Кръщене на Задушница?

  • 4 995
  • 19
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здравейте, на всички!
Решихме да кръщаваме сина ни 03.11 /живот и здраве/, обаче след като обявихме датата на родителите ни, те ни съобщиха, че било Задушница и не би трябвало да се прави Кръщене, защото този ден е за почитане на мъртвите. Мислите ли, че не е редно да е тогава? Аз проверих в църковното календарче и не открих църковни забрани за Кръщение. В църквата ни записаха час и нищо не казаха.

# 1
  • София
  • Мнения: 676
Споед мен е по-добре да послушате родителите ви  Peace. Може да го направите на 11.11. -неделя, пада се Св.Мина и Виктор. Това е мое мнение.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Дори, мерси за мнението! Тогава обаче е РД на кръстника и не става! На 17 сме на сватба и пак не става.  Confused По-натам пък може да стане много студено, а гостите, както и кръстника не са от града ни. Та, затова тая дата избрахме.

# 3
  • Мнения: X
Къдрокоса, питайте свещеник.
Доколкото аз знам, обаче, за светото кръщение  няма забранени дни и дати.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Кампари, мерси и на теб, мила! И аз това си мислех, защото няма никакви забранени дати в църковното календарче, за разлика например от венчавките. Ще попитам при първа възможност, само тая гадна мъгла да се вдигне, за да излезем с малчо.  Wink

 Hug

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 726
аз не бих направила на задушница дори и да няма забрана...а за вариант неделя мислили ли сте.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Там е работата, че единият дядо работи и събота и неделя и сме доста ограничени в датите! Мерси и на теб, Тони!   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 937
kadrokosa, прочети какво са писали момичетата тук

# 8
  • Мнения: 389
И аз не бих си кръстила детето на задушница!
В средата на ноември започват постите и доколкото знам по пости кръщенета и църковни бракови не е редно да се правят! bouquet

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Verdad, много ти благодаря за линка! Сега ще прочета!   bouquet
bay-bay, мерси и на теб!   bouquet

# 10
  • Мнения: 204
И аз съм чувала, че на празници на мъртви не е хубаво да се правят празници на живи. Винаги съм се възмущавала, когато по време на църковен сватбен ритуал, някой гост реши да запали свещ за някой починал, знам че е уважение, но ми звучи като "да не е празен курса". И моята дъщеря е вече на година и половина и ние се чудим кога да е кръщенето, но май ще го оставя за на пролет. Мисля, че срок няма. И голямата я кръстихме на 2 год. и 2 мес. Избери някои хубав църковен празник, защо не именния ден, чувала съм също,че е добре да е в неделя. На мен също ми мина идеята за именния ден, но нашия е на 08.11- Архангелов ден /дъщеря ми е Рая/, но не знам защо пак го вързвам с Архангеловата задушница.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Марчела, мерси за мнението ти!   bouquet

# 12
  • Мнения: 533
Това е една от най -големите задушници.Св. Арахангел е бил покровител на душите на мъртвите.Никога не бих си кръстила детето на този ден.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Тъкмо се връщам. Ходих да говоря със свещеник. Каза, че единствено за Кръщене няма никакви забрани. Нямало значение в кой ден ще се направи, дори и да е Задушница, Велики пости и т.н.!

Благодаря на всички, които се включиха!   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 233
аз не бих направила на задушница дори и да няма забрана...

Аз също

Общи условия

Активация на акаунт