Проблем в детската кухня!!!

  • 3 460
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 204
Позволих си да пусна тази Анкета поради 2 основни причини:
1. Мисля,че ощетяват децата ни с грамажа  Twisted Evil
2. Хигиената е занижена  Close т.к. бурканчетата не се мият добре,ИМА РАЖДИВИ КАПАЧКИ!!!

Моля всеки преди да гласува да има в предвит двете точки написани по горе  Naughty

От една седмица едва взимам храна за детето от тази кухня,но мисля че ако нещата не се подобрят ще се замисля сериозно по вьпроса дали да продьлжавам  Close

Става вьпрос за кухнята в Люлин,но след разговор с друга майка установих,че и в сьседния квартал Св. Тройца сьществува сьщия проблем  Thinking

Мисля даже да изпратя и ХЕИ на инспекция,защото не искам утре и мойто дете да се разболее от салмонелоза как беше в Хасково  Shocked
Призовавам всички майки които ползват кухнята да обьрнат сериозно внимание на темата!!!

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 18:00 от Jvd

# 1
  • Мнения: X
Аз лично бях безкрайно доволна от нашата кухня. Въпрос на късмет е да уцелиш добра. Както има лоши, така има и добри.

# 2
  • Мнения: 1 204
Аз лично бях безкрайно доволна от нашата кухня. Въпрос на късмет е да уцелиш добра. Както има лоши, така има и добри.
вкусно готят да,но не мислиш ли че липсата на хигиена и това че крадьт от храната е безобидно!?!?!  #Cussing out

твоята кьде се намираше? питам информативно

# 3
  • София
  • Мнения: 44 098
аз съм доволна отг нашата кухня.За количеството . 160 супа, 190 второ, 190 десерт. Ако искам повече има други вкл и часни кухни. Това е предвидено за 1 обяд, не за целодневно хранене.
Хигиената си ни е ок. раждиви капачки не съм виждала.
Вкусно е и достатъчно развообразно.
И какво точно крадът - опитай и да сготвиш на детето си за 1 лв на ден...

# 4
  • Мнения: 1 204
аз съм доволна отг нашата кухня.За количеството . 160 супа, 190 второ, 190 десерт. Ако искам повече има други вкл и часни кухни. Това е предвидено за 1 обяд, ве за целодневно хранене.
Хигиената си ни е ок. раждиви капачки не съм виждала.
Вкусно е и достатъчно развообразно.


имам в предвид не че сипват малко в бурканчетата а че си е чиста водичка,днес не можах да резлича кое е супата кое е второто ядене,а десерта беше мляко с ориз,е ориза беше един прьст на дьното на бурканчето  #Crazy  това да ви се вижда нормално???

# 5
  • Мнения: 1 440
Май тези проблеми са на доста места.Гласувах с опцията от време на време,защото наистина в началото беше хубава храната,а сега,особено през последните месеци е под всякаква критика и смятам да се отказвам вече.Наистина ми беше доста удобно,но имайки предвид положението с кухнята в Люлин,стига толкова! Naughty
Ако имаш време и сили да се занимаваш,можеш да извикаш ХЕИ.А за болести,като салмонелоза и т.н. да ни пази Господ!

А нашият ориз беше супер гъст,сигурно проблема е в тези,които сипват.

# 6
  • Мнения: 353
Че има и частни кухни с по- добро качество на работа, а колкото до държаваната всичко в Б-я е такова.

# 7
  • Мнения: 1 204
Добре де  Rolling Eyes е то е най лесно да се откажем нали!!! а не трябва да е така,на тези хора за това им плащат нали,нали и ние си плащаме купоните  Naughty по скоро трябва да предизвикаме скандал за да се подобрят нещата а не просто да се откажем  Close

# 8
  • София
  • Мнения: 44 098
Не.
При нас супата също е доста течна, второто - ми средна работа, но моя син отказва по принцип по-гъсто и аз като му готвя в къщи пак така разрегдам с водичка или сос...а кремовете с 2-3 изключения за 1 година са си ок.
Зависи кой го готви...пробвай да смениш мястото, надали това е единствената кухня наблизо....

# 9
  • Мнения: 1 204
да частната кухня която е на близо не стига че е по скьпа,но и не готят хубаво  Twisted Evil

аз се дразня от факта че само ни прецакват от всякаде нас майките,то не беше смешни пари за майчинските,то не беше 18лв детски,то не е скапана кухня  Twisted Evil

# 10
  • София
  • Мнения: 44 098
Ок - ти по колко плащаш за тези купони... - 1 лв на ден - ясно е че не може кой знае какво да се сготви за това...пробвай в къщи - вероятно за да се оправят нещата трябва да дигнат таксите - тогава ще има недоволни теми как били вдигнали цените....та като не ти харесва - намери алтиратива...
И сега поне майчинските не са ви малки нали така....аз никога не съм пускала такива теми при все, че нито детски, нито майчински, нито нищо не съм взимала от дъргавата.....

# 11
  • Мнения: 1 204
Ок - ти по колко плащаш за тези купони... - 1 лв на ден - ясно е че не може кой знае какво да се сготви за това...пробвай в къщи - вероятно за да се оправят нещата трябва да дигнат таксите - тогава ще има недоволни теми как били вдигнали цените....та като не ти харесва - намери алтиратива...
е айде сега пьк ти,добре де нека дигнат на 2лв
но нали идеята е да се помага на майките!!! не ги ли плаща дьржавата останала сума за храната,защо трябва ние всичко да си плащаме като попове  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 4 451
Много съм доволна от нашата кухня. Живея в малко градче и тук яденето се сипва пред очите ти в бурканите, които ти носиш. Купончето е 60ст. на ден и включва супа, основно ядене и десерт. Готвят много вкусно. Знам, че част от сумата се поема от общината.

# 13
  • София
  • Мнения: 352
Доволна съм от кухнята в Люлин-много вкусно готвят  Peace !Добре,че има такава кухня!Може скоро ако майките са съгласни храната да бъде в пластмасови опаковки,но малко ще се оскъпи талончето  Wink

# 14
  • Мнения: 8 242
Ползваш кухня - имаш проблеми.
Не ползваш кухня - нямаш проблеми  Mr. Green Поне няма да има на кой да си го изкараш като загориш манджата  Laughing
Аз затуй си готвя  Wink

# 15
  • Мнения: 339
Аз съм доволна от нашата кухня-в Лагера, готвят много вкусно, никога яденето не е изглеждало така "ощетено" както го описваш-гъсто, с много месо, зеленчуци, няма сол, мазнотии, абе страхотно е. Макар и да звучи странно, мен повече ме дразни друго-всеки ден им дават месо, а е хубаво детето да яде месо през ден, за да не се натоварват бъбреците, нали менюто се прави от лекари-диетолози-аз ли да им обяснявам?  ooooh!. Другото-всеки ден десертът е някакво нишесте, кисел или в най-добрия случай-мляко с ориз, като вкуса им е еднакъв, независимо какво пише, че има. Що не им дадат някакъв плод, плодово пюре, кремче, нещо леко, полезно, с витамини, ами ги бъркат тия нишестета? Вса пак, за да съм коректна, да уточня, че синът ми е на алергична кухня, та това още повече ограничава менюто, но съм благодарна, че я има, защото не навсякъде се готви и отделно за тези деца  Peace
Да допълня, че кухните в София са 1 кухня майка, която се разнася в няколко квартали в общината-т.е. много е вероятно в Люлин и Св.Троица да се готви в една кухня, а ако решиш да пробваш друга кухня-ще трябва да е по-далечко! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 432
Буркан4етата не си ли ги носят родителите?Каква ръжда те е подгонила?Твоите нали нямат ?Като не ти харесва ,спира6 или сменя6 кухнята.  Mr. Green
Ние сме доволни  Peace

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
доволни  Peace Grinning

# 18
  • Мнения: 7 186
Аз имам впечатление от 2 държавни кухни. Разликата е огромна, а цената е една и съща.
В едната готвят много хубаво, разнообразно, не пестят продукти. Другата е под всякаква критика- абсолютни буламачи, все едно вода с брашно и няколко миниатюрни зеленчука плуват вътре, нишестета- направени с вода, без мляко и т.н. Даже и лелките са различни Grinning Тия в готината кухня са усмихнати, чисти, спретнати, а тия в гадната- намръщени, мрънкащи и с мърляв вид.
И аз се чудя, защо след като получават еднакви средства, храната е различна. За едната има продукти, за другата няма? То не е само до стил на готвене, в едната кухня липсата на продукти е осезаема просто. Аз също съм си мислила, че се крадат продукти. Защото знам по други места, как персонала, който работи в кухнята, си изнася храна за вкъщи.
Според мен е в пъти по- добре да вдигнат таксите, ако не им стигат парите за продукти, отколкото да забъркват нещо, само за да отбият номера.
Ползвала съм и една частна кухня и съм много доволна. Храната е вкусно сготвена и наистина е храна, а не бъркоч.

# 19
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И от нашата кухня съм доволна за сега поне Peace

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 354
да, доволна съм.

# 21
  • Мнения: 5 401
Доволна съм понякога по отношение на храната, а за грамажа мисля че е минимален. Иначе чистотата на бурканчетата е перфектна.

П.С. "ПОНЯКОГА" е една дума!

# 22
  • Мнения: 1 516
Доволна съм- тук в Пловдив си носиш бурканчетат и ти сипват в тях - както си ги измиеш така. Преди да започнат на дават храната, избърсват плота, на който си поставяме бурканите - яденето е доста вкусно и специално при нас цената на дневната порция е 0.50 лв ....

# 23
  • Мнения: 46 511
Точно люлинската съм наблюдавала преди да запиша и така и не записах.
Следях менюто на майките, които взимахаи не бях очарована, само имената бяха гръмки и различни, иначе разнообразието го нямаше никакво, десертът пък беше винаги нишесте  Crazy всеки ден с различно име, разбира се  Mr. Green бурканчетата не се следяха и често имаше от вчерашната храна по тях.

# 24
  • Мнения: 941
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237881.20   ето я темата ми за въпросната Люлинска кухня.Отговор от агенцията за защита на потребителите нямаше,тъпаците защо съществуват изобщо #2gunfire Тази седмица отивам в ХЕИ,жалбата ми е готова

# 25
  • Мнения: 1 204
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237881.20   ето я темата ми за въпросната Люлинска кухня.Отговор от агенцията за защита на потребителите нямаше,тъпаците защо съществуват изобщо #2gunfire Тази седмица отивам в ХЕИ,жалбата ми е готова
ей тькмо се чудех на всички по горе писани мнения,че като не ми харесва да се откажа или какво пьк сьм очаквала за 1лв  Close  Twisted Evil
най накрая да се появи един човек!!! който да мисли като мен  Peace поздравявам те за инициативата която си подела  MaraSara   Hug и даже ако имаш нужда от помощ мога да дойда се теб за подкрепа ако трябва да се ходи до някоя Агенция или ХЕИ  Peace

# 26
  • Мнения: 5 026
В Плевен-понякога съм доволна.

# 27
  • Мнения: X
аз съм доволна отг нашата кухня.За количеството . 160 супа, 190 второ, 190 десерт. Ако искам повече има други вкл и часни кухни. Това е предвидено за 1 обяд, ве за целодневно хранене.
Хигиената си ни е ок. раждиви капачки не съм виждала.
Вкусно е и достатъчно развообразно.


имам в предвид не че сипват малко в бурканчетата а че си е чиста водичка,днес не можах да резлича кое е супата кое е второто ядене,а десерта беше мляко с ориз,е ориза беше един прьст на дьното на бурканчето  #Crazy  това да ви се вижда нормално???

Доволна бях от всичко - от количество, разнообразие, хигиена, вкус на храната. Нямам никакви оплаквания, кухнята е в 56-та ясла.
Докато дъщеря ми ходеше на ясла единственото нещо, за което не съм се замисляла беше храната, защото знаех какво се предлага.
А съптношението цена - качество няма да коментирам изобщо.

В крайна сметка никой не те кара да ползваш услугите и - ако можеш да осигуриш три пъти на ден различна храна, която да не се повтаря на следващия ден за детето си, можеш да му готвиш. Ако считаш, че кухнята е лош вариант пак можеш да му готвиш. Винаги има избор. Има и частни кухни, никой не е длъжен да осигурява храната на детето ти, освен ти самата.

# 28
  • Мнения: 1 204
В крайна сметка никой не те кара да ползваш услугите и - ако можеш да осигуриш три пъти на ден различна храна, която да не се повтаря на следващия ден за детето си, можеш да му готвиш. Ако считаш, че кухнята е лош вариант пак можеш да му готвиш. Винаги има избор. Има и частни кухни, никой не е длъжен да осигурява храната на детето ти, освен ти самата.
как да не са дльжни!?  Shocked нали за това се плаща на този персонал да готвят,нали за това плащаме и ние купони и общината дава сьщо пари  Naughty така,4е мерси за сьвета че сьм дльжна да готя на детето си,но в този момент когато то не може да яде абсолютно всичко и хората са решили,4е трябва да е на детска кухня,и понеже някой не си гледа работата,аз няма да се откажа да ползвам това а по скоро ако трябва ще ги принудя да си вьршат рабоатат за която им се плаща децата ни няма нужда да бьдат ощетявани и разболявани поради нечия небрежност  #Cussing out

# 29
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
За двете точки съм напълно съгласна. Peace
Иначе готвят разнообразно и си хапваме всичко. Simple Smile
Гласувах с "да", но всъщност отговорът ми е раздвоен.

# 30
  • Мнения: 669
отговорих понякога защото бях доволна и от грамажа и от разнообразието но когато се разболяха 70 деца от салмонелоза и всички от млечна кухня вече не съм доволна и спряхме с кухнята сега си готвя вкъщи

# 31
  • Мнения: 1 733
Аз взимам от Хер бебе и съм много доволна. Нито ни ощетяват в грамажа, нито имаме рАждиви капачки Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 621
В повечето случаи бях доволна Peace

# 33
  • Мнения: 1 371
Бебето ми е записано в частната кухня. Когато ходих да питам за държавната на бул. Витоша ми казаха, че кухнята - майка се намира в Красна поляна и оттам се разнася към доста пунктове. За мен всичко е до човек - едни харесват дадено ядене, други - са свикнали на друго.
И човек трябва да си търси правата, ако нещо не му харесва. И мен ме притесняват бурканчетата, затова предпочетох частната кухня.

И какво сте нападнали жената - тук изобщо не става въпрос за парите или да й казвате да си готви в тях. Става въпрос за качеството на предлаганата услуга, пък ако ще и тя да е безплатна. Щом е на пазара - длъжни са да осигурят най-доброто ВСЕКИ ДЕН (а не в повечето случаи), НО НЕ И ДА ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ.

# 34
  • Мнения: 1 204
Бебето ми е записано в частната кухня. Когато ходих да питам за държавната на бул. Витоша ми казаха, че кухнята - майка се намира в Красна поляна и оттам се разнася към доста пунктове. За мен всичко е до човек - едни харесват дадено ядене, други - са свикнали на друго.
И човек трябва да си търси правата, ако нещо не му харесва. И мен ме притесняват бурканчетата, затова предпочетох частната кухня.

И какво сте нападнали жената - тук изобщо не става въпрос за парите или да й казвате да си готви в тях. Става въпрос за качеството на предлаганата услуга, пък ако ще и тя да е безплатна. Щом е на пазара - длъжни са да осигурят най-доброто ВСЕКИ ДЕН (а не в повечето случаи), НО НЕ И ДА ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ.

евалата мацка  Peace кефиш ме  Hug едно трезво мнение по вьпроса   bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз съм много доволна от нашата детска кухня. Но явно си е до конкретната кухня, а не до детските кухни по принцип.
1. Готвят вкусно и сравнително разнообразно.
2. Бурканчетата са си мои, не на са на кухнята.
3. Количеството е дори повече от обявеното и не е "чиста водичка"
Но явно си е до конкретната кухня, а не до детските кухни по принцип.
Във Варна купонът е 1.20лв. на ден.
По принцип детските кухни са общински, а не държавни. Та може да провериш и в конкретната община "Люлин", предполагам че трябва да имат някакъв контрол на общинско ниво.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Понякога е имало и големи буламачи при нас.Не ми се е случвало да са редки и супата и манджата,но видимо си личеше че са сгъстени с брашно.

# 37
  • Мнения: 1 204
По принцип детските кухни са общински, а не държавни. Та може да провериш и в конкретната община "Люлин", предполагам че трябва да имат някакъв контрол на общинско ниво.
определено си права  Peace и без това трябва да ходя до обищината ще проверя как седят нещата там и кой е отговорен  smile3508

# 38
  • София
  • Мнения: 1 941
Ами по-скоро не съм доволна. И какво значи 1 лв. на ден!? Такава цена са обявили - такава се плаща. Защо трябва да се примиряваме, че като е един лев и ще ядат децата картофено пюре на прах, кренвирши, недоварени боб, леща и грах. И това ли опира до цената.?! И всеки следобед нишесте...Това ли е качествената храна за бебетата. Защо трябва да се прибягва към частни, вместо в държавната да се оправят нещата. Само като пресметна, че от 10 майки например по 20 лв. това са си 200 лв. И с тези пари не може да се закупи достатъчно месо, зеленчук и др.? Не ми се вярва... Краде се и то яко. Знам го от човек близък до системата.
Точно днес се чудех къде ли мога да се оплача от нашата в Младост?

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 15:07 от Angela

# 39
  • Мнения: 1 204
Ами по-скоро не съм доволна. И какво значи 1 лв. на ден!? Такава цена са обявили - такава се плаща. Защо трябва да се примиряваме, че като е един лев и ще ядат децата картофено пюре на прах, кренвирши, недоварен боб, леща и грах. И това ли опира до цената.?! И всеки следобед нишесте...Това ли е качествената храна за бебетата. Защо трябва да се прибягва към частни, вместо в държавната да се оправят нещата. Само като пресметна, че от 10 майки например по 20 лв. това са си 200 лв. И с тези пари не може да се закупи достатъчно месо, зеленчук и др.? Не ми се вярва... Краде се и то яко. Знам го от човек близък до системата.
Точно днес се чудех къде ли мога да се оплача от нашата в Младост?
така е  Angela всичко,което казваш е вярно,не трябва да се примиряваме  Naughtyпробвай в обищаната и аз така ще направя  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 44 098
Бебето ми е записано в частната кухня. Когато ходих да питам за държавната на бул. Витоша ми казаха, че кухнята - майка се намира в Красна поляна и оттам се разнася към доста пунктове. За мен всичко е до човек - едни харесват дадено ядене, други - са свикнали на друго.
И човек трябва да си търси правата, ако нещо не му харесва. И мен ме притесняват бурканчетата, затова предпочетох частната кухня.


Това на бул България е кухнята, от която взимаме. Аз съм доволна. Поръчвала съм и ози не е лоша също, но например Джуниър е много по-зле от държавната....

# 41
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 По времето,когато моите деца ходеха на кухня нямаше никакви проблеми.Получавах 3 пулни до горе бурканчета.Не е имало мръсни. Peace

# 42
  • Мнения: 1 371

Това на бул България е кухнята, от която взимаме. Аз съм доволна. Поръчвала съм и ози не е лоша също, но например Джуниър е много по-зле от държавната....

Нямах предвид кой откъде взима. Хич и не ме интересува.
Исках само да кажа,  че една майка-кухня захранва доста райони - по повод: съвета на някои майки авторката на темата да си смени кухнята.

Винаги ще има доволни-недоволни. Различни хора-различни вкусове!

Аз също веднага ще взема отношение за всяко некачествено ядене или каквото и да било в кухнята на сина ми, стига да имам основания за това, както е дала пример Jvd , а не защото на моето дете просто не му харесва. За Ваше сведение тя е Джуниър - явно задоволява моя вкус и на Алекс, а Вашия не. От други кухни не съм взимала - тъй че нямам мнение.  Mr. Green .

Хайде, Jvd, дано успееш в начинанието си и пиши, като имаш развитие по случая. Може аз или някоя майка тук да опрем един ден до твоя опит.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 098
Това беше само констатация...не съм и предполагала, че лично ще те интересува...просто споделих...освен това в нашия район има и друга държавна кухня - от яслата на пазара Ив. Вазов, която е коренно различна от тази на Витошка...та ето ти 4 варианта за 1 район - кеф ти часна, кеф ти държавна....та при желание - авторката може да потърси нещо, което да удоволетворява нейните изисквания.
Защото каквото и да направи по въпроса наистина много се съмнявам, че ще се постигне трайно подобрение...може и за седмица-две нещата да се оправят, но щом хората там са си мърляви - такива и ще си останат, освен ако не назначат нов персонал, което е малко вероятно.

# 44
  • Мнения: 1 371
Според мен, ако се извика ХЕИ и ако те бъдат достатъчно отзивчиви да дойдат - нещата може да се променят. То едно по едно все някога ще започнат да се оправят нещата.

И не е въпроса да се търси нещо друго - въпроса е да се оправи вече съществуващото, ако то не е достатъчно добро.

bubu_to -   bouquet . С теб можем да си говорим до сутринта, а бебето ми трябва да си изяде крема от Джуниър.  Simple Smile Явно сме в един район - кажи от коя храна си най-доволна, да я пробва и моето бебе. Приемам всякакви съвети и човек трябва да опитва от всичко, нищо че сегашната ме задоволява.

# 45
  • Мнения: 469
Аз съм много доволна от нашата детска кухня. Но явно си е до конкретната кухня, а не до детските кухни по принцип.
1. Готвят вкусно и сравнително разнообразно.
2. Бурканчетата са си мои, не на са на кухнята.
3. Количеството е дори повече от обявеното и не е "чиста водичка"
Но явно си е до конкретната кухня, а не до детските кухни по принцип.
Във Варна купонът е 1.20лв. на ден.
Това е и моето мнение. Peace

# 46
  • Мнения: 231
В момента взимам храна от детска ясла намираща се на пазара Иван Вазов. Мислех си, че е хубава, но..................... Малак грамаж и наи вече несъобразено меню с възрастта на децата. Честно казано съм разочарована и ще се преместя на друго място на Млечна кухня.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 098
inchetoto - Щом сте си доволни, няма защо да експериментирате, просто Джуниър не беше нашата кухня, след като един месец сме взимали от нея докато нашта беше в почивка, мога със сигурност да го кажа. Ясленската и на мен не ми допада....а Ози ми идва скъпичко...така че съм си доволна от тази на Витошка - и което е най-важно малкия ми злоядко и капризанко я харесва  bouquet
извинявам се, че отплеснах темата от идеята й.

# 48
  • Мнения: 73
сега ще ти разкажа какво ни се слу4и на нас взимах храна от около 1седмица когато се заразихме с соломонела от кухнята в обеля  тази болест е много гадна  след това гор4иво сьжалявах 4е не продьлжих да си готвя у дома както преди това а се подльгзх за по-лесно моят сьвет е не го прави

# 49
  • Мнения: 3 456
Да, бях много доволна, докато Лорена беше записана на кухня.

# 50
  • софия
  • Мнения: 25 457
Ами по-скоро не съм доволна. И какво значи 1 лв. на ден!? Такава цена са обявили - такава се плаща. Защо трябва да се примиряваме, че като е един лев и ще ядат децата картофено пюре на прах, кренвирши, недоварени боб, леща и грах. И това ли опира до цената.?! И всеки следобед нишесте...Това ли е качествената храна за бебетата. Защо трябва да се прибягва към частни, вместо в държавната да се оправят нещата. Само като пресметна, че от 10 майки например по 20 лв. това са си 200 лв. И с тези пари не може да се закупи достатъчно месо, зеленчук и др.? Не ми се вярва... Краде се и то яко. Знам го от човек близък до системата.
Точно днес се чудех къде ли мога да се оплача от нашата в Младост?

Съгласна съм, че не ние сме определили цената и лично аз съм съгласна да платя и малко повече, но да е прилично яденето, а не мътна водица и нишестени гадости. След като държавата предлага това улеснение и ние финасираме с данъците си неговото съществуване не мисля, че решението е частна кухня. Всеки, който има малко възможност би записал детето си в часта кухня, ако храната е по-добра, но не е това въпросът.

Гласувах с "понякога". В Красна поляна сме и допреди лятната им ваканция храната беше доста по-различна от след нея. В момента супите са абсолютна мътна вода, а за всекидневните кисели и зелено - розови кремове не ми се говори. Не помня от кога не са направили мляко с ориз напр. или грис, или нещо друго. Веднъж в месеца правят прочутата "бисквитена торта" (било сложно. Питах), която според мен е розов кисел с бучната бисквита. Второто стана доста рядко - прилича на гъста супа.

Ще следя с интерес темата и се чудя какво мога да направя за мътната водица и редичките основни яденета. Защото те пък може да кажат, че така е нормално  newsm78 Как да докажеш, че не е така?

# 51
  • Мнения: 4
Абсолютно недоволна съм. Взимам храна от една кухня в Гео Милев - вече два месеца, отначало беше добре, но последните няколко седмици забелязвам че наистина не се различава супата от основното - толкова са редки, да не говорим , че супата като че ли е една и съща всеки ден, а еинд път дори намерих в нея малко от основното (или обратно)!Десертите са отвратително редки нишестета без мляко , често дават нещо, което наричат крем киви, а всъщност прилича на сок от морков и .. нещо друго... не знам какво е .И без това сина ми не яде нищо готвено нито от мен нито от кухнята. Ще се откажа от тази кухня. Взимах от една частна - ОЗИ, беше много добра, ако детето прояде манджи пак ще почна.

# 52
  • Мнения: 174
Общо взето съм доволна- голямо улеснение е, удобно и разнообразно,трудно би ми било вкъщи да се справя със всички хранения, ако не е дет. кухня. Да някои дни яденето е по- добро, друг пъ не толкова- така се получава при готвене. За ръждата, която се вижда по бурканчетата мисля, че не е непременно от лошо миене, а от всекидневното изваряване и поставяне в касите

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз лично бях безкрайно доволна от нашата кухня. Въпрос на късмет е да уцелиш добра. Както има лоши, така има и добри.
Peace

# 54
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А като сте толкова недоволна, защо си записвате детето на детска кухня newsm78
Гответе му вкъщи Grinning Peace
Аз така правя откакто се е родил и досега претенции за чистота и качество, както и количество на храната не съм имала Mr. Green

# 55
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Гласувах с ''Не'' в анкетата по две причини :
1.Не одобрявам детската кухня като институция
2.Твърде много станаха темите, на недоволни по една или друга причина от детската кухня мами

# 56
  • Мнения: X
Абе не мога да ви разбера - намерили удобното да готви друг на детето и после претенции.
Отиваш, пробваш, не ти харесва - готвиш вкъщи!

Детската кухня не е задължителна бе хора! Като не ви уйдисва си наемете жена да ви готви или де да знам, ама да се редиш с купончето всеки ден и после да плюеш, все едно с пистолет в главата са те заставили да взимаш храна от там - ето това не го разбирам.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 941
Абе не мога да ви разбера - намерили удобното да готви друг на детето и после претенции.
Отиваш, пробваш, не ти харесва - готвиш вкъщи!

Ами за някои неща, ако няма алтернатива? Чисто по български ще си търпим. Е т`ва е, оправия няма да има, проблема си е в самите нас!

# 58
  • Мнения: 941
Вижте сега,количеството и качеството няма да коментирам,вижда се,че всеки си има мнение по въпроса.Това,което ме възмущава са "добавките" в храната като косми,муха и метална тел.Поне това ще трябва да ни спестят #Cussing out  Плащам за храна,а не за гадости.Пък било то и 1лв на ден.

Общи условия

Активация на акаунт