МБАЛ "СВЕТА СОФИЯ"-на Мазнейкова

  • 63 759
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте!
Дайте свойто мнение за МБАЛ "СВЕТА СОФИЯ"-на Мазнейкова.
 Grinning

# 1
  • Мнения: 1 380
Моето мнение е отрицателно. Една позната ражда там преди 1 година и получи жестока инфекция.Моми4ето ходи в Германия да я оперират и за малко да предаде Богу дух. Тук в клиниката отричаха да има инфекция, но тя беше факт.Незнам какво я хвалят тази Мазнейкова, но .......факта е че не е особено компетентна.

# 2
  • Мнения: 559
Аз не знам много, но преди 2 години снаха ми ражда там и е супер доволна от екипа. А вчера роди там кумата ми и пак е много доволна. Сигурно навсякъде има кофти случаи, не знам. И аз смятам да раждам там.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз родих преди 41 дни там. Супер доволна съм (без да включвам храната).

# 4
  • Мнения: 247
Моя приятелка също роди там преди 6 месеца и е страшно доволно. Всички били много внимателни към нея. Но според мой наблюдения повечето ги натискат да раждат секцио заради по-високото заплащане.

# 5
  • София
  • Мнения: 771
Моя приятелка също роди там преди 6 месеца и е страшно доволно. Всички били много внимателни към нея. Но според мой наблюдения повечето ги натискат да раждат секцио заради по-високото заплащане.

Аз родих там през Август. Като цяло съм много доволна, включително и от храната. По повод секциото, моето беше изцяло по мое желание и всички ми задаваха въпроса защо правя такъв избор. Струва ми се, че ако бях отишла с желание да родя нормално, нямаше да ме агитират за секцио, защото изобщо не усетих такава тенденция.

# 6
  • Мнения: 7
Здравейте,

мисля да раждам там февруари.
Все още събирам мнения, така че ако някой може да ми помогне с избора на болница екип и въобще да ме насочи ще съм много благодарна.
За сега нямам никакви проблеми с бременността и мисля да е нормално раждане.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 113
Здравейте! Някой знае ли нещо за цените при раждане секцио към днешна дата? Терминът ми е 03.12., а чета, че повечето болници са качили цените последните месеци Twisted Evil

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте,

мисля да раждам там февруари.
Все още събирам мнения, така че ако някой може да ми помогне с избора на болница екип и въобще да ме насочи ще съм много благодарна.
За сега нямам никакви проблеми с бременността и мисля да е нормално раждане.

Щом си се насочила към частните болници по принцип, защо не провериш в Токуда и Вита?
Аз раждах във Вита и останах възхитена от всички и всичко. От храната също  Laughing /всеки път пишат, че храната е лоша при Мазнейкова/.

# 9
  • Мнения: 288
Аз родих при Мазнейкова и това което исках е само тя да ме проследи и да роди бебето. Не се доверявах на никой друг лекар, макар че присъстваха и други.
Родих секцио по медицински показатели - бебето си застана напречно и не мръдна до края.
Възстанових се от раз, сама си гледах детето и дори тръгнах на работа по някое време към 4я месец.
Препоръката ми е да се взимат витамини, защото за мен изтощението от бременността бе огромно.
Необходима е профилактика за инфекциите - изследвания да се правят и преди и след раждане.
За мен е много добър специалист, каквото ми казваше това и стана. За мен това е най-важното, че не допусна грешка в диагнозите спрямо мен и бебето. Слушаше редовно тоновете му в последния месец - правеше всичко възможно, за да сме сигурни че аз и бебето сме добре.
Просто за нищо на света ни бих стъпила в държавна болница и да се оптвам да бутам банкноти скришом на някой лекар! Била съм в МД за лапароскопия и никога не бих се върнала там по собствено желание.
За ВИта четох как са изпуснали едно бебе с малформация лекарка, която не разбира от диагнози чрез ултразвук. За всяко нещо си трябва точен специалист, а Мазнейкова е написала учебник за пренаталната диагностика и е корифей в областта. Аз се уверих по това, което каза за бебчето ни.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Слава,
радвам се, че при теб всичко е било наред.  Peace
Относно случая с бебето във Вита, доколкото си спомням майката беше ходила на ЖК извън болницата, в частния кабинет на лекарка, която има договор за израждане със болница Вита. Така нещата, ще се съгласиш с мен, придобиват съвсем друг нюанс. Въпросната лекарка не е кадър на болницата. Цялата ми ЖК беше във Вита при доктора, при който раждах и работи там официално. Една от основните му молби към мен беше-преглед "фетална морфология" и второ лекарско мнение, които дори искаше да заплати от джоба си.
Не може да се генерализира така за никоя болница, навсякъде израждат и външни лекари, включително при Мазнейкова.
Както ти самата пишеш, че само на нея си имала пълно доверие. Ако беше попаднала на некадърен лекар от нейната клиника, например, това не означава в никакъв случай, че всички са некадърни там, нали? . Hug

# 11
  • Мнения: 359
И аз родих при Мазнейкова, преди около година със секцио по желание! Много съм доволна, изключая храната наистина, която не можах да вкуся и от това че на следващия ден ти оставят бебето по цял ден, а аз едва се движех от секциото. Не знам, но на мен ми беше много трудно да се оправям сама с бебето и поисках да ме изпишат на четвъртия ден.

# 12
  • Мнения: 561
Какви са цените там към днешна дата за здравно осигурените? Беше 1200 лв. за нормално раждане, но моят доктор казва 1600 лв. !!!

# 13
otnosno cenite - moia genekolok raboti tam i mi kaza,4e ako si zdravno osiguren e 1400lv nezavisimo dali e sekcio ili normalno!

# 14
  • Мнения: 247
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.

# 15
  • Мнения: X
Изчетох цялата тема и си позволявам и аз да коментирам защото имам впечатления от "първа ръка", а не преразказани от съседки, приятелки и т.н. Проследяването на бременността ми беше изцяло в Света София, записах се там на ЖК и получих безплатно изключително добро обслужване - многократни изследвания с ехограф, записи на тонове, изследвания на кръв и урина няколко пъти и т.н. Изключително съм доволна от лекарката, която ми водеше консултациите (д-р Павлова). Самото раждане беше секцио, извършено от Д-р Мазнейкова и Д-р Павлова.

Доволна съм от целия екип - всички лекари, които минаваха на визитации, както и акушерките (може би с изключение на една, която ми се стори доста некомпетентнта и наистина се бях поизплашила едната нощ когато тя беше дежурна при бебоците. За съжаление не знам името й). Голямо улеснение е и че не се налага да постъпваш с два сака багаж - те осигуряват абсолютно всичко, включително нощници, които се сменят колкото често пожелаеш. Освен това аптеката долу е много добре заредена с всякакви неща, нужни на новоизлюпени майки и бебета.

Аз имах много неприятни изживявания в края на бременността - в началото на седми месец се събудих в два през нощта с ужасни болки в стомаха и хукнахме към бившата "Тина Киркова". Няма да коментирам как се отнесоха към проблема, но след като подписах декларация, че се отказвам от преглед отидох директно в МБАЛ "Света София". Изцяло на д-р Мазнейкова дължа това, че ми диагностицираха проблема навреме (оказа се възпален апендисит) и след няколко часа ми направиха успешна операция без усложнения за бебето. Не ми се мисли какво щеше да стане ако бях останала в Тина Киркова или ако бях отишла някъде другаде, можете да се досетите как се диагностицира възпален апендисит при бременна в 7ми месец, когато всички вътрешни органи са се разместили.

Ами това са моите впечатления от клиниката. Хванах се да пиша защото като чета коментарите имам чувството, че има две доктор Мазнейкови, иначе не мога да си обясня как някой може да я нарече "абсолютно некомпетентна".

# 16
  • Мнения: X
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.

Afinora, за съжаление не помня цените, но в лабораторията взимат кръв за БХС (пак се изпраща в Майчин дом, естествено) и д-р Мазнейкова е една от най-добрите за фетална морфология, аз ходих при нея.

# 17
  • София
  • Мнения: 771
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.

В сайта на клиниката има ценоразпис и там пише всичко.

# 18
  • Мнения: 559
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.

В сайта на клиниката има ценоразпис и там пише всичко.

Аз нещо не можах да открия цени за БХС и Фетална морфология  newsm78

# 19
  • Мнения: X
Ето линк http://www.mbal-sofia.com/uploads/prices.pdf

ФМ + Доплер при д-р Мазнейкова е 70 лв, иначе само ехографски преглед на бременна е 50. Не видях цена за БХС, но можеш да питаш на регистратурата

# 20
  • Мнения: 561
Данделион, обаче в ценоразписа, който с дала няма цени за раждане. Имаш ли представа колко струва в момента?

# 21
  • София
  • Мнения: 461
Аз родих там секцио,заради тесен таз ,а не защото някой ме е накарал.Септември цената беше 1400 а за нормално 1200. В сайта са дадени цени,ако не си здравноосигурен.
А дали съм доволна-ДА,И ТО МНОГО Peaceот абсолютно всичко-персонал,екип,храната също беше супер.Много ми помогнаха и да закърмя бебето,за целта дойде акошерка и ми показа как да стимулирам лактацията и да придържам беба.
Обстановката влобще не е болнична,което много ми допадна.Ако имаме друго бебче пак ще изплаче там! Grinning
Колкото до ФМ-ходих при д-р Мазнейкова в 6месец и струваше 80лв

Успех, и леко раждане! newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 771
Всички, които се интересувате от цените, по-добре питайте в самата клиника, защото има разминаване. В една друга тема бях писала, че бяхме 4 момичета със секцио в една стая и 2 бяхме на една цена, другите 2 на друга и то съвсем различна. Говоря все за здравноосигурени пациенти, т.е. разликата не идва от това.

# 23
  • София
  • Мнения: 461
Да,по-добре е да се пита в самата болница!Така грешки няма! Naughty

# 24
  • Мнения: 142
Септември цената беше 1400 а за нормално 1200.
Така ми каза и моя доктор, който работи с клиниката. Радвам се че повечето мнения са позитивни, защото е наистина трудно човек да избере къде да роди.  Peace

# 25
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.
Аз правих ФМ при Мазнейкова преди около 4 седмици много съм доволна.Цената беше 80лв. като ми записа и диск с беба. Hug

# 26
  • Мнения: 11
Zdravei Aelia
Ti pri koi lekar hodi6 na konsutacii ?
Za6toto i moia lekar raboti v sa6tata klinika i az mislia d aragdam tam.

# 27
  • Мнения: 252
моля някоя майка, която е раждала секцио в тази болница, да каже  дали и кога са и правили тест за алергии към упойките. моята зълва роди там вчера и направи страхотна алергия-подута е и е обрината. казва, че не са и правили тест, а само са и взели кръв и урина миналия петък.

# 28
  • Мнения: 252
оказа се, че на нито една от майките със секцио, не е правен такъв тестза алергия към упойките. това според мен е меко казано несериозно. доколкото знам се правят такива тестове преди каквато и да е операция. освен, че не и направиха такъв тест и тя получи алергия, не и обърнаха и особено внимание-обещаха че ще я види специалист, и в крайна сметка такъв изобщо не се появи. пиша го, за тези майки, които са решили да раждат там-искайте да ви направят тест-ако имате алрегия към някоя от упойките, може да се окаже с тежки последици.

# 29
  • Мнения: 252
забравих да напиша и още нещо-на въпросите на майките, свързани с бебетата, персонала е отговарял лаконично-"Не сте ли ходили на училище за родители, та ни питате?"

# 30
  • Мнения: 7 640
оказа се, че на нито една от майките със секцио, не е правен такъв тестза алергия към упойките. това според мен е меко казано несериозно. доколкото знам се правят такива тестове преди каквато и да е операция. освен, че не и направиха такъв тест и тя получи алергия, не и обърнаха и особено внимание-обещаха че ще я види специалист, и в крайна сметка такъв изобщо не се появи. пиша го, за тези майки, които са решили да раждат там-искайте да ви направят тест-ако имате алрегия към някоя от упойките, може да се окаже с тежки последици.

кои някои- работи се с лидокаин за спинална/епидурална.
Ако няма предварителни данни за алергии, практически никъде не се прави проба за него.
Проблемни за АБ, за тях определено е задължително да се тества.

# 31
  • Мнения: 252
ами аз имам няколко приятелки, раждали секцио в Шейново, Лозенец,бившата Тина Киркова и са им правили такива тестове, дни преди планираното секцио. Тествали са ги и за алергия към антибиотици, които след операцията се включват. освен това , след като вече е имало проблем не са и обърнали внимание, даже са и обяснили че най-вероятно е от храна, или материал на дрехите които носи (тя от предния ден не се е хранила заради операцията, дерехите са памучни).

# 32
  • Мнения: 7
Данделион, обаче в ценоразписа, който с дала няма цени за раждане. Имаш ли представа колко струва в момента?
Привет,
аз родих там февруари месец и цената за раждане секцио е 1600лв.
за нормалното не съм сигурна, но ми се струва че е с 200лв. по-малко

# 33
  • Мнения: 479
Здравейте,

аз сега звънах да ги проверя цените : секцио - 1600 и нормално раждане 1400 лв. за здравноосигурени лица.... Само че забравих да питам какво точно включват тези "кръгли" цени, защото малко ме смутиха  Blush
Така че, ако някой знае, моля да сподели  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 299
Цената включва всичко необходимо за тебе и бебето. Вземи си тоалетните принадлежности и чехли,  кърпи и останалото не го мисли Hug. Успех!

# 35
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте,

аз сега звънах да ги проверя цените : секцио - 1600 и нормално раждане 1400 лв. за здравноосигурени лица.... Само че забравих да питам какво точно включват тези "кръгли" цени, защото малко ме смутиха  Blush
Така че, ако някой знае, моля да сподели  Simple Smile
аз родих секцио,и цената включваше-Избор на екип,5 дни престой.В стаята бяхме две родилки,със собствена баня и тоалетна,климатик,телевизор.
За нормално раждане знам,че престоя е 3 дни, и цената включва упойка-епидорална или спинална.
Всичко беше на ниво.Аз останах много доволна,и нито за миг не съм съжалила за парите Peace
Успех!Леко раждане! Peace

# 36
  • Мнения: 479
Благодаря ви за отговорите, мили мами   bouquet Hug

Мисля да контактна д-р Павлова, защото чух добри отзиви за нея, и ако се спра на тази болница ще ви контактна за повече инфо  Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря ви за отговорите, мили мами   bouquet Hug

Мисля да контактна д-р Павлова, защото чух добри отзиви за нея, и ако се спра на тази болница ще ви контактна за повече инфо  Simple Smile
Добре си се ориентирала Peace.Д-р Павлова е страхотна PeaceНяма да съжаляваш!

# 38
  • Мнения: 299
gnidka, наистина добър избор Peace

# 39
  • Мнения: 479
Някой от вас при нея ли е раждал ? Споделете, моля  Simple Smile

 Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 461
Аз не съм раждала при нея,но моя позната роди.Много е доволна.
Личното ми впечетление е много добро.Много ми помогна да закърмя Peace.Дойде сутринта на визитацията и ме попита имам ли затруднения и въпроси.Много е мила и внимателна.
Успех!

# 41
  • Мнения: 479
Благодаря  Hug

Аз се срещнах с нея и от разговора останах с много добри впечатления  Peace Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 404
И аз мисля да раждам при нея,добър специалист е и е много внимателна,а в такъв момент това не е без значение.

# 43
  • Мнения: 479
Bili, сподели после как е минало (стискам палци всичко да е наред  Praynig )  Simple Smile
Нашият термин е по-късно - 24.07  Crazy дано да се роди бебка дотогава, щотото от 28.07 д-р Павлова е в отпуск...  Thinking

# 44
  • Мнения: 136
Някой от вас при нея ли е раждал ? Споделете, моля  Simple Smile

 Hug
  Аз не, но моя приятелка роди два пъти при нея, много е доволна

# 45
  • Мнения: 30
Родих там преди две седмици и съм изключително доволна от условията и грижите и по-конкретно от д-р Павлова! Нямам оплаквания никакви. Следващия път пак там ще раждам и пак при нея  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 479
Браво, morten !
Да сте живи и здрави с бебчето  Simple Smile
Надявам се и аз да споделя подобно мнение, когато му дойде времето  Praynig

# 47
  • Мнения: 42
Здравей  gnidka!Аз съм съвсем нова във форума, от много отдавна само четар на сега реших и да пиша. Моля те сподели как мина раждането ти при доктор Павлова, защото аз ходя на училище за родители при Диди Димова и тя горещо ми я препоръча.Но иначе се бях насочила към доктор Димитров във Токуда и сега съм доста объркана Simple Smile

# 48
  • Мнения: 363
Аз също родих при Павлова, невероятно мила и търпелива жена Simple Smile Всъщност тя е причината дъщеря ми да се роди жива и здрава Simple Smile Доста тежко раждане беше. Абсолютно на всичките си приятелки я препоръчах , те се регистрираха при нея и са много доволни!

# 49
  • София
  • Мнения: 1 476
Здравей  gnidka!Аз съм съвсем нова във форума, от много отдавна само четар на сега реших и да пиша. Моля те сподели как мина раждането ти при доктор Павлова, защото аз ходя на училище за родители при Диди Димова и тя горещо ми я препоръча.Но иначе се бях насочила към доктор Димитров във Токуда и сега съм доста объркана Simple Smile

radi81, аз също ходя на училището при Диди и съм много доволна до момента от това си решение. На мен също ми препоръча д-р Павлова и мисля да и се доверя. Кога ти е термина?

# 50
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,
Аз съм с термин 31.12.2008г. и се интерисувам от следното:
При положение, че бременността ми се проследява от д-р Павлова, това означава ли, че когато момента настъпи тя ще води раждането или който се случи на смяна? По принцип се насочвам към нормално раждане с епидурална упойка.
Благодаря предварително на отговорилите!

# 51
  • Мнения: 159
Здравейте момичета, аз също съм се насочила към тази болница живот и здраве.
Исках да ви попитам някой има ли впечатления за доктор Румен Велев? Той работи и в Шейново. Просто никъде не видях някое мамче да е раждало при него и да сподели какви са й впечатленията.

# 52
  • Мнения: 3
Здравейте момичета, аз също съм се насочила към тази болница живот и здраве.
Исках да ви попитам някой има ли впечатления за доктор Румен Велев? Той работи и в Шейново. Просто никъде не видях някое мамче да е раждало при него и да сподели какви са й впечатленията.


simon666 , д-р Велев ми следи цялата бременност,родих при него със секцио на 28.07.08 в Св.София и съм изключително доволна,страхотен специалист и човек!
Леко раждане и здраво бебче! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 159
Вирджиния, много ти благодаря.   bouquet

# 54
  • Мнения: 159
Здравейте момичета,
Аз съм с термин 31.12.2008г. и се интерисувам от следното:
При положение, че бременността ми се проследява от д-р Павлова, това означава ли, че когато момента настъпи тя ще води раждането или който се случи на смяна? По принцип се насочвам към нормално раждане с епидурална упойка.
Благодаря предварително на отговорилите!

Мисля, че ако се уговориш с нея тя ще ти води раждането. Ако нищо не кажеш и не попиташ - който се падне той. Въпрос на уговорка. Hug

# 55
  • в белята
  • Мнения: 536
И аз родих там 2007 година и съм доволна.

# 56
Здравейте, мили дами!
Искам специално да се обърна към Вирджиния - интересувам се от някакви координати на д-р Велев в Св. София. Имам страхотни впечатления от него от преди три години - оперира ме в Шейново и знам, че е много добър специалист.

# 57
  • Мнения: 15
 
Ето и нашата история в тази болница на г-жа Мазнейкова (не мога да я титуловам ДОКТОР).
Та в степента на градация:
- Отвратително отношение и хигиена; детето се роди с криво краче, т.нар equinovaros. Казаха ни чак на втория ден. Едната от сестрите постоянно тормозеше майката (подчертавам - вече кърмачка) за пари. И най-главното -
ще го напиша с главни букви:
- ПРОБОДОХА ГЛАВАТА НА БЕБЕТО СЪС СКАЛПЕЛА ПРИ СЕКЦКИОТО , а и за това ни взеха пари... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И това не е всичко - до края на престоя ни лъгаха, че тов е ХЕМАТОМ  #Cussing out
Говорим за Частна болница 21-ви век...
Имайте едно наум като отивате да раждате там Smile
Поздрави от мен
PS Нека всеки, който е преживял подобни истории, а и който е доволен да разкаже тук. Мисля, че добрите лекари заслужават да бъдат споменати, както и тези, които не знаят защо са станали такива.
Благодаря

# 58
  • Мнения: 42
Ох, ужас, направо изтръпнах!
А кой израждаше бебчето? Мазнейкова ли?Кажи кой лекар,за да знаем.
Права си , нека всеки , който е преживял подобно нещо да разкаже, за да си имат едно наум бъдещите майки!

# 59
  • Мнения: 42
А иначе да ви кажа аз бях вчера на консултация при д-р Павлова и направо съм очарована!!!Много мила, внимателна жена, направи ми много обстоен преглед и почти реших вече да раждам при нея, но имим още малко време да помисля. Харесва ми това, че е привърженичка на нормалното раждане и ще съм сигурна, че няма да си измисли някаква причина да ме кръцне в последния момент.
Успех момичета!

# 60
  • Мнения: 1 517
И аз се бях наточила да раждам там, но проучването ми установи, че има вътрешноболнична инфекция, при това от доста време. Работата е там, че почти бебета се заразяват, но при някои не се появяват симптоми и инфекцията минава незабелязано. Мазнейкова категорично отказала да прави изследване за въпросната инфекция под предлог че по света нямало такава практика  Shocked (а изследването струвало 10 лв). Всеки сам си преценява, аз не бих изложила бебето и себе си на подобен риск!

# 61
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз се бях наточила да раждам там, но проучването ми установи, че има вътрешноболнична инфекция, при това от доста време. Работата е там, че почти бебета се заразяват, но при някои не се появяват симптоми и инфекцията минава незабелязано. Мазнейкова категорично отказала да прави изследване за въпросната инфекция под предлог че по света нямало такава практика  Shocked (а изследването струвало 10 лв). Всеки сам си преценява, аз не бих изложила бебето и себе си на подобен риск!

Точно преди 2 дни моя близка ми каза, че нейният лекар се е махнал от Мазнейковица и се е върнал в старата си болница именно, защото и неговото бебе е било заразено след раждането в нейната клиника. И чух същите думи, че т.нар д-р Мазнейкова нищо не прави по въпроса да се премахне тази вътрешноболнична инфекция.

# 62
  • Мнения: 1 517
И аз се бях наточила да раждам там, но проучването ми установи, че има вътрешноболнична инфекция, при това от доста време. Работата е там, че почти бебета се заразяват, но при някои не се появяват симптоми и инфекцията минава незабелязано. Мазнейкова категорично отказала да прави изследване за въпросната инфекция под предлог че по света нямало такава практика  Shocked (а изследването струвало 10 лв). Всеки сам си преценява, аз не бих изложила бебето и себе си на подобен риск!

Точно преди 2 дни моя близка ми каза, че нейният лекар се е махнал от Мазнейковица и се е върнал в старата си болница именно, защото и неговото бебе е било заразено след раждането в нейната клиника. И чух същите думи, че т.нар д-р Мазнейкова нищо не прави по въпроса да се премахне тази вътрешноболнична инфекция.

Явно пострадалите се множат и тепърва ще се говори за това

# 63
  • Мнения: 3 016
Не се ли назначават някакви проверки че в дадена болница има  проблем ?Или може би трябва да има подаден сигнал?

# 64
  • Мнения: 15
Според мен би трябвало да има постоянни проверки във всички болници, но май органите тотално са абдикирали от тази своя длъжност. Органи...ха,как им отива това име.
Малко след като ни изписаха от Света София разбрахме, че имало стафилококова инфекция. Не мога да го твърдя със сигурност, т.е. не ни е потвърдена информацията, но е добре, като има такива съмнения да се правят проверки...но.... newsm78

# 65
  • Мнения: 42
Да, може би наистина пострадалите трябва да подадат оплакване, но едва ли на хората като са пострадали тепърва ще им се занимава..хубаво е все пак, че споделяте мненията си, защото ме отказахте да раждам там. И без това повече клонях към Токуда, така че много ми помогнахте Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 796
Аз родих там преди 10 месеца и съм много доволна!  Simple Smile
Секцио по препоръка на лекарката ми и по мое желание - по мед. причини. Оперираха ме Д-р Лекова и Д-р Мазнейкова. Всичко беше супер, но бях наистина в еуфория....!
За инфекции и лоша хигиена тогава поне незнам. Но наистина ми се стори, че не им достига персонал и се случва да забравят неща - да почистят стаята, или да ми донесат храна (бях сама в стая, може би затова така..... Rolling Eyes) Но това с обслужването не ми беше проблем. Лекарите, екипа въобще - си бяха на място. Санитарките след операцията бяха доста мили даже - хем бяха затрупани с работа! Една сама предложи да ходи да ми потърси GSMa, за да е при мен в реанимация. Когато тръгна кърмата, лекарят на нощна смяна накара акушерката да ме цеди и да ми покаже как да се цедя, защото ме болеше и се бяха втвърдили гърдите. Всичките акушерки бяха отзивчиви, макар и претоварени.
Може би това е нормалното.... - незнам Rolling Eyes Свикнала съм в България да очаквам само грубост и надути служители.... Може би затова ми изглежда супер. newsm78
А Д-р Лекова ми е гинеколог от години (още докато бяха с Мазнейкови в мед. център на Прага) и я препоръчвам на всеки! Grinning

# 67
  • Мнения: 19
Аз родих в СВ.София преди 5 месеца и съм много доволна.Д-р Велев ме изроди с пл.секцио .Екипът му  беше страхотен ,бяха много внимателни и мили  смен и бебо.Помагаха ми за кърменето,още първият ден ми показаха как най-лесно да ставам,абе изобщо винаги имаше човек ако имаш нужда.В СТАЯТА БЯХМЕ АЗ И ОЩЕ ЕДНО МОМИЧЕ .Беше чисто и спокоино .НОООООООООО....Д-Р ВЕЛЕВ ВЕЧЕ НЕ Е ТАМ И ТОВА Е ЛОШОТО.Вярно е че и клиниката е важна ,но според мен лекарят е най-определящ.

# 68
  • Мнения: 649
А какви бяха цените за раждането?
Четох в друга тема за болницата, че пациентите, които си следят там бремеността ползват отстъпка и не плащат цялата сума обявена на страницата, която към момента май беше 1800 лева? Има ли нещо такова?

И ако сте наясно д-р Павлова само в Св. София ли изражда?
Аз съм изключително доволна от нея. Много е мила и отзивчива, невероятен ЧОВЕК, но за съжаление не мога да си позволя да платя 1800 лева  Confused

# 69
  • София
  • Мнения: 796
А какви бяха цените за раждането?
Четох в друга тема за болницата, че пациентите, които си следят там бремеността ползват отстъпка и не плащат цялата сума обявена на страницата, която към момента май беше 1800 лева? Има ли нещо такова?

И ако сте наясно д-р Павлова само в Св. София ли изражда?
Аз съм изключително доволна от нея. Много е мила и отзивчива, невероятен ЧОВЕК, но за съжаление не мога да си позволя да платя 1800 лева  Confused
Най-добре се обадете по телефона и питайте. Peace Аз толкова платих, но вече не помня дали не включваше това и стаята...
Ето Ви тел. 02 8184608 и 8184639.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 476
А какви бяха цените за раждането?
Четох в друга тема за болницата, че пациентите, които си следят там бременността ползват отстъпка и не плащат цялата сума обявена на страницата, която към момента май беше 1800 лева? Има ли нещо такова?

И ако сте наясно д-р Павлова само в Св. София ли изражда?
Аз съм изключително доволна от нея. Много е мила и отзивчива, невероятен ЧОВЕК, но за съжаление не мога да си позволя да платя 1800 лева  Confused

аз родих преди по малко от 2 месеца, с помощта на д-р Павлова   bouquet   bouquet   bouquet
Невероятна е наистина, струва си всеки лев, който дадох за раждането, изключително съм доволна от нея като лекар и като човек. Доволна съм като цяло от раждането си там, от целия екип, от всички, които се грижеха за нас през тези 3 дни. Помагаха за абсолютно всичко, за кърмене, за памперси, за хигиена, за всичко  Peace
Обстановката е много приятна, изобщо не усетих кога мина времето и за миг не се почуствах като в болница /не съм лежала в болница досега и много се притеснявах как ще ми понесе/.
Много хора тук прочетох от храната се оплакват...е не е особено разнообразна, предимно пиле, ориз и картофи в различни форми даваха, но на мен ми беше вкусно и абсолютно нищо друго не съм искала да ми носят и не съм си купувала, освен вода  Peace

Платих 1600 лв. за нормално раждане, други момичета секцио 1800 лв. платиха. Не съм гледала какви са цените в сайта, там ми следиха бременността, но по ЗК успях да се запиша  Hug

Нищо не съм си носила, освен нощница, но те ми дадоха, чак на другия ден като се изкъпах си облякох моята, за мой комфорт  Peace
Всичко друго те ми даваха, памперси за детето, помпа за гърди /ако имаш нужда/, та дори и памперс-гащи за мен /първите 2 дни имах  нужда от такива  Laughing/

Ако имаш конкретни въпроси питай, прясно ми е още  Laughing

# 71
  • Мнения: 649
jijibiji аз също си следя бремеността при Павлова по ЗК.
И много ми се иска тя да ме изражда, някакси ми вдъхва спокойствие тази жена.
Но определено не мога да си позволя 1600 лева за нормално раждане.
Както споменах и в предния си пост, бях чела, че  пациенти, които са си следили бремеността там получават отстъпка и то не малка, но явно не е така.

А доколкото знам д-р Павлова не изражда в др болница.

Пишеш , че си родила нормално, това е добре. Нали е нямало притискане за секцио, защото и на такива мнения попаднах.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 476
jijibiji аз също си следя бремеността при Павлова по ЗК.
И много ми се иска тя да ме изражда, някакси ми вдъхва спокойствие тази жена.
Но определено не мога да си позволя 1600 лева за нормално раждане.
Както споменах и в предния си пост, бях чела, че  пациенти, които са си следили бремеността там получават отстъпка и то не малка, но явно не е така.

А доколкото знам д-р Павлова не изражда в др болница.

Пишеш , че си родила нормално, това е добре. Нали е нямало притискане за секцио, защото и на такива мнения попаднах.

д-р Павлова е голям привърженик на нормалното раждане, зарадва ми се че предпочитам нормално да раждам, подкрепя! За отстъпка - не бях чувала дори  Rolling Eyes
И аз незнам дали изражда в др.болница, най добре я питай  Peace
И за мен са доста 1600 лв. за раждане, но отначало се бях насочила натам, защото ми е близо, а и исках много д-р Павлова да ме изражда, само хубави неща чувах за нея, горещо ми я препоръчваха и имах голямо доверие, което тя оправда  Peace Дори не беше на смяна, като започнаха контракциите /вечерта/, но дойде, защото я бях предупредила, че искам тя да ме изражда  Peace

# 73
  • Мнения: 649
Благодаря ти за отговорите  Hug

# 74
  • Мнения: 363
.
Както споменах и в предния си пост, бях чела, че  пациенти, които са си следили бремеността там получават отстъпка и то не малка, но явно не е така.


Аз родих там и успях да се възползвам от отстъпката, 30% по-малко платих, но това беше преди година и половина....явно ве4е я няма тази възможност....така раждането ми излезе 880 лв.

# 75
  • Мнения: 649
[X]susikata , а теб бяха ли те уведомили предварително за тази отстъпка или направо като отидеш да плащаш ти взеха по-малко.
И при кой доктор ражда?

# 76
  • Мнения: 363
Раждах при Павлова, тя ми следи и бременността. Изключителна жена Simple Smile
За заплащането бях питала предварително и тя ми беше казала  за отстъпката. Като заплащах раждането напомних, че бременността ми е следена там и имам право на -30%. Но мисля, че вече я няма тази оферта, моя приятелка в4ера роди там и са й казали 1800 лв. за секцио и май 1600 лв. за нормално раждане.
Но питай, нищо не губиш.

# 77
  • Мнения: 104
И аз да се присъединя към доволните  Party

Раждах планово секцио там преди 2 месеца и нещо.Доволна съм и от лекари и от персонал   bouquet Инфекции незнам да има, мойто бебче си беше добре  Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1
Здравейте скъпи мами,
прочетох всички теми свързани с раждания, лекари, болници и т.н. След прочетеното се спрях на МБАЛ "Света София" - на Мазнейкова или Токуда, но бих искала да ме посъветвате за лекар, който да следи бременноста ми и съответно след това да изражда бебчето. Прочетох много добри отзиви за д-р Валери Нецов и д-р Павлова. Но все пак, още мнения никога не са излишни. Останах с впечатление, че отношението и обстановката в тези болници е добра, което също е от значение, но това което най-много ме вълнува е подробностите около следенето на бременността и самото израждане на бебчето. По-подробно какви изследвания се правят при следена на бременността и колко често се ходи на преглед, денонощна връзка с лекаря и др. Привърженик съм на нормално раждане и по тази причина бих искала да споделите впечатленията си относно компетенциите на тези лекари в този случай, в смисъл грижите, които полагат дали са насочени и към бъдещата майка и жена (дали се налага зашиване след раждането и по-специални грижи за бързо възстановяване и дали познанията на споменатите лекари стигат до там, че да избегнат евентуално разкъсване и усложнения). Освен, че искам да родя едно здраво и прекрасно бебче искам и да продължа да бъда най-желаната жена за съпруга ми - за мен и това е важно. Моля ви, ако някой не се притеснява да пише все пак толкова лични неща да сподели с мен и да препоръча компетентен лекар. Също ако има впечатления от споменатите лекари в тази насока да пише. Ще бъда много благодарна на всички отзовали се.

# 79
  • Мнения: 9
Здравейте аз раждах там декември месец планово секцио по медицински причини. Операцията ми я прави д-р Мазнейкова на която съм изключително благодарна за вниманието  иотношението. Бремеността ми я следиха пак там при д-р Павлова. Изключителен лекар които помни имената на всичките си пациенти и обяснява подробно когато и зададеш въпрос. Правят се изследвания кръв и урина всеки месец в лабораторията на клиниката, БХС пак там, фетална морфология два пъти при Мазнейкова и други изследвания не се сещам да съм правила. Аз ако раждам пак там ще е. Относно инфекции мога да кажа че аз няма никакви бебо също е много добре.

# 80
  • Мнения: 13
Живот и здраве ще раждам там при Нецов в началото на май. Той ми изроди първото дете преди 7 години в Шейново и за мен е най-прекрасния лекар заради него отивам в тази болница! Сега ми следи бременността в частния си кабинет. Много добър специалист и човек, родих нормално без болка и без шевове. Страхотен е! Тук има отделна страница за Нецов.

# 81
  • Мнения: 3
здравейте!
мисля, че въпросът, който ме вълнува, вече беше задаван, но така и не можах да се натъкна на задоволителен отговор... интересува ме какво точно включва цената за нормално раждане в МБАЛ "Св. София" - единствено упойката и самото раждане ли? чета тук за разните консумативи, памперси и пр., но за тях не ме интересува дали са включени в тези 1600 лв., колкото престоят, например.
за присъствието на бащата знам, че се разрешава по лекарско усмотрение, но! - заплаща ли се?

# 82
  • София
  • Мнения: 771
здравейте!
мисля, че въпросът, който ме вълнува, вече беше задаван, но така и не можах да се натъкна на задоволителен отговор... интересува ме какво точно включва цената за нормално раждане в МБАЛ "Св. София" - единствено упойката и самото раждане ли? чета тук за разните консумативи, памперси и пр., но за тях не ме интересува дали са включени в тези 1600 лв., колкото престоят, например.
за присъствието на бащата знам, че се разрешава по лекарско усмотрение, но! - заплаща ли се?

Аз съм сигурна, че и там да питаш няма да се натъкнеш на задоволителен отговор, камо ли тук. Ще ти дам пример, лежах там заедно с едно момиче, което беше постъпило през нощта за нормално раждане. В процеса на раждането решават да направят спешно секцио. Накрая и взеха 1800 лв. Това беше преди година и половина. Аз родих секцио и платих 1800 лв. Другите две момичета от стаята също бяха родили секцио и платиха 1400 лв. До ден днешен нямам обяснение за тази разлика. Ако приемем, че в случая важи принципа "Колкото повече, толкова повече" и за да няма изненади, по-добре питай лекаря си предварително, защото накрая като ти поискат една сума, която не отговаря на твоите очаквания, не виждам как ще ги обориш с това, че си го прочела тук. 

# 83
  • Мнения: 3
не, аз нямам намерение никого да оборвам, просто не ми се иска накрая да ни изтърсят някоя сума, която не можем да си позволим наведнъж. в частните болници, разбира се, е много трудно да се каже цената предварително, защото ако, не дай си боже, се получат и най-малки усложения, налагащи допълнителни процедури, то това си оскъпява престоя. но долу-горе ми вършат работа тези примери, които ти си дала, защото поне са свързани с опит от първа ръка, а не с ценоразписи, защото аз на такива работи никак не вярвам. особено на тези в интернет и на страницата на болницата - като си помисля колко "често" ли ги обновяват!
както и да е, благодаря. сега остава да се намери някоя мама, на която съпругът й е присъствал, за да сподели.
 Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 1 476
аз раждах там преди 4 месеца. нормално, 1600 лв, бях в стая с момиче, което в процес на раждането се е наложило секцио - взеха и 1800 лв, както и на другото момиче, което беше там с планирано секцио  Peace
В тези 1600 лв ми влизаше епидуралната упокойка, както и всичко останало за нормално раждане - системи, други болкоуспокояващи и т.н.
Памперси и всичко останало за бебчето е от тях, та дори и памперс гащи за родилките, които на мен ми бяха много нужни първия и 2 ден, много по удобно от превръзки  Peace Единствено дрешки за изпиването на бебчо са ти нужни  Peace
Присъствието на бащата мисля се уговаря предварително и се заплаща допълнително...незнам конкретни цени за това, но със сигурност знам, че за да присъства той е нужно да си платиш за ВИП стая, което излиза още долу-горе колкото раждането Simple Smile
Храната е кетъринг, не е толкова лоша, колкото бях чела тук и напълно достатъчно количество беше за мен, не са ми носили нищо отвън за ядене  Peace
Ако искаш нещо друго конкретно да питаш насреща съм, аз съм доволна от раждането си там, писала съм и в тази тема за това  Peace

# 85
Здравейте,искам да ви споделя как мина раждането ми в МБАЛ "Св. София". Първо когато отидох там на консултация и казах, че това е болницата в която искам да раждам бяха много любезни и отзивчиви. Сега ще ви разкажа на кратко как протече раждането ми там!
Терминът ми беше определен за 11.09.2008г. и след консултация проведена с д-р Мазнейкова на 3.09. се разбрахме ,че ако не родя до 09.09. на 10 септември сутринта ще ми направят секцио и ще извадят бебето. На 08.09. вечерта обаче част от околоплодните води ми изтекоха и ме приеха в болницата за раждане - беше около 20,00 ч. Имаше дежурен само един лекар - д-р Кръстев и една акушерка. Цяла нощ ме оставиха да седя в предродилна зала и да чакам - бях сама в стаята. Когато стана 00.00 ч вече нямаше никой нито в коридора, нито в стаята ми, нито където и да било. Просто бях сама там в стаята - чувах някуде близо до мен как се скъсват от рев новородените и така до 05,30 ч. Забравих да кажа,че ми бяха загасили и лампите "за да спя",ако изобщо може да се спи с контракции!!! В 06,30 ч ми направиха клизма и ми включиха система за да получа разкритие, до тогава разкритието ми беше 6 см. След това дойде и анестезиологът да ми бие епидурална анестезия за облекчаванв на болките, които кум 08,30 ч вече бяха ужасни!!! И така няколко пъти ми вливаха от упоиката, а болките ставаха нетърпими!!! До 11,30ч вече бях получила разкритие и напъвах много пъти, но резултат нямаше. Не мога да ви опиша колко болезнени бяха тези 4 часа, направо ужасни И НИКОЙ НЕ МЕ ПРЕГЛЕДА НА ВИДЕОЗОН ДА ВИДИ ПЛОДА!!! Накрая след като трима доктори се пробваха да ме израждат се взе решение да ми направят спешно секцио. ПОЗНАЙТЕ КАКВО СТАНА!!! - БЕБЕТО ТЕЖЕШЕ 4,350 кг и беше дълго 55 см
Сами си напревете изводите за професионализмът в тази болница!!! Ако питате мен аз НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ БИХ РАЖДАЛА В ТАЗИ БОЛНИЦА!!! НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ И ВИЕ !!!

# 86
  • София
  • Мнения: 1 476
Здравей Виолета Рангелова,
Съжалявам, че така се е получило при теб, наистина няма много персонал през нощта, но болницата е малка, пациентите са малко и това е и причината предполагам. Когато аз раждах там имаше 7 бебенца...не е като в Шейново, Тина Киркова или други големи болници. Но лекар и акушерка си има дежурни. Оставили са те предполагам, защото вероятно и ти и те сте имали желание за нормално раждане, а е било рано. Загасили са ти лампите да си почиваш, но ти винаги можеш да си ги светнеш, щом не можеш да заспиш от контракциите и предпочиташ да стоиш на светло  Peace
В стаята си била сама, точно защото е малка болница, не е имало много раждания и са те настанили в отделна стая, да ти е по спокойно, обикновено това е ВИП стая и се заплаща допълнително в други болници  Peace
Това, че бебето е тежало толкова много е било работа на наблюдаващия ти лекар да забележи и препоръча секцио, лекарите там не са толкова виновни според мен.
Аз си следих цялата бременност там, раждах там и в деня на раждането и мен не са ме гледали на видеозон, следяха постоянно тоновете на бебчо, накрая в процеса на раждането на 30 секунди ги слушаха, защото бях изморена и напъването ми отне повечко време и се притесняваха за бебчето.
И хубаво би било да се регистрираш като потребител във форума, а не да пишеш като Гост.

Все пак хубаво е че споделяш преживяното, ще е от полза в избора на други бъдещи мамчета и е хубаво всеки да прочете ЗА и ПРОТИВ за да направи обективен избор за себе си   bouquet

# 87
  • Мнения: 19
Цитат
Аз съм сигурна, че и там да питаш няма да се натъкнеш на задоволителен отговор, камо ли тук. Ще ти дам пример, лежах там заедно с едно момиче, което беше постъпило през нощта за нормално раждане. В процеса на раждането решават да направят спешно секцио. Накрая и взеха 1800 лв. Това беше преди година и половина. Аз родих секцио и платих 1800 лв. Другите две момичета от стаята също бяха родили секцио и платиха 1400 лв. До ден днешен нямам обяснение за тази разлика. Ако приемем, че в случая важи принципа "Колкото повече, толкова повече" и за да няма изненади, по-добре питай лекаря си предварително, защото накрая като ти поискат една сума, която не отговаря на твоите очаквания, не виждам как ще ги обориш с това, че си го прочела тук.

И аз когато раждах там  платих 1800лв за планово секцио ,момичето което беше с мен в стая плати 1400 лв пак за пл.секцио ,но беше зъболекар и казаха че и правят отстъпка!Иначе и аз съм много доволна от тази клиника няма да се повтарям писах вече много тук за това:)

# 88
  • София
  • Мнения: 771
Цитат
Аз съм сигурна, че и там да питаш няма да се натъкнеш на задоволителен отговор, камо ли тук. Ще ти дам пример, лежах там заедно с едно момиче, което беше постъпило през нощта за нормално раждане. В процеса на раждането решават да направят спешно секцио. Накрая и взеха 1800 лв. Това беше преди година и половина. Аз родих секцио и платих 1800 лв. Другите две момичета от стаята също бяха родили секцио и платиха 1400 лв. До ден днешен нямам обяснение за тази разлика. Ако приемем, че в случая важи принципа "Колкото повече, толкова повече" и за да няма изненади, по-добре питай лекаря си предварително, защото накрая като ти поискат една сума, която не отговаря на твоите очаквания, не виждам как ще ги обориш с това, че си го прочела тук.

И аз когато раждах там  платих 1800лв за планово секцио ,момичето което беше с мен в стая плати 1400 лв пак за пл.секцио ,но беше зъболекар и казаха че и правят отстъпка!Иначе и аз съм много доволна от тази клиника няма да се повтарям писах вече много тук за това:)

Правят и отстъпка, защото е зъболекар, глупости на търкалета. Ценообразуването е на око!

# 89
  • София
  • Мнения: 1 476

Правят и отстъпка, защото е зъболекар, глупости на търкалета. Ценообразуването е на око!

Няма нищо такова, как изобщо може да кажеш, че ценообразуването е на око, няма изобщо мисъл вложена в това изказване  Naughty

Просто някои здравноосигурителни фондове дават отстъпки, не че самата клиника ти взима по малко, просто ти плащаш 1400, другите 400 ги плаща допълнителната ти здравна осигуровка. Издават си и касова бележка и всичко им е законно в ценообразуването  Peace

Аз моята за 1600 лв. си я пазя, мога да ви я снимам, на който не вярва  Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 771
Ама то и аз имам бележка, само че се роди детето, и първо нея издадоха. Въпросът е какви са тези отстъпки за едни, а за други няма. Аз съм безспорно здравноосигурена.

# 91
  • София
  • Мнения: 6 011
Ама то и аз имам бележка, само че се роди детето, и първо нея издадоха. Въпросът е какви са тези отстъпки за едни, а за други няма. Аз съм безспорно здравноосигурена.
Май става въпрос за допълнително здравно осигуряване тук, не за задължителното.  Peace
Доколкото знам някои такива допълнителни здравни осигуровки поемат цялото раждане в частна болница /преди време Дженерали поемаше раждане в Токуда, сега не знам дали имат договор/.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 476
Ама то и аз имам бележка, само че се роди детето, и първо нея издадоха. Въпросът е какви са тези отстъпки за едни, а за други няма. Аз съм безспорно здравноосигурена.
Май става въпрос за допълнително здравно осигуряване тук, не за задължителното.  Peace
Доколкото знам някои такива допълнителни здравни осигуровки поемат цялото раждане в частна болница /преди време Дженерали поемаше раждане в Токуда, сега не знам дали имат договор/.

точно това имах предвид, не се сетих точно думите, но Ники ме е разбрала.
Някои дружества поемат пълната цена на раждането в частните болници, друго поемат само някаква част от цената, което на kali и други им се струва, като отстъпка, но реално болницата не прави отстъпка, просто взема пари от теб и от допълнителното осигуряване  Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 771
Абе момичета, нищо не ми се струва, в стаята ми момичетата, които платиха 1400 лв., самите те не знаеха защо им е по-малка таксата. А как ви звучи доводът, че еди кой се е зъболекар и него го минават по тънката тарифа?

# 94
  • София
  • Мнения: 1 476
Абе момичета, нищо не ми се струва, в стаята ми момичетата, които платиха 1400 лв., самите те не знаеха защо им е по-малка таксата. А как ви звучи доводът, че еди кой се е зъболекар и него го минават по тънката тарифа?

явно всичко е възможно, ама много странно ми се струва....айде дано се появи някое такова момиче, дето незнае защо са я минали по тънката тарифа или пък е платила по малко щото е зъболекар, лекар или нещо друго "специално". Незнам как така на момичета от една стая ще искат различни суми без причина  Rolling Eyes Все пак логично е, че си говорите, не може да няма някаква логика, не може ценообразуването да е на око, затова поне съм сигурна.

# 95
Аз раждах при Мазнейкова декември.През цялата бременност тя ме наблюдаваше за да съм спокойна че всичко е наред.Имах болки,корема ме болеше но според нея нищо ми нямаше.в 9-ия месец отидох със страхотни болки да ме прегледа а тя само ме включи на апарат за контракции и като видя че нямам,не пожела да ме прегледа-нямяло смисъл.така отидох да раждам в определения ден-планово секцио и тя като ме отвори-се хвана за главата.Оказа се че матката ми е била толкова изтъняла,че е щяля всеки момент да се скъса и да стане наи-страшното...Тя се кръстеше и влагодареше на господ.Питам се - тя не го ли е видяла това,та нали затова ходих при нея?Като операция и въстановяване съм много доволна,но тогава имаше много родилки,лудницата беше пълна а персонала определено не им достига и това се усещаше.след като ни изписаха,отидох на църква и благодарих на господ че ни запази.

# 96
  • Мнения: 12
Здравейте на всички. Това е първото ми включване във форума. До този момент единствено се информирах от вече написаното. Аз също съм се спряла да родя в клиника Св София на бул. България. Остават ми само 27 дни до плануваното секцио. Одисеятами откакто забременях до този момент се оказа дълга и не както си я представях. Без никакъв проблем относно моето и на бебето здраве аз съм на 32 г и ми е първа бременност, но с голямо лутане и сменяване на лекари. Още от самото начало предпочетох частни клиники. Клиниката на др Мазнейкова е много посещавана и по мое мнение много активно функционираща. Вече втори месец откакто съм там за проследяване и последващо раждане и нямам никакви оплаквания. Дано и до края всичко да мине добре.
Моля ако има други бъдещи майки с които има вероятност да сме по едно и също време на едно и също място 23 април 2009 ще се радвам да споделят своите впечатления от клиниката. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 186
Искам да кажа само че "ценообразуването на око" което коментирате в момента си е пълна глупост...даже да се минава по "тънката тарифа" ВИЕ забравяте ли че това е частна клиника. Един фризьор може да ти прави отстъпка нели??? А защо пак не и в болницата????
Колкото за информация само, Дженерали поема 500лв за раждане, а тази болница има договор с Дженерали така че...все пак има значение допълнителното осигуряване! Успех!

# 98
  • София
  • Мнения: 1 476
Искам да кажа само че "ценообразуването на око" което коментирате в момента си е пълна глупост...даже да се минава по "тънката тарифа" ВИЕ забравяте ли че това е частна клиника. Един фризьор може да ти прави отстъпка нели??? А защо пак не и в болницата????
Колкото за информация само, Дженерали поема 500лв за раждане, а тази болница има договор с Дженерали така че...все пак има значение допълнителното осигуряване! Успех!

точно това имах предвид   Peace newsm10

# 99
  • София
  • Мнения: 771
Искам да кажа само че "ценообразуването на око" което коментирате в момента си е пълна глупост...даже да се минава по "тънката тарифа" ВИЕ забравяте ли че това е частна клиника. Един фризьор може да ти прави отстъпка нели??? А защо пак не и в болницата????
Колкото за информация само, Дженерали поема 500лв за раждане, а тази болница има договор с Дженерали така че...все пак има значение допълнителното осигуряване! Успех!

Само ще те замоля без "глупави" квалификации. Ти прочете ли какво съм написала и колко пъти ти ражда там, че се изказа така компетентно "колкото за информация". На Азис и на журналистките от БТВ може и 0 лв да са взели за раждане, за да им кажат после името на болницата по телевизията. Как не се сетих да бартеросам нещо, за да ми направят отстъпка. Това, че е частна една клиника не означава, че може да има различни цени за различни клиенти, защото това е казус директно за КЗП.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 006
Не съм раждала в тази болница, но се наложи с малкия да отидем там при един определен лекар. Изключително лошо впечатление ми направи наконтената лелка на регистратурата. Няма толкова нелюбезна жена и на сергия на Женския пазар. Грабна ми парите с отегчена физиономия, "ценообразува" ме някак и не ми даде касова бележка. Понеже се подразних си зачаках упорито бележката, а вместо нея получих "Хайде, готово е! Какво чакате?"
Да не говорим как ме овикаха, че съм направила три крачки без калцуни като повечето хора се разхождаха без. А това ми беше първото ходене и още не бях стигнала до табелката, на която пише, че калцуните са задължителни. Сигурно ще ми остане и последното посещение там.

# 101
  • Мнения: 693
Отрицателно!!! Няма да ми стигне цяла вечер да се обоснова в писмен вид  Twisted Evil

# 102
  • Мнения: 70
Раждах там и съм много доволна. Нямам нито една забележка. С две ръце подкрепям д-р Павлова, следващия път пак към нея ще се обърна и пак в същата болница. Не знам за какви отстъпки говорите...не са ми водили бременността там, родих нормално, взеха ми 1400 лв. Всички бяха достатъчно любезни и отзивчиви към нуждите ми. За бебето се грижат според убежденията на майката. Подкрепят кърменето. Имам хубав спомен от тридневния си престой там.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 524
Преди година и половина - 1400лв. Вагинално раждане, четри дни в болница  newsm78 падаше се неделя третия ден, та сигурно заради това 4. Очаквах да платя повече, но явно минах между капките.
Никой не ни е гонил да си платим, даже след като ни дадоха всички документи не се сетиха за плащане, таткото го направи малко преди да си тръгнем.
Нямам база за сравнение, това ми е първо раждане и отидох там единственно заради д-р Нецов. Той ми следи цялата бременност и за мен е страхотен.
Персоналът беше любезен и винаги на лице. Помогнаха ми за кърмене, миене, показаха ми как да чистя пъпчето, как да обличам бебето, или съм изглеждала като прасната с мокър парцал или са били любезни хората.
Има мами с други впечатления тук във форума, така е за всяка една болница. Затова според мен е важен самият лекар. Мога с две ръце да препоръчам Нецов, Ненов и Павлова.

Плюсовете според мен са следните.
Таткото може по всяко време да е до теб, поне при нас така беше, аз го гоних, защото настаниха друго мамче при мен, а самота мамче ми викаше, остави го - виж как се е влюбил. Бебето е при теб през цялото време. Няма много бебета, рядко се появяват вътрешноболнични инфекции (никъде всъщност нямаш застраховка за това)
Чисто е, с отделен санитарен възел, държат се нормално с теб, не те овикват, отговарят на въпроси.
Чувствах се като на хотел, отидох да раждам само с четката си за зъби, джапанки и хавлия за баня.

# 104
  • Мнения: 213
Здравейте мамчета,аз се боря за дълго чакано бебе,и сега трябва да направя цветна снимка споменаха ми за тази болница на Д-р Мазнейкова,вие какво ще кажете дайте повече информация,ако някоя от вас е правила там нека да ми помогне!Каква цена е тази снимка в тази болница?Благодаря ви предварително!

# 105
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте мамчета,аз се боря за дълго чакано бебе,и сега трябва да направя цветна снимка споменаха ми за тази болница на Д-р Мазнейкова,вие какво ще кажете дайте повече информация,ако някоя от вас е правила там нека да ми помогне!Каква цена е тази снимка в тази болница?Благодаря ви предварително!

Просто не ходи в тази клиника никога. Точно преди няма и месец умориха поредната родилка там.
Не бих се доверила никога на Мазнейкова.

# 106
  • София
  • Мнения: 771
Здравейте мамчета,аз се боря за дълго чакано бебе,и сега трябва да направя цветна снимка споменаха ми за тази болница на Д-р Мазнейкова,вие какво ще кажете дайте повече информация,ако някоя от вас е правила там нека да ми помогне!Каква цена е тази снимка в тази болница?Благодаря ви предварително!

В точно тази тема има много информация. Ценоразписът им го има в сайта.

# 107
  • Мнения: 793
Мазнейкова много взе да пропада според мен. Дали заради парите или заради нещо друго ,взе много да допуска грешки и да претупва нещата.

# 108
  • София
  • Мнения: 796
Здравейте мамчета,аз се боря за дълго чакано бебе,и сега трябва да направя цветна снимка споменаха ми за тази болница на Д-р Мазнейкова,вие какво ще кажете дайте повече информация,ако някоя от вас е правила там нека да ми помогне!Каква цена е тази снимка в тази болница?Благодаря ви предварително!

Просто не ходи в тази клиника никога. Точно преди няма и месец умориха поредната родилка там.
Не бих се доверила никога на Мазнейкова.
Какво се е случило??

# 109
  • София
  • Мнения: 6 011
Това:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=39258

Ето и темата по случая във форума:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=386354.120

# 110
  • София
  • Мнения: 252
така както сте дали линк към статията от вчера и темата за лекарската грешка би било  добре да посочите и линк към статията в днешния брой на вестник Труд.
Според днешната статия  първоначалните данни от аутопсията са, че жената е страдала от някакъв синдром, който е пречел на съсирването на кръвта

# 111
  • София
  • Мнения: 796
Много благодаря!! Peace
Ужас.... ooooh! Това е много прясна трагедия! А излиза (според нана77), че и преди месец е имало смъртен случай...

# 112
  • София
  • Мнения: 796
така както сте дали линк към статията от вчера и темата за лекарската грешка би било  добре да посочите и линк към статията в днешния брой на вестник Труд.
Според днешната статия  първоначалните данни от аутопсията са, че жената е страдала от някакъв синдром, който е пречел на съсирването на кръвта
Случайно да имате линк и за това?

# 113
  • Мнения: 693
Как все в тази клиника се случват такива "случайности" се чуде аз  newsm78  #Crazy

# 114
  • София
  • Мнения: 12 554
Много благодаря!! Peace
Ужас.... ooooh! Това е много прясна трагедия! А излиза (според нана77), че и преди месец е имало смъртен случай...

Мне. Просто трагедията със Запряна започва още на 5-ти март. Раждането е на 10-ти март, а тя умира на 26-ти март.

Запряна не е имала никакъв синдром, а според цитирания патолог е направила ДИК-синдром - това е Синдром на дисеминираната интраваскуларна коагулопатия. Същноста на синдрома се изразява в образуването на множество тромби в микроциркулацията, съчетани с хеморагии. Като тяхна последица настъпват тежки клетъчно-тъканни и органни нарушения, обусловени непосредствено от хипоксичния фактор и клетъчно-метаболитната ацидоза.

НО! Важното е, че ДИК-синдромът винаги е вторичен спрямо първичното заболяване и е обичаен за пациенти в шок. Това означава, че при Запряна вече е ИМАЛО проблем и то сериозен, за да направи ДИК-синдром. Синдромът е фактическата причина за смъртта. Но той е породен от нещо, причинен от нещо и това нещо е сепсисът, дошъл от неизчистената матка.

# 115
  • София
  • Мнения: 796
Ясно! Благодаря! Peace Нещо съм се объркала явно....

# 116
Статията в "Труд" ми се струва твърде тенденциозна без необходимите факти. Родилката е постъпила с проблем в "Св. София" и сепсисът е бил вече факт, не е следствие на секциото.

Само за справка: След спонтанен аборт и аз бях с неизчистена матка (residua) в Шейново при великия д-р Велев и след това цяла година бях с температура от доктор на доктор. Такива грешки се случват навсякъде...не че съм простила на Шейново...

# 117
  • София
  • Мнения: 796
Хмммм... newsm78
Добре де, вие как избирате къде да раждате -  според това кой е лекарят или коя е болницата? Като се има предвид нали, че може вашия конкретен лекар да оперира в клиника, която не одобрявате...

# 118
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз си избирам лекаря - за мен това е важно, бих била в пъти по-спокойна моя лекар да работи в някоя голяма болница с добра неантология, но за сега е при Мазнейкова, която ми пада в очите все повече и при второ бебе няма да отида пак там да раждам, ще водя преговори с доктора си да ме изроди другаде, но дали ще са успешни не знам.

# 119
  • Мнения: 693
Разбира се, че лекарят!

# 120
Шокирана съм от това което се е случило на това семейство,когато гледах предаването на Гала не можех да повярвам на очите и ушите си, че това може да се случи в 21 век на една млада и здрава жена..нямам думи просто...Лошото е че живеем в скапана държава и никой от нас не е застрахован че няма да изпадне в подобна ситуация,а най парадоксалното е че досега няма осъден доктор ..те се подкрепят и защитават ,дано обаче този случай не е като многото предишни обречени на  тук излезе истината и лекари като това величие на гинекологията Мазнейкова бъдат наказани.Аз самата имам лоши спомени от тази болница но те са свързани със съпруга д-р Мазнейков и смело бих казала че животът ни се беше превърнал в ад- след манипулацията на която съпруга ми се подложи там,от здрав и прав мъж на 32 години той се превърна в труп за 4 месеца ...Знам със сигурност че всички неща който бяха казани -за обслужването ,за висенето ,за гадното отношение и викането срещу пациентите е вярно ,защото аз самата съм го изживяла да не говорим че след като си приберат парите ти вече си никой и нищо и си оставен на произвола и на късмета си да оцеляваш знам някой ще каже че това са силни думи ,но за мен не са ,след манипулацията на съпруга ми той беше изхвърлен в коридора на течението чисто гол  покрит само с едно чершафче и на 5 час след скандал от моя страна той беше нахокан че е лигльо и вдигнат при което той припадна  и това му състояние беше обяснено пак като лигаво...мога да напиша цял роман за тази болница за немарливите доктори и сопнатите сестри,но не за нас става дума тук ,а за нещо много по сериозно и за съжаление завършило трагично ..Ще се моля истината да излезе на яве и виновните да си понесат последствията от свой те действия и ако това стане  ще спим по спокойно защото ще знаем че няма ненаказани грешки .

# 121
  • Мнения: 1 938
Статията в "Труд" ми се струва твърде тенденциозна без необходимите факти. Родилката е постъпила с проблем в "Св. София" и сепсисът е бил вече факт, не е следствие на секциото.

    Дори и така да е - тя е постъпила в МБАЛ "Св. София", (МБАЛ - многопрофилна болница за активно лечение).  Rolling Eyes
    Важното е как и защо "излиза" от там...

# 122
Момичета, мога доста да пиша за така наречената "доктор" Мазнейкова, но ще се постарая да съм кратка. 1. Ще започна с първия ми сблъсък с нея -  в 12 седмица отидох при нея за експертно мнение, след като на първи скрининг имах резултат 1 към 43 за Даун. Уплашена и вцепенена отидох, за да ме види и евентуално да направим хореон биопсия. След манипулацията, още преди да са излезли резултатите от изследването със сълзи в очите я попитах няма ли шанс детето да е здраво. А тя, "докторката" ми каза: "По-добре се гответе за лошото, вашия доктор да ви поеме за аборт!" И това докато Взе ми пари уж за изследване за пет болести и ме остави да изляза - отчаяна и разплакана. Не помня как минаха 4-те дни в очакване на резултатите - не бях на този свят. Спрях да си пия витамините и започнах да се сбогувам мислено с малкото човече в мен. И така докато не дойдоха резултатите - ВСИЧКО БЕШЕ ОК. С изключение на това, че ми бяха взели пари за изследване на 5 болести, а бяха изследвали само 3!!! По допълнително нареждане от Мазнейкова. Така ми се наложи да дам още 200 лева на лабораторията отделно, за да изследва материала, който беше  останал за останалите 2 и да го направи за 1 ден.
Втори и последен - За мое огромно съжаление докторът, който следеше бременността ми започна работа там и нямах избор за раждането. Наложи се да вляза в тази кошмарна за мен сграда, където плащах 180 лева за самостоятелна стая!!! Стая, където хигиената беше под всякакво ниво. Стая, където според надписа на стената трябваше да плащам по левче на ден за телевизор!!! За тези 180 лева на ден и отделно за раждането, общо фактурата накрая беше за 2000 лева, получих НУЛЕВА ХИГИЕНА, ВЪРТЯЩА СЕ ЗА ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПАРИ СЕСТРА, УЖАСНО ЯДЕНЕ В МИНИМАЛНИ ПОРЦИИ и НАКРАЯ  -
ДЕТЕТО МИ БЕШЕ ЗАРАЗЕНО С КЛЕБСИЕЛА ПНЕВМОНИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- Вътрешно болнична инфекция, която крият и с която до ден днешен не са се справили - имам много вътрешна информация, повярвайте ми!!!! Това е изключително опасна бактерия, от която бебенцето на едни познати лежа в болница на 1 месец с тежко лечение. За щастие моето дете към момента само носи бактерията, но някои други не са имали този късмет.

Това е! И двете ми "срещи" с тази жена бяха ужасни за мен, и СМЪРТНО ОПАСНИ ЗА ДЕТЕТО МИ!!!

Желая ви късмет и ще се радвам с това, което разказах, да съм ви помогнала в избора и така да съм ви спестила тревоги и неприятни мигове.

# 123
Здравейте, мили майки! А къде според вас е най-доброто училище за бременни?

# 124
  • София
  • Мнения: 1 476
Здравейте, мили майки! А къде според вас е най-доброто училище за бременни?

тук е най доброто според мен училище за бременни:
http://www.polimedad.com/school-for-parents

писала съм и друг път, много съм доволна от курса при Диди Димова, най полезното за мен прекараното време през 9-те месеца бременеене и най смислено похарчените пари  Peace

п.п. нещо много "гост"-и се разписват в тази тема напоследък Thinking  Повече на коментарите на такива скрити потребители, които се срамуват да пишат от профила си няма да отговарям Crossing Arms

# 125
  • София
  • Мнения: 195
Никога не съм харесвала особено тази болница... А след раждането там мога да изразя много и все неприятни впечатления от нея, които се изразяват в следното:

1. Печалбарството и арогантността са много на почит там. Раждах преди малко повече от година- секциото ми беше 1600 лв., за които пари получих най-неадекватното и грубиянско обслужване на престоя ми. Като изключим операцията и екипът от двете лекарки, които ме оперираха и които единствени си свършиха безпогрешно и великолепно работата, всички останали- санитарки, акушерки, анестезиолози сякаш бяха избирани с конкурс за некадърност. Давам примери: помощник-лекарката ме навикваше сякаш овчар вика по някоя от овцете си: "...Виж я ти нея- на мъжа си искала да се обади, че влиза в операционна зала- това да не ти е телефонна зала?! Ще стоиш и ще си чакаш реда за операция и да не си посмяла да посегнеш към телефона..." И още хиляди други подобни своеволия трябваше да изтърпя от споменатата особа до края на операцията си- и това при положение, че плащам такава сума, а никой от роднините ми не беше дори уведомен, че влизам в операционна зала...

2. Като продължение към предходното изложение ще повторя отново, че никой не си свърши работата, с изключение на двете лекарки- моята, която ми наблюдаваше бременността и партниращата по време на операцията лекарка- те ме и оперираха. Предполагам, че ако интервенцията зависеше от другите в екипа, не е ясно какви щяха да са последствията...Защото... първоначално си усещах изцяло и напълно операцията!!! Praynig Упойката трябваше да бъде спинална, обаче анестезиолога беше твърде зает да си говори с нахалната помощник-лекарка и я направи сестрата...Та, както казах, резултатът беше, че си усещах операцията. Виках, крещях, че усещам всичко, обаче сестрата ме уверяваше, че "...не е така, нищо не усещаш, само си внушаваш..." После се оказа, че изобщо не съм първият и единствен случай на човек, който си усеща операцията в тази болница- предишният ден имало два такива случая!!! Twisted Evil Whistling Не е ясно как щеше да завърши всичко, ако лекарките не бяха забелязали, че си мърдам краката, което, естествено е немислимо при сполучливо направена спинална и настояха да ми поставят нова упойка! Та най-накрая ме приспаха с пълна и като се събудих вече имах едно малко бебче, на чието раждане дори не можах да се порадвам... #2gunfire

3. По време на целият ми престой нито веднъж не дойдоха да измият пода, а бебетата непрекъснато бяха при нас! Мръсните ни от лохиите памперси стояха с дни наред в банята и санитарката ги събираше веднъж на 2-3 дни, и то не защото не й се работеше, а защото беше твърде заета да обслужва всички стаи, а беше единствената санитарка в цялото родилно отделение!!! #Cussing out Акушерката, която се занимаваше с бебетата през нощната смяна пък предпочиташе да ни ги дава през нощта, защото: "...чака ме много работа- ето, сега чакаме да пристигне нова родилка от Кюстендил, а в 4 пък друга идва..."
 
 И т.н., и т. н...Много, много още неща мога да  кажа за тази болница и нито едно от тях няма да е ласкателно за собствениците на това, изключително хаотично организирано здравно заведение, наречено МБАЛ "Света София". Едно е сигурно- ако не е гинеколожката ми, никога не бих стъпила повторно за раждане там!  Peace

# 126
  • Мнения: 23
hora molja vi daite neshto da napravim zaedno da podkrepim toja chovek koito se bori sam za neshto koeto zasjaga nas - jenite!!! toi jena si znae che nemoje da vurne, ama e razbral che v taja durjava ima problem i to goljam... az ne moga da go gledam kak se izmuchva i vsichki go pravjat na glupak Sad(( ako nie ne napravim neshto i to vednaga instituciite shte pomrunkat nejasno oshte malko i shte potuljat vsichko...
izkliuchitelno sum iznenadana che ne chuvam vse oshte za nikakva reakcija na maikite Sad(

# 127
  • София
  • Мнения: 796
Виж тази тема по повод действия - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=386354.0;topicseen

# 128
  • Мнения: 156
Радвам се,че сте извадили късмет и не сте станали жертви на Мазнейкова. Младата Запряна Коледарова не е имала този късмет.
Гледайте предаването Горещо тук http://www.youtube.com/watch?v=mTR9AMewEk4
и после пишете за тази клиника.
 Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead Banghead

# 129
  • Мнения: 156
ХОРА, ГЛЕДАЙТЕ ЗА СЪДБАТА НА РОДИЛКАТА ЗАПРЯНА КОЛЕДАРОВА В YOUTUBE!!!


http://www.youtube.com/results?search_query=МАЗНЕЙКОВА&search_type=&aq=f

ЕТО ВИ И ЛИНК КЪМ ГРУПАТА НА ВДОВЕЦА Й ВЪВ ФЕЙСБУК

http://www.facebook.com/group.php?gid=100746399517

БОГ ДА ВИ ПОМАГА АКО ВСЕ ПАК СТЕ РЕШИЛИ ДА РИСКУВАТЕ ЖИВОТА СИ ТАМ!!!
 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45

# 130
  • Мнения: 70
абе вие добре ли сте??...и следващия път там ще раждам.
и хараната беше готина и хигиената беше на ниво, а бебето ми е супер..всички бяха коректни и отзивчиви.

# 131
  • Мнения: 186


 Ама вие наистина нещо не сте добре... и тази бременност си следя там и там ще раждам !!!
 Стига сте писали глупости... клюкарски истории само, жалко че има хора които вярват само на думи.....

# 132
  • Мнения: 326
Здравейте! Тези които сте доволни- при кого точно раждахте?
На мен ми предстои секцио, най-вероятно там. До момента съм доволна от болницата. Бременността ми я следи д-р Лекова. Има ли раждали секцио при нея?
И още нещо  искам да ви питам, правят ли всички необходими изследвания на бебето? Доколкото знам има и ваксина която се прави на втория ден след раждането. Това включено ли е в цената.
 
Само ме притеснява, че нямат оборудвана неонатология . Sad  А това не е никак маловажно (дано не се налага).

 Peace

# 133
  • София
  • Мнения: 1 524
valkiria79  Аз раждах там само и единственно заради Валери Нецов. Държах той да изроди малката.  Където и да работи само при него се чувствам в сигурни ръце. Правят всичко необходимо за бебето.

# 134
  • София
  • Мнения: 1 476
Аз раждах там при д-р Павлова. Невероятен лекар и човек  Peace
Втория път пак при нея бих родила, където и да е Peace

# 135
  • София
  • Мнения: 796
Здравейте! Тези които сте доволни- при кого точно раждахте?
На мен ми предстои секцио, най-вероятно там. До момента съм доволна от болницата. Бременността ми я следи д-р Лекова. Има ли раждали секцио при нея?
И още нещо  искам да ви питам, правят ли всички необходими изследвания на бебето? Доколкото знам има и ваксина която се прави на втория ден след раждането. Това включено ли е в цената.
 
Само ме притеснява, че нямат оборудвана неонатология . Sad  А това не е никак маловажно (дано не се налага).

 Peace
Аз съм пациент на д-р Лекова от много години и държах да раждам при нея.  Но Мазнейкова й асистираше. Не, че е най-важното, но белегът от секциото почти изцяло е изчезнал. Laughing Изследвания, ваксини, всичко правят, но и аз като разбрах за неонатологията се притесних и не съм сигурна, че бих родила пак там следващия път....

Общи условия

Активация на акаунт