Постите идват със страшна сила + рецепти за пости!

  • 9 673
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не мога без мляко, сирене, кашкавал и яйца. Не съм фен на месото и мога без него.

 smile3521 smile3521

# 76
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Моят щрудел, който правих изглеждаше ужасен на вид, но пък за ядене ставаше. Embarassed
Тези дни ще пробвам някоя и друга рецепта от дадените тук.
Време не остана. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 094
Да, постя и аз и семейството ми от уважение към рождеството.

Ето и една рецепта от мен - вегетарианска руска салата.

2 кофички соена майонеза.
3-4 картофа
5-6 кисели краставички
4-5 кисели моркова
15 маслини без костилки
15-20 стерилизирани печурки
2-3 супени лъжици грах
2-3 супени лъжици царевица
300 грама тофу или соев колбас
горчица
лимонов сок

Сварените картофи се пасират, прибавят се нарязаните на дребно гъби, кисели краставички, кисели моркови и маслини, настъргва се тофуто или соевия колбас и се разбъркват със соевата майонеза. Привавят се на вкус горчица, лимонов сок, може и черен пипер.

Соевите продукти ги има в диетичните магазини.

Да ви е сладко! Grinning

# 78
  • Мнения: 5 228
Руската салата е много добра идея. Вчера майка ми беше направила, но с майонеза без яйца, май не се води соева, така ми хареса, че преядох.
Днес ще направя някой от сладкишите - колебая се между мъфините на ddoychinova и ябълковия сладкиш на artexa.

# 79
  • Мнения: 585
Руската салата е много добра идея. Вчера майка ми беше направила, но с майонеза без яйца, май не се води соева, така ми хареса, че преядох.
Днес ще направя някой от сладкишите - колебая се между мъфините на ddoychinova и ябълковия сладкиш на artexa.
Каква е тази майонеза без яйца, за първи път чувам newsm78

# 80
  • Мнения: 5 228
Преди имаше една  марка Видона, хубава беше, но сега не я намирам. Ползвам Краси Light - в бурканче, със син етикет, без яйца е и става за пости.

# 81
  • Мнения: 3 094
Руската салата е много добра идея. Вчера майка ми беше направила, но с майонеза без яйца, май не се води соева, така ми хареса, че преядох.
Днес ще направя някой от сладкишите - колебая се между мъфините на ddoychinova и ябълковия сладкиш на artexa.

Тази без яйца е със сухо мляко, така че не става за пости..........само соевата, защото е направена със соево мляко

# 82
  • Мнения: 5 228
Майонеза със сухо мляко не съм виждала. На тази, която ползвам,  съставът е следният: растително масло, вода, винен оцет, лимонена киселина, сол, консервант, захар, стабилизатор.

# 83
  • Мнения: 3 094
някои имат мляко, други сух яйчен жълтък, трети соя - без протеин майонеза не може да стане......този състав, който изброяваш е невърможен, просто може на етикета да не е написано всичко каквото се съдържа в продукта - така или иначе имам голямо една наум какво пише по етикетите на храните в България Peace

# 84
  • Мнения: 585
Соева майонеза не съм срещала тук  newsm78

# 85
  • Мнения: 5 228
Има, но е страшно гадна. Тази на Краси е същата на вкус като обикновената.

# 86
  • Мнения: 1 679
Моля за рецептата и за карамелена грис халва   Hug

# 87
  • Мнения: 3 094
Соева майонеза не съм срещала тук  newsm78

Има и в диетичните магазини, и във Фантастико, и във Фамилия.....има няколко вида, че и на няколко фирми. Има една с коприва, която използвам, и една с подправки........ими пушена, с чесън, натурална - която наистина е гадна на вкус, но във вегетарианската руска салата при сложени толкова много вкусни неща, че и лимонов сок и горчица, не се забелязва изобщо Grinning

# 88
  • Мнения: 585
Соева майонеза не съм срещала тук  newsm78

Има и в диетичните магазини, и във Фантастико, и във Фамилия.....има няколко вида, че и на няколко фирми. Има една с коприва, която използвам, и една с подправки........ими пушена, с чесън, натурална - която наистина е гадна на вкус, но във вегетарианската руска салата при сложени толкова много вкусни неща, че и лимонов сок и горчица, не се забелязва изобщо Grinning

Благодаря ти, непременно ще потърся.

А зная ли някой как се прави сос за фалафели, като при арабите, мисля да си купя смес и машинка днес Simple Smile

# 89
  • Мнения: 3 094
Соева майонеза не съм срещала тук  newsm78

Има и в диетичните магазини, и във Фантастико, и във Фамилия.....има няколко вида, че и на няколко фирми. Има една с коприва, която използвам, и една с подправки........ими пушена, с чесън, натурална - която наистина е гадна на вкус, но във вегетарианската руска салата при сложени толкова много вкусни неща, че и лимонов сок и горчица, не се забелязва изобщо Grinning

Благодаря ти, непременно ще потърся.

А зная ли някой как се прави сос за фалафели, като при арабите, мисля да си купя смес и машинка днес Simple Smile

Смес за фалафели ли те интересува?

Общи условия

Активация на акаунт