A festejar el día de Todos los Santos! España - Испания

  • 18 671
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 350
Марица звучиш отчаяно, надявам се Ани да се оправи по бързо. Трябва да си силна и да вярваш, че ще се оправи колкото и зле да изглежда. И ако ти си отчаяна и Ани го усеща също и се предава и на нея. Знам, че е трудно да се разбере, но това е единствения път тя да се пребори с болестта по бързо. Най малкото което ние от форума можем да направим е да те подкрепим виртуално и да стискаме палци мъничето ти да се оправи по бързо.  Hug Hug Hug  bouquet А за лекарите какво да кажа има толкова много некадърници, че човек се чуди дали да отиде на лекар когато е зле. 
Мими честито за книжката на мъжа ти.   bouquet Ако знаеш как се опитвам само да го усетя малкото мъниче, но като че ли не ми се отдава все още.
А да попитам възможно ли е мъжът ми да усеща бебето, а аз не твърде рано ли е? Извенете ме за тъпия въпрос, но като новак в бранша не знам, та затова питам.
П.П. Марица надявам се да не съм те обидила с нещо, просто искам да подкрепя теб и твоето семейство в трудния момент- само това.

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 16:06 от mimky

# 46
  • Мнения: 789
Mimky,спокойно,мила,ще го усети6.Няма начин да го усеща мъжът ти,а ти - не.Може и да си го пропуснала,ако си се занимавала с нещо,което ти е заело цялото внимание.Опитай да си подържи6 ръката по-дълго на корема вечер като си легне6 и се отпусне6 напълно.Пък и през деня,когато си почива6.Тогава е най-ясно усещането.Успех! Hug

# 47
  • Мнения: 1 271
Марица, и аз бих те посъветвала да не се отчайваш.Не изпадай в крайности.Тук също има добри специалисти, може да сте попаднали на некадърни лекари, още в началото.Ние така бяхме още като дойдохме преди 5 години, но се усетихме бързо и сменихме лекарката.Сега съм много доволна от здравното обслужване тук.И в Бг има много лекари, които пък ако не си платиш няма да ти обърнат грам внимание, което е по лошо-ще те гледат как умираш.
Съветвам те, да си малко по спокойна, защото и детенце усеща.Кажи малко по подробно какво има и ако можем с нещо да помогнем?

Мимки, споко, ще усетиш, сега се радвай, че спиш спокойно, защото след няма и два месеца, ще има да те рита и да се чудиш от къде ти е паднало  Party
За растежа на зъбките и ние ползваме Нани, но пък както Роси е казала може да му се дава и Парацетамол на бебчето-просто не се бях сетила по рано...Благодаря

# 48
  • ES
  • Мнения: 2 172
Марица, много съжалявам за случилото се с Ани, но аз пак не можах да разбера от какво точно боледува, нали проблемни бяха сливиците и ги оперирахте в БГ. Щом има нужда от продължително лечение ще е нещо много упорито. И както казва Силрай на всякъде е можело да ви се случи, не дай боже. Просто лош късмет, но когато е със здравето и то на най-милото ти си е  направо нещастие. Кураж и смелост и да се оправи малката красавица. Трябва да си силна и заради двете.
Ако мислиш пък, че в БГ е мястото за вас, приберете се, винаги можете да го направите, там завинаги ще е родния ви дом. Всеки знае къде се чувства най-добре.
Стискам палци!  Peace

Хайде бе, само супериор нивел ли ще си признаят какво им е нивото на испански. Моето е интермедио, демек второто ниво от 4 възможни.  Embarassed  Confused Доста трябва да се поработи.   newsm78 успокоявам се с мисълта, че и Саби и Вес (е, почти) си имат испански половинки.

Мерси за съветите за зъбоникненето. В БГ давах Калгел, но той не го харесваше и го плюеше, а тук поне е течно и с капкомера бам в устата. Сега малко се поуспокои, ама до кога ли?!

# 49
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте ето ни и нас
ние цяла ноЩ не сме спали, в4ера бяхме на разходка и мног хора надни4аха в коли4ката и сноЩи не спахме, рева през цялото време, дори не се наслади на банята (ве4е ни харесва много), днес ми е по спокоен, милото ми мъни4е измъ4и се
мимки нормално е да го усетиш около 20 седмица, оказа се 4е аз съм го усеЩала без да знам 4е е мъника мислех си 4е са неЩо 4ервата и наистина страхотно е усеЩането но после ако е някое бясно като моето няма спане, риташе по цяла ноЩ, не ме сотавяше да легна, но е супер приятно
и да може и при нас мъжо казваше 4е го усеЩА в на4алото а аз не, но после нямаше нужда да си слага ръката целия ми корем се мърдаше
за нивото на испански и моето така супериор
в понеделник сме на преглед за локсация на кра4етата стискайте ни палци много съм притеснена, малко са ни криви кра4етата и незнам дали е нормално казват 4е на бебета са така но на мен ми е притеснено
опитваме се да си въртим главата и имам много голям проблем гушна ли мъника веднага отваря устата и иска да су4и не мога просто да го взема и да го нагушкам и да му се порадвам
освен това ни се гади и повръЩаме от кау4уковите (как се пише) биберони и понеже сме със шишета на 4ико а те нямат поне тук силиконови се наложи да сменя шишетата сега сме със силиконови на авент и е по добре
не искаме и 4упете плуе го и един рев, не го мъ4а, но най лошото е 4е не иска и вода със зор му изплаквам устата и нея я плуе и ме опръсква цялата абе дете с характер, наоплаквах ви се съжалявам но имах нужда да споделя

# 50
  • Мнения: 350
Момичета мисля, че усетих днес бебока както се бях излегнала и си сложих ръката и по едно време усетих едно потупване, след малко второ, и после трето. Направо незнам какво да кажа, дано не е било мираж и утре също да го усетя.
Анет дано всичко е наред с бебко, нормално е да се притесняваш, но и аз съм чувала че се изправят крачетата след известно време.
Mimiii права беше днес бях легнала сложих си ръката на голия корем и наистина го усетих, а може и преди да съм го усещала, а да не знам. Благодаря ти!  bouquet

# 51
  • Мнения: 1 271
Момичета, ето да ви почерпя за днешния ден-навършихме 6 години, откакто се бракувахме  Joy

http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/IMG_0050.jpg

Мимки, радвам се , че вече си усетила вече бебчето.От сега нататък ще става още по весело. Laughing

ANETT, зълва ми като бебе и била с луксация, тава представлява едното краче да е по дълго от другото и когато се опиташ да му изпънеш крачетата бебчо да ревне от болка.Провери си го сама като му изпънеш крачетата в процес на игра.Ако са равни значи няма какво да се притесняваш.Елелана се роди с криви крачета , почти на буквата О, а сега ако я видиш...Манекенка и половина-едни дебели и прави крачета... Joy Сестра й също беше с криви крачета, но всичко се оправя.Така че не се притеснявай и се наслаждавайте един на друг, без особенни притеснения.  Grinning А ТОВА, че не можеш да го нагушкаш като хората...след месец само, ще видиш, ще започне да се задържа повече време буден и няма да иска само да суче, ще си регулира храненето, ние в момента сме на 2часа и нещо.Тогава ще започне да хваща и с ръчички, играчки и до каквото се докопа,  и точно тогава ти започваш да целуваш, да гушкаш и каквото друго се сетиш. Joy

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 23:08 от Дивиана

# 52
  • Мнения: 350
silrai Честита годишнина! Пожелавам ви още дълги години семейно щастие и много любов, здраве и късмет!  bouquet

# 53
  • Мнения: 409
silrai 4естита годи6нина много касмет,здраве и лубов  bouquet  bouquet  bouquet.Анет аз му правех процедурата с метлата.премива6 метлата или си купива6 специална за това.Та пчремива6 я и над бравата на вратата прасква6 на паката си и на 4елцето на бебето прави6 кра64е,така три пати и има ефект.Нас като ни изписаха ком6иката ми го уро4аса голям реф бе6е направих го и се успокои :peace:mimky много се радвам аз усе6тах едно гадели4кане отна4ало много слабо,а след това мале Shocked големи 6утове.Наи са сме6ни като се наместват Grinning,корема ляво,дясно.Целувки и лека но6т  bouquet

# 54
  • ES
  • Мнения: 2 172
Анет, как реши че на едно едномесечно бебе са му криви крачетата?!  newsm78 Че те са си такива на всички бебчета, като на жабче. Едно време са ни повивали и стягали да се изправят, но от това, освен луксации друго не се получава. Добре поне, че си намерила сита за травматолого. Аз исках да на Митя му се направят пълни кръвни изследвания като навърши 6 мес., в БГ се правят и на ехограф се гледат крачетата, но тук няма такова нещо. Педката ми каза, че не го вижда анемичен за да му пуска изследвания за кръв и урина. За крачетата знам, че се гледат гънчиците. Ако са симетрични и на двете крачета значи няма проблем, но и при несиметрични гънки не е сигурно дали има ставни проблеми детето. Прави му упражнения след баня или преди баня, масажи. А ако се е изринал от Джонсъна, то е защото е бг.
Честита книжка на мъжа на Мимии. Безаварийно шофиране му пожелавам.
Честито и на Силрай, още дълги години да сте заедно и да си хапва от красивите ти торти.
За уроки, слагай червено конче на ръчичката и много-много погледи и щипвания да няма, то и зарази се разнасят така.
Рози не разбрах ритуала с метлата...
Хайде лека
П.С. Марица как сте не пишеш
И Лудетината я отвя я дъжда, я нещо друго

# 55
  • Мнения: 22
Здравейте, момичета!
Нямам време да изчета какво сте писали, но искам да се включа и аз преди да са ни спрели интернета. Летим за Испания във вторник  и направо не зная какво ще го правя малкия толкова време в самолета, като той и 5 минути не стои на едно място. Стискайте ми палци всичко да е наред и чакайте включване на испанска земя, когато си прекараме интернет.
Лек ден на всички!  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 818
Добро утро,момичета!Не ми се сърдете,че не пиша много...Свило ми се е всичко от притеснения...Търсим ново жилище...Не знам къде ще сме и дали ще трябва да записваме децата в нови училища...

Гери,и аз мазах зъбките на Давид с мехлемчета,а когато много плачеше му давах Dalsy,сиропчето за температура...знаеш го сигурно.
А нивото на испанския не съм си го проверявала...знам си,че не е добро много и трябва доста да уча още.

Милена,приятно пътуване желая на всички ви...Не се притеснявай за малкия...все пак пътят е кратък....я си представи два дена с автобус.В Испания ще имаш ли НЕТ да ни се обадиш като пристигнете.

Силрай,много семейно щастие ти желая!Да се обичате с половинката си и да се радвате на дечицата си!Благодаря за почерпката !Предполагам,че тези апетитни бонбонки са твое производство   bouquet
Парички ще изпратя другата седмица.

Мимкии,радвам се...Усещането за присъствие на бебе е страхотно!

Анет,не се притеснявай излишно.А бибата,като не я иска,не го насилвай.Защо не пробваш да му даваш водичка с лъжичка.А за шишетата ...за мен по-хубави от Suavinex няма.Все още пием сутрин мляко със шишето.../не ми се смейте,това е единствения начин да го пие...но нашия случай е различен/Исках да кажа,че силиконовите биберони не са "мръднали"

Марица,какво и е на Ани...да се оправяте бързо !

Не можах да прочета цялата тема...после ще продължа!

Целувам ви!






# 57
  • Мнения: 1 461
Милена ще ти стискам палци с двете ръце, ние летим в неделя и също съм силно развалнувана.
Пожелавам ти детенце да слушка и да пристигнете успешно=
силраи 4естита годи6нина пожелавам ви още далги години семейно щастие baloni
Мимки радвам се 4е си усетила малкото 4еве4е в теб, тези усещания ще стават все по ясни и много ще те радват
Марица не се предаваи ,бъди силна заради малкото си моми4енце, не сажаляваи 4е не си родила в БГ, защото ако не си плати6 раждането се даржат с  теб ужасно ,има много бебенца осакатени кадето са ги мъ4ели и дарпали при раждането, не се обращаи назад гледаи напред, сега важното е да оздравее по бързо и да се приберете у дома. И знай 4е ние сме с теб и имаш подкрепата ни  Hug
С Габи сме писали по едно и сащо време Grinning

# 58
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добро утро 4икас Simple Smile
не ме е отвял дъжда Гери просто нямах време и желание нещо напоследък да пиша . гледах при вас много зле положението . оправихте ли се от наводнението ?
МАрица дано вси4ко ве4е да е добре. какво стана с Ани , как е малката ? късмет ви желая и дано наистина да оздравее  Hug Praynig
МИмии наистина не е никак приятно това с паданията-  и Гери се търкаля по стълбите с 2-ма гледа4и- мъжа ми отгоре , баща ми отдолу  и пак се изтъркаля .. от тогава на 2-ма им не я поверявам Simple Smile , но децата са гумени както казват тук . пове4е ти си се уплашила отколкото той . не се отказвай от работата . ще свикне малкия  и ще ти е лесно .аз сега след обед ходя с Гергана и да ти кажа не правя разлика дали ще съм с нея или без нея . 4естита ви книжка !
Силрай 4естита годи6нина - още 10 пъти по толкова да празнувате Simple Smile   bouquet
Анет когато се роди Гери ми казаха 4е е възможно да има луксация - на 2-я месец сложихме 2 памперса - един върху друг- именно заради това и така 2 месеца - след като ни направиха снимка се оказа 4е няма луксация но за всеки слу4ай продължих да и слагам до 3-я месец 2-та памперса - не е сташно ако ти я открият сега . защото това не е някакъв недъг- луксацията е просто изкъл4ване на кра4ето (поради малкото място 4есто бебтата имали луксации на таза или на ръцете ) . по - добре сега отколкото когато например навър6и 1 година - тогава става опасно защото поради изкъл4ването и притискането на нерви кра4етата могат да не се развиват равномерно - едно с друго и да поране едното пове4е от другото . така 4е сега няма какво да се притеснява6 . поправимо е - и пак казвам ако я има ! упражнението което може6 сама да прави6 е -хваща6 двете кра4ета -надигаш ги - сгъва6 напред  и с кръгово движение разтваря6 (като за седнал по турски )- може всяко едно по отрелно да пробва6 - ако се 4ува в някоя става "клик.клик" зна4и примерно има някоква луксация ..но по - добре остави това на лекарите и родиографията !
а за водата  - щом не иска не давай - до 5-я месец моята дъщеря не знаеше какво е вода и тя не я харесва6е - пък и не виждам смисъла от нея - защо да си пълни стомаха с вода , по -добре хранително мляко .

# 59
  • Мнения: 1 271
Благодаря на всички за пожеланията, ще се постараем  да ги изпълним.

Анет, и ние не употребяваме това приложение за залъгване на малкия човек, наречено-беберон!Още от началото не го иска-давам го сега за да си чеше зъбките, и тя го ползва от обратната страна... JoyПо добре наистина не го насилвай, че после трудно се отказват.

Общи условия

Активация на акаунт