Саб Симплекс и Еспумизан

  • 2 548
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 393
Нямам време да ровя из темите, за това искам да попитам, как да съчетая двата вида капки и дали изобщо трябва да ги давам заедно. Педиатърката ни предписа Саб Симплекс на всяко хранене и допълнително по 1/4 Мезим Форте разтворено в малко мляко,3 пъти дневно. Тъй като много ефект не забелязвам от Мезима, реших на своя глава да го сменя с Еспумизан, но видях, че и той се приема с приема на мляко. Сега да спра ли да слагам капки Саб в млякото или да слагам и двата вида??
Благодаря на всички!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 523
Саб Симплекс и Еспумизан - де факто са едно и също - симетикон. Не мисля, че Мезим Форте може да се замени от Еспумизан.

# 2
  • Мнения: 2 755
Мезим форте е храносмиателен ензим. За коликите по-добре давай Саб и или Бебинос. Саба е по-гъст и се дава в по-малко количество от Еспумизан. Съответно аз го предпочитам, пък и излиза по-евтино с него.

# 3
  • Мнения: 27 524
Саб Симплекс и Еспумизан - де факто са едно и също - симетикон.

 Peace Едно и също е. Няма смисъл от смесването им. Нито от Мезим Форте. Факт е, че за коликите лечение няма. Трябва да преминат и да се изтърпят. И от двете страни  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 217
Съгласна съм с Блонди.
Давах на Калоян какво ли не и накрая реших да спра всичко.
Коликите си минаха като по учебник-в края на 3 началото на 4 месец.

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Може и да няма лечение за коликите , но поне облекчаване на симптомите има. Аз давах Еспумизан . Peace

# 6
  • Мнения: 814
Може и да няма лечение за коликите , но поне облекчаване на симптомите има. Аз давах Еспумизан . Peace

Така е Peace. Аз давам на бебка Лефакс

# 7
  • Мнения: 667
Едно и също са, вече са ти отговорили. При моя син коликите продължиха до началото на 5-ия месец и почти непрекъснато съм давала капки -  първо бяхме на Еспумизан, после Саб - по-евтино излиза. Коликите не изчезнаха съвсем, но видимо бебето бе по-добре. Освен това помага и едно кремче за коремче Бейбинос. Много помага и гушкането.
На моя син също му е изписван Мезим Форте от педиатър, но не съм давала, т.к. се говорих с гастроентеролог и ме убеди, че не помага.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 00:57 от lina d

# 8
  • Мнения: 346
аз също имам тези капки (и двата вида) у дома, но не ми се налага да ги давам, защото спазвам безмлечен режим на хранене - без мляко, сирене, кашкавали т.н., тост без всичко, в което има и най-малко мляко.

Бебчето ми е алергично към  БКМ. Спазвайки такова хранене не сме имали колики и не се налага да давам нищо. Вече сме на 8 месеца Simple Smile

# 9
  • Мнения: 89
Давала съм и двете, но ефект никакъв. Накрая ги спрях, защото не виждах смисъл.

# 10
  • Мнения: 96
Аз давах Еспумизан и съм доволна. Peace Peace Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз давах Еспумизан и съм доволна. Peace Peace Peace


Аз също Simple Smile

# 12
  • Мнения: 238
  Аз давам Саб Симплекс, имам и Еспумизан, но от него при нас няма ефект. Освен това капките ги давам с лъжичка преди хранене / кърмене. И на двата вида капки пише, че може да се дават така.

# 13
  • Мнения: 9 973
давах Саб,мислех да взема Еспумизан,но излиза скъпо и взех Бейбинос-най-евтино излиза и е най-евтин.
Доволнасъм и от двете-напъва се,но пък спря да пищи! Peace

# 14
  • Мнения: 337
Давала съм и от двете, но ефект нямаше при нас и накрая ги спрях, защото не виждах смисъл

# 15
  • Мнения: 5 362
Може и да няма лечение за коликите , но поне облекчаване на симптомите има. Аз давах Еспумизан . Peace
Съгласна съм.И аз давах Еспумизан.
Няма смисъл да смесваш Саб Симплекса и Еспумизана.Избери едно от двете Peace

# 16
  • Мнения: 55
Моят син е почти на три месеца и благодарение на Саб симплекс почти не сме усетили коликите. Слагам го към всяко хранене по 12 капки, и няма проблеми.

# 17
  • Мнения: 327
Пробвай с действието на двата вида капки поотделно и прецени кой вид да ползвате.За нас вариантът беше Еспумизан Peace.

# 18
  • Мнения: 2 100
Пробвай с действието на двата вида капки поотделно и прецени кой вид да ползвате. Peace.

Ние само Саб сме ползвали досега, но честно казано незнам дали има ефект. А за Бебинос в аптеките ни казаха, че не са много добър вариант за бебета...незнам защо  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 335
Аз давам Infacol, докараха ми от англия, ако имаш познат там помоли да ти прати. Давам го от 3-4 седмица, моя бебчо колики няма. Имаше, когато започнах с инфакола, но сякаш отшумяха, истеричните ревове са изключително редки. А и не съм сигурна, че различавам плач от колики от плача от скука и отегчение примерно...

# 20
  До Ashanti. Виждам, че си от Бургас, аз също. Моля те , кажи ми откъде намери Лефакс. Чух много добри отзиви за него, но ми казаха, че се купува от  Германия. Ако имаш информация дали в Бургас или в София някъде може да се намери, моля те пиши ми!

# 21
  • Мнения: 288
Аз давах Саб Симплекс и бях доволна Peace Peace

# 22
  • Мнения: 16
в момента ние също сме на Еспумизан. И съм доволна от него. А от Инфакола въобще не съм доволна, на всичкото отгоре малкият хвана и запек. Пробвах и със Саб, но пак се свиваше и ставаше червен и ревеше много. Нашето педи каза да ги редувам двете /Саб и Еспумизан/ Една седмица да давам от едното, друга от другото.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Слагай само от единия вид, на нас по-добре ни действаше Еспумизана.

# 24
  • Мнения: 1 477
На нас само чай от копър ни помагаше.Взимах на малкия от този на Хип.Пробвай ако капките не помогнат.

# 25
  • Мнения: 5 940
На моя син като че ли малко повече му помагаха Еспумизан, в смисъл, че вместо да раве 14 часа в денонощие, ревеше 12 , докато не навърши три месеца. Сега, да чукам на дърво, е весело и щастливо бебенце на пет месеца. Давай капки за твое успокоение, че си направила нещо, но коликите просто трябва да се издържат. Мисля, че заради напрежението от това постоянно реване дори пропуших пак след 9 месеца незапалена цигара. Носиха ми капки от къде ли не, нищо не помогна, то беше такова дране, че съседите идваха да питат, цитирам "какво му правите на това дете?, а ние с мъжа ми луднали, им отговаряхме, че го бием. Постоянно носене на ръце, гушкане, люляне, возене с кола /най-помага/ и какво ли не. И накрая един ден просто спряха.

# 26
  • Мнения: 356
На Али и помогна Саб Симплекс.Други не съм пробвала.Пак имаше колики, но значително по-слаби и беше по-спокойна.
Но при всяко бебче е различно.На една позната момиченцето имаше до 4тия месец и нищо не и помогна.
Дано вашите минат бързо Praynig

# 27
  • Мнения: 2 159
Мезим форте е храносмиателен ензим. За коликите по-добре давай Саб и или Бебинос. Саба е по-гъст и се дава в по-малко количество от Еспумизан. Съответно аз го предпочитам, пък и излиза по-евтино с него.
Peace

# 28
  • Мнения: 502
Аз давам Саб Симплекс преди почти всяко хранене и чайче на Хип вместо водичка. Честно казано май нма много ефект и вече не знам какво да правя:( Освен това сега педиатърката ни каза, че Саба не трябвало да се дава преди всяко хранене, а най-много 3-4 пъти надвечер и вечерта, защото водели до запек!! Ще преминем на Бейбинос. Дано помогне

Общи условия

Активация на акаунт