Есенна фантазия

  • 2 796
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 952
Тази рецепта става много бързо и поне за нашето семейство е вкусна. Тя е моя измислица, така да се каже и представлява видоизменена версия на летния миш-маш.

Есенна фантазия
(5 порции)

Продукти:
1гл. лук, аз добавих и малко праз
чушки - червени, зелени, жълти(така става цветно и есенно). Аз сложих около 10-тина, но по-дребни чушки
3-4 моркова
карфиол - няколко розички. Аз купих една по-голяма глава, която накъсах на малки розички. Сложих около 1/4 от нея. Останалото в торбичка и във фризера за следващи готвения.
5 яйца
150-200гр. кашкавал
сол, вегета или Маги Вълшебен вкус 10 зеленчука

Аз си приготвям всички продукти и тогава слагам тигана на печката, затова ще карам подред.
Лука и праза се нарязват наситно. Чушките се нарязват на парченца(да речем 2х2см.) Морковите режа на колелца. Карфиола вече споменах, че е на ситни розички.
В тиган леко запържваме(дори по-скоро задушаваме) в олио лука и праза. Добавят чушките, а малко след тях и морковите. След 5 мин. добавяме карфиола, разбъркваме и наливаме 1ч. вода.  Добавяме подправки на вкус и оставяме да къкри. Като поомекнат зеленчуците(не е необходимо да станат съвсем меки, леко хрупкави са добре) и поизври водата, чукваме яйцата и бъркаме. Когато те са вече запържени изключваме котлона и отгоре настъргваме кашкавал. От топлината той се разтопява и става страхотно.

Да ви е сладко!

 

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Изглежда много апетитна рецепта,ще я пробвам непременно. Hug

# 2
  • Мнения: 224
Оооооооооххх....много ми се прияде такова.Аз много обичам такива миксове.Утре ставам и я правя тази есенна фантазия.

# 3
  • Мнения: 952
Надявам се да ви хареса. А ако разнообразите рецептата споделяйте, че и у нас да внесем малко промени  Wink

# 4
  • Мнения: 3 622
Интересно и вкусно ми изглежда  Grinning

# 5
  • Мнения: 162
              И аз ще пробвам. Обичам бързото готвене!

# 6
  • Мнения: 2 199
Вкусно и полезно   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 283
Благодаря ще я пробвам.Аз съм правила с броколи и брюкселско зеле, сметана и топено сирене. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 35 943
Рецептата ми хареса, а и изглежда много апетитно, така че скоро ще го пробвам   bouquet

# 9
  • Мнения: 2 956
Аз малко видоизмених според наличностите  Laughing но пак стана много хубаво   Peace
Лук, морков, чушка от буркан- печена,червена, яйца и кашкавал. Нямаше кога да ходя за карфиол  Laughing
Благодаря за рецептата.   bouquet

# 10
  • Мнения: 952
Дика - важното е да се хареса и вкъщи да си хапват от това, което сме приготвили.  Wink Аз не бях пробвала с чушка от буркан, но зимата ще го направя.

pepika - броколи, топено сирене плюс сметана ми звучи доста вкусно. Трябва да пробвам.  Simple Smile

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, изглежда супер!   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 956
Хареса се и още как  Hug стана наистина много хубаво...за другия път ще гледам да си набавя карфиол. Пък на всичкото отгоре ми се вписва идеално в режима   bouquet

# 13
  • Мнения: 952
Не се бях замисляла, че рецептата мога да използвам и когато съм на диета.   
Благодаря Дика bouquet

# 14
  • Мнения: 293
Ralfieta    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Днес направих ''Есенна фантазия '' благодаря   bouquet стана прекрасна.

Общи условия

Активация на акаунт