Къде според вас корупцията е най-голяма???

  • 1 450
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
О, да, разбира се, че лекарите. Тъкмо да се учудя, че сте ги пропуснали

# 16
  • Мнения: 3 423
Трябва най-сетне да се приеме закон за корупцията.
И да се спазва. Който се полакомее, да съжали веднага.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Трябва най-сетне да се приеме закон за корупцията.
И да се спазва. Който се полакомее, да съжали веднага.

Да режат дясната ръка.
Преди няколко години баща ми разказваше как в Киргизия, Узбекистан или някъде наоколо, са решили въпроса с корупцията. Именно така - отрязвали ръчицата. Shocked
"И сега всичките им министри са без една ръка. А министър-председателят е без две!" - заяви баща ми с апломб.
Чак тогава се усетих, че ме будалка.  Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 25 610
Трябва най-сетне да се приеме закон за корупцията.
И да се спазва. Който се полакомее, да съжали веднага.


Като в Китай?  Praynig Mr. Green

Лично съм се сблъсквала с корупция сред лекарските среди (слава тебе, Господи, не всички, не всички!) и сред КАТ.
За другите съм чувала от потърпевши. Не мисля, че лъжат.

# 19
  • Мнения: 326
Моята класация:
1. митнически служители;
2.лекари;
3.министри;
4.депутати;
5.прокурори;
6.данъчни служители;
7.полицейски служители;
8. политически и партийни лидери;
9. прокурори;
10. съдии;
11.следователи;

# 20
  • Мнения: 3 459
Най-голяма сигурно ще да е на митницата,после здравеопазване и полиция  Wink

# 21
  • Мнения: 690
В политиката. За лекарите ми е жално. Един хирург на запад е висше общество. При нас взема 400 лв заплата.
.....което никак ама никак не му пречи да се изживява като висше същество.
Ами, то, това му е останало! Naughty

# 22
  • Мнения: 27 524
Сега по време на избори всеки говори за корупция че се замислих къде според вас корупцията е най-голяма.

Там, където няма закони, държава и ред. Може да бъде навсякъде. И аз ако бях лекар, т.е. почти на границата на гениалността и ако получавах 200 евро за къртовския си труд, с който спасявам животи, да, сигурно и аз щях да взимам подкупи. Корупцията иде от безпаричието и нищетата. В света корупцията не се разбира и цифрите й са...  Crazy Това се нарича интелигентно сърфиране. В България нещата са все още по-различни, но никого не мога да обвинявам. Засега ме устройва вариантът да мога да си платя и да получа онова, което искам, а не да ме притиска дадена система, която не зависи от парите. Както се казва - угодия няма.  Sunglasses

Корупцията в политиката е на хипер високо ниво и не мисля, че има място в тази анкета  Wink

# 23
  • Мнения: 6 618
Къде е най-голяма не знам ,но най -гадна е при лекарите.Едно е да ти кажат дай 1000лв. за да ти дам разрешително друго е да ти кажат дай 1000лв. или няма операция.

# 24
Започнал един работа в полицията, но не си взимал заплатата три месеца. Шефът му го повикал и попитал:
- Ти защо не си взимаш заплатата вече толкова време?
- Мислех, че като давате пистолет, всеки трябва да се оправя, както може...

# 25
  • Мнения: 157
Не можем да съдим корумпираните които ида са те а тези които са създали предпоставка за това.Държавните заплати са меко казано смешни!

# 26
  • Мнения: 2 386
..Къде е най-голяма не знам,но най-гадна е при лекарите.Едно е да ти кажат дай 1000лв. за да ти дам разрешително, друго е да ти кажат дай 1000лв. или няма операция...


..Засега ме устройва вариантът да мога да си платя и да получа онова, което искам, а не да ме притиска дадена система, която не зависи от парите. Както се казва - угодия няма...


Абсолютно съгласна с тези две мнения.


И аз, като Сопрано, щях да питам за модовете първоначално..  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 601
Най-голяма е там, където се дават най-крупнитете суми.

# 28
  • Мнения: 494
Авторката е подредила институциите точно както аз бих го направила.
Само че вместо само пътна полиция,бих казала всички подразделения(или там,както се казват) на полицията.Примери-бол,за жалост... Thinking

# 29
  • Мнения: 5 370
ЛЕКАРИ, ЛЕКАРИ И ПАК ЛЕКАРИ!!!!
Пресният пример ми е от вчера....как един мъж със съмнения за най-лошото са го въртели, не му признавали направление, защото....трябва да си цака яката сума за това, което трябва да му се направи. ooooh! ooooh!
Понякога се питам колко дебелокож трябва да си, за да не ти пука??? И да заспиваш вечер с чиста съвест?
А каква е цената на чистата съвест, всъщност?
П.С. Политиците и техният вид корупция имат място в друга тема, ама се чудя дали има смисъл от нея.
"Кой, кога и защо решава да стане политик"?

Общи условия

Активация на акаунт