Най-скъпото нещо което сте яли?

  • 6 907
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 770
Захаросани кестени - едно евро бройката! Много са вкусни!

Много ги обичам. Тук са 2 евро бройката  Laughing

Това е едно от най-вкусните неща на света за мен. Мъжът ми носи от Турция като пътува в командировка - 10 евро кутийката.
Освен тези кестени, които по-скоро бих описала като кестени в захарен сироп, бих допълнила и различни видове сладко или мармалад от кестени - но не толкова вкусни и разбира се по-евтини. Намираме този деликатес и в Гърция - но не толкова добре направени като турските, и то главно някакви мармалади.

# 106
  • Мнения: 7 837
Храната в болницата  Laughing

# 107
  • София
  • Мнения: 572
Детенцето заспа и съм седнала  на кюфтенца (мама ми прти домашна каймица Simple Smile ) и винце ( 4.50 от Била ) и хич не ми се мисли кое е най-скъпото което съм яла.

# 108
като бях на 14г, бях на лагер на море от училище ...
тогава за всичките 2 седмици, си позволихме да си купим с една приятелка заедно 1 бутилка кола 250мл! Беше 2.50лв !! Снимали сме се с нея!
Е , голямо щастие беше - така си ми и остана като едно от най-скъпите купени неща - спомен....

После всякакви хайвери и риби, които съм яла, не че са били евтини, но не са оставили никакъв такъв траен спомен в душата ми - хайвера ми беше като нещо обичайно - постоянно имахме доставки от Русия Simple Smile

# 109
  • Мнения: 222
Не се интересувам от цената на храната. В ресторанта ми дават меню за дами - без цена. Аз поръчвам, кавалерът плаща.
Много правилно! Simple Smile

# 110
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Пелмени в един цигански ресторант, намиращ се в една от стените на Кремъл преди време.

# 111
Грешка - не кое е най-скъпото, а къде е най-скъпото.

Опитвала съм доста от нещата за които се писа и те не са били чак толкова скъпи, но съм яла меню от: салатка /нещастна/, избушен домат със сирене и десерт за 1500 евро. Така, че зависи къде  го консумира човек.

А сега наздраве....... Joy

# 112
  • София
  • Мнения: 5 605
Грешка - не кое е най-скъпото, а къде е най-скъпото.

Опитвала съм доста от нещата за които се писа и те не са били чак толкова скъпи, но съм яла меню от: салатка /нещастна/, избушен домат със сирене и десерт за 1500 евро. Така, че зависи къде  го консумира човек.

А сега наздраве....... Joy
Peace Така е. Нещо, което в БГ може да се яде на една цена в Англия или Италия например съм го яла на десетократно по-висока.
А на въпроса - и моето са едни трюфели, приготвени по "специална"  Sick  рецепта.

# 113
  • Мнения: 459
Зависи от мястото, и аз мисля че едно и също нещо може да се яде на различна цена на различни места Simple Smile Иначе скоро домашна паста с пресни бели трюфели, стриди

# 114
  По повод сушито не сьм много сьгласна,много е важно кьде си го порьчваш,едно истинско суши е доста скьпо навсякьде,не говоря за суши ''таке а way'' В Одесса посетихме с моя приятел ''суши ресторант'' не мога да кажа че сме се отпуснали а сметката беше около 50 долара.В Стокхолм се изумих като видях суши бар в който най-скьпото суши беше 10 евро,естествено че си порьчах,останах разочарована,нямаше нищо общо сьс сушито което ядох в Украйна,че мисьлта ми беше -цената има значение

# 115
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Като морско чедо,аз съм ценител на морските дарове. Чига или сьомга от варненския пазар ми са най-чревоугодните гевезелъци...

Общи условия

Активация на акаунт