спешно:когато проходи...

  • 872
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
какво се прави когато малкото слънце проходи,бебо преди минутки се пусна сам и направи няколко кра4ки сам каква питка да правя и т.н и нали се носело на комшиите....чакам  Simple Smile   Simple Smile   Simple Smile

# 1
  • Мнения: 188
Браво много хубаво, това са едни от най-хубавите моменти.
Аз лично на първото дете, омесих обикновена питка (не содена), поканих две дечица, които вече ходеха стабилно, за да тичат след питката, като там където се търкаля питката се постиля покривка и от единия край се нареждат всякакви неща, каквото хване детенце, се нарича че това ще прави(работи, занимава), но моя съвет е да изчакаш да станете по-стабилни в ходенето.  Peace забравих да кажа че първо се търкаля питката, тичат децата след нея и твоето детенце като се придвижва към нещата които си наредила на края на покривката.
Дано не съм те объркала много  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 722
я пишете още за този прощъпулник, че и моя малчо вчера направи два-три пъти по три стъпки сам и май до десетина дни ме чака прощъпулник.

# 3
  • Мнения: 130
много благодаря за информацията  Hug

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Спокойно, не е задължително да правиш прощъпулник веднага.  Laughing

 

# 5
  • Мнения: 139
Ето малко и от мен -
- питката не трябва да е с мая, а със сода
- трябва да я месиш ти, а не някоя баба
- след като си хване предмета, грабваш питката и хукваш към съседите (може да си пригласиш и мед) - без да спираш, ако трябва да стоиш на едно място - със ситни стъпки като ръченица Grinning, гледаш да не се спънеш - важно е - да са му здрави краката!
- изборът на съседите, които ще посетиш също е важен - трябва да са добри хора или заможни, както прецениш
- върни от питката и в къщи, всички на масата трябва да си вземат - за здраве
  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 310
Ето малко и от мен -
- питката не трябва да е с мая, а със сода
- трябва да я месиш ти, а не някоя баба
- след като си хване предмета, грабваш питката и хукваш към съседите (може да си пригласиш и мед) - без да спираш, ако трябва да стоиш на едно място - със ситни стъпки като ръченица Grinning, гледаш да не се спънеш - важно е - да са му здрави краката!
- изборът на съседите, които ще посетиш също е важен - трябва да са добри хора или заможни, както прецениш
- върни от питката и в къщи, всички на масата трябва да си вземат - за здраве
  bouquet

Само да добавя, че детето прави отпечатък с краче върху питката. Някъде го бях чела като правех прощапулника. Обаче при печенето отпечатъкът съвсем се заличи.  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Май много се вживявате.
Тичане към съседи и прочее.
Поканихме гости, повеселихме се и така. Избра си детето предмет и счупихме питата (купена беше). Даже не сме я търкаляли.

# 8
  • Мнения: 139
 Само да добавя, че детето прави отпечатък с краче върху питката.

Това е интересно, не съм го чувала.

Май много се вживявате.
Тичане към съседи и прочее.
Поканихме гости, повеселихме се и така. Избра си детето предмет и счупихме питата (купена беше). Даже не сме я търкаляли.

По този начин ми се струва, че ще стане като в темата "с брак или без"... fight
Има хора, които обичат и уважават традициите и ИСТИНСКИ СЕ ВЖИВЯВАТ, бе да му се не види!!!
Всеки сам решава на какво да се радва в този живот!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Dery, айде да не вадим томахавките. Всеки си споделя какво мисли. Питащият ще прочете, размисли и ще реши, нали затова си е пуснал темата?!
п.п. винаги ще има нещо, което не си чувала. Точно това имах и аз в предвид.

# 10
  • Мнения: 467
аз да сипризная тичах и не само до съседите, 4-5 къщи,но и до баба ми, която живее в съседния квартал. когато 4овек е щастлив толкова лесно се спортува,4е не му прави впе4атление разстоянието.

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Тази традиция с тичането не я знаех. На питката (май мъжът ми я меси, не поня вече, със сигурност не съм била аз, защото не мога) преди да се сложи във фурната, отбелязахме крачето на детето. Поканихме най-близките роднини. Опънахме един бял чаршаф, на края му наредихме разни предмети. Търкулнахме питката по чаршафа и малкият трябваше да тръгне след нея, да стигне до предметите и да си хване нещо (каквото хване с това ще се занимава). Притеснявах се дали ще иска да ходи след питката, но той тръгна без проблем. Е хвана едно нещо, после още едно, без да изпуска първото, накрая и трето, явно ще има много интереси  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт