Детето и гърнето

  • 3 920
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 272
Започнах да я слагам на гърнето щом започна да седи стабилно. По предназначение обаче започна да го използва след 1г и 5м.

# 16
  • Мнения: 5 790
...Лекарката ми казва, че за момчетата е много лошо да стоят с памперс след 1 година, защото влияена оплодителната им способност.  Дайте съвет.

Попитай лекарката колко мъже с нарушена оплодителна способност поради памперс е виждала... а после си намери друга и спри да травмираш детето с глупости.  ooooh!

И аз те съветвам - смени си лекарката!  ooooh!
Няма да пиша нищо повече, че пак ще има обидени.

# 17
  • Мнения: 1 044
Понеже често се появява подобна тема, може би ще се повторя, но е факт, че възрастен човек / не дядо или баба разбира се Laughing/ с памперс и беберон няма. Има само много редки изключения и то при доказани тежки заболявания. Рано или късно детето ще се научи. Истината за мен е, че колкото по-рано се започне, толкова по-трудно и мъчително е това обучение, както за детето, така и за майката - нерви, сълзи, ограничения. Не разбирам и се ужасявам от такова насилствено държане на гърне. Ако ще и от 3тия месец го дръж на гърне, то ще се научи, когато само е готово затова. Мои приятелки обучаваха децата си от 8 месечни и обучението продължи до навършването на 3тата годинка. Аз пробвах когато Митко навърши 2 г.- нищо не стана, опишка къщата и изобщо не разбра какво се иска от него. Бабите ореваха света - олеле, какво ще правим, изостанал е в развитието, аз съм виновна, допуснала съм тези му рефлекси да "закърнеят" LaughingКогато навърши 2 г.6 м., обучението ми отне 2 седмици и нито ден повече. Оттогава имаме инциденти, но не се плаша и това ще мине, всичко с времето си.

# 18
  • Мнения: 5 790
Пак ще се включа в темата, защото Меденка го е казала прекрасно. Само ще добавя, че Виктория се научи на гърне на 2 год и 7 месеца почти за 1 ден. Напишка се в гащите само веднъж - първия път. И от тогава не е имало нито едно напишкване. А преди това никога не съм я слагала на гърне. Спестих си нервите и изнервянето на детето си.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Започнахме да се учим на 1г и 10 м направо на голямото гърне.Гърнето/малкото/ е купено почти година по-рано,но се ползва за игра.

# 20
  • Мнения: 1 992
Истината за мен е, че колкото по-рано се започне, толкова по-трудно и мъчително е това обучение, както за детето, така и за майката - нерви, сълзи, ограничения. Не разбирам и се ужасявам от такова насилствено държане на гърне.

А истината за мен е, че дъщеря ми е на 1,4 г и е без дневен памперс. И не е станало насилствено от моя страна. Всеки си гледа от собствената камбанария, ама айде да не поставяме всички под един знаменател.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
   

 След втората година, по съвет на английските педиатри.Много ми хареса тази препоръка Flutter Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 285
Аз имам близнаци на година и един месец и още не сме започнали да се учим на гърне. Слагала съм ги няколко пъти,но те изобщо не знаят за какво са там и ако направят нещо,то е несъзнателно. А момиченцето пък изобщо не иска да седи повече от две секунди-едва съм й взела урина за изследвания. Не знам,може и да е мързел от моя страна,но не мога да си представя през половин час да свалям гащи,бодита,памперси , да ги слагам на гърнета и да се чудя как да ги удържа там,после пак да слагам памперсите и докато оправя единия други да си опишка гащите и дрехите,след което ще трябва да го преоблека напълно и докато това стане ще е минал половин час и пак ще трябва да започвам всичко отначало. А обличането и събличането на две пищящи и въртящи се деца изобщо не е лесна работа,повярвайте ми. Не знам защо толкова много го мразят това упражнение. Та за себе си съм решила да изчакам до лятото и пак да направя опит,като се надявам до тогава да разбират малко повече и да разберат за какво служи гърнето. Просто за сега това създаване на навици си е само още едно главоболие за мен със съмнителен резултат.  Иначе имам позната с близнаци,която казва,че са без памперси отдавна. Явно,че всичко е възможно,но всеки сам си преценява кога да започне "обучението" . И аз смятам ,че няма да останат ненаучени,нито че ще се увредят по някакъв начин ако ходят с памперс до 2 г.

# 23
  • Мнения: 27 524
Гласувах с втора опция, но още не сме започнали с опититте.  Grinning
Според мен 9 месеца е прекалено, прекалено рано  Peace

# 24
  • Мнения: 337
Изпадам в ужас пред гърчещо се и пищящо дете на годинка, натиснато /буквално/ на гърнето от майка му, която е убедена, че е закъсняла с изграждането на хигиенни навици у детето си
Значи малкия ми син е на 1г. и 1м. и седи с удоволствие на гърнето - още от 8-9 месеца - играе си с играчки и ако евентуално има нещо в гърнето си умира от кеф, пляскат с ръце заедно с баткото. Не съм го натискала да седи в гърнето насила.
 И батко му си седеше спокойно  на гърнето с разни играчки и рано махнахме памперса.

# 25
  • Мнения: 720
   

 След втората година, по съвет на английските педиатри.Много ми хареса тази препоръка Flutter Simple Smile


значи скоро трябва да започваме Wink...е не ,че нямаме успешни опити ...но не винаги и се седи на гърнето,има моменти когато и да я затрупам с играчки тя си е наумила да става и това е...

# 26
  • Мнения: 2 722

Завиждам ти. Аз опитах един единствен път с баткото и нямам намерение да опитвам отново.
Виждала съм това, което описвам, сигурно за това съм толкова възмутена.
Въпросната дама със зор свали памперса на детето си на 3+

# 27
  • Мнения: 5 026
Слагах го,като започна да сяда. Понаучи се, но тогава свекърва ми превърна гърнето в играчка,започна да сяда обут и спря. Сега се приучаваме на ново, не ни се получава  Confused

# 28
  • Мнения: 1 043
Купих гърне , когато беше на 11 месеца, но опитът ми да го сложа и да го задържа на него, беше пълен провал. Така гърнето стана играчка. Преди 5 дена сам ми го показа и поиска да седне. Така вече сутрин, обед, следобед и вечер го слагам. На 1 г. и 5 м.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 898
Започнах да го слагам след годинката,но не разбираше защо е там и какво се прави на гърнето.Често  отказваше да сяда изобщо и изпадаше в истерия..Прекратих опитите,за да не се стресира.
Поднових ги скоро-на 1г. и 6м., което съвпадна с тръгването му на ясла.За сега има по-добър ефект-разбира за какво е на гърнето и когато успешно 'свърши работата там' си пляска с ръчички и е доволен.Разбира се,все още е с памперс, но аз съм оптимист,че скоро ще ползва само гърнето.

Общи условия

Активация на акаунт