарено...хич не ми харесва....
Гергана е страхотно име незнам какво не му каресвате , но все пак ще е името на вашето дете и вие избирате

# 53
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ами, не е лошо. Интересно е.
Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 3 679
Малко странно ми звучи  newsm78

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 973
Допада ми името, интересно е .

# 56
# 57
  • Мнения: 331
И на мен не ми харесва... Винаги съм смятала, че децата трябва да се кръщават така, че когато пораснат да не се срамуват от името си, а да го харесват - дори и да не се харесва на родителите. Българите са традиционалисти и колкото и да се опитваме да копираме западната мода, такива имена винаги ще ни се струват странни и префърцунени... Не искам да обидя никого, нито да предизвикам някой от поредните спорове - просто когато даваме име, трябва да мислим за децата си! Лично мнение.

# 58
  • Мнения: 7 474
Не ми харесва, звучи мъжки и измислено Wink
Габриела е друго нещо  Flutter

П.П. Надявам все все пак някога да спре тази традиция да се кръщават
деца с безумни имена "на някого"  ooooh!

# 59
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Интересно звучи, но лично на мен не ми допада.
Ако си го харесвате, не се чудете, то колкото хора, толкова и мнения Peace

# 60
  • Мнения: 2 829
не ми харесва името Георгия
бих избрала Гергана или ГАбриела,ако е важна първата буква Peace

аз междудругото съм Гергана--кръстена съм на дядо си Георги и баба си Ганка Wink Wink

# 61
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Като не харесвате Гергана, какво ще кажете за Гергина или Габриела ? Георгия и на мен не ми харесва  Peace

# 62
  • Мнения: 11 009
Харесва ми Peace
А на една позната дъщеричката се казва Анна-Георгия.

# 63
  • Мнения: 2 440
Баща ми Георги стана дядо Габриел - дъщеря ми се казва Габриела.
По-важно за вас като бъдещи родители е защо искате да угодите на свекърите? Детето е ваше и с него ще става това /най-общо казано/, което решите вие. Не се правете на излишно добри - пословицата е :"Няма добро, което е било ненаказано".

# 64
  • Мнения: 92
Най-важното е на вас да Ви харесва и детето да не се срамува от името си.На мен лично това име не ми харесва.Гергана и Габриела звучат много по-добре.

# 65
  • Мнения: 1 371
Нито Гергана, нито Георгия ми харесват. Но важното е на теб да ти харесва името. То май и на Георгия, пак ще й викат Гери...
Знае ли човек, може лекарите да са сбъркали пола и да си е Георги накрая.  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 3 069
Звучи ми като Джорджия , но кофти побългарено...хич не ми харесва....

Споделям мнението!
Гергана или Гери, а може и Габриела, измислете нещо друго.
Вие си решавате де, но само за да угодите на някой не слагайте име на детето от което за в бъдеще може да се притеснява.
Помисли си ако ти се казваш Георгия.....
По-добре на свекървата го кръстете щом ще е момиченце!

# 67
  • Мнения: 3 456
Малко странно ми звучи

# 68
  • Мнения: 135
Нее много гот това име. Но нопример Гергана е супер.

# 69
  • Мнения: 27 524
Струва ми се ужасно.  Naughty

# 70
  • Мнения: 1 277
Изобщо не ми звучи добре Naughty. По-добре Габриела, Геновева, Галена, Гергина...

# 71
  • София
  • Мнения: 4 590
Хубаво е името! Wink

# 72
  • София
  • Мнения: 1 423
Не ми звучи добре. По-добре Гергана (ама аз съм пристрастна)  Wink

# 73
  • Мнения: 4 406
звучи ми мъжествено. не бих дала такова име на малко сладко момиченце

# 74
  • Мнения: 1 121
Аз лично не бих кръстила дъщеря си така, защото Георги е едно красиво мъжко име, а Георгия е прекалено близко до него и някак си няма собствена идентичност, ако мога така да се изразя... няма собствено звучене, няма собствен характер, ако щеш... Wink Все едно някой да кръсти сина си Герган... а и не съм сигурна дали детето ще харесва името си някой ден и как околните ще я приемат. 

# 75
  • Мнения: 1 269
на мен ми допада името,но по-важното е ти и бьдещият татко да го харесвате Peace

# 76
  • Мнения: X
И на мен ми звучи странно, но има някаква тежест в това име. Все пак вие решавате- ако ви харесва защо не, но явно има колебания...Дано изберете без много компромиси, защото е неприятно ако има натиск наистина. Габриела е друг вариант, Гергана ми е любимо име, но както споменаваш- не ти харесва.
Пиши кое сте избрали!
Лека бременност и раждане ти желая!

# 77
  • Мнения: 5 183
Не е лошо, но не мога да кажа и че ми харесва.
Малко ми е странно.
Възможно е на госпожицата след време да не й харесва постоянно да пояснява как точно се казва.

# 78
  • Мнения: 474
Не е лошо, но не мога да кажа и че ми харесва.
Малко ми е странно.
Peace
И на мен ми е едно такова  smile3506 Ето хубаво име с "Г" -  Габриела /както има предложения/ Ама ако на вас ви харесва - Георгия.........

# 79
  • Мнения: 9 973
а защо не Георгина?
Аз ако имах щерка бяхме решили ГРАЦИЕЛА или ГРАЦИЯ!!!!!!!!!!!!!!! Peace

# 80
  • Мнения: 1 101
Това е и моето мнение  Wink

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Imeto е гръцко. Не ми харесва хич. ама хич , не кръщавайте детенцето така!

# 82
  • Мнения: 71
много хубаво име Peace

# 83
  • Мнения: 953
Не ми харесва Георгия.

Между Джорджия и Георгия избирам Джорджия.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 613
Хич не ми харесва. Джорджия е по-готино

# 85
  • Мнения: 1 190
Честно казано повече ми харесва Гергана Grinning

# 86
  • Мнения: 2 019
не ми харесва

# 87
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моята свекърва е Георгия, чакам момиченце, което ще е на нейно име, но в другия вариант - Джорджия.

# 88
  • Мнения: 528
Не бих си кръстила дъщерята така защото първо ще й се подиграват и това за мене идва от Георги което е мъжко
Иначе женски имена с Г
1.Глория
2.Габриела
3.Геновева
4.Галена
5.Ганка
6.Гълабина
Виж ето тук
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/376/59/

# 89
  • Мнения: 1 685
май и на мен не ми допада много!!!

# 90
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не бих си кръстила дъщерята така защото първо ще й се подиграват...
Чак пък да й се подиграват... Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 1 317
Допада ми името - нестандартно, рядко срещано, но не и прекалено изкилиферчено.  Peace

# 92
  • Мнения: 698

"Олеле, мммайчице"  Crazy - просто цитирам Прасчо от филмчетата за Мечо Пух...  Grinning

А по темата - Георгия ми е доста странно. Какво ще кажеш за Георгина? - не че бих кръстила така дъщеря си, но познавам 2 жени с такова име, така че поне е реално съществуввщо.  Peace

 Hug

# 93
  • Мнения: 7 474
Какво ще кажеш за Георгина? -


Звучи доста по-добре от Георгия  Peace

# 94
  • Мнения: 525
Една позната имаше подобен "проблем"Simple Smile Резулататът е ГРЕТА:)
А на въпроса, може би по - скоро Джорджия, както са посочили по - горе..

# 95
  • Мнения: 3 334
Малко е странно,но ми харесва. Peace
и на мен
Габриела също е хубаво Peace

# 96
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Не ми допада особенно това име,но едва ли ще слушаш някой от нас Laughing

# 97
  • Мнения: 17 407
Харесва ми и изобщо не ми звучи като Джорджия. Последното си е изгъзица от всякъде.

# 98
  • Мнения: 17 407
Не бих си кръстила дъщерята така защото първо ще й се подиграват...
Чак пък да й се подиграват... Rolling Eyes

Да, ще и се подиграват, но по- скоро, ако е Джорджия...ИВанова, Петрова и пр Mr. Green

# 99
  • Мнения: 730
Не ми харесва.

# 100
  • Мнения: 145
Може да съм малко крайна, но не мога да разбера желанието да се измислят какви ли не имена, само за да се угоди на някой, заради болното му его. Как може да си кръстиш детето Георгия?? На теб лично харесва ли ти? Ако е така - тогава добре, вие със съпруга ти решавате. Лично аз никога не бих кръстила детето си така. Има толкова прекрасни български или чужди имена, ако държите да е нещо по-интересно. И в крайна сметка дори бих избрала класическия вариант Джорджия, вместо Георгия, което за мен е напълно неприемливо. Но, това е само мое мнение. Най-важно е вие как го възприемате.

# 101
  • Мнения: 191
Дъщеря ми се казва Гергана, но често и викаме Георгия. И двете ми харесват.

# 102
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Георгия,с изместено ударение си става чисто гръцко име!Както вече са ви писали,щом ви харесва така..така да е,по-добре от колкото да я кръстите на някой американски щат или латиносапункова героиня,както е модно в последно време Crossing Arms
Гергана не е лош вариант,ще и викате Гери галено Hug,Галя,Галина пак е около Георги,и пак на Гергьовден ще празнува
....лека бременност и лесно  раждане ти желая

# 103
  • Мнения: 17 407
. Как може да си кръстиш детето Георгия?? На теб лично харесва ли ти? Ако е така - тогава добре, вие със съпруга ти решавате. Лично аз никога не бих кръстила детето си така.  бих избрала класическия вариант Джорджия, вместо Георгия, което за мен е напълно неприемливо. Но, това е само мое мнение. Най-важно е вие как го възприемате.

Какъв класически вариант е Джорджия? Джорджия чия би се казвала дъщеря ти? То и аз съм крайна, но подобни изказвания са ми меко казано смешни Peace

# 104
  • Варна
  • Мнения: 826
Не ми харесват нито Джорджия,нито Георгия и не бих си кръстила детето така , само ,  за да угодя на някой  Naughty .
Ако на теб вече ти харесва е друг въпрос...

# 105
  • Мнения: 3 695
Лично на мен не ми харесва. Вие си решавате.

# 106
  • Мнения: 276
И на мен, честно казано, не ми допада. Но по- важното е наистина на вас да ви харесва.
Затова пък Джорджия много ми харесва.

# 107
  • София
  • Мнения: 408
Рядко срещано е,което е супер Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 196
по- важното е наистина на вас да ви харесва.
Затова пък Джорджия много ми харесва.
и ние обсъждахме Джорджия.Звучи американско  Wink
А Георгия имам братовчедка в Гърция и също ми харесва!
Зависи също вокалното съчетание с фамилията и какво вие ще си харесате!
Успех Heart Eyes

# 109
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Самият факт,че си пуснала тази тема говори,че името не ти харесва-дори и на теб.Поне според мен отговорът,който търсиш се съдържа във въпроса.

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Не ми харесва, определено. Хубави женски имена с "Г" има толкова много, че все ще успеете да си харесате някое. Освен Гергана (което явно на вас не ви допада, но на мен много ми харесва), може да е Галина, Галена, Гергина, Глория, Габриела...

# 111
spored men deteto trqbva da se krasti s neotralno ime ,zashtoto inache vzima ot haraktera na chveka ,na koito e krasten i za da nqma sarditi -moite se kazvat-Krochefiso,Gianluigi,Ashley,Victory i kolkoto i stranno da zvuchi sas sapruga mi i dvamata haresahme imeto Europa za tretata triznachka i spored men e mnogo originalno

# 112
  • Мнения: 1 288
не ми харесва, не носи собствено звучене. не харесвам женски имена, превърнати в мъжки и обратното.

# 113
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Зависи също вокалното съчетание с фамилията и какво вие ще си харесате! Embarassed
Ние сме семейство Папас и имената Константинос и Джорджия (Георгия) си пасват идеално с нея. Освен това децата повтарят имената и фамилиите на свекърите, а аз много ги обичам и уважавам  Peace
Просто леко изменяме транскрипцията на Георгия и готово!

# 114
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Съжалявам, изобщо не ми харесва. Габриела е по-добрият вариант според мен.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 25 260
С риск да създам конфлик мога ли да попитам, какво ще му стане на свекър ти ако детето не е кръстено на него?
И защо трябва да се измислят имена, само и само да се угоди на някой, а детето цял живот после да страда от това.
Лично мнение.

И аз мисля така. А не може ли щом е момиче и искате да е кръстено на някого, да е на майка ти, или на свекърва ти? Не ми харесва лично на мен  това име.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 12:31 от Месечинка виторога

# 116
  • до канала
  • Мнения: 518
Не бих си кръстила така детето

# 117
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Зависи също вокалното съчетание с фамилията и какво вие ще си харесате! Embarassed
Ние сме семейство Папас и имената Константинос и Джорджия (Георгия) си пасват идеално с нея. Освен това децата повтарят имената и фамилиите на свекърите, а аз много ги обичам и уважавам  Peace
Просто леко изменяме транскрипцията на Георгия и готово!
Simple SmileВпредвид горното  Simple Smile си звучи чудесно Simple Smile

# 118
  • Мнения: 485
На мен лично не ми допада

# 119
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Георгия ми харесва по простата причина, че Гергана като вариант никак не ми допада. Но ако аз трябваше да избирам, бих заложила на Джорджия определено  Peace

# 120
Защо не я кръстиш Джорджия вместо Георгия

# 121
  • Мнения: 575
не ми харесва Sick
Гергана е 100 пъти по-хубаво!

# 122
  • Мнения: 2 673
И двете имена не ми харесват .

# 123
  • София
  • Мнения: 5 768
Баба ми се казва така.  Simple Smile Тя не си го харесва, но според мен е интересно и рядко срещано. Миналата година една моя позната роди и нарече бебенцето си с това име.
Успех! Хубаво е!  Peace

# 124
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на мен ми харесва

# 125
  • Мнения: 447
На мен също ми харесва  Peace

# 126
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Едно познато дете се казва така.  На мен също ми допада Георгия.

# 127
  • Мнения: 337
Важното е на теб да ти харесва Peace

# 128
  • Мнения: 891

И на мен  Blush
Но е важно на вас да ви харесва  Peace

# 129
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Много си е хубаво името - добре сте го измислили и аз бих постъпила така, защото не харесвам името Гергана.

# 130
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
А на какво мнение е вече самата бъдеща майка,пуснала темата newsm78

# 131
  • Мнения: 17 407
Тя има днес рожден ден. Честито, и дано се включи дакаже какво име са избрали, че големи дебати настанаха!

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 10 348

И на мен  Peace

# 133
  • Мнения: 11 747
Харесва ми Георгия!
Моя позната кръсти дъщеря си така,вече е на 3-4 годинки.
Не харесвам Габриела - 50% от момиченцата последните години са все Габриели!
Трябва ли всички деца да са кръстени с общо 5 имена?!

# 134
  • София
  • Мнения: 563
А защо не Галина? Или искате точно името на дядото?  newsm78
По темата-Георгия не ми харесва  Naughty

# 135
  • Мнения: 814
Като звучене не ме радва много, като се замисля- хубаво е.. друг е въпроса дали детенце ще си го харесва, защото това май е също толкова важно.
малко ОФФ
Други женски варианти на Георги са Гена, Гергина и Герда....можете и Гея да я кръстите, много близо е до Георги а е много нежно женско име
Peace. А защо не й Гая. И тук да кажа - съобрази го и с фамилията

# 136
  • Мнения: 82
И на мен не ми звучи много добре,определено Гергана е по-хубаво име.Но все-пак,както са казали и другите майки,по-важното е на теб дали ти харесва!

# 137
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Няколко момичета вече са споменали варианта за който и аз си мислех - Георгина. Пак производно на Георги, ама ми е по-женствено от Георгия.

# 138
  • Мнения: 17 407
АКо ще е ГеОргина, по- добре Гергина, викам аз Wink

# 139
  • Варна
  • Мнения: 25 260
АКо ще е ГеОргина, по- добре Гергина, викам аз Wink

Пък от ГергИна можем да се върнем на добрата стара ГергАна Wink

# 140
  • Мнения: 327
Западният вариант на името ми звучи много по-нежно за момиче.
Иначе в твойта ситуация аз бих избрала Гея/стгр.''земя''/-благозвучно име и най-близко до Георги/стгр.''земеделец''/.
 

# 141
  • Мнения: 983
Харесва ми Георгия. И Гея и Гая са хубави, но да не я бъзикат после newsm78

# 142
  • Мнения: 19 317
а защо не я кръстите Габриел?
Георгия много не ми харесва.

# 143
  • Мнения: 1 043
Не ми харесва

# 144
  • Мнения: 544
Една моя позната се казва Гюргена, на галено е Гена - баба Генче. Внучката, кръстена на нея е Евгения, викат й Генче.

Но по темата - Георгена ми харесва повече от Георгия. Но ако на вас ви харесва, какво толкова, избирате си името и това е.

# 145
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми само Гери, бре. Това е момиче. Можете да си го позволите да е записано само Гери.

А иначе на Георги, женския вариант е и Гергина, макар да е по-скоро "цветно" това име.

# 146
  • Мнения: 1 546
Георгия... Crazy Много шантаво...Гергана е пъти по-хубаво, даже за мен е едно от най-хубавите български имена. Peace

# 147
  • Мнения: 4 621
Честно казано не ми допада Thinking интересно и различно е, но не бих си кръстила детето така.

# 148
  • Мнения: 9
Привет момичета!Първо благодаря ви за мненията....!
Аз имам вече едно дете,което е кръстено на моя баща....казва се Теодора!С мъжа ми сами си решихме без никой да ни притиска или тормози,второто да е на свекър ми/като се надявахме да е момче/.Честно казано аз самата съм объркана за това,дали наистина ми харесва или се опитвам да го харесам.....не знам.....има време,може би ще се спрем на друг вариант!Беше ми интересно,защото моите познати,също като вас са с доста противоречиви мнения за името!За вариантите Габриела или Джорджия,аз мисля че или кръщаваш точно или въобще не го правиш.....не си падам по варианта на баба или дедо буквичката!Още веднъж много благодаря!

# 149
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Георгия не ми харесва, и на мен ми допада варианта Георгина, на галено - Ина

# 150
  • Мнения: 313
Малко ми е странно. Бих ти предложила Грета.

# 151
  • Мнения: 274
На мен много ми харесва Георгия. В Гърция е доста срещано това име и наистина е женският вариянт на Георги. То е старо православно  име.

# 152
  • Мнения: 11 607
Има гръцко звучене.....Георгия...знам ли...Ах, това почти 1:1 кръщаване на деца на баби и дядовци.....

# 153
Ммммммммм, не,трудно се произнася, кофти звучи, грубо като Гюрга...ама важното е вие да си го харесвате.

# 154
  • Мнения: 476
А на галено как ще му викат на това момиченце?  newsm78

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Страхотно именце! Страшно ми харесва! Щом сте решили на дядото, действайте, а и не е добре да се променя в последния път името.

# 156
  • Мнения: 5 140
И на мен ми харесва и ми допада.

# 157
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Абе,момичета,вие не четете ли?Бебчето вече се е родило и се казва Теодора!Вече няма смисъл да давате съвети,оценки,варианти на името Георгия.
viaraka,честита ви дъщеричка!Желая ви да е жива и здрава!Теодора е страхотно име  Hug

# 158
  • София
  • Мнения: 518
Хубаво е, но най-важното е на теб да ти харесва Peace

# 159
  • Мнения: 125
 Името много ми харесва - оригинално е и е точният женски вариант на Георги. Скоро дори може да стане модерно, както стана името Рая, например Peace Grinning
 И аз имам лично мнение по въпроса дали трябва непременно да се кръщава детето на баби и дядовци, но ще го запазя за себе си. Mr. Green
 Леко раждане!

# 160
  • Мнения: 23 019
Абе,момичета,вие не четете ли?Бебчето вече се е родило и се казва Теодора!Вече няма смисъл да давате съвети,оценки,варианти на името Георгия.
viaraka,честита ви дъщеричка!Желая ви да е жива и здрава!Теодора е страхотно име  Hug
Май ти не четеш.Момичето има вече една дъщеричка,която се казва ТЕОДОРА и е кръстена на дядото по майчина линия.Затова искат да кръстят другото бебе на дядото по бащина линия,който е Георги.По темата ГЕОРГИЯ не ми харесва.Наистина имате трудна задача с това име. Grinning

# 161
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Георгия ми се вижда малко странно newsm78.
И аз ще имам /Дай боже/същия проблем с второто,ако е момиче защото съм решила да е на баща ми/Георги/.

Като че ли Гергана е по-хубаво,но винаги като го чуя и се сещам за една отвратителна Чалга-певица с това име и ми умира мерака,да си кръстя детето така ooooh!

Успех с избора на име,и здраво бебче ти желая  bouquet

# 162
  • Мнения: 4 451
Звучи наистина интересно. Бихте могли да ползвате и само буквичката Г, има хубави имена с нея - Галена, Габриела, Галина...

# 163
  • Мнения: 8 999
На мен страшно ми допада това име. Бях решила да кръстя второто си дете така, ама то взе, че се пръкна момченце. Бях си намислила на галено да казвам на Георгия - Гея.

# 164
# 165
  • Мнения: 343
По принцип харесвам нестандартните имена, но това специално е не само странно (което съвсем не е лошо), но е и малко трудно за произнасяне. Може би все пак буквичката е по-добър вариант... newsm78
Каквото и да решите, да ви е живо и здраво бебенцето. Както и да се казва, това ще е най-хубавото име на света за вас. Hug

# 166
  • Мнения: 1 440
Дали ми харесва или не,не е толкова важно,най-добре е вие с мъжа ти да си решите!

# 167
  • София
  • Мнения: 368
Ти трябва да усетиш сама дали ще пасва на човечето, което носиш в себе си. Наистина е необичайно срещано женско име, но в крайна сметка може в това да е нейната уникалност  Simple Smile  Hug

# 168
  • Мнения: 247
На мен лично ми харесва, защото е доста нестандартно, а аз си падам по по-нестандартните имена. Успех с избора!

# 169
  • Мнения: 4 447
Звучи ми като Джорджия , но кофти побългарено...хич не ми харесва....
Макар, че не мога да кажа, че не ми харесва, по-скоро смесени чувства, леко ми мъжкарее...

# 170
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Звучи ми като Джорджия , но кофти побългарено...хич не ми харесва....
Макар, че не мога да кажа, че не ми харесва, по-скоро смесени чувства, леко ми мъжкарее...
Peace странно  е

# 171
  • Мнения: 5 940
Много ми харесва.

# 172
# 173
  • Мнения: 317
Хубаво, нестандартно и благозвучно!   bouquet

# 174
  • Мнения: 1 322
Хубаво име са избрали. Добре, че не е Георгия.

# 175
  • Мнения: 247
На мен също ми харесва.   bouquet

# 176
  • Мнения: 98
Звучи ми като Джорджия , а и наистина е трудно за произнасяне с това Г пред Е  , аз много недолюбвам тези традиции с кръщаването на децата на нечий дядо/ баба. добре че майка ми е надделяла да не ми добавят К в името и да е като на баба ми , щях да съм много нещастна  #Crazy

# 177
  • Мнения: 864
не ми харесва  Confused

# 178
  • Мнения: 324
Баба ми се казваше така,  викаха и Гена, а братовчедка ми, кръстена на нея, е Евгения. Странно име е, но на мен ми харесва.

# 179
  • Мнения: 4 555
 Ужасно е. Познавах момиченце на име Георгита и винаги съм го давала за пример до къде се стига заради традицията да се кръщава на баби и дядовци, но Георгия е дори по-зле.

# 180
  • Мнения: 752
Странно е. Не мога да преценя дали ми харесва, но принципно харесвам нестандартни имена.

# 181
  • Мнения: 154
Гергина ми звучи по-добре

# 182
  • Мнения: 116
  На мен името ми харесва.Много разпространено гръцко име е.Ще си има и имен ден детето.Странно ми е, че бабата на Nelly_Iv се е казвала така. А..., може би е родена в Гърция.Защото майка ми е искала да ме кръсти ГЕОРГИЯ, на дядо ми /той е грък/, но не са и разрешили по времето на социализма.
 А това, че звучи като Джорджия или пък е трудно за произнасяне, не е вярно.Е, зависи кой как го чете и къде слага ударението.
      newsm10

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 22:51 от anilinda

# 183
  • Мнения: 116
Гергина ми звучи по-добре

Да, ама хората искат да си го кръстят на дядото.А Гергина е име на цвете и не празнува на Георгьовден, а на Цветница.
 Аз се казвам така  /Гергина/и не си харесвам особено името.Е, всеки си има вкус и има право на мнение.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 22:52 от anilinda

Общи условия

Активация на акаунт