колко от вас биха взели да гледат дете от дом ;ако имат и собствено дете

  • 10 134
  • 202
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 13 512
Имам приятелки, които ми казаха" аз не бих могла да стана приемен родител- да гледам едно дете като свое и после да се появи някой и да ми го вземе. Да, наясно съм,че ще се привържа, ще ми е много мъчно...но само мисълта, че тя е все пак при роднини, а не в институция, е достатъчен за мен. Както бях казла-  бих помагала на тези хора да я гледат/ ако преценя, че са способни, обаче! Ако не- ще ги гоня до дупка.

# 196
  • Мнения: 13 512
Ако имах финансовата жъзмовност бих взела не едно,а десет деца.Защото децата са най-важното нещо в нашия живот и не бива да страдат Cry
Там е рабптата, че не опират нещата само до финансовата възможност и това всички майки  го знем / освен ако не го превърнем  в професионална грижа/, за което не мисля,че все още съм готова.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Права е монда, финансовата  възможност няма нищо общо с децата, още повече, че приемната грижа се заплаща, мисля е към 200лв месечно, а те са достатъчни за нуждите на едно дете, иска се желание и ГОЛЯМО СЪРЦЕ ! А иначе и аз бих взела, но мъжа ми и каката, която е почти на 15 са против, много пъти съм подхващала тази тема в къщи, но немога да ги убедя, че можем да направим поне едно детенце щастливо Sad Имам приятелка, която работи в отдела за закрила на детето и казва, че има само 7 молби от Пловдив за приемни семейства, не знам защо обществото ни още не е готово за подобна грижа, уж  на много хора им е мъчно за децата без родители, но резултата е показателен!  Възхищавам се на Монда и  й пожелавам много здраве и хубави моменти  със семейството й, дано има повече мами като теб  bouquet

# 198
  • Мнения: 125
Ако имах финансова възможност и по-голямо жилище бих взела дете от дом.

# 199
  • Мнения: 1 425
Ако всички които бИха взели бЯха взели - нямаше да има нужда от държавни институции за тези деца.

# 200
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Имам приятелка която е израснала в дом без да е осиновена и позната която осинови дете. От това което съм разбрала за живота на приятелката си и като виждам какъв живот води осиновеното дете съм на мнение че осиновяването е най-хубавото нещо което може да се случи на дете без родители.  Тук включвам и приемните родители, не само осиновителите.
Хората които взимат дете от дом много силно желаят да имат дете. Това дете съм сигурна че живее обградено от грижи и любов. Да не говорим че има деца които растат в такава среда че по-добре да се вземат и да се дадат на осиновители отколкото да останат при родителите си. Сигурна съм че не е лесно, но и да гледаш собствено дете не е лесно.
Що се отнася до мен аз много искам да взема момиченце като порастне още малко малкия ми син, но не знам дали ще съм толкова смела. Не е въпрос на финанси. Страх ме е дали ще се справя с отговорностите.  Но пък и мъжа ми иска да има момиченце така че, живот и здраве, след няколко години може би ще кандидатстваме за приемни родители.

# 201
  • Мнения: 686
Честно казано и аз чувствам че искам да го направя.На няколко пъти захващам темата пред мъжа ми ,но той май не е много въодушевен от идеята,но ще видим занапред,може и да успея да го убедя.
Поздравявам всички, които са направили тази стъпка Peace

# 202
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Верче,вземи го с нас следващият път,сложи онази малка госпожица в скута му и ги забрави....после пак ще си говорите като се приберете ....разговора със сигурност ще е друг   Mr. Green
Panther винаги ще има такива институции Sick

Общи условия

Активация на акаунт