През ЮНИ слънцето ще грее, а на нас красиво бебче ще се смее!

  • 11 342
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Трънче, не си сама - и моят пулс е доста висок. А за симптомите - просто все едно нищо не се е случило с мен - нито ми е лошо, нито ми се гади, нито повръщам. Единственото, което ми се случва са болезнените гърди, по-нервна съм, уморявам се изключително бързо /което не е характерно за мен!/ и ми се доспива по-рано от предвиденото...
В петък съм на лекар и тогава трябва да чуя сърдечната дейност.
Между другото мен ме гони една страхотна депресия  Tired - дали е от смяната на сезона, дали е от бременността, дали е от комбинацията от двете, нямам идея. Но се чувствам ужасно, пък и тази умора допълнително ме депресира, купа дрехи, които съм задължена да нося, плюс дебелото палто ме побъркват... Ох, по-бързо да идва Коледа, че да живна малко... Rolling Eyes

Вери, а ти защо чак през декември ще чуеш пулсът на бебчо?

П.П. Извини ме, ако вече си го споменала в темата...  Blush

# 31
  • Мнения: 339
Здравейте и от мен! В края на работния ден да се разпиша и аз в новата темичка.Толкова много работа имах днес, че не ми остана време да се почувствам зле  smile3503
Установявам, че когато съм в къщи се чувствам много по-отпаднала. Ето например, и тези почивни дни се тръшнах на леглото, беше ми кофти, усещах гадене и ме измъчи ужасно главоболие. Може би като знам, че не съм на работа психически се отпускам. Ето, днес съм добре, нищо ми няма. Идва ми да заподскачам . newsm44
Трънче, виждам че си спортна мама, но не се претоварвай. Аз прибрах крос -тренажора за след 9 месеца. Не ми се иска да направя някоя глупост. Решила съм да правя гимнастика за бременни, но за сега нищо не правя по въпроса. smile3506
Хайде лека вечер и от мен!

# 32
  • Мнения: 24
ох аз днес цял ден лежа,защото така се чувствам по добре.направо нз и аз как ще издържа до юни.надявам се гаденето да отшуми по рано.желая лека ве4ер на вси4ки.радвам се за тези мам4ета,които се 4увстват ок  bouquet

# 33
Здравейте,
Включвам се и аз към чакащите бебе през юни Grinning Изчаквах днешния ден, за да получа потвърждение от доктора, че всичко е наред - днес се видя как пулсира малкото човече.
Поздрави Wink

# 34
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен за тази седмица   bouquet!

Късмет на всички  Praynig!

# 35
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Гаденето и повръщането и изобщо неразположението би трябвало да отминат в края на третия месец. Така, че още малко и ще бъдете по-добре, момичета!
Какво става с подутите коремчета? Моя вече мина, нямам и проблеми с ходенето по голяма нужда...
Честито на всички, които вече са видяли пулсиращите сърчица на малките си човечета!  bouquet

# 36
  • Мнения: 5 713
Вери, а ти защо чак през декември ще чуеш пулсът на бебчо?
Защото на видеозон не са ме гледали и няма да ме гледат до 21-ви януари. А доторката каза, че е рано в 8-9 седмица да се чуе сърцето / с някакъв друг уред /.
А иначе от 2 дена се чувствам добре. Нямам гадене и повръщане. Почнах да си хапвам нормално. Само дето продължава много да ми се спи.

# 37
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Вери, а причината да не те гледат до тогава на видеозон каква е?
Много ми е чудно как стоят нещата там.  newsm78
Как установяват например, че наистина си бременна или че го няма този проблем "кухо яйце", ами извънматочната бременност? Аз затова отидох рано-рано на доктор, именно поради това, че се страхувах от извънматочна бременност, но вече съм имала този проблем и знаех, че може пак да ми се случи. Ами на някоя жена, на която не се е случвало?
Много ми е странно! newsm78

# 38
  • Мнения: 5 713
Аз мисля, че писах на предната страница как е тук, когато минах прегледа на 1-ви. Ами не знам защо така действат. Имам задължителни 2 видеозона: в 20-та и 32-ра седмица. А другите неща не знам как ги хващат. Явно щом нямаш оплаквания, няма и нужда от допълнителни прегледи и притеснения. Не знам каква им е логиката. Май залагат на естествен подбор, знам ли.

# 39
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
С първата ми бременност много се притеснявах от честите прегледи с видеозон. Чудех се дали няма да навредят на бебето. Питах и доктора, който леко се поусмихна и ме успокой, че няма проблем...
Иначе и тук има задължителни, мисля, че два прегледа /безплатни/ с видеозон...
А изследвания кога ще ти правят?

# 40
  • Мнения: 5 713
Ето това е от предишната тема:

Днес бях на лекар, но нищо особено засега  Полагат ми се само 2 видеозона задължително + този в 12-та седмица, за който трябва да си платя, ако реша. Днес ми зададе докторката куп въпроси за общото ми състояние, за здравето, за предишната бременност; измери ме; каза, че съм за 8-9 юни; направи цитонамазка и взе секрет за микробиология; даде направление за кръвни изследвания; каза ми за фолиевата и витамините. Сърцето каза, че другия път на 03.12 ще го слушаме. Поне е ЗА нормалното раждане след секцио и каза, че иска да опитаме. Аз също държа на това. Било важно разрезът на матката дали е хоризонтален. Тогава нямало проблем. И сега не знам как да разбера и проверя. Имам епикриза, ама дали там пише...Това от мен.

Освен това мери ми и кръвното. Кръвните изследвания ги пуснах в петък- 6 на брой, ама какво точно беше не помня. Simple Smile Също така стерилна урина.

# 41
  • Мнения: 80
Гинеколога при който ходя не прави вагинални прегледи,ако не е наложително.Предишната ми бременност ме е гледал 4-5 пъти на видеозон,но не ми е казал,че само 2 са ми безплатни. Гаденето ми намаля от както спрях матерната.

# 42
  • Мнения: 36
Здравейте, днес си взех направление от личния лекар за гинеколог. Решила съм къде ще ходя, но какво говорите за 2 видеозона - само толкова ли се полагат за цялата бременост - нещо не разбирам. А през другото време как те преглежда. Моля кажете, че с УЗ, иначе май ще продължавам да си плащам и да ходя на частен кабинет.  newsm78

Още нещо да ви питам - вие спите ли по корем и докога можем?
Дали не е вредно и сега?

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 13:59 от jasena

# 43
  • Мнения: 5 713
Ама, момичета...не се шашкайте! Аз не съм в България. Верно не го пише в профила ми, но е отбелязано в списъка на 1-ва стр.

# 44
  • Мнения: 176
jasena, на мен ми казаха само да не спя по гръб, а на една страна, но за по корем не ми споменаха нищо, а и аз забравих да питам   doh Аз почти само по корем спя, така че понеделник това е първият ми въпрос за лекаря. (Ако някой е на преглед по-рано, моля да пита за всеобщото добро  Flutter Flutter)

Общи условия

Активация на акаунт