МНОГОДЕТНИ МАМИ 26

  • 14 566
  • 320
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 122
Добро утро на всички. Честит рожден ден  на рождениците. Тук всеки ден има по няколко май? Да са живи и здрави и да радват мама и тате или да се радват на дечицата.
Да ви задам един въпрос, с който не мога да се справя вече цяла седмица: малкият ми син всяка вечер се буди около 3-4 часа и реве с всички сили поне час. Не иска биберон нито мляко нито вода. За съжаление не може да говори още и не може да каже какво иска или защо плаче. Не иска и да го гушкам. Отхвърля завивката и плаче с цяло гърло. Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да ми даде някакъв съвет.
Като изключим това и факта че всички в къщи ходим като зомбита от недоспиване, всичко е наред.

# 31
  • Мнения: 1 744
Честит Рожден Ден на Ивайло, Кардам, Цвети, мама Снежи, татко Ясен!

Да сте живи и здрави, много смях и щастие в семействата ви! Весел празник! Hug Hug Hug

Миленче, и моята кака така правеше между втората и третата година - събужда се с рев и не иска нищо и никого. Доста време изкарахме така, но нищо не съм правила, отмина от само себе си. Тя на 1г. и8м. тръгна и на ясла, и може и това да е била причината.
Сега гледам и Ицо така почна да прави - събужда се и реве, и нищо не иска. Аз пък се дразня, щото всяка нощ като ревнат ги взимам при мен на спалнята, пък те пак реват. Дано бързо премине този период и при нас, и при вас.
Hug

# 32
  • Мнения: 33
Здравей Милена.Не знам твоето мъниче колко е голямо но ние сме на 2г. и при нас положението е съвсем същото. дори и за завивките. Пробвала съм много неща и единственото което го успокоява е пускам музика на телевизора и сядам до него и мълча.Той пищи още малко след това се заглежда и когато се укроти напълно го гушвам.Пробвай дано да стане.Успех.

# 33
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
 bdbaloni  bigdance2 bdbaloni

Честит Рожден Ден на Ивайло, Кардам, Цветомира и Снежана!

За мамите ДИДКА, Пешеходка и Вълшебна - много цветя!


Почерпка за моя рожденик и  много сладки моменти за всички празнуващи


Милена, ние също сме имали такива случаи с нашите деца. Практикували сме пълно събуждане и разсънване - ако трябва даже измиване на очи. Обикновено тогава детето идва на себе си и можеш да му отклониш вниманието към нещо, което да го успокои. При нас действаше. Успех!
Пешеходке, откакто прочетох поста за портфейла, все си ми в главата. Дано се намери! Аз съм забравяла на покрива на колата кафе, минерална вода - все безобидни неща. Но съм гледала по телевизията едно семейство разказваше как си забравили бебето в бебешкото столче върху колата. Товарили някакъв багаж и... го забравили. Слава Богу, всичко завършило добре, макар че се осетили на няколко преки след тръгването, че нещо им липсва в колата  Mr. Green.  Та да знаеш, че има и по-тежки случаи.   Hug

# 34
  • Мнения: 1 069
Здравейте и от нас, точно се укротиха и тримата, та мога да седна за малко.

Тедивас, аз съм в блока до Т-Маркета, а майка ми е зад оръжейния магазин-стрелбището. Много ще се радвам да се запознаем.

Пешеходке, трудно се справям, все нещо не ми е в ред в къщи - или няма да ми е сготвено, или няма да ми е изчистено, или няма да са ми изгладени дрехите - абе няма ред в моята къща и това си е, ама като съм сама без помощ - така ще е.... Важното е децата да са ми здрави, пък другото - майната му

Лилибон, като разбрах че чакам момчета исках едното да го кръстя на баща ми - той е Стоян, но точно с мечтата да имам МИР в къщи при 3-ма юнака - Стоян стана Станимир  Joy За сега обаче е точно обратното, може би мир-а е само моя мечта и надежда  #Crazy
Как е Криско? Много да го нацелуваш от нас.

Джейн77, душата си давам за едно момиченце, но съм сигурна че ти няма да издържиш моя "мъж" Влади и 1 час  hahaha Голяма бесовица е и много приказлив. Той не е опасен за другите, а за себе си. Просто е дивне - а и е толкова злояд, че направо съм се видяла в чудо с него.  #Crazy  Дано поне близнаците са по-кротки и поне да ядат, че иначе ще откача тотално.

Милена, Влади ми правеше същия номер някъде към 2-те годинки, нощем по час, час и нещо се дереше без да казва за какво въпреки че можеше да говори и нищо не помагаше, даже като го гушна пищи още повече. Водих го по врачки и баячки за този рев, ама нищо не помогна. В последствие - след няколко месеца - той сам си каза за какво реве, ама аз издивях и се разкрещях посред нощтите и го раздрусах - направо бях полудяла и той си каза - от яслата беше проблема. Там ги плашели с баба Яга - лелееееееее ужас беше. Какво ли не я правих тази баба Яга, то не я стреляхме, то не я гонихме, то какво ли не беше - но ефект ЙОК. Накрая реших проблема - взех че прибрах от улицата едно кученце - и всичко си дойде на мястото. Чара пази и баба Яга и всички чудовища не могат да влезнат и крайййййййййййй........... 
Сега като разбрахме че чакаме още две бебета, не посмяхме да махнем кучето защото ме беше страх да не се върне проблема при Влади.
И в момента сме само две кучки в къщи  hahaha hahaha hahaha
Дано бързо ви мине този пристъп, защото наистина е кошмар. При Владето обаче продължи 8 месеца и се приключи с кучето.
Сега Чара спи при Влади вечерно време като го хване страх той сам си я вика. Неразделни са.

Ох, ние пак ревем - айде чао за сега

# 35
  • Мнения: 370
Дидке, от къде я намери тази торта  newsm78 Да не поръчаш и една истинска такава  Joy
Да са ви живи и здрави рождениците - днес май са много!
Нели, близнаците са страхотни бебета! Друго си е да видиш две съвсем еднакви деца! Разбра ли къде се събираме? Виж в другата тема - за клуба, защото пак ще се срещнем в Красна поляна и ще се окажем близо до теб.
Нещо съм "голям нервак" и се чудя на кого да си го изкарам. Та по този случай събирам по още няколко деца и не знам до кога ще издържа, на всекиго с компания! (А за мама - ремонта!)
Страхотни картинки слагате! Аз още не съм разбрала от къде ги дърпате newsm78

# 36
  • Мнения: 3 740
Пак имаме покана за медийна изява. Simple Smile

Обадиха се от ТВ Здраве, канят ни за участие в предаване на тема "Непланираната бременност". Ще бъде на живо, в четвъртък между 20 и 20.45. Трябва да дадем отговор до 13 ч. утре.
Нека се включи някой, който може да разкаже за непланираната си бременност - как се е случило, как се е стигнало до решението да има дете, реакции на близките и т.н. И въобще - за семейното планиране и НЕпланиране. Wink
Моля ви, не се притеснявайте да се включите! Екипът е много добронамерен и никак не е страшно!

# 37
  • Мнения: 1 818
Много рожденици днес Heart Eyes

Да са ни живи и здрави Ивайло на Дидка,Кардам  на Дива ирландска пешеходка,Цветомира на Вълшебна,мама Снежи и половинката на Албена!



# 38
  • Мнения: 334
  newsm59  Здрави и щастливи да са родените на тази дата Ивайло, Кардам, Цветомира, мама Снежи и татко Ясен!  bouquet  bouquet   bouquet
Миленка, и Митко ми правеше подобни номера на същата възраст.  Какво ли не говорих и не опитвах, докато накрая посетихме магазин за спално бельо и заедно купихме комплект / с котета/, който той сам си избра. Същата вечер спа /в непраните чаршафи  Embarassed/ без да се пробуди нито веднъж. Сутринта се събуди много доволен и горд от себе си. А за това колко бях щастлива аз, можете сами да се досетите  Laughing
Благодаря ви за хубавите думи  Hug
Спокойна нощ и сладки сънища! smile3524

# 39
  • Мнения: 710
За петимата рожденика днес

От мен толкова тази вечер,отивам да  smile3524

# 40
  • Мнения: 293
привет момичета.отдавна не съм ви чела, но като се прибера от работа започвам да се ровя в нета и да търся работа,но ми увеличиха заплата и за сега спирам с търсенето, защото в сегашната ми работа само заплатата ми куцаше.Пешеходке съжалявам за  инцидента, но .... стават такива неща- дано само да ви върнат документите  newsm17 .виждам много нови лица-надявам се да се запознаем  newsm03. оооо .......... честит празник на рожденниците и  техните майки  newsm51 -най-сърдечни пожелания.Кабо Алма аз съм мераклийка за предаването, но пък няма как да стигна след работа навреме в София... smile3535 ами за сега от мен толкова   love001

# 41
  • София
  • Мнения: 353
Благодаря за пожеланията! Цвети за пръв път празнува рождения си ден в къщи. Покани деца от класа и съседчета. Стана голяма веселба. Получи три кукли за подарък, едната от които е бременна, пъзел от 1000 части (познайте кой ще го реди), парфюми, гланц и т.н. Има си и нова шуба за зимата. Сега са вече в леглата, естествено с куклите. Уж ми е пораснало момичето, пък още си е един малък дечко.
Черпя ви за празника !!!

# 42
  • Мнения: 1 069
Нели, близнаците са страхотни бебета! Друго си е да видиш две съвсем еднакви деца! Разбра ли къде се събираме? Виж в другата тема - за клуба, защото пак ще се срещнем в Красна поляна и ще се окажем близо до теб.

Кога ще се срещате и къде? В коя тема да видя? аз пак нещо не съм в час.

Абе, момичета, имате повече опит с близнаците - как да се откажем от нощното хранене? То е една лудница при мен, единия се буди и нито чай, нито вода, нито биба нищо не помага, само мляко го успокоява, но докато се мъча да го излъжа с нещо - от неистовия рев буди брат си и приключението продължава докато не дам млякото и на двамата?  #Crazy #Crazy #Crazy

# 43
  • Мнения: 3 479
Нели, аз нямам опит с близнаците, обаче ще си позволя да те посъветвам. Според мен още са малки за премахване на нощното хранене. Колко тежат? Моите се отказваха от нощно хранене, когато достигаха 5-6 кг. Е, Криси се отказа на ок.20 ден, обаче той още първият месец наддаде 2кг Laughing Така, че като ревне единия давай манджата да е спокоен, другият ако се събуди също давай и продължавайте после заедно да се наслаждавате на съня. Явно още им е рано на децата за отказване от нощното.

# 44
  • Мнения: 3 323
Момичета, благодаря ви за поздравите! Родата беше на гости - прекарахме хубаво Rolling Eyes... доколкото е възможно, де! Човек трябва да си има градация, нали... Каро получи много подаръци и беше безкрайно щастлив. Не можах да му покажа вашите поздрави, щото той се прибира 17.45, а в 18 заприиждаха гостите - не че бяха много /само 17-18 човека/- най близките /не и моите/. Не се оплаквам, детето ми беше супер щастливо, а това беше най важното за мен! Както знаете моите родители са починали, но все пак имам брат, леля и пр. които са ми близки, но за тях никой не се сети /разбира се/. Мъж ми не го натоварвам с тези неща, общо взето МАМА реши кой да покаНИ днес... Все едно, пиша защото ми докривя малко, той горкия днес цял ден се занимава с възстановяването на изгубените /по моя вина, знаете/ документи / пак без да ме упрекне нито за миг/ - не беше момента да го занимавам с такива дребнави сметки... Извинявайте, че ви занимавам, но наистина ми е гадно... Cry

Общи условия

Активация на акаунт