Има ли мами в Ирландия?

  • 1 076
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте!Искам да се свържа с мами в Ирландия,ако има такива за някои въпросчета.

# 1
  • Мнения: 22
Zdravei Eli33,ima mami v Irlandia i kakvo po to4no te interesyva

# 2
Предстои ни заминаване с бебе,което ще е на 6 месеца при пристигането,кое е най-важното,което трябва да се направи ?Интересувам се как стоят нещата с педиатрите и яслите.

# 3
  • Мнения: 723
Здравейте и от мен,

Ние с мъжа ми също мислим да се преместим да живеем в Ирландия. Имаме предложение за работа, което в момента обмисляме и всяка информация за здравната и образователната система ще ни е много полезна.

Благодаря предварително на всички, които ще пишат в тази тема   bouquet

# 4
  • Мнения: 48
Здравейте.И аз съм мама в Ирландия.Радвам се че и ние си имаме тема. Grinning
Ще помогна с каквото мога.
Като пристигнете тук ще трябва да си изберете GP и да го посетите,за да обсъдите с него предстоящите ви имунизации.GP-то може да ви даде информация за-public nurses.При тях можеш да ходиш да претеглиш или премериш бебчо,вид консултация.С педиатър не се срещаш,ако не се налага.Ако искаш да се срещнеш с специалист,GP-то ти дава писмо и с него ти се записва час в някоя болница и така....Този час може да е след месец,два и т.н
Много им е бавна системата.....но ние оцеляваме,вече 6 години.
Посещенията при GP са около 50 euro.Има някави намаления за семейно посещение и т.н
В зависимост от дохода може да се ползват медицински карти за безплатно посещение на лекарят или бониците.....но това на место.
Детските ясли не са от най добрите,но може да ти свършат работа ако се налага.Всичко зависи от това какво точно ви трябва.
За бебе на 6 месеца за 5 дни -от 8.30-5.45-175euro на седмица,има и по скъпи.Но има разни вариянти за половин ден или по 2,5 часа на ден(за 3-4 годишни деца).Ако пропускам нещо допълвайте или питайте.....

# 5
  • Мнения: 1 379
corkis ви е обяснила основното.Ако само единия член на семейството работи , може да кандидатствате за медикал карт. Тя ви дава право на безплатно посещение при лекаря.

corkis видях,че си в Корк. Аз живея в Waterford.

# 6
  • Мнения: 48
Slim,почти комшии сме. Simple Smile

Има ли много българи при вас?Аз познавам няколко човека там,но не съм ходила никога.

# 7
  • Мнения: 1 379
Има 6 или 7 семейства.Не сме много, но не се виждаме често. Кого познаваш от Waterford?

# 8
  • Мнения: 48
Лично познавам Явор от Трамор,а от форумите се запознах  с Миглена и Георги....но не сме се виждали лично. Simple Smile

Тук може би са повече българите,но също не се виждаме често.Всеки ходи на работа и е забързан и така....С майките с деца неможем да се организираме за среща,понеже имаме по 1-2 деца и живеем в различни квартали и ние малко трудно......

# 9
  • Мнения: 1 379
Да така е. Особенно като ходя на работа, трудно ми остава време за каквото и да е било. Аз много пътувам, но от септември не съм била в Корк. Ще ти пусна скайпа си на лични.Можем да си говорим.

Общи условия

Активация на акаунт