Кога децата ви престанаха да спят през деня?

  • 1 632
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 8 242
От 9 месечен дребният започна да спи само веднъж през деня за по час, мааааксимум 2.
Вече е на 1 година и 5 месеца почти.. Но от 2-3 седмици насам е спал на обяд точно 3 пъти  Rolling Eyes Изобщо не мога да го приспя - не че досега беше лесно, отнемаше ми почти час.. Ама вече е невъзможно.. И си откарва човека по 12 часа буден като пич, ама ми се спира тока на мен и нищо не мога да свърша  Rolling Eyes
И не е да си лежи кротно и да не се умаря - напротив - див е за 3ма - бяга, скача, катери се, вика.. Изобщо не сяда дори за минутка.. Енергия хаби много, ама сънчо не идва  Tired
Та - докога вашите деца спяха през деня?

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ами, на ден не му се събират повече от 2 часа сън. Обикновено до обяд преспива по 1-2 пъти за по двайсетина-трийсет минутки, следобяд-по същия начин. И просто кипи от енергия  Crazy

# 2
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Още спи на обяд - поне две часа - не по-малко

# 3
  • Мнения: 5 393
Иво  още спи следобеден сън.В яслата ги слагат към 12 и нещо.Вкъщи си ляга към 13ч и спи по 2-3 часа.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
За голямата нямам спомен. Сега малката още си спи след обяд минимум по 2 часа. Трябва да я събуди човек иначе ще откара и повече.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Ами те децата и като са превъзбудени не мога да заспят. Но това не значи, че не им се спи.
Големият ми син (6г.) все още дремва по 2 часа следобед.
Малкият - днес спа от 9.30 до 12ч. сутрин и от 14ч до 18ч следобед.

# 6
  • Мнения: 667
Дъщеря не спи от 3 годишна през деня.

# 7
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 938
Още спи. По час и половина - два.

# 8
  • Мнения: 3 611
Сьвсем доскоро.. (4.5г.)
Ходеше в БГ на градина и там спеше. Сега ходи тук и не спи.

# 9
  • Мнения: 6 164
Всяко дете е различно. Моят син вече на 1г. и половина, също има дни, в които не иска да спи. Това наистина изморява психически, защото хич не ми остава време за нищо, освен да тичам след него, а той лудее постоянно. Важното е да са единични. Той се превъзбужда (Олинце е права!) и не легна ли и аз, да се правя да спя, той няма да легне. Когато се правя, че спя, от скука полека-лека се кротва.
Мен ме слагаха да спя следобед, докато не тръгнах на училище. Всяко лято на село, баба ми ни слагаше с двамата ми братовчеди (единия е 2г. по-малък, другия 2г. по-голям), дори след като тръгнахме на у-ще.
Хубаво е да се създаде навик да се дремва следобед, особено за по-малки дечица. Колко часа спи нощем, когато е пропускал дневния сън?

# 10
  • Мнения: 7 723
Голямата на 2 и половина,
малката вече е на 3 и не може без обедния си сън! Wink

# 11
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Голямата спеше около 3 часа до пет годишна, малката е на две и спи между 2 -2.5 часа. Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 983
Спът около 2 часа на ден, но заспиват вечер след 23.30 Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 559
Напоследък много рядко спи на обяд дребното. Tired
А когато се случи, приспиването ми отнема повече време, отколкото продължава сънят му. #Crazy  Впоследствие бивам "възнаградена" с песни, игри и купон до 12- 1 ч.

# 14
  • Мнения: 282
Малката до четвъртия си месец не спеше изобщо през деня - зверски колики имаше. после нещата се подредиха - започна да спи по два пъти на ден, до годинка и нещо беше така. После остана само следобедния сън - между 1,5ч и 3часа на ден. Вечер гледам до 21ч да си е легнала, най-късно. Имало е дни, в които не е спала през деня, но са кошмарни - тя е ужасно превъзбудена, аз съм нервна, а и вечер не мога с часове да я приспя! Режимът е важен за мен. Детето е много по-спокойно, когато го спазваме!

# 15
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пепи си спи сериозно на обяд. По 2-3 часа. Племенницата е на 5 и половина и още спи на обяд.

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дъщеря ме спеше след обяд до 5-6 годишна възраст. Брат и още спи, не много за 1-2 часа, но пак е добре.

# 17
  • Мнения: 524
Големият ми син малко преди да навърши 6 години спря да спи на обяд, малката спи на обяд, но по някога пропуска. От психо-невролог знам, че децата трябва да спят обеден сън до 6 годишна възраст. Но с малката май няма да се справя.

# 18
  • Мнения: 3 456
Още спи- на 3,4 години е

# 19
  • Мнения: 27 524
Моето още спи... засега... когато махна сутрешното спане, започна да спи до обяд и все още е така.  После ляга в 2 и спи до 6. И така всеки ден  Party

# 20
  • София
  • Мнения: 44 135
Моето също спи още, веднъж за ден между 10 мин и 3-4 часа....според зависи...
Може при вас да е просто период...въпреки, че аз от много алка мразех да спя следобяд....та всеки си е различен

# 21
  • Мнения: 5 391
Надявам се дълго време още да спи през деня.

# 22
  • Мнения: 62
Дъщеричката ми спря да спи, когато отиде на градина. Но по принцип и сега АКО заспи през деня - спи по 3-4 часа!!!

# 23
  • Мнения: 7 201
Още спи на обяд - поне два часа - не по-малко
PeaceИ Дани спи все още наобяд.

# 24
  • Мнения: 2 908
Още си спи.

# 25
  • Мнения: 3 214
Ох, моят син беше така, та знам за какво иде реч  Crazy Приспивах го по 1 час, а той дремне 40 минути и хоп станал. И ако е дремнал наобяд, вечер не заспиваше по-рано от 12 ч.  ooooh! Та в един момент реших, че няма смисъл да се мъчим и просто спрях изобщо да го приспивам (това към 2-годишен), и вечер заспиваше към 21.30. Искрено се надявам сестра му да е по-поспалива, макар че се съмнявам  Crazy

# 26
  • Мнения: 5 140
М/у 3 и 4 год, но понякога си иска и си спи на обяд, а в детската ще си подремва, ще не ще...

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Синът ми е на 2,8 г. и все още спи на обяд.

# 28
  • Мнения: 3 069
между 5 и 6 години.

# 29
  • Мнения: 842
Моят спеше през деня докато не стана на 4 години някъде. Сега спи само в градината, вкъщи не иска. Но всяко дете си е много различно. Племенницата е на 5,5 години и все още без обеден сън не може.

# 30
  • Мнения: 3 334
Хриси още спи на обяд,но тя все пак е още малка според мен да не спи,въпреки,че племенника от 2 годишен не спи на обяд.

# 31
  • Мнения: 8 242
Аз също знам, че трябва да спи поне до 3-4 годинки на обед.. И искам да го спазвам туй, че иначе ми вдига много нервите като не е спал  Rolling Eyes Ама за да стане май ще трябва да му помагам да се събужда по-рано сутрин.. Общо взето спи от 21-22 до към 9-10, което си е 12 часа.. Винаги е спял по толкова нощем от много малко бебе (това включва 20тина будения поне да търси цици, ама не ги броя вече  Crazy).. Но май ще му посъкратя с 1-2 часа съня, та белким се сети да дремне малко по обед  Twisted Evil
Вчера спа. Но заспа чак в 16 часа.. и спа до 18.. После няма да ви кажа кога си легна  - в 1 с 300 зора го приспах.. Това също не е вариант..
Дано е само период  ooooh!

# 32
  • Мнения: 3 214
Аз също знам, че трябва да спи поне до 3-4 годинки на обед.. И искам да го спазвам туй, че иначе ми вдига много нервите като не е спал  Rolling Eyes Ама за да стане май ще трябва да му помагам да се събужда по-рано сутрин.. Общо взето спи от 21-22 до към 9-10, което си е 12 часа.. Винаги е спял по толкова нощем от много малко бебе (това включва 20тина будения поне да търси цици, ама не ги броя вече  Crazy).. Но май ще му посъкратя с 1-2 часа съня, та белким се сети да дремне малко по обед  Twisted Evil
Вчера спа. Но заспа чак в 16 часа.. и спа до 18.. После няма да ви кажа кога си легна  - в 1 с 300 зора го приспах.. Това също не е вариант..
Дано е само период  ooooh!

Дано...Да не те плаша, ама ако е като моя син, няма да е период...Просто има и такива деца   Tired

# 33
  • Мнения: 8 505
Все още спи.Имаше период,в който следобедният сън почти не се случваше,но намерих решение-поставих условие на дъщеря си,че ако не спи по обед,няма да излезе следобеда навън.

# 34
  • Мнения: 5 026
Още спи на обед.

# 35
  • Мнения: 698
Мойто диваненце още спи следобед (и слава богу  Crazy) - между час и половина и два часа и половина като времетраене.

# 36
  • Мнения: X
Наш батко от съвсем малък я караше като Тони-ако имаше начин да не спи.....сутрин стваше в 5,най-късно в 6....и до годинката повече от 40минути дневен сън не сме имали,през нощта също се будеше начесто...от следобедното мъчително приспиване се отказа около година и нещо/но накрая и аз предпочитах да го прескоча това упражнение/...ако го видя,че му се спи-слагам го...ако ли не-да беснее/пробвала съм и с уморяване-не помага/......сега през почивните дни и когато не е на градина не спи-вечер ляга късно,сутрин става рано/даже прекалено рано,ако питаш мен/......и явно просто е такъв тип...защото малкия е в другата крайност-сутрин спи до късно.....през деня също добре дремва/или два пъти по час и нещо,или направо един път,но пък поне 3-4 часа/.......през нощта също спи непробудно/в повечето случаи/...та,това второто не го написах за да те дразня-а за да ти кажа,че има неща дето не зависят от нас...просто въпрос на темперамент/нали имаше и едно разделение на сови и чучулиги/

# 37
  • Мнения: 620
Дъщеря ми престана да спи на обяд към 2 г, та 3 тръгна на градина - и пак почна да спи, но само там, събота неделя - за нищо на света. А пък на гости при баба й си спеше до 6 годишна...

# 38
  • София
  • Мнения: 4 397
Моя още спи на обяд на 4г., много рядко пропуска и то ако трябва да ходим някъде.

# 39
  • Мнения: 622
Ами мойто диване е на 4 месеца и почти не спи през деня   #Crazy

# 40
  • Мнения: 5 401
Спи по обяд м/у 14,30 и 16,30.

# 41
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми - в предучилищната група в детската. Синът ми - все още си спинка в градината /4та група е/, но когато си е вкъщи, не спи. Може би сестра му му влияе разложително или пък се страхува да не изпусне нещо супер интересно, което сестра му ще свърши без него.

# 42
  • Мнения: 402
До 5-годишен си спеше на обед, но вече не иска.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 097
Спи само в градината и то заспива трудно. В къщи не спи следобяд, освен ако не е станала преди 7 ч. сутринта.

Общи условия

Активация на акаунт