Супер мами от Norge 13

  • 12 445
  • 241
  •   1
Отговори
# 30
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Добро утро и от мен  Hug

 Joy Joy Joy Розе умрях от смях с тези извадки. Добрее ми започна деня- мерси   bouquet
Иначе с квине се запознахме отдавна и мъжете си запознахме, често се чуваме, как ще изтървем  Mr. Green
 
Малко ифо- бебчо до колкото знам сега си е в България, незнам дали пак ще идва тук.

Деатка и мойта любима сватя- хич не си поплювате момичета  Laughing. Браво, браво, влязохте ми вий под кожата от разстояние.

Нора да излиза изпод стола и да оплаши тринайстката. Как така ще пропускаш цяла тема, без тебе неможе  Naughty

И така, да се опача аз на вас. Ние както си умирахме от скука с моя мъж, така изведнъж ни нападнаха гостии. Двама негови приятели от Харщад са тук и то без да се наговарят между себе си, двамата дойдоха почти едновременно. Сега съм с трима мъже и едно бебе в къщи и ми е многооо весело  Sunglasses Само да кажа, че бебето най- много слуша  Laughing
Вчера бяхме на юлебурд. Ами не ми хареса менюто. Първо ни събраха за едно шоу- весело беше, но всички още от преди това, вече бяха пияни, още повече че алкохола беше празени пиха на корем. После отдохме в ресторанта и там ни сервираха по половин омар- мммм как обичам- и това беше най- вкусното. Брех като пуснаха шведската маса, като се нахвърлиха тези мити хора, акто невидели. Ние с моя придвидливо поизчакахме да намалее народа. Отиваме после, то нищо не останало, та се задоволихме с варени картофи, пинечот(ей кой каза, че го обича- мазно и солено, още ми се гади като си спомня) и някакви странни кюфтета. Картофа ми беше полусуров, така че си хапнах кюфтенцето и пристъпих към десерта. Народа естествено беше доста пиян, един колега на мъжо като ни прибара, не искаше да ни пуска, грозна картинка, но и смешна. Но, немогат да се веселят. Нямаше нито музика, нито танци. Опънали едни маси, ела яж, пий и чао чао  Rolling Eyes
Накрая си тръгнахме набързо, защото моята мома Йованка- капризка малка, отказа да яде от шишето (ми то му е за първи път на милото), та мама търча към къщи с циците напред  hahaha

Та така. Сега всичкото мъж спи, не ми се мисли ппосле аква закуска ме чака да приготвям. Ех, баничка, баничка....

ААаа, щях да забравя да се похваля- получих си ЕГН-то. Лесно, лесно, като за полицай правено  Mr. Green Утре нападам банката и НАВ.

# 31
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Лелеле, аз съм се уляла в писане- ще ме извиняватеее  Embarassed

# 32
  • Мнения: 590


Morn!
Kor e dokker jenter? Ja, eg e fra BArgen. Kordan har dokker det idag?
Mr. Green  Joy

Хубав ли ни е диалекта тук? Laughing Joy Аз съм си свикнала и не ми се струва гаден само където аз не мога да им произнеса гърленото стържещо "R" на бергенчани  Shocked Rolling Eyes Crazy
На мен пък най смешен диалект ми се струва  трондерския  Embarassed Ама кой от където е и на каквото се е научил първо Hug

bob4enka честито за ЕГН-то!  bouquet Ще им свикнеш на партитата тук ,така са си hahaha Rolling Eyes
slivka добре дошла при нас.Страхотно красива дъщеричка имаш  ooooh!  Hug Да ти е жива и здрава пък ще те уредим и с зет както гледам  Mr. Green  bouquet

Ох аз съм все по зле,мислех че ще се пооправя до понеделник за изпита ама нещо се влошават нещата.Сега ме заболя и гърло много силно и лимфни възли се надуха и болят...уффф  ooooh!  ooooh! Трябва много да ми стискате палци в понеделник че с тези болки как ще се съсредоточавам  Rolling Eyes Close

Хайде лек ви ден!!!

# 33
  • Мнения: 1 062
Майчица , имаш ли антибиотик вкъщи? Ако имаш започни го веднага. Ако не, и ако можеш си прави гаргара със сода или поне си мажи гърлото. За чай с мед ти си знаеш

# 34
  • Мнения: 590
Мерси rkb, ще проверя дали имам антибиотик ама май не.  Rolling Eyes А ти защо мислиш че е нужно антибиотик? А за содата бях забравила сега ще си направя. Мерси bouquet А и от вчера ме боли или черен дроб или жлъчка не знам. Пия едни бурени ама не минава Rolling Eyes Дано имам антибиотик.

А момо също ли е от Берген?  Shocked Не е май мисля от Трьомсьо беше  newsm78 Rolling Eyes
P.S. защо никой не ми праща снимчици   Rolling Eyes  Hug  bouquet

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 12:21 от Майчица

# 35
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
ааааа, майчица същия е диалекта и тук  Laughing. Брех в началото, нищо не им разбирах като говорят. Сега, няма проблеми. Аз обаче си говоря, така както в училище се учи. Мъжо, обаче го слушам, че взе да прихваща диалекта. На мен Ословчани ми звучат смешно с тия интонации дето вкарват. А, сещам се как в Харщад правеха нещо много странно- звучно поемане на въздух служещо за потвърждение, че следят какво им говориш. Първия път като го чух, помислих, че и има нещо на жената  Joy

# 36
  • Мнения: 1 062
момо е в Тромсо.
А за антибиотика, за да пресечеш, ако стане по сериозно и да имаш сили за понеделник. Иначе аз лично не обичам да се вземат много лекарства без да има нужда.

# 37
  • Мнения: 590
Така ли боб4е  Shocked не знаех че и при вас е такъв диалекта  newsm78 значи няма да имаш проблем като дойдеш насам  Hug   bouquet То и аз до скоро си говорех като в училище ама от известно време се усещам че все повече говоря на бергенски и някак по лесно ми идва и по разговорно. Ще се науча аз  Mr. Green А това с вдишването при произнасяне на Я ми е много гадно.Беше много модерно като за първи път дойдох тук.Сега вече почти никой не казва така в Берген ама явно да други места е останало. Много неприятно  Close А да и Ословския ми е много напевен и на мен  Joy ама да кажат Ословчанки как им е кеф да си пеят по цял ден  Hug   bouquet
Мерси rkb ще потърся, наистина май е по добре да почна антибиотик за по сигурно.То и аз се изучих да се пазя от лекарствата тук и за това малко ми е чудно като ми каже някой взимай антибиотик без да съм била на лекар  Grinning   bouquet
Хайде да отивам вече да прочета нещо че се застоях тук  Embarassed  Mr. Green Sunglasses

# 38
  • Мнения: 1 062
 Майчица , това го казвам изключително рядко. НО.... си имам малко бг антибиотици у нас за всеки случай. Само веднъж ми се наложи да го взема и ме спаси от операция ( на зъб)

# 39
  • Мнения: 977
Лелей, вие и диалектите вече дискутирате... Браво! Wink

Майчица, как е новата работа?
Незнам дали да започваш АБ, но определено трябва да се лекуваш.

# 40
  • Мнения: 590
mishelle ами да има си много и доста различни диалекти тук  Confused Peace
а за работата още не знам от 3 декември започвам  Mr. Green много се кефя  Whistling  bouquet
Не ми се ходи на лекар но ако е все така трябва да се лекувам че много време стана.Ама е понеделник да мине изпита и отивам на лекар тогава  Blush Mr. Green

# 41
  • Мнения: 977
Майчице, а ти от колко време си в Норге и колко време мина докато си намериш работа?

Оставам с впечатлението, че едва ли не минават години докато някой предложи каква да е работа, а какво остава по специалността. Затова разбирам вълнението ти. Wink

# 42
  • Мнения: 1 062
mishelle , не е точно така. Зависи от специалността. Има хора, които са си намерили работа тук от Бг. Ако ти е търсена специалността и владееш езика е ОК.

# 43
  • Мнения: 200
mishelle , не е точно така. Зависи от специалността. Има хора, които са си намерили работа тук от Бг. Ако ти е търсена специалността и владееш езика е ОК.
                                                                                                                                                                                                                             Peace Peace

# 44
  • Мнения: 977
Е, да. мъжът ми така го взеха. Но все пак той работи за същата компания тук, в БГ.

Значи не е толкова страшно.
Само да успея да си изкривя езика до толкова, че да проговоря норвежки.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт