писна ми от тази мазна коса

  • 26 556
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 797
 Моят начин е сухият шампоан. Той е моето спасение, ползвам го нон-стоп вече 10 месеца.

# 46
  • Мнения: 639
Сега използвам на Елсев за мазна коса и през два дена ми се налага да я дърпам с пресата и определено ми се е изсушила косата Laughing

# 47
  • Мнения: 1
И аз я мия всеки ден. Пробвам с различни шампоани, но нищо не помага. Но моята е и с много тънък косъм и дори и да не изглежда толкова мазна- на другия ден  няма никаква форма и се налага пак да я измия. Боядисах се с надеждата, че поне малко ще се оправи, но уви Sad
И нещото, което ме  Shocked Говорих с фризьор по този проблем. Каза ми, че по-добре да я мия всеки ден с подходящ шампоан, отколкото да се опитвам на 2-3 дни да я мия  и да е мръсна Shocked
И да питам - дали ще помогне ако започна да пия противозачатъчни?

Защо пък противозачатъчни?От какъв зор пък тях? newsm78 само хормоните ще ти се объркат.И напротив опитай се когато не си на работа 2-3 дни да си седиш с мръсната коса.колкото повече я миеш толкова повече се омазнява!Казвам ти го от собствен опит.Моята коса също се омазняваше супер бързо и я миех доста често,но започнах по-нарядко и сега на 4 дни я мия и няма проблем.И то на 4 дни я мия щото така ми скимва а не защото се е омазнила.Просто честото къпане води до омазняване на косата Hug

# 48
  • Мнения: 123
Моята е ужасно мазна. Сега през лятото я мия почти всеки ден. Обикновено я мия през ден, защото иначе не се издържа - усещам я много тежка, а и омазнена изглежда гадна и неприятна. Не мога да се преборя, противозачатъчните не помагат.

# 49
  • Мнения: 97
Аз съм доволна от един шампоан на Фито за мазна коса и честа употреба, с нещо лимоново е , за сухите краища ползвам различни балсами, в момента с масло от манго на Клоран, но слагам наистина само по дължините.
Иначе честото миене може би наистина предизвиква по-бързо омазняване, но не знам кой може да ходи с мазна коса.
Противозачатъчните не са решение на проблема. Аз съм с мазни корени именно в следствие употреба на противозачатъчни - от тях и кожата ми и косата станаха мазни, а бяха много сухи преди това. Няма смисъл от генерално разбъркване на хормоните, защото освен на косата ще повлияят на доста други неща.
Освен това ми се струва, че "лечение" на проблема няма, има ежедневни грижи и поддръжка с подходящи средства. Тези съвети да се ходи с вързана коса два дни и видиш ли след три месеца вече започваш да я миеш през 4 дни вместо след два ми се струват нереални - от типа на "не си мий лицето два дни и ще ти се омазнява по-малко". Но това си е мое мнение  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 38 598
Май е вярно това за многото миене, че води до обратен ефект.
Аз по едно време ползвах само прозрачните шампоани за силно измиване - на Пантен, на Wash and go. Наистина по-лесно се омазнява косата след това.
По-добре шампоан с билки и балсам само на опашката.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 614
Ох, и на мен ми писна Simple Smile

Обаче каквото и да съм пробвала няма спасение, мия я всеки ден лятото и през ден зимата и така... примирих се.
Единствено когато пиех противозачатъчни ми се контролираше омазняването не само на косата, но и на кожата, но вече не приемам.
Писна ми вече да давам пари за продукти и си я мия често, често сменям шампоаните и често се оплаквам на приятелките ми. Това правя  #Silly

Ако някой открие лек срещу омазняването сигурно ще стане по-голям хит от целебно средство срещу целулит, стрии и излишни килограми  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 139
Както вече са казали и други момичета, мазната коса не трябва да се мие с шампоан за мазна коса, защото той е много агресивен и влошава нещата, като освен това пресушава краищата. Това го знам от фризьорка.

# 53
  • Мнения: 97
Както вече са казали и други момичета, мазната коса не трябва да се мие с шампоан за мазна коса, защото той е много агресивен и влошава нещата, като освен това пресушава краищата. Това го знам от фризьорка.

Хм, тогава шампоана за мазна коса кога се използва Thinking

# 54
  • Мнения: 45
Нищо подобно.Шампоаните против омазняване регулират рн баланса на скалпа,почистват и отпушват замърсените пори,регулират и прекомерното изпотяване което също води до омазняване на косата.
Честото миене и хлорните частици във водата са агресори в този случай,именно този процес дисбалансира секрецията на потните и мастните жлези.
Използвайте само професионални продукти свързани с този проблем.От опит мога да препоръчам CAPILO серията на eva professional,както и Fresh Shampoo от серията e-line
вижте тук www.evaprofessional-bg.com

# 55
  • Мнения: 127
Моята коса също много бързо се омазнява!Преди намирах спасение в пудра,която слагах в корените и разресвах,но сега ползвам хума.Един път в седмицата мия с шампоан,след около 3 дена,когато се омазни,мия с хума.Балсам слагам само по краищата,защото е доста дълга и трудно разресвам.Поне при мен хумата има ефект,правя си маски и на лицето,че и кожата ми е доста мазна.

# 56
Моят начин е сухият шампоан. Той е моето спасение, ползвам го нон-стоп вече 10 месеца.

какво представлява този сух шампоан, аз само съм чувала за него, но не знам как се използва.

# 57
  • София
  • Мнения: 38 598
Пробвах да си мия косата по-рядко по принуда /лятото като ни бяха спрели топлата вода/.
Но омазняването не стана  по-малко!
В момента ползвам лосиончето Себорал Форте за косопад, което също влияе добре и на омазняването на скалпа.

# 58
  • Мнения: 45
А някой пробвал ли е шампоан с хума, да сподели какъв ефект има върху косата.
Дали пък няма да намалее омазняването на скалпа от употребата му.
Виждала съм такива шампоани  на две български марки - единия беше по-скъп, а другия на цена от 2 лв. и нещо.
Много съм се навила да си взема,
но да видя и вашите мнения.

# 59
  • Мнения: 131
Ми и моята коса е мазна и то на 3тия ден не се търпи, толкова мазна става.На мен лично НИЩО не ми помага, мазна си е и това е...  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт