онлайн записване в детска градина

  • 6 224
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • в центъра
  • Мнения: 445
Леля ми работи в детска градина.
Каза,че засега го отменят.
Ние трябва да се запишем за края на 2008 година.
Но тя каза,че има промяна и се отменя за сега онлайн записването.
Ще се записваме пак по стария метод.

Това е което знам.

Защото моето инфо е от директорка на ДГ, която твърди, че в момента се тества софтуера и другия месец трябва да им раздадат компютри с качения софтуер, за да се задейства системата от началото на следващата година.

# 61
# 62
  • Мнения: 4 181
Момичета, чак сега виждам темата.
Като представител на Сдружение Настоящи и бъдещи майки в четвъртък ще ходя на среща по този повод в Столична община и след това ще ви пиша официална информация  Peace
По принцип идеята беше да се разгласява метода на кандидатстване след тестването на системата.
да се подават молби от 1-вия работен ден на януари, като се класират заведенията по желания, както училищата след 7-ми клас например.
Освен това някоя от вас питаше за яслите - те не са включени в системата (само яслите говоря).
тя е за детски градини и ОДЗ-та, тоест включва яслените групи.

# 63
  • Мнения: 770
Привет!
Това означава ли, че молбите за ясла ще се подават по стария начин - с редене рано-рано на опашка? Интересувам се и дали някой знае ще има ли някакви предимства за приема на близнаци в яслите?

# 64
  • Мнения: 382
Подавайки молба по Интернет , ще има ли начин да получаваме нещо  като входящ номер, за да знаем колко  има преди нас.

# 65
  • Мнения: 720

Освен това някоя от вас питаше за яслите - те не са включени в системата (само яслите говоря).
тя е за детски градини и ОДЗ-та, тоест включва яслените групи.
Включени ли са яслите или не
(Защото ние определено ще сме за ясла - Мимито е родена 27.01.2006 г) Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 1 517
аз доколкото разбирам, ще са включени яслите от ОДЗтата.  newsm78

# 67
  • Мнения: 4 181
Момичета пак повтарям - заведенията, които са само ясли, не са включени , там важи стария ред.
Яслените групи в ОДЗ-тата са включени 

За близнаците, някои от вас знаят, че вследствие на кампанията, която проведохме те ще имат предимство при прием, като това се отнася отново за тези, които са включени в новата система.


Относно регистрирането в системата, не виждам какъв входящ номер би могло да има като си подаваш документите по интернет.

# 68
  • Мнения: 9 990
.......................
Пък и още нещо, ако в рамките на една секунда са пуснати 10 молби, на какво ще си играем, на засичане на време като по състезанията за бягане на 100 метра ли, ще се ползва фотофиниш, може би?

Най-вероятно системата ще се срине, защото няма да са 10 молбите, а ще са хиляди.Истериите с градините са толкова големи, че съм убедена, че всеки родител с дете  ще е застанал на стартова позиция в полунощ... Laughing
Клеопатра-на какъв принцип тогава ще се правят списъците с приетите деца?Щом не по входящ номер, то по какъв критерий?

# 69
  • Мнения: 4 181
.......................
Пък и още нещо, ако в рамките на една секунда са пуснати 10 молби, на какво ще си играем, на засичане на време като по състезанията за бягане на 100 метра ли, ще се ползва фотофиниш, може би?

Най-вероятно системата ще се срине, защото няма да са 10 молбите, а ще са хиляди.Истериите с градините са толкова големи, че съм убедена, че всеки родител с дете  ще е застанал на стартова позиция в полунощ... Laughing
Момичета, ще говоря повече след срещата утре, но нали ви е ясно, че тези, които я правят не падат от небето, много добре знаят каква е ситуацията с подаването на молбите.
Ние също ги предупредихме, че молбите ще са много.

Това с опашките обаче е малко пресилено, само в най-невралгичните точки на София, в които има много малко градини се  получава такова нещо. Аз си обиколих спокойно няколко  градини и си подадох документите и ни приеха в 2.
Хората, които правят системата имаха информация за миналата година по дни от началото на приема кога колко молби са били подадени.

Относно това, че не всеки има интернет това е вярно, не нека не спекулираме пак.
Обикновено , ако нямаш интернет вкъщи имаш в работата или някой друг от семейството има, ако щете съседа или някой ваш приятел има. Има клубове във всеки квартал.
Според вас по-лесно ли да е висиш пред няколко детски градини или е по-лесно да намериш някой с интернет и да подадеш една молба, в която си класираш желанията?

# 70
  • Мнения: 9 990
Клеопатра, много ясно, че системата ще е оптимизирана според статистиката-колко са децата в тази детско-градинска възраст-не е сложно.Не е това драмата-прави се, незнам коя фирма го прави, интересно би ми било, но се прави.Проблем е класирането-по какъв критерий ще е? newsm78

# 71
  • Мнения: 4 181
Клеопатра, много ясно, че системата ще е оптимизирана според статистиката-колко са децата в тази детско-градинска възраст-не е сложно.Не е това драмата-прави се, незнам коя фирма го прави, интересно би ми било, но се прави.Проблем е класирането-по какъв критерий ще е? newsm78
Информация официална не е изнесена , защото искаха да минат тестовете и да се види , че системата работи. Щом ще има среща може би вече са минали  Rolling Eyes Фирмата , както знаете се избира с обществена поръчка, не съм се интересувала коя е.
Класирането ще става по ред на подаване на молбите, като си подаваш молбата си подреждаш няколко градини , ако няма места  в 1-вата, отиваш във 2-та и т.н. 

# 72
  • Мнения: 9 990
Класирането ще става по ред на подаване на молбите, като си подаваш молбата си подреждаш няколко градини , ако няма места  в 1-вата, отиваш във 2-та и т.н.

Такъв ред през и-нет е трудно да направиш.Точно това ще накара всички да се подредят пред компа в полунощ и сесията ти няма да може да мине поне 2 часа...и пред теб ще има поне 100-ина души.Т.е. този ред може да се спази, ако имаш входящ номер.

# 73
  • Мнения: 1 931
Значи ако нямаш интернет вкъщи, шефа ти не иска да ти отвори офиса и съседи и роднини им се празнува и не могат на връх нова година да подадът молбите за градини трябва да се разбереш с някой клуб и да си платиш за цялата нощ за да може да работи на 31 срещу 1 забрави,че детето ти ще ходи на градина догодина тъй като ще са приети първите 30 молби подадени първите часове на новата година.

# 74
  • София
  • Мнения: 545
Значи ако нямаш интернет вкъщи, шефа ти не иска да ти отвори офиса и съседи и роднини им се празнува и не могат на връх нова година да подадът молбите за градини трябва да се разбереш с някой клуб и да си платиш за цялата нощ за да може да работи на 31 срещу 1 забрави,че детето ти ще ходи на градина догодина тъй като ще са приети първите 30 молби подадени първите часове на новата година.


На връх Нова Година всички ще празнуваме, но виж първия работен ден е хубаво да имаме достъп до компютър  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт