Развод или ...

  • 4 205
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 336
Според мен най - обективно трябва да прецениш всички за и против. До колко този твой мъж поема някакви ангажименти за битовите неща, за финансите, за детето (не разбрах едно ли е и колко е голямо).
Мога да ти кажа моя опит - не е голям, но е много показателен.
"Мъжът ми" ме заряза в 7 месец бременна с 7 годишен син и отиде да живее при любовница. Както е казал Macharoka  детето ми трябва да поема отговорностите на баща си, трябва да стане зрял човек на 7 години. Живот и здраве ще е основната ми помощ в отглеждането на бебето. Пари не че през пребиваването му видях много, но сега ги няма никакви...
Сега ни предстои развод, но нека първо бебето да се роди.
Та знам колко е трудно да живееш с безотговорен човек, как ти къса нервите системно, кви простотии твори, но при подобно решение трябва да помислиш за всичко.

# 16
  • Мнения: 1 008
Поговори с него, постави му ултиматум. Направи така, че да се стресне по някакъв начин, за да се оправи. Ако това не помогне, тогава предприеми по-сериозните мерки. Аз съм дете на разведени родители, страдала съм много и последното,за което бих те посъветвала е да се разведеш. Успех!

# 17
  • Мнения: 385
Само това ме спира - детето, на 9г. е и е много чувствителен, преживява нещата много болезнено. При мен е същото положението с парите, дава когато има,но  рядко има, но все пак,а за после не ми се мисли,аз съм и с кредит,но стигне ли се до там ще се оправям какво да правя. Ако иска да помага съпруга ми - добре, все пак детето е и негово, ако не ще го мислим.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз няма да ти давам празни надежди. От личен опит ще ти кажа че безотговорен мъж не може да се превърне в отговорен. Той просто си има други приоритети човека -  работата, компанията, приятелите, чашката и т.н. Ти прецени за себе си положителните и отрицателните страни от общото ви съжителство. Ако можеш да се примириш и да си живееш собствения живот, не прибързвай с развода. А и винаги остава надеждата, че нещата могат и да се променят нали...

# 19
  • Мнения: 192
Сигурно 100 пъти си пробвала ама що не пробваш за 101 да го притеснеш когато е на трезва глава да поговорите сериозно за тия неща... Така като слушам основния проблем е "ракийката" - това че я пие сутрин обед и вечер е болестно състояние - нарича се алкохолизъм. Адски гадно нещо щото човек си мисли че винаги може да спре да пие ама не е така. Трябва сериозна медицинска намеса - това си е болестно състояние, нещо като наркотиците. Щом когато е трезв е хрисим явно промяната настъпва с алкохола от там като пийне докато не се отреже не спира - няма ден няма нощ... Прочети инфо за тая болест в нета, има клуб на алкохолнозависимите в дир-а... Ако прихване нещо на трезва глава и се съгласи да пробва да спре с пиенето - няма да е лесно но пък ако се оправи и на двама ви ще е сладко и драго че не сте се развели....
Ето ти линка на клуба в дир-а http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=anonalc&GCDirID=75617 … da96cd159981a52e4

# 20
  • Мнения: 385
Аз съм оставила вратичка, ако след време си преподреди приоритетите и ние с детето сме на първо място, ако ракията е само аперитив преди вечера, ако стане по-отговорен и спре да лъже за всякакви глупости аз съм насреща, все пак сме 15 г. заедно и не е лесно да ги изтриеш с гума, или да ги зачеркнеш като несъществуващи - това са най-хубавите години в живота на човек .

# 21
  • Мнения: 192
Така и не разбрах - ракията само аперитив ли е или продължава до отрязване?
Ако е второто - човека вероятно е станал алкохолик и има нужда от сериозна помощ... виж предното ми мнение!

# 22
  • Мнения: X
А обичаш ли го?

# 23
  • Мнения: 331
ly_detina, аз може би не съм дораснала още, за да ти давам каквито и да било съвети, но ще ти кажа на какво бях свидетел аз, докато растях. Съпругът на леля ми (бившият, всъщност) е алкохолик. Не се напиваше всяка вечер, но когато го напиеше ставаше страшно - започваше да буйства, да заплашва, да налита на бой... Дори е вадил пушка (той е ловец) и я е насочвал срещу леля ми и сина си (!), вкл. и срещу баща ми, който се е опитвал да всее мир в ситуацията. На другия ден - все едно нищо не е било, кротък като агне, извинения... И така години наред. За благосъстоянието на семейството не е допринасял много никога, дори смея да твърдя, че леля ми се оправя доста по-добре без него сега. В резултат, братовчед ми израстна в среда на постоянни скандали с родители, които отдавна са спрели да бъдат семейство. Най-страшното е, че в един момент ужасно много започна да прилича на баща си - не знам генетика ли е това или е нещо друго, просто така се получи.
Това е.
Според мен мъжът ти никога няма да се промени. Дори да си запазите брака, това няма да е брак. Не е никак лесно да се вземе каквото и да е решение, и всеки, който те съветва каквото и да е, греши.
Поговори с мъжа си, обясни му какви мисли ти се въртят в главата и защо - дано това да помогне. Логиката да си с него само заради детето прави лоша услуга и на трима ви. Има ли нещо друго, освен детето, което те кара да останеш с него?
Каквото и да решиш, стискам палци да е най-правилният изход!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 352
Така и не разбрах - ракията само аперитив ли е или продължава до отрязване?
Ако е второто - човека вероятно е станал алкохолик и има нужда от сериозна помощ... виж предното ми мнение!
Това е малко прекалено, не е задължително редовната консумация на алкохол да е признак на алкохолизъм. Просто на повече мъжете им е сладко, това е.

# 25
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
все пак сме 15 г. заедно 

А той от 15г. ли се държи по този начин, т.е. винаги ли е бил такъв,какъвто го описа?

Ако е така и това си го виждала, хайде не от нач. на връзката ви, когато всичко е розово, но известен период след това, не виждам даже защо си свързала живота си с този човек. ooooh!

# 26
  • Мнения: 385
Не знам дали го обичам,знам че съм привързана към него и ме интерусава какво се случва с него.
Ракията е най-добрия приятел на мъжа ми, той казва,че не той има проблем с пиенето,а аз имам проблем с неговото пиене.Когато се напие не буйства,просто става смел и казва неща които иначе не бил си позволил.Не мисля,че е алкохолик, за сега.
Не е било съвсем така от самото начало,но знаех с какво се захващам преди да се оженим,защото ние бяхме 6г. гаджета и имаме почти 10 брак.

# 27
  • Мнения: 192
Редовната ежедневна консумация на алкохол в големи количества 100% води до алкохолизъм!
И най тъжното е че нещата стават неусетно, човек си мисли че ей сега утре спира да пие и всичко е ОК...
Точно за това попитах дали иде реч за аперитивче от 100 грама вечер или пиене през деня сутрин бира вместо кафе и прочие белези на алкохолизъм.
Видял съм го при двама колеги в старата работа... тъжна гледка... излизат през деня да вкарат някоя 100-грамка, ръцете им треперат... единя вече не е между нас... иначе гениален математик...

# 28
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не е било съвсем така от самото начало,но знаех с какво се захващам преди да се оженим,защото ние бяхме 6г. гаджета и имаме почти 10 брак.

Ами тогава не виждам какъв е проблемът. Решила си да живееш с точно този мъж. Въпреки всички тези негови недостатъци. Аз не бих била толкова смела.
Ако на този етап от живота си чувстваш, че не можеш повече да понасяш ситуацията, разводът е едно прекрасно решение.
Според мен човекът на 36г. няма да се промени. Confused

# 29
  • Мнения: 857
Лудетина моето мнение е ,че трябва да се разведеш....и то най-вече зареди детето ти, казвам го,защото моето детство не беше толкова отдавна /на 20съм/ и всичко това което разказваш се случваше вкъщи с наште. Молила съм се всеки път като гледам колко се е ядосвала майка ми и колко безотговорен е баща ми да се разделят ,само се измъчвах да гледам скандали и да ме е страх дали баща ми няма да се прибере пиян. Майка ми още няма смелост да направи тази крачка и търпи постоянно безотговорните му деиствия, запомни,че щом до сега не се е променил няма да се промени никога към по добро напротив, по вероятно е да стане по лошо.
Според мен ще се справиш сама по добре с живота!

Общи условия

Активация на акаунт