Суха коса и суха кожа

  • 3 096
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 83
Не пуша.
Не пия алкохол.
Храня се здравословно.
Ям по 2 кг. зеленчуци и плодове на ден
Пия по 2-3 литра вода на ден.
Кафе в много малки количества.


И пак имам суха кожа и суха коса.

Мисля, че в голяма степен си е до ген.



В такъв случай и аз съм съгласна, че причината е генетична. Но при хора, които не водят здравословен начин на живот по-вероятната причина са цигари и т.н.

  bouquet

# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
това лято ходих на дерматолог точно поради същата причина - суха кожа.
дерматолога ми обясни, че това няма промяна и обяснение защо е така, раждаш се  с мазна или суха кожа както раждаш се с бял или тъмен цвят на кожата. просто ген.
а това за водата и аз се опитвах да се насилвам да пия повече количество вода, резултатът пак беше същия.
моята кожа освен, че е адски суха е и много тънка, големи усилия ми ковства да я намажа така, че да не ми 'дърпа и опъва' и да се чувствам по някакъв начин конфортно. с еусерин долу-горе го постигам този ефект. засега.
а някъде бях чела, че организма си знае колко вода му е нужно, това за литрите било ала-бала...

# 17
  • Мнения: X
а някъде бях чела, че организма си знае колко вода му е нужно, това за литрите било ала-бала...
Можеш ли да измиеш пълна мивка със съдове с чаша и половина вода?
Организъмът се нуждае от вода, за да измие и изхвърли токсините.
Ок - на мен са ми нужни 2 л, на някой спортист - 4л, но как да си ги взема организмът, ако му давам само 400 мл?!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 967
а някъде бях чела, че организма си знае колко вода му е нужно, това за литрите било ала-бала...
Можеш ли да измиеш пълна мивка със съдове с чаша и половина вода?
Организъмът се нуждае от вода, за да измие и изхвърли токсините.
Ок - на мен са ми нужни 2 л, на някой спортист - 4л, но как да си ги взема организмът, ако му давам само 400 мл?!



Май до голяма степен истината е във ВОДАТА Simple Smile

# 19
  • Мнения: X
Май до голяма степен истината е във ВОДАТА Simple Smile
Колкото и да не ми се вярваше.
Имах безумно суха кожа ( и странно мазна коса) - направо се лющеше и пукаше.
Устните ми бяха същите и балсам помагаше само временно.
Докато не започнах да си налагам да пия повече вода. Сега се чувствам комфортно и без тонове лосион за тяло, а балсам не съм използвала от месеци.
Генът си е ген, спор няма. При мен положението беше друго. Peace

# 20
  • Мнения: 125
Аз имам умерено суха кожа.Тоест-не стигам чак до лющене,но след къпане се чувствам странно некомфортно.Докато не открих точния за мен крем.А той е ENYDRIAL на RoC. С масло от карите и глицерин е,и в аптеката ми обясняваха как имало специална формула за по бавното поглъщане на глицерина(дано е така,че беше нещо сложно!) И оттогава като се намажа-край на проблемите.Адски съм доволна.Препоръчвам го на всички с две ръце! Hug

# 21
  • Мнения: 5 690
На каква цена е и какъв грамаж?Ако имаш снимка ,пусни да видим как изглежда.

# 22
  • Мнения: 3 034
минимум 2 литра вода на ден + други течности за разнообразие - сок, мляко. за кожата и косата - зехтин, студена преса  Peace

# 23
  • Мнения: 125
Крема на RoC е 200мл, около 30лв,ако не се лъжа. Изпращам ти снимка. И пак казвам-гласувам за него с две ръце!

# 24
  • Мнения: 5 690
Мерси,непременно ще го пробвам!

# 25
  • Мнения: 511
Това за водата ми се искаше да важи и за мен... Tired Пия вода със сигурност над 2 л на ден, не пуша, не пия кой знае какво - някой коктейл от време на време. И въпреки това имам ужасно, ужасно суха кожа и на лицето, и още повече на тялото Sick

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Човек, когато е със суха коса и суха кожа с такава си остава. Въпросът е, че трябва да се полагат повече грижи в такъв случай.Не можеш да кажеш от гена ми е. За това е хубаво за косата да си правиш маски(желателно домашни), да се миеш с подходящите шампоани за твоята коса, да ходиш по-често на фризьор и т.н. А за кожата кремчета, лосиони, повече вода. Там е и по-сложно. Аз съм твоя случай суха коса, суха кожа.Грижата голяма. Кожата на лицето направо ми се лющеше, а не съм пушачка, не пия, а тогава и кафе не пиех. Вода в изобилие. Почнах да ползвам кремове за лице и нещата се оправиха.   

Общи условия

Активация на акаунт