до кога се масажира

  • 2 034
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте на всички!Всъщност това ми е въпроса-докага да правя масаж на тялото?Моето малко човече вече е доста силно и ми е почти невъзможно да го удържам легнал а какво остава да го масажирам.Бих искала да знам при вас как е било.

# 1
  • Мнения: 27 524
Аз никога не съм правила  Simple Smile Няма нужда  Peace

# 2
  • Мнения: 296
Масажи правих след баня някъде до шестия месец с гимнастика. Сега гимнастиката е вече на проходилката и на бънджито, а масажи когато се сетя Peace

# 3
  • Мнения: 8 242
Не съм правила особено таквиз неща. Той си беше достатъчно див и подвижен от много малко бебе и без масажи.. Единствено като съм го мазала чат-пат след баня съм поглаждала лекичко крачетата и съм пощипвала дупето  Laughing
А гимнастика - хм.. не ми даваше - предпочиташе да си я прави сам, и доста добре се справяше  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 864
И аз не съм правила  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 371
Ами ние още му правим (дори и да няма нужда) , т.е. баща му, след баня. Не, че той се дава много, много, но и на него , и на тати им е хубаво и забавно.
 
Мисля, че е един хубав завършек на деня за бебчо.

# 6
  • Мнения: 2 197
Аз правих до 4-тия месец, след това стана неудържима. Според мен масажа е хубаво нещо за бебето, помага да се оформят мускулите, тонизира особено след баня. Но ако твоето е на 8 месеца според мен спокойно можеш да престанеш - то достатъчно много движения извършва.

# 7
  • Мнения: 7 723
Вече спокойно можеш да спираш с масажите.
Бебето ти е вече голямо и доста се движи...
...а и, масажите, ако тялото не е добре отпуснато не са за препоръчване! Wink

# 8
  • Мнения: 1 006
Правих масажи след къпане до към 3-тия месец.От тогава не съм му правила.

# 9
  • Мнения: 1 672
аз почти не правя масаж на бебка

# 10
  • Мнения: 313
Аз правих около пет месеца, после ми стана трудно да я задържа легнала- тя достатъчно си лудува, затова смятам, че няма нужда от масаж.

# 11
  • Мнения: 1 049
Чела съм, че се прави до годинката или поне долу горе докато проходи. Колкото и да се движи, все пак друго си е ходенето. Няма нужда да лежи, може да го масажираш и седнал, прав, има много книги за това, има различни положения. Като поотрасна малката разделях масажа на части през деня. Сутрин като стане масажирах няколко минути едно, следобед като се събуди пак друго по малко и така... Определно мисля, че си струва това усилие от страна на майката и е само в полза за бебето.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 498
И аз специално масажи не съм правила....достатъчно и беше докато я мажа с лосиона след баня...и още го правя де, но не го броя за масаж, а размазване до попиване....

# 13
  • Мнения: 4 546
и аз мисля, че докато проходи
иначе не съм много редовна, не го масажирам след баня, а преди обяд и гледам да е на слънчева светлина. с масажите правя и гимнатика.

# 14
  • Мнения: 983
и аз мисля, че докато проходи
иначе не съм много редовна, не го масажирам след баня, а преди обяд и гледам да е на слънчева светлина. с масажите правя и гимнатика.

Защо го масажираш на слънчева светлина? Когато лъчите минат през прозорците, ползата им е само в топлината.
Иначе, таткото ги масажираше до към 6тия месец. После спряхме. Миналата седмица една педиатърка ме попита: "Продължавате да ги масажирате, нали?" и аз отговорих "Дааа" Sunglasses

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт