Имаме предложение в детската градина за английски език

  • 1 708
  • 29
  •   1
Отговори
Детето е на 3година и в детската градина имаме предложение за английски език. Как смятате добре ли е на тази възраст да учи английски език, не е ли малък

# 1
  • Мнения: 1 931
В нашата градина също има предложение за английски език,но решихме да остане за следващата година. Сега ходи на плуване и е много доволен. Преди ходеше с рев,но откакто започна с плуването ходи с удоволствие и в понеделник става още в 6 часа за да ходи на плуване.
Трябва да си решите вие дали да ходи на английски, а и дали на детето ще му хареса.

# 2
  • Мнения: 8 999
И моите деца от първа група в детската посещаваха заниманията по английски език. Изобщо не са малки даже, а въпросните занимания са напълно съобразени с възрастта им - както количеството учебен материал, така и продължителността на заниманията. Все пак това си е и едно разнообразие в малко монотонния режим на живот в детската градина.

# 3
  • Мнения: 1 426
Моите са ходили и доста думички бяха научили... Ама после ги забравиха, та в училище пак наново ги учиха  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 043
Аз съм учила в детската градина английски език и още помня едно стихотворение за пеперудата  Laughing
Никак не са малки децата, важно е как ще се подходи към тях- все пак е чужд език  Peace

# 5
Питам ви защото аз лично смятам че е адски малък и не трябва да го затруднявам с такова нещо.Децата по принцип не могат да говорят български език та английски.Смятам че трябва да си изживее детството в игри и забавления от колкото с английски език.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 968
Според мен е чудесно Simple Smile Малките деца много лесо учат език и запаметяват.

# 7
  • Мнения: 2 723
Смятам, че е идеално време за започване на чужд език. Аз и сега бих го записала малчо, но не предлагат в яслата

# 8
  • Мнения: 19 339
според мен не е малък.аз още отсега й говоря понякога на английски.

# 9
  • Мнения: 4 406
 не е малък, ако на нас ни предложат, с най- голямо желание ще го запиша. аз и сега го карам да повтаря фрази. понякога ни разсмива сутрин, като ни буди с ГУТ МОНИНГ  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 479
Абе я пьрво да ми се научат на бьлгарски,пьк после мога сама да ги науча на още 2 езика.

# 11
  • Мнения: 620
Дъщеря ми ходеше в детската градина на всичко, което предлагаха - плуване, танци, английски, приложно - не за друго, а защото обогатява, разширява кръгозора, възприятията и т.н. Не бих казала, че ги затормозява ученето на английски на тази възрасти или че ги натоварва - занятията са съобразени с възрастта и протичат под формата на игра - на децата им е забавно.
Но що се касае ползата за научаване на езика - аз съм скептична...да, запомнила е някакви думички, да пеела е някакви песнички и какво от това, със същият успех много бързо ги е забравила. Сега ходи на английски в Алиянс и по нищо не се отличава от децата, които не са учили в детската градина. Но занятията със сигурност са "пипнали" нещо в мозъка й, което го е направило мъъъъничко по-възприемчив, мъъъничко по буден. Като всяка една игра, всяко едно занимание.

# 12
  • Мнения: 2 663
Според мен е чудесно Simple Smile Малките деца много лесо учат език и запаметяват.

Това мисля и аз

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Синът ми е двуезичен - говори и български, и гръцки. Много често обаче се заслушва, когато аз или баща му говорим на английски по телефона и повтаря...
Това е игра за тях, не мъчение.
Нека детето се научи да "чува" и приема чуждата реч от малко  Peace

# 14
  • Мнения: 336
идеално е !

Общи условия

Активация на акаунт