Банан на 8 месечно бебе

  • 4 495
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Да,плодът е топлинно обработен и няма вече витамин Ц,но не е казано,че няма други витамини и минерали,които са много полезни при домашен кисел.
Колкото до банана-може след 6-ти месец без проблем,суров си е най-добре,не на кисели.Пък и не съм сигурна колко въобще вит.Ц има точно в банана,което автоматично води до това,че няма почти нищо похабено в него след топлинната обработка.

# 16
  • Мнения: 27 524
Всички витамини в досег с кислород и топлина отлита, не само вит С  Wink
Аз също съм давала кисел на Криско и той много го харесва, но от кухнята. Като имам плод, предпочитам да си му го дам пресен.. Въпрос на избор, разбира се  Hug

# 17
  • Мнения: 2 908
Цитат за запазване на витамините:
"Фактори, които разрушават витамините, са светлина, топлина и въздух.
Основните правила за запазване на водноразтворимите витамини са:

1. Съхраняване на плодовете и зеленчуците на тъмно при температура 1-5 градуса и относителна влажност 80-90%.
2. Избягване на повторното замразяване и затопляне на продуктите.
3. Измиване на продуктите непосредствено преди употреба или обработка.
4. Нарязване на по-едри късове - така общата повърхност на контакт с въздуха ще е по-малка.
5. Съкращаване на времето от обелването и нарязването до последващата обработка.
6. Съкращаване на времето за термична обработка - продуктът да се поставя не в хладка, а във вече кипяща вода.
7. Избягване на честото разбъркване.

8. Желязото и медта разрушават витамините - да се използват никелирани и емайлирани съдове или от неръждаема стомана"
Това показва,че не всички витамини се унищожават при топлинна обработка,а доколкото знам банана е носител на вит.Б и вит.Е.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 18:37 от афродита

# 18
  • Мнения: 27 524
Аз не споря, че абсолютно нищо не остава, но определено по-голямата част заминава, независимо от усилията ни. Иначе правилата ги знам  Simple Smile
При положение, че мога да дам крем, който не се скапва от топлината, не виждам абсолютно никакъв смисъл да изхабя един плод   Peace

# 19
  • Мнения: 2 908
 PeaceСъгласна,че сурово е най-добре,да не спорим за неща,дето не са наложащи.

# 20
# 21
  • Мнения: 305
Не знам как така решихте че докато правя кисела слагам плода Naughty Сипвам го в купички и го слагам в хладилника.Плода слагам когато ще давам кисела за папане baby_neutral      Напразно спорите,може би аз не съм задала въпроса правилно

# 22
  • Мнения: 27 524
Е, не се ядосвай  Hug Взимах 3 месеца кисел от кухнята и винаги беше горещ. Вкусно - да.
Не знам точно как се прави кисел  Confused

# 23
  • Мнения: 100
Не знам как така решихте че докато правя кисела слагам плода Naughty Сипвам го в купички и го слагам в хладилника.Плода слагам когато ще давам кисела за папане baby_neutral      Напразно спорите,може би аз не съм задала въпроса правилно
И аз правя кисела така, а киселите които са горещи са тези които се правят от компот, в него и без това няма витамини.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Беше ни любимият плод поне до година и половина,а го въведох на вашата възраст/1-2 седмици по-рано/.

# 25
  • София
  • Мнения: 15 219
Да се вмъкна и аз с "рецепта" за домашен кисел.  Flutter
Към млечния крем добавях или пресен, пасиран плод  или плодово пюре.
Колко са витамините в плодовото пюре-не съм мерила.  Laughing Не вярвам сега да стигнем дотам, че тотално да отречем плодовите пюрета, само защото плодът е топлинно обработен.  Grinning

# 26
  • Мнения: 4 621
Да може. Аз го въведох от 7 месец и Яна си го хапваше с удоволствие Peace

# 27
  • Мнения: 1 986
 Да,аз давам от 6-ия месец Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Сина ми и до сега само банан и мандарини яде без обработка Crazy
Всички други плодове се пасират или се дават като фреш...
Захраних с банан около7-я месец

# 29
  • Мнения: 1 367
Темата не е от най-новите,но ме интересува и искам да питам.Давам по половин банан на ден на 9-месечното ми момченце.Страхувам се обаче да не се запече.Сякаш откакто му давам започна малко да се запича.Имам ли основание да се тревожа от запек?И още нещо.Вярно ли е,че с един банан мога да заместя следобедно хранене?Трябва ли да спагам още нещо?Благодаря предварително за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт