обувки-американски номера

  • 35 394
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
харесах си едни ботушки от ebay но немога да разбера нищо от номерата им.
тук в бг нося 37-38 това означава че по тяхните номера трябва да съм 6-ти номер или 6.5 но това също значи че кракът ми в см трябва да е 23 см !! според:http://pages.ebay.com/sizing/accessorieschart.html
а моят е 25.5см
много съм объркана във всеки сайт изчисленията са различни.
кажете вие,някой поръчвал ли си е обувки от сащ как изчислявате ?
кой номер би трябвало да е 38-ми
 newsm78

# 1
  • Мнения: 422
По принцип за обувки, маратонки малко се разминават да не говоим че различните марки маратонки понякой път са с различна номерация. Аз ще ти пейстна един списък който важи само за обувки които не са спортни а ако ти трябват останалите ще ти добавя после и тях.

Other Brands                                                                        
Youth
US                European         UK   
9                        27                8   
10                      28                9   
11                      29                10   
12                      30                11   
13                      31                12   
1                        32                13   
1.5                     33                1   
2                        34                2
                                                                                      

                                                                                Men's
                                                                                                  US                    European             UK
                                                                                                   6                              38                 5   
                                                                                                   6.5                           38.5              5.5   
                                                                                                   7                              39                 6   
                                                                                                   7.5                           40                 6.5   
                                                                                                   8                              41                 7   
                                                                                                   8.5                           41.5              7.5   
                                                                                                   9                              42                 8   
                                                                                                   9.5                           42.5              8.5   
                                                                                                   10                            43                 9   
                                                                                                   10.5                         43.5              9.5   
                                                                                                   11                            44                 10   
                                                                                                   11.5                         44.5              10.5   
                                                                                                   12                            45                 11   
                                                                                                   13                            46                 12   
                                                                                                   14                            47                 13   
                                                                                                   15                            48                 14
Women's

US                       European           UK   
5                               36                3.5   
5.5                            37                4   
6                               37.5             4.5   
6.5                            38                5   
7                               38.5             5.5   
7.5                            39                6   
8                               39.5             6.5   
8.5                            40                7   
9                               41                7.5   
9.5                            42                8   
10                             42.5             8.5   
10.5                          43                9   
11                             44               9.5   
11.5                          44.5            10   
12                             45               10.5

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 00:04 от Mish

# 2
  • Мнения: 1 800
Не мисля, че тази таблица е вярна. Аз живея в САЩ и нося 39 в България, тук това е 9 Peace
Мисля, че тази таблица е по- вярна, (единствено правя това заключение по моя номер) Peace

http://www.zappos.com/measure.zhtml

# 3
  • Мнения: 299
Аз нося 37, по-скоро 38 и тук обувките ми са с номера 7, 7.5 или 8 (много зависи от модела на обувките). Маратонки твърдо нося номер 8.
Винаги съм се чудила как си поръчвате обувки по Интернет и ви стават. При мен от 10 модела едвам уцелвам обувки, които да са ми по мярка и да ми стават - някои са плитки, други са ми тесни или широки и задължително трябва да ги пробвам, защото това не зависи от номерацията.

# 4
  • Мнения: 924
Таблицата не е вярна!!!

В Бг си купувам 36-37. Тук си купувам 6.5-7.
Според мен трябва да се надочиш към номер 8.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт