Постите ли ?

  • 3 264
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
Намирам постите за нещо много хубаво. От духовна гледна точка и от здравословна... На мен обаче ми липсва организация, просто не обичам да мисля за храната, аз и без да постя не мисля и се затормозявам, ако трябва да решавам какво да се готви. Просто ям каквото дойде и каквото ми направят/си направя/купя... Аз една диета за 6 дни не мога да почна, ккаво остава за 40-50 дни...

Успех на всички, на които им е за пръв път!

# 31
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не постя. Никога не съм опитвала, понеже не вярвам, че ще успея  Embarassed.

# 32
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Спазването на определен хранителен режим е най - маловажната част от постите. Идеята да попостиш, за да се почустваш по-добре физически, или да поотслабнеш, за да се разхубавиш, всъщност противоречи на идеята, заложена в християнските пости - да се смириш, да се откажеш от мисълта за физическото си тяло, поне временно. Според мен по-важно е да си наложиш да спазваш, поне за няколко седмици,останалите норми, касаещи душата, а Бог би простил хапването на нещо не постно. Не постя, може би някой ден ще започна.

# 33
  • Мнения: 7 111
Ще постя известно време към края на постите.
Обикновено с поста не постигам целта, която съм си поставила. Ставам доста буреносна, а смисълът е точно обратен.   
И на изповед повее няма да ходя - последния път аз изповядах попа, а не той мен.  Crazy

# 34
  • Мнения: 14 133
Не. Не бих го направила никога.

# 35
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не,но и никога не съм опитвала!

# 36
  • Мнения: 3 268
Не.Кръвна група 0,абсолютно месоядна съм.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 363
Важно е при постите.

мда, и не само сексът. въздържанието по време на пост включва и въздържане от лоши помисли, от веселби и прочие.
постещите ХРАНИТЕЛНО по религиозни причини - правите ли и останалото, а?

# 38
  • Мнения: 9 865
Не, аз само се правя, че постя за пред форума, а вкъщи плюскам наденица с гарнитура от кюфтета, гледам Спайс платинума и само чакам любимия да се върне - водя го първо на кръчма да се накъркаме с водка и бира, а после се впускаме в тантрически игри.

# 39
# 40
  • Мнения: 494
 Опитвам, от чисто здравословни съображения, но пусто, не успявам съвсем! Без месо, от всякакъв вид мога да изкарам цял живот. Без сирене и кисело мляко обаче не мога да живея, да му се не види... Grinning

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не, не постя. По ред причини.
Но си мисля, че се изкривява малко смисъла на постите. Набляга се на диетичния му вид. Духовната страна някак "естествено" остава на заден план.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ, но много би ми се искало...
Обаче с тоз моя мАж, как да постиш  Crossing Arms. Всяка вечер най-отбрани меса влачи. ooooh!

# 43
  • Мнения: 27 524
Не, а би било хубаво...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Важно е при постите.

мда, и не само сексът. въздържанието по време на пост включва и въздържане от лоши помисли, от веселби и прочие.
постещите ХРАНИТЕЛНО по религиозни причини - правите ли и останалото, а?

Правя всичко както си трябва- без секс, без твърд алкохол, без никакви животински храни, без лоши помисли. За съжеление прегреших с купона за пет годишнината, но то и веселбата ако изключа трябва да се върна съвсем в други времена. За всички много заинтересувани- църквата преди пет години разшири постите, разрешавайки хапването на безкръвни животни- миди, охлюви, октопод, хайвер, скариди, тоест- дори и в религиозните канони има промени и се осъвременяват.

Общи условия

Активация на акаунт