Има ли дами, които постят?

  • 12 693
  • 240
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 647
А от кога започват постите?

# 16
  • Мнения: 389
А от кога започват постите?

15 ноември Laughing
Дано не греша!

# 17
  • Мнения: 3 376
Май е 13-ти тази година  newsm78
Трябва да проверя и аз не съм много сигурна.

# 18
  • Мнения: 589
На 13.11 са Коледни заговезни!  Peace

# 19
  • Мнения: 3 376
Значи от 13-ти започваме Peace

И никакъв секс ей! Mr. Green

# 20
  • Мнения: 958
От 14-ти,и аз съм тук  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 060
Хайде и аз да се включа в групата. Постя от години в определените за това дни и....се чувствам чудесно. Целта обаче не е точно диетата, а да се пречисти човек както физически, така и духовно. Няма начин да не се отслабне, ако се пости наистина и по канон. Човек не бива да преяжда по време на пост, каквото и да се похапва, трябва да се внимава.
На 13-ти се коледни заговезни, т.е. тогава се яде блажна храна, а поста започва от 14-ти ноември.

И аз съм в групата! Peace Peace Peace

# 22
  • Мнения: 498
И аз се включвам при вас!!!
От 14-ти съм на линия.

# 23
  • Мнения: 1 313
И аз ще постя. Правила съм го веднъж и се чувствах много добре. Най-много ми липсват млечните продукти и рибата.

# 24
Здравейте, момичета! Леле как се радвам, че я има тази темичка! Чудех се ще имам ли компания за тези пости!  Hug За първи път започнах да постя преди 5 г.. Бях родила и килцата бяха доста отгоре! Оттогава с малко прекъсване ( 2 поста, заради бременност) най-редовно постя. Явно си е до организъм, ама аз така отслабвам ( при нужда) и се поддържам във форма. Този пост е наистина по- приемлив за начало, по-лек е и има доста дни с риба. Аз за сефте започнах с Великденския, не знаех за рибните дни и беше една мъка...Ама инат, устисках и имаше ефект. Даже имам и свидетел във форумчето - mama Eli може да подтвърди  Wink.  Следващите пости нямах проблем, бързо свикнах.Така, че аз съм  newsm10 постенето: хем прочистваш тялото от вредните нещица, хем и заслабваш.

# 25
  • Мнения: 139
  bouquet И аз много се зарадвах на темичката.
Постила съм и много ми харесва... и се свалят килограми. За тези пости много ми се иска,  защото предишните пропуснах заради бременноста, но се питам дали ще успея да готвя за мъжо и да не си похапвам... Затова разчитам на вашата подкрепа!
Аз кърмя още, от вас има ли кърмачки?

# 26
  • Мнения: 589
...Ама инат, устисках и имаше ефект. Даже имам и свидетел във форумчето - mama Eli може да подтвърди  Wink.  Следващите пости нямах проблем, бързо свикнах.Така, че аз съм  newsm10 постенето: хем прочистваш тялото от вредните нещица, хем и заслабваш.
Joy Joy Joy
Ааааа, не знам дали е от постенето, ама е факт, че Pepi_76 срази около 40кг. и то при ръст- стройно миньонче. От топчица се превърна в секси мацка. Shocked Не знам къде изчезват тея мазнини и как се прибира тая кожа  #Crazy newsm78 Давайте да я притиснем да си каже без бой! Joy Joy Joy Joy Joy

# 27
"Ааааа, не знам дали е от постенето, ама е факт, че Pepi_76 срази около 40кг. и то при ръст- стройно миньонче. От топчица се превърна в секси мацка.  Не знам къде изчезват тея мазнини и как се прибира тая кожа    Давайте да я притиснем да си каже без бой!"
   newsm62 newsm62 Чакай, че ще взема да се изложа тоя път...
Абе като оставим килограмите, хубаво е да се пости. Особено за такива като мен, дето не сядат да ядат без мръвка. Чустваш се много добре, стига да знаеш какво да ядеш, щото аз първия път бях много неориентирана и ми идваше да вия от глад...


     

# 28
  • Мнения: 498
Може ли някой да даде едно подробно инфо за тези пости,защото аз и преди съм постила,но честно казано не знам до каква степен всичко е било правилно.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 060
Ето една табличка, в която ясно и точно е показано, какво може да се яде по време на рождествения пост.
1.   15 - 22 ноември  - само растителна храна с олио 21 ноември е Въведение Богородично.
2.  23 - 29 ноември - разрешава се риба   
3.  30 ноември - 6 декември - разрешава се риба от Андреевден до Никулден
4.  7 декември - 13 декември - разрешава се риба   
5.  14 декември - 19 декември - разрешава се риба   
6. 20 декември - 24 декември - само растителна храна с олио От Игнажден до Бъдни вечер е Предпразненство на Рождество Христово
 7. 25 декември - Блажи се. Не се пости дори ако се случи в сряда или петък.  РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО

Препечатах я от www.pravoslavieto.com

Общи условия

Активация на акаунт