униформите в училище

  • 21 004
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 145
непрекъснато пране, гладене на почти едни и същи дрехи. Скука. За някой може и да е добре, но така вероятно индивидуалността на детето се губи. сигурно е и по скъпо, защото веднъж купуваш униформите, а после и всичко останало за другите случай извън училище.
извън емоционалното ми отношение към еднаквостта, съм 100% съгласна с писанията на RadostinaHZ Laughing

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 11:10 от diva-1

# 301
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не знаех,че се очаква прането и гладенето да е интересно. newsm78
Все ми е тая дали ще гладя цяла седмица едни и същи ризи или 10 различни,все са ризи.

# 302
  • Мнения: 3 268
Това,че децата имат униформи в училище не означав,че няма да имат и други дрешки,каквито на тях си и м харесват за извън училище.Прането ти пак ще е шарено,не се бой,diva-1.

# 303
  • Мнения: 145
имам прекрасен спомен от униформите в училище. Хванах ги за малко, ама още ми държат влага.

# 304
  • Мнения: 3 268
А аз какво да кажа,като 5 години съм ходила с униформа.Но сега е по-друго,поне униформите са различни и покзват принадлежност към дадено училище.То в това е смисъла де.

# 305
  • Мнения: 214
Ние сме с униформа.За момичетата е синьо сако,бяла риза и карирана поличка.Задължително с чорапогащи.Може и карирана вратовързка.И това всеки ден.Поне сега не копуваме много дрехи

# 306
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това,че децата имат униформи в училище не означав,че няма да имат и други дрешки,каквито на тях си и м харесват за извън училище.Прането ти пак ще е шарено,не се бой,diva-1.
Само че една униформа не прави цяла пералня и ако нямам дрехи за пералня всекидневно, ще трябва да пера на ръка, за да може детето на другия ден да е с чисти дрехи. Или може би ще трябва да купя 5-6 униформи...

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Писала съм и преди в тази и подобни теми. Дано не се повтарям.  Blush

Дъщеря ми миналата година беше първи клас и беше с униформа. В началото и аз бях против, като изтъквах доводите, писани дотук, но така или иначе, училището, където тръгна в първи клас, имаше униформи и тя трябваше да носи.
И в течение на учебната година видях, че униформите имат редица предимства и недостатъците отпаднаха... Peace

Униформите им са красиви, ежедневни, удобни, от качествен материал. Не са скъпи, освен това няма такъв проблем с пране всяка вечер или нужда от няколко униформи.
Униформата включва две тениски с къс ръкав, една с дълъг, суитчър и елек. И е достатъчен един елемент от униформата всеки ден, за да си с униформа. Така униформата ти стига, децата са различно облечени и все пак униформени!

Ето и нашата униформа: http://www.snimka.bg/album_organize.php?album_id=232851

# 308
  • София
  • Мнения: 1 783
Не знаех,че се очаква прането и гладенето да е интересно. newsm78
Все ми е тая дали ще гладя цяла седмица едни и същи ризи или 10 различни,все са ризи.

Те това и аз исках да напиша.

# 309
  • Мнения: 3 268
Това,че децата имат униформи в училище не означав,че няма да имат и други дрешки,каквито на тях си и м харесват за извън училище.Прането ти пак ще е шарено,не се бой,diva-1.
Само че една униформа не прави цяла пералня и ако нямам дрехи за пералня всекидневно, ще трябва да пера на ръка, за да може детето на другия ден да е с чисти дрехи. Или може би ще трябва да купя 5-6 униформи...
Да,синът ми има две униформи,няма начин.В това ли е проблема?В броя на униформите?

# 310
# 311
# 312
  • Мнения: 187
Аз съм ЗА и вече ги купихме и за баткото който ще е първокласник и за малката за детската градина по два броя за смяна.Тук не са задължителни ,но почти всички деца поне до 3 клас ги носят -за момчетата на училище тъмно синьо или черно,а за момичетата бели или розави  ,за детската градина светло синьо на бели квадрачета и розаво на бели квадрачета за момиченцата .Много съм доволна дрехите не се цапат когато детето е с манта особено за децата в детската градина

# 313
  • Мнения: 1 526
Тук униформите са задължителни. Всъщност униформи е силно казано. Обикновени тишъртки ( без значение какъв цвят) с щампата на у-щето. За зимата  блузи с дълъг ръкав и суитчъри. Щампите ги поставят във всеки голям магазин за дрехи на място. Нищо сложно или скъпо. Но пък определено нямям проблем какво да обличаме за у- ще. Дъщеря ми има поне 15 блузи в различни цветове. Така децата хем са еднакво облечени, хем са разноцветни.
 Панталоните са по избор.

# 314
  • Мнения: 494
Тук униформите са задължителни. Всъщност униформи е силно казано. Обикновени тишъртки ( без значение какъв цвят) с щампата на у-щето. За зимата  блузи с дълъг ръкав и суитчъри. Щампите ги поставят във всеки голям магазин за дрехи на място. Нищо сложно или скъпо. Но пък определено нямям проблем какво да обличаме за у- ще. Дъщеря ми има поне 15 блузи в различни цветове. Така децата хем са еднакво облечени, хем са разноцветни.
 Панталоните са по избор.
  Нещо такова би харесало и на децата ми.
  Иначе аз лично съм "за", каквито и да са, стига да не са грозни като по мое време, но това е друга тема Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт