Какви са цените на основните хранителни продукти при вас?

  • 10 686
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Spain
  • Мнения: 3 750
видях 4е за испания никои не е писал ,затова Ще се вклю4а
 хляб  франзела от 50 сентима нагоре
          нарязан  от 1 евро
 месо  свинско  5 евро
          теле6ко  7,50 и нагоре
           пиле6ко 3 евро (приблизително заЩото обикновено се продават сортирано  бут4ета , филе , крила , вси4ко с разли4ни цени  филето например е 6,5 )
         ка6кавал  7 евро
         сирене (в тяхната верига магазини ) около 11 евро килограма , при "руснаците"  5

найстина в България жовота доста е поскъпнал .
 п.с. извинявам се запунктуалните  и правописни  гре6ките в поста, но нямам тирета и някои букви (неоткриваеми са в Кредора )

# 31
  • Мнения: 5 462
Храните в Бг не стига че поскъпнаха , ами и качеството им е ниско ..Да не говорим , че в почти всички магазини цените са едни и същи .Реални промоции няма .Винаги има някаква уловка .Къде в грамажа , къде в качеството на офертираната стока ..и т.н. Затова от известно време си нося вече и храни от чужбина .Срамота ,но е факт .За кво да си купувам гумен кашкавал за 12 - 13 лв. килото (май е толкова ) като мога да си купя пармиджано или друг вид сирене приличащо на нашенския кашкавал .Между другото някой типични вносни продукти като пармиджаното е с толкова надута цена в Бг ... егати много алчни са бг търговци бе .За италианска копа (нещо като нашето филе Елена) за 80гр. му искат някъде около 5 - 6 лева ...Луди хора ...С такова мислене за бързо забогатяване далеч няма да стигнем..

# 32
Много ми е интересно да знам, дали наистина в чужбина е по- евтино. Интересуват ме тези основните месо, мляко, хляб, кашкавал.

интересно ми е стигна ли до някакъв извод?
днес про4етох темата в клЮкарника за поскъпването на живота, та ми е 4удно колко митове и легенди се разнасят все оЩе за живота на запад  ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 381
Много ми е интересно да знам, дали наистина в чужбина е по- евтино. Интересуват ме тези основните месо, мляко, хляб, кашкавал.

интересно ми е стигна ли до някакъв извод?
днес про4етох темата в клЮкарника за поскъпването на живота, та ми е 4удно колко митове и легенди се разнасят все оЩе за живота на запад  ooooh!


А тази тема прочете ли gioia?  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240005.0

# 34
  • Мнения: 6 167
Трудно ми е да преценя, защото има различни вериги, различни цени, различно качество.
Може би може да се намерят продукти и по-евтини ( от къде?) в България.
Хлябът, който купувам е около  3 евро за кг.
Месо - какво месо? Едно пиле е около 5 евро. 3 пилешки шишчета са също около 4,50-5 евро.
125 гр. сирене ФЕТА ( бяло сирене) е между 1,35 и 2,50 евро.
Под кашкавал не знам какво разбираш, тук кашкавал няма.
Кисело мляко, което се доближава до бг такова е минимум 0,25 цента за 100 гр.
Най-евтината шунка която знам е 'торрионе' и е 9.90/кг. Тоест цените започват от там.
Понеже всичко е на разфасовки ми е трудно да кажа колко струва нещо за кг.
Аз пазарувам във веригата A&O. Не са от категорията на евтините вериги, но има и по-скъпи.

# 35
  • Мнения: 3 241
Прочетох темата от готварския, и виждам това, което е и реалност при родителите ми в София. Те дават, заедно със сестра ми и баба ми по 150-200лв. на седмица. Ние двамата с мъжа ми тук си харчим "без проблем" по 200 евро седмично.  Confused

# 36
  • Мнения: 5 462
Трудно ми е да преценя, защото има различни вериги, различни цени, различно качество.
Може би може да се намерят продукти и по-евтини ( от къде?) в България.
Хлябът, който купувам е около  3 евро за кг.
Месо - какво месо? Едно пиле е около 5 евро. 3 пилешки шишчета са също около 4,50-5 евро.
125 гр. сирене ФЕТА ( бяло сирене) е между 1,35 и 2,50 евро.
Под кашкавал не знам какво разбираш, тук кашкавал няма.
Кисело мляко, което се доближава до бг такова е минимум 0,25 цента за 100 гр.
Най-евтината шунка която знам е 'торрионе' и е 9.90/кг. Тоест цените започват от там.
Понеже всичко е на разфасовки ми е трудно да кажа колко струва нещо за кг.
Аз пазарувам във веригата A&O. Не са от категорията на евтините вериги, но има и по-скъпи.
Лени под кашкавал имах предвид нещо по различно от нашето бг сирене ..Знам че няма в Италия кашкавал като този нашенския ...

# 37
  • Мнения: 650
..тук седмичен пазар за 4ма е около 80 -100 долара, вкл.домак.стоки като тоал.хартии,кърпи,памперси и пр.
Млякото е около1$/кило
телешко за първоли-около 5$/кило
пиле гърди-около 3-4$/кило
свинко-3-4$/кило
кашкавалите са 1.50$ за 250гр
хляб -около 1-2$
зеленчуци замръзени на пакет м-у 1 и 3 $
бебешки пюрета 30-50ц

ето едно от местата откъде пазарувам аз за идея
http://www2.meijer.com/ads/default.aspx?sid=224

на мен лично в Сф всичко ми се видя скъпо сравнено с тук,особено детските неща..

Подписвам се под казаното от Анет, само да допълня, при нас ( може би защото купувам на едро и за по 2 седмици напред) за 4ма човека на седмица всички домакински неща ( храна, домакински принадлежности, санитарни материали, понякога дори и канцеларски такива) излизат към 100-130$.
Това при положение, че аз хляб не купувам, защото пека, но пък си купувам брашно и другите съставки за него.



и аз потвърждавам че за Сиатъл са същите цени.  Peace

# 38
Много ми е интересно да знам, дали наистина в чужбина е по- евтино. Интересуват ме тези основните месо, мляко, хляб, кашкавал.

интересно ми е стигна ли до някакъв извод?
днес про4етох темата в клЮкарника за поскъпването на живота, та ми е 4удно колко митове и легенди се разнасят все оЩе за живота на запад  ooooh!


А тази тема прочете ли gioia?  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240005.0



хвърлих едно око
заЩо питаШ?

# 39
  • Мнения: 2 381
.........
хвърлих едно око
заЩо питаШ?



защо мислиш?

# 40
.........
хвърлих едно око
заЩо питаШ?



защо мислиш?

много си пестелива на думи  Grinning трудно ми е да гадая как тълкуваШ темата, при положение, 4е не те и познавам ... 

# 41
  • Мнения: 756
ami tuk edno sedmichno pazaruvane s raznoobrazni xrani i pamapersi e okolomax50paunda

# 42
  • Мнения: 1 363
ami tuk edno sedmichno pazaruvane s raznoobrazni xrani i pamapersi e okolomax50paunda

Боже, как успявате 50 лири да харчите седмично за пазар + памперси Shocked???

# 43
  • Мнения: 3 371
В момента съм все още в Бг. По-скъпо е от Холандия, без значение за какво иде реч. Дрехи, обувки, храни - ужас. Направо ми се видя безумно, особено на фона на заплатите. Тук и през ума ми не мина ей тъй на, да се юрна на здравословен шопинг, тц, хич.
В Холандия пазарувам основно от веригата "Plus"/хран. стоки/  и дрехи откъде ли не, ми такова чудо като тук- е, няма! Май взех да я обичам Холандия...
Аз все още съм в търсене на онази формула, дето българинът получава 300, харчи 500 и спестява 200...ей, дявол го взел, как не я барнах, че да се видим и ние в пари...
пс. една приятелка тук е учителка, работи на щат и половина, абе чисто взима ЦЕЛИ 260 лева! е, за мен това е супер акробатика, как се оправя с тези пари, умът ми ни го побира, ни го разбира, нищооооооо...
уфффф, така се вкиснах сега, че май пак отивам да яхна прахосмукачката и да си побръмча яко.....

# 44
  • Мнения: 980
сравнявам между Бг и Германия

за двама седмично пазаруване в Германия- около 50 евро без алкохол и безалкохолни напитки
за двама седмично пазаруване в България- около 80 лева без алкохол и безалкохолни напитки

сега следва и да обсъдим заплатите  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт