Странна и опасна игра с бебето?

  • 4 368
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 122
Много отговори и много мнения има както виждам...ами значи тази игра беше практикувана от мъж и явно че мъжките забавления за нас майките не са разбираеми.
Детето го хваща горе малко под дупето или как да го обясня точно и така го обръща надолу и бебето се смее и се радва .Той затова твърди че щом бебо е така доволен няма нищо страшно ,а и понеже не го прави за дълго време  също е безопасно.А и според него докитата още при раждането на децата ги хващали понякога така.

Може и да не е опасно,но на мен просто ми изглежда страшно...и може да се мине все пак и без такива игри,ама варви го обясни на един мъж Rolling EyesГрубички и опаснички са им забавленията на мъжете....

мерси за мнението на всички които се включиха Peace

# 31
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
дааааа това чудо го правят някой лекари-като лежахме с Ники за пневмонията единия доктор обясни че това е начин по който белия дроб се освобождава от секретите понеже при бебетата иначе няма как.
предупреди обаче в къщи да не опитваме  Crazy

# 32
  • Мнения: 3 069
Да, виждала съм и никак не одобрявам както не го одобряваше и майката на детето.Още повече, че бащата правейки го гледаше хората в сладкарницата дали ги наблюдават.Искаше да привлече внимание....добре че майка му си го взе в нея.Предполагам, че и беше доста трудно да премълчи забележката, виждаше се, че е ядосана и то с право.

# 33
  • Мнения: 1 264
Ние си играем така. Вдигам го за крачетата, той започва да се смее и после го оставям внимателно на леглото.  Mr. Green

# 34
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Flutter Flutter Crazy Crazy Crazy Mr. Green Naughty
Аз се дразня МНОГО като дойде някой на гости, взема ми детето, опъва му ръцете право нагоре и го насилва да ходи  #Cussing out
Говоря, ама кой ли ме чува  ooooh!
А ако видя някой да и опъва и краката ще е върхът просто  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 864
Познати така са обръщали бебето.Так се проверявало дали има рахит  Shocked

# 36
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
вижте аз на какво попаднах:
http://www.vbox7.com/play:3661bc4d
това да не е нормално

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Не бих си играла така с бебето, малко ме е страх.

# 38
  • Мнения: 589
Докторите ги хващат така, за да се елиминира риска от задавяне на новороденото. Всъщност обръщане и тръскане с главата надолу се прави точно, когато бебето се задави. Като игра не знам доколко е безопасно, не съм се замисляла ... ама я по-добре не еспериментирайте, както мамите са ти казали - отложете я тази игра за след 7-8ми месец, когато вече е позаякнал бебчо

# 39
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Отдавна си играем така, малката много обича, обича да я въртя, хваната само за глезените, за една ръка и един крак, да я подхвърлям и премятам. Сега, когато е голяма, се опитва сама да се изправя на глава и прави смешни кълбета. Няколкото лекари в семейтвото ми, вкл. и един ортопед, намират това за чудесно. Съжалявам, ако някого възмущавам, с чужди деца не ги практикуваме тези "извратении" Mr. Green.

# 40
  • Мнения: 268
и аз го обръщам моя с главата надолу и то от много малък (вече не помня от кога). изобщо не е опасно, стига да се прави плавно. в бебешката йога е доста разпространено това положение, така че няма от какво толкова да се възмущавате. опасни са например резките подхвърляния и разтърсвания, но това - не е.  Peace
ПРИХВАЩА СЕ ЗДРАВО ЗА ГЛЕЗЕНА-и няма за какво да се притеснявате,що се отнася за 5-6 мес.дори и по-малко е хубаво да се прави 2 часа след хранене за да не върне,а и на пълно стомахче каквито и да е упражнения не се правят.За по голямот дете е и по забавно,...друга гледна точка и борба с гравитацята smile3535освен това ако се практикува често ги прави по уверени в себе си,по-смели във физ.игри,така попълноценно изразходило енергията си е вече психически по-спокойно...казвам го не специално заради тази поза,а защото децата имат нужда от игри,разнообразни и това е един пример Grinning Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 8 999
Така играехме с нашите деца, но чак след като бяха навършили 1-1.5 г. Вече разбираха и се кефеха страхотно /хем ги беше малко страх, хем ни преследваха с баща им да ги висим надолу с главите/.

# 42
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
освен това ако се практикува често ги прави по уверени в себе си,по-смели във физ.игри,така попълноценно изразходило енергията си е вече психически по-спокойно...казвам го не специално заради тази поза,а защото децата имат нужда от игри,разнообразни и това е един пример Grinning Heart Eyes
Да, и аз исках това да кажа, но chi-pi го е казала много хубаво!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 727
Наложи ни се да ходим при физиотерапевт с единия близнак. Първия път беше на около 3.5 месеца.
Общо взето вички упражнения много му харесаха, но като доктора го провеси с главата надолу, хващайки со само за единия крак - аз естествено настръхнах - той се разсмя с глас. Явно си има цака как да се провесва детето.
Мен ме е страх да го практикувам, но като го прави специалист, може би е много полезно.
Важното на детето да му е кеф.

# 44
  • Мнения: 159
Аз доста пъти съм я обръщала на долу с главата като я държа за крачетата и не виждам какво толкова опасно има? Тя много се радва като виси така, има ли някой който може да каже кое е толкова опасно,да не я изпусна или имате друго в предвид?
А кое е нормалното да се държи така детето? Ти как ще се чустваш ако те държат надолу с главата. Аз определено не го приемам това нещо.
Моя да речем като ми е легнал на краката с глава към коленете ми сам си обръща главата на долу и мн му харесва да гледа света на обратно.Но в никакъв случай,не съм съласна с това,да си държиш детето за краката!!!

Общи условия

Активация на акаунт